2021-04-16   09:41:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR Knatte Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Dag 1

Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2020
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 15, 100m Frisim Fl 11-12  11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.70 1:19.90
50m: 37.71
100m: 1:19.90
(42.19)
2 Elsa Sjöblom Sterne 2009 Järfälla Simsällskap 1:20.99 +1.09
50m: 38.44
100m: 1:20.99
(42.55)
3 Thea Lindberg Emilsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.70 1:22.93 +3.03
50m: 39.44
100m: 1:22.93
(43.49)
4 Mia Hellström 2009 Spårvägen Simförening +0.84 1:24.62 +4.72
50m: 39.48
100m: 1:24.62
(45.14)
5 Leia Bergling 2009 Järfälla Simsällskap 1:27.59 +7.69
50m: 39.80
100m: 1:27.59
(47.79)
6 Cornelia Lundberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.79 1:27.92 +8.02
50m: 40.53
100m: 1:27.92
(47.39)
7 Beatrice Ljungström 2009 Järfälla Simsällskap +0.80 1:29.48 +9.58
50m: 42.74
100m: 1:29.48
(46.74)
8 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap 1:29.63 +9.73
50m: 42.42
100m: 1:29.63
(47.21)
9 Wilma Sundberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.83 1:31.33 +11.43
50m: 42.63
100m: 1:31.33
(48.70)
10 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.54 1:31.40 +11.50
50m: 44.73
100m: 1:31.40
(46.67)
11 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.90 1:32.70 +12.80
50m: 43.54
100m: 1:32.70
(49.16)
12 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap +0.83 1:33.04 +13.14
50m: 44.05
100m: 1:33.04
(48.99)
13 Elsa Ljustander 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.81 1:35.41 +15.51
50m: 44.47
100m: 1:35.41
(50.94)
14 Isabel Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap +0.85 1:35.65 +15.75
50m: 44.80
100m: 1:35.65
(50.85)
15 Liv Nyman 2009 Järfälla Simsällskap +0.84 1:36.58 +16.68
50m: 47.01
100m: 1:36.58
(49.57)
16 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap 1:36.75 +16.85
50m: 45.87
100m: 1:36.75
(50.88)
17 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap 1:39.11 +19.21
50m: 48.31
100m: 1:39.11
(50.80)
18 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap +0.90 1:39.14 +19.24
50m: 46.41
100m: 1:39.14
(52.73)
19 Klara Mild 2009 Spårvägen Simförening 1:40.25 +20.35
50m: 47.07
100m: 1:40.25
(53.18)
20 Alice Wiman 2009 Skuru Idrottsklubb 1:40.53 +20.63
50m: 47.38
100m: 1:40.53
(53.15)
21 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap +0.83 1:42.25 +22.35
50m: 48.71
100m: 1:42.25
(53.54)
22 Frederica Petterson 2009 Spårvägen Simförening +0.83 1:43.20 +23.30
50m: 46.06
100m: 1:43.20
(57.14)
23 Isabella Billter 2009 Spårvägen Simförening +0.62 1:44.09 +24.19
50m: 47.43
100m: 1:44.09
(56.66)
24 Amira Ein-Shouka 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 1:44.43 +24.53
50m: 49.14
100m: 1:44.43
(55.29)
25 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:45.52 +25.62
50m: 49.43
100m: 1:45.52
(56.09)
26 Sofie Eklöf Jungwallius 2009 Järfälla Simsällskap 1:46.22 +26.32
50m: 47.20
100m: 1:46.22
(59.02)
27 Leira Sandvall 2009 Västerås Simsällskap 1:46.52 +26.62
50m: 50.82
100m: 1:46.52
(55.70)
28 Michaela Andersson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:47.30 +27.40
50m: 52.59
100m: 1:47.30
(54.71)
29 Ester Hultman 2009 Västerås Simsällskap 1:48.09 +28.19
50m: 48.78
100m: 1:48.09
(59.31)
30 Filippa Hoffman Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap 1:48.13 +28.23
50m: 50.43
100m: 1:48.13
(57.70)
31 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap +0.61 1:48.15 +28.25
50m: 50.99
100m: 1:48.15
(57.16)
32 Linnea Bernås 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:48.79 +28.89
50m: 48.57
100m: 1:48.79
(1:00.22)
33 Myra Fresk Sakar 2009 Västerås Simsällskap 1:50.12 +30.22
50m: 50.32
100m: 1:50.12
(59.80)
34 Rebecca Palmqvist 2009 Tyresö Simsällskap 1:51.61 +31.71
50m: 51.07
100m: 1:51.61
(1:00.54)
35 Fabronia Nehme 2009 Järfälla Simsällskap +0.88 1:53.99 +34.09
50m: 50.87
100m: 1:53.99
(1:03.12)
36 Venus Kidane 2009 Spårvägen Simförening +0.72 1:57.84 +37.94
50m: 53.42
100m: 1:57.84
(1:04.42)
37 Sonja Östling 2009 Järfälla Simsällskap +0.82 2:04.32 +44.42
50m: 57.81
100m: 2:04.32
(1:06.51)
38 Delina Kidane 2009 Spårvägen Simförening 2:16.26 +56.36
50m: 1:01.35
100m: 2:16.26
(1:14.91)
39 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 2:19.65 +59.75
50m: 1:02.99
100m: 2:19.65
(1:16.66)
40 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.65 2:23.74 +1:03.84
50m: 1:05.73
100m: 2:23.74
(1:18.01)
- Olivia Skoglund 2009 Tyresö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 20:05:37
Gren 15, 100m Frisim Fl 11-12  12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Carlström 2008 Järfälla Simsällskap +0.67 1:14.45
50m: 34.49
100m: 1:14.45
(39.96)
2 Cecilia Gharib 2008 Järfälla Simsällskap +0.58 1:18.42 +3.97
50m: 37.19
100m: 1:18.42
(41.23)
3 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb +0.79 1:19.11 +4.66
50m: 36.81
100m: 1:19.11
(42.30)
4 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap 1:20.60 +6.15
50m: 38.45
100m: 1:20.60
(42.15)
5 Emilia Blomström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.89 1:23.52 +9.07
50m: 40.37
100m: 1:23.52
(43.15)
6 Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening 1:25.11 +10.66
50m: 39.68
100m: 1:25.11
(45.43)
7 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.93 1:26.53 +12.08
50m: 41.37
100m: 1:26.53
(45.16)
8 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap 1:28.66 +14.21
50m: 42.23
100m: 1:28.66
(46.43)
9 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:30.02 +15.57
50m: 44.42
100m: 1:30.02
(45.60)
10 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:31.09 +16.64
50m: 42.90
100m: 1:31.09
(48.19)
11 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb +0.78 1:31.15 +16.70
50m: 43.07
100m: 1:31.15
(48.08)
12 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb +0.80 1:31.40 +16.95
50m: 42.46
100m: 1:31.40
(48.94)
13 Hedvig Lindegren 2008 Järfälla Simsällskap +0.79 1:33.26 +18.81
50m: 41.31
100m: 1:33.26
(51.95)
14 Sibel Levin 2008 Södertörns Simsällskap +0.85 1:33.45 +19.00
50m: 44.55
100m: 1:33.45
(48.90)
15 Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap 1:33.70 +19.25
50m: 43.29
100m: 1:33.70
(50.41)
16 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 Tyresö Simsällskap +0.77 1:33.81 +19.36
50m: 45.10
100m: 1:33.81
(48.71)
17 Lottie Berglind 2008 Järfälla Simsällskap 1:33.99 +19.54
50m: 45.36
100m: 1:33.99
(48.63)
18 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.94 1:35.16 +20.71
50m: 45.62
100m: 1:35.16
(49.54)
19 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap +0.99 1:36.20 +21.75
50m: 46.02
100m: 1:36.20
(50.18)
20 Nova Korventie 2008 Tyresö Simsällskap +0.79 1:38.15 +23.70
50m: 46.20
100m: 1:38.15
(51.95)
21 Ester Kågedal 2008 Stockholmspolisens IF SF 1:38.19 +23.74
50m: 44.70
100m: 1:38.19
(53.49)
22 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap +0.87 1:39.39 +24.94
50m: 47.70
100m: 1:39.39
(51.69)
23 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:39.60 +25.15
50m: 47.87
100m: 1:39.60
(51.73)
24 Jennifer Harrvik 2008 Skuru Idrottsklubb 1:41.41 +26.96
50m: 47.46
100m: 1:41.41
(53.95)
25 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap +0.97 1:42.54 +28.09
50m: 50.53
100m: 1:42.54
(52.01)
26 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb +0.64 1:44.42 +29.97
50m: 48.74
100m: 1:44.42
(55.68)
27 Felicia Johansson 2008 Spårvägen Simförening 1:44.53 +30.08
50m: 46.88
100m: 1:44.53
(57.65)
28 Olivia Kristiansson 2008 Södertälje Simsällskap 1:45.66 +31.21
50m: 48.68
100m: 1:45.66
(56.98)
29 Majra Ekman 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.64 1:46.97 +32.52
50m: 49.62
100m: 1:46.97
(57.35)
30 Ellen Skoglund 2008 Skuru Idrottsklubb +0.95 1:52.45 +38.00
50m: 50.36
100m: 1:52.45
(1:02.09)
31 Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening 2:11.10 +56.65
50m: 59.96
100m: 2:11.10
(1:11.14)
Grenen officiell:  2020-02-01 20:05:37
2020-02-01 20:05:54 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner