2021-11-27   19:37:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sandaredssprinten 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Document
Resultat
Sandaredssprinten 2020
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 10 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 19.74 Q
2 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg 21.38 +1.64 Q
3 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 22.47 +2.73 Q
4 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb 24.37 +4.63 Q
5 Nelly Zetterdahl 2010 Alingsås SLS 24.39 +4.65 Q
6 Felicia Skogholm Pihl 2010 Kungsbacka Simsällskap 25.81 +6.07 Q
7 Olivia Holm 2010 Avesta Simsällskap 27.66 +7.92
Grenen officiell:  2020-09-05 09:51:12
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 11 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 18.38 Q
2 Alva Gustafsson 2009 Falkenbergs Simklubb 19.73 +1.35 Q
3 Liv Blomdahl 2009 Föreningen Varbergs Sim 19.80 +1.42 Q
4 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 20.43 +2.05 Q
5 Hilma Andersson 2009 Falkenbergs Simklubb 20.97 +2.59 Q
6 Amanda Drevik 2009 Simklubben Alingsås 21.16 +2.78 Q
7 Alice Lornell 2009 Simklubben 1970 22.50 +4.12
8 Fionna Ly E 2009 Simklubben S02 23.38 +5.00
Grenen officiell:  2020-09-05 09:51:12
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 12 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Johansson 2008 Simklubben Elfsborg 16.75 Q
2 Leia Griphem 2008 Simklubben Elfsborg 17.93 +1.18 Q
3 Adiyat Coles 2008 Falkenbergs Simklubb 18.85 +2.10 Q
4 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 19.05 +2.30 Q
5 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg 19.37 +2.62 Q
6 Josefin Larsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS 20.74 +3.99 Q
7 Tindra Leijon 2008 Föreningen Varbergs Sim 21.01 +4.26
8 Diona Rrahmani 2008 Falkenbergs Simklubb 21.27 +4.52
9 Ellen Ahlqvist 2008 Simklubben 1970 22.42 +5.67
10 Agnes Emanuelsson 2008 Simklubben 1970 22.60 +5.85
11 Elin Wallengren 2008 Simklubben 1970 22.75 +6.00
12 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 24.55 +7.80
13 Maya Pascoe 2008 Simklubben Alingsås 24.77 +8.02
14 Nancy Shiervani E 2008 Simklubben S02 33.01 +16.26
Grenen officiell:  2020-09-05 09:51:12
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg 16.32 Q
2 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 16.96 +0.64 Q
3 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb 17.20 +0.88 Q
4 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap 18.01 +1.69 Q
5 Alma Larsson 2006 Skene Sim o Idrottssällskap 18.84 +2.52 Q
6 Wilma Hansson 2007 Simklubben 1970 18.88 +2.56 Q
7 Moa Bengtsson 2006 Falkenbergs Simklubb 18.90 +2.58
8 Vida Eriksson 2007 Föreningen Varbergs Sim 19.43 +3.11
9 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 19.96 +3.64
10 Lovisa Lidén 2006 Föreningen Varbergs Sim 20.06 +3.74
11 Freja Borgkvist 2006 Falkenbergs Simklubb 20.47 +4.15
12 Estrid Forsemalm E 2007 Simklubben S02 21.43 +5.11
13 Elsa Oscarsson 2006 Simklubben 1970 22.24 +5.92
14 Stella Sjölin 2007 Simklubben S02 22.43 +6.11
15 Maja Duzman 2006 Falkenbergs Simklubb 22.91 +6.59
16 Maria-Heleni Pantakidis 2007 Simklubben 1970 28.94 +12.62
Grenen officiell:  2020-09-05 09:51:12
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 15-16 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 16.07 Q
2 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 16.62 +0.55 Q
3 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg 16.74 +0.67 Q
4 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 17.50 +1.43 Q
5 Elin Hagberg 2004 Simklubben Elfsborg 17.66 +1.59 Q
6 Lisa Karlén 2005 Falköpings Simsällskap 17.86 +1.79 Q
7 Bianca Havner 2005 Falkenbergs Simklubb 18.62 +2.55
8 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS 18.82 +2.75
9 Julia Lornell 2005 Simklubben 1970 18.97 +2.90
10 Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg 19.24 +3.17
11 Emma Curlow 2005 Falkenbergs Simklubb 19.48 +3.41
12 Juliette Erixon 2005 Simklubben Alingsås 19.71 +3.64
Grenen officiell:  2020-09-05 09:51:12
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F 17 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 15.29 Q
2 Cornelia Sundqvist 2003 Simklubben Elfsborg 16.05 +0.76 Q
3 Thea Carlsson 2002 Föreningen Varbergs Sim 16.15 +0.86 Q
4 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 16.60 +1.31 Q
Grenen officiell:  2020-09-05 09:51:12
2020-09-05 09:52:02 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben 1970

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner