2020-05-26   14:19:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neppan Knatte-Cup Vinter 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 start 08:50

Document
Resultat
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
Plats: Åkeshovs Simhall Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 2:07.67
50m: 1:00.23
100m: 2:07.67
(1:07.44)
2 Moa Löf 2010 Järfälla Simsällskap 2:14.67 +7.00
50m: 1:02.12
100m: 2:14.67
(1:12.55)
3 Tilde Hellebro 2010 Järfälla Simsällskap 2:17.39 +9.72
50m: 1:03.40
100m: 2:17.39
(1:13.99)
Grenen officiell:  2020-02-15 12:21:32
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun 1:35.59
50m: 43.93
100m: 1:35.59
(51.66)
2 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun 1:38.18 +2.59
50m: 45.97
100m: 1:38.18
(52.21)
3 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim 1:39.10 +3.51
50m: 47.18
100m: 1:39.10
(51.92)
4 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry 1:39.70 +4.11
50m: 48.36
100m: 1:39.70
(51.34)
5 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun 1:40.50 +4.91
50m: 48.78
100m: 1:40.50
(51.72)
6 Elin Javehed 2009 Täby Sim 1:42.13 +6.54
50m: 48.03
100m: 1:42.13
(54.10)
7 Elsa Sjöblom Sterne 2009 Järfälla Simsällskap 1:43.16 +7.57
50m: 49.61
100m: 1:43.16
(53.55)
8 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun 1:43.17 +7.58
50m: 48.46
100m: 1:43.17
(54.71)
9 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF SF 1:44.18 +8.59
50m: 47.93
100m: 1:44.18
(56.25)
10 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun 1:45.06 +9.47
50m: 50.23
100m: 1:45.06
(54.83)
11 Alice Berg 2009 Simklubben Neptun 1:45.51 +9.92
50m: 48.97
100m: 1:45.51
(56.54)
12 Emma von Sydow 2009 Danderyds Simförening 1:45.88 +10.29
50m: 50.03
100m: 1:45.88
(55.85)
13 Julia Dijkstra 2009 Danderyds Simförening 1:47.17 +11.58
50m: 50.27
100m: 1:47.17
(56.90)
14 Wilma Sundberg 2009 Järfälla Simsällskap 1:49.06 +13.47
50m: 51.98
100m: 1:49.06
(57.08)
15 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun 1:52.52 +16.93
50m: 53.78
100m: 1:52.52
(58.74)
16 Tilde Liljequist 2009 Väsby Simsällskap 1:52.78 +17.19
50m: 53.76
100m: 1:52.78
(59.02)
17 Thea Lindberg Emilsson 2009 Järfälla Simsällskap 1:54.31 +18.72
50m: 53.31
100m: 1:54.31
(1:01.00)
18 Leia Bergling 2009 Järfälla Simsällskap 1:54.80 +19.21
50m: 55.03
100m: 1:54.80
(59.77)
19 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun 1:55.00 +19.41
50m: 54.57
100m: 1:55.00
(1:00.43)
20 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap 1:56.05 +20.46
50m: 54.55
100m: 1:56.05
(1:01.50)
21 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap 1:58.06 +22.47
50m: 56.43
100m: 1:58.06
(1:01.63)
22 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap 2:00.62 +25.03
50m: 56.12
100m: 2:00.62
(1:04.50)
23 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF SF 2:06.87 +31.28
50m: 58.79
100m: 2:06.87
(1:08.08)
- Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-15 12:21:32
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun 1:28.32
50m: 41.90
100m: 1:28.32
(46.42)
2 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun 1:29.44 +1.12
50m: 42.44
100m: 1:29.44
(47.00)
3 Olivia Carlström 2008 Järfälla Simsällskap 1:31.90 +3.58
50m: 42.88
100m: 1:31.90
(49.02)
4 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun 1:32.19 +3.87
50m: 43.10
100m: 1:32.19
(49.09)
5 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 1:34.50 +6.18
50m: 44.88
100m: 1:34.50
(49.62)
6 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun 1:37.62 +9.30
50m: 45.54
100m: 1:37.62
(52.08)
7 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening 1:38.65 +10.33
50m: 45.94
100m: 1:38.65
(52.71)
8 Emilia Rylander 2008 Täby Sim 1:38.92 +10.60
50m: 47.12
100m: 1:38.92
(51.80)
9 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun 1:40.18 +11.86
50m: 48.16
100m: 1:40.18
(52.02)
10 Cecilia Gharib 2008 Järfälla Simsällskap 1:40.94 +12.62
50m: 48.05
100m: 1:40.94
(52.89)
11 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 1:41.51 +13.19
50m: 48.27
100m: 1:41.51
(53.24)
12 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim 1:42.03 +13.71
50m: 48.40
100m: 1:42.03
(53.63)
13 Elsa Ericsson 2008 Simklubben Neptun 1:42.19 +13.87
50m: 48.15
100m: 1:42.19
(54.04)
14 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening 1:43.39 +15.07
50m: 49.02
100m: 1:43.39
(54.37)
15 Frida Pernbrandt 2008 Simklubben Neptun 1:45.40 +17.08
50m: 50.07
100m: 1:45.40
(55.33)
16 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 1:47.66 +19.34
50m: 51.13
100m: 1:47.66
(56.53)
17 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun 1:48.84 +20.52
50m: 50.79
100m: 1:48.84
(58.05)
18 Elly Skalin 2008 Simklubben Neptun 1:48.87 +20.55
50m: 52.46
100m: 1:48.87
(56.41)
19 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim 1:49.69 +21.37
50m: 52.15
100m: 1:49.69
(57.54)
20 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun 1:51.39 +23.07
50m: 51.91
100m: 1:51.39
(59.48)
21 Nancy Karlmark 2008 Simklubben Neptun 1:51.47 +23.15
50m: 52.35
100m: 1:51.47
(59.12)
22 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap 1:51.95 +23.63
50m: 53.58
100m: 1:51.95
(58.37)
23 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim 1:52.56 +24.24
50m: 52.96
100m: 1:52.56
(59.60)
24 Sofia Lofter 2008 Simklubben Neptun 2:04.83 +36.51
50m: 1:00.28
100m: 2:04.83
(1:04.55)
- Keita Ivanova 2008 Väsby Simsällskap DSQ
- Lottie Berglind 2008 Järfälla Simsällskap DNS
- Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-15 12:21:32
2020-02-15 12:21:53 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner