2021-03-02   03:44:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Uddevalla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag 25/1

Document
Resultat
UGP 2 Uddevalla
Plats: Arrangör: VSSF & Uddevalla Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 5, 400m Medley damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Sjöstedt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 540 5:17.92
50m: 32.45
100m: 1:11.65
(39.20)
150m: 1:51.30
(39.65)
200m: 2:30.79
(39.49)
250m: 3:19.02
(48.23)
300m: 4:07.17
(48.15)
350m: 4:43.47
(36.30)
400m: 5:17.92
(34.45)
2 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim 509 5:24.26 +6.34
50m: 34.63
100m: 1:13.82
(39.19)
150m: 1:56.59
(42.77)
200m: 2:37.32
(40.73)
250m: 3:21.45
(44.13)
300m: 4:06.05
(44.60)
350m: 4:45.53
(39.48)
400m: 5:24.26
(38.73)
3 Thea Carlsson 2002 Föreningen Varbergs Sim 451 5:37.50 +19.58
50m: 34.58
100m: 1:14.07
(39.49)
150m: 1:57.82
(43.75)
200m: 2:39.39
(41.57)
250m: 3:27.61
(48.22)
300m: 4:16.66
(49.05)
350m: 4:57.63
(40.97)
400m: 5:37.50
(39.87)
4 Emilia Ström 2002 Föreningen Uddevalla Sim 450 5:37.67 +19.75
50m: 35.89
100m: 1:18.25
(42.36)
150m: 2:01.39
(43.14)
200m: 2:43.43
(42.04)
250m: 3:30.25
(46.82)
300m: 4:19.69
(49.44)
350m: 4:59.51
(39.82)
400m: 5:37.67
(38.16)
5 Izabella Svensson 2003 Kungsbacka Simsällskap 424 5:44.41 +26.49
50m: 36.44
100m: 1:22.49
(46.05)
150m: 2:07.16
(44.67)
200m: 2:50.65
(43.49)
250m: 3:37.40
(46.75)
300m: 4:24.65
(47.25)
350m: 5:06.33
(41.68)
400m: 5:44.41
(38.08)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:19:07
Gren 5, 400m Medley damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Eriksson 2004 Föreningen Uddevalla Sim 460 5:35.33
50m: 37.40
100m: 1:19.81
(42.41)
150m: 2:01.85
(42.04)
200m: 2:42.46
(40.61)
250m: 3:31.87
(49.41)
300m: 4:19.71
(47.84)
350m: 4:59.36
(39.65)
400m: 5:35.33
(35.97)
2 Frida Olofsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 377 5:58.41 +23.08
50m: 33.52
100m: 1:16.58
(43.06)
150m: 2:04.77
(48.19)
200m: 2:51.40
(46.63)
250m: 3:42.49
(51.09)
300m: 4:34.92
(52.43)
350m: 5:17.00
(42.08)
400m: 5:58.41
(41.41)
3 Freja Gustafsson 2004 Föreningen Varbergs Sim 252 6:49.83 +1:14.50
50m: 46.68
100m: 1:40.57
(53.89)
150m: 2:33.53
(52.96)
200m: 3:24.11
(50.58)
250m: 4:20.42
(56.31)
300m: 5:18.33
(57.91)
350m: 6:05.94
(47.61)
400m: 6:49.83
(43.89)
- Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 11:19:07
Gren 5, 400m Medley damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim 446 5:38.78
50m: 35.36
100m: 1:16.87
(41.51)
150m: 2:00.61
(43.74)
200m: 2:43.14
(42.53)
250m: 3:34.30
(51.16)
300m: 4:25.18
(50.88)
350m: 5:02.54
(37.36)
400m: 5:38.78
(36.24)
2 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 442 5:39.81 +1.03
50m: 35.67
100m: 1:16.93
(41.26)
150m: 2:03.78
(46.85)
200m: 2:48.53
(44.75)
250m: 3:34.33
(45.80)
300m: 4:21.19
(46.86)
350m: 5:01.39
(40.20)
400m: 5:39.81
(38.42)
3 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 414 5:47.42 +8.64
50m: 34.70
100m: 1:15.78
(41.08)
150m: 2:00.99
(45.21)
200m: 2:43.95
(42.96)
250m: 3:35.86
(51.91)
300m: 4:27.99
(52.13)
350m: 5:09.68
(41.69)
400m: 5:47.42
(37.74)
4 Felicia Ceveryd 2005 Föreningen Varbergs Sim 332 6:13.75 +34.97
50m: 38.15
100m: 1:24.78
(46.63)
150m: 2:10.67
(45.89)
200m: 2:56.34
(45.67)
250m: 3:51.06
(54.72)
300m: 4:45.97
(54.91)
350m: 5:30.64
(44.67)
400m: 6:13.75
(43.11)
5 Emma Curlow 2005 Falkenbergs Simklubb 283 6:34.35 +55.57
50m: 41.41
100m: 1:32.94
(51.53)
150m: 2:25.89
(52.95)
200m: 3:16.21
(50.32)
250m: 4:11.18
(54.97)
300m: 5:06.40
(55.22)
350m: 5:52.51
(46.11)
400m: 6:34.35
(41.84)
- Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 11:19:07
Gren 5, 400m Medley damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap 462 5:34.72
50m: 33.77
100m: 1:15.23
(41.46)
150m: 1:58.74
(43.51)
200m: 2:41.38
(42.64)
250m: 3:27.14
(45.76)
300m: 4:14.43
(47.29)
350m: 4:55.82
(41.39)
400m: 5:34.72
(38.90)
2 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 410 5:48.47 +13.75
50m: 37.90
100m: 1:22.89
(44.99)
150m: 2:07.72
(44.83)
200m: 2:51.48
(43.76)
250m: 3:39.57
(48.09)
300m: 4:28.83
(49.26)
350m: 5:08.69
(39.86)
400m: 5:48.47
(39.78)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:19:07
Gren 5, 400m Medley damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Rohman 2007 Strömstads Simförening 400 5:51.30
50m: 38.44
100m: 1:24.87
(46.43)
150m: 2:10.48
(45.61)
200m: 2:55.73
(45.25)
250m: 3:44.88
(49.15)
300m: 4:32.95
(48.07)
350m: 5:13.30
(40.35)
400m: 5:51.30
(38.00)
2 Ingrid Josefson 2007 Föreningen Varbergs Sim 285 6:33.42 +42.12
50m: 42.90
100m: 1:35.75
(52.85)
150m: 2:27.02
(51.27)
200m: 3:16.95
(49.93)
250m: 4:10.80
(53.85)
300m: 5:05.91
(55.11)
350m: 5:50.69
(44.78)
400m: 6:33.42
(42.73)
3 Nova Niemi 2007 Föreningen Varbergs Sim 278 6:36.32 +45.02
50m: 40.80
100m: 1:28.80
(48.00)
150m: 2:21.18
(52.38)
200m: 3:12.38
(51.20)
250m: 4:08.27
(55.89)
300m: 5:06.59
(58.32)
350m: 5:52.79
(46.20)
400m: 6:36.32
(43.53)
4 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap 265 6:43.02 +51.72
50m: 38.54
100m: 1:26.04
(47.50)
150m: 2:16.25
(50.21)
200m: 3:06.92
(50.67)
250m: 4:07.18
(1:00.26)
300m: 5:08.35
(1:01.17)
350m: 5:54.18
(45.83)
400m: 6:43.02
(48.84)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:19:07
2020-01-25 11:19:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Uddevalla Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner