2019-12-09   04:34:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub            33.00   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            34.16   
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub            34.25   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            35.57   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub            35.60   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingør Svømmeklub            36.06   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            36.13   
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            36.17   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            36.35   
10  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svømning            36.73   
11  Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            36.88   
12  Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            36.92   
13  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            37.78   
14  Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            37.82   
15  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            37.86   
16  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning            38.25   
17  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            38.31   
18  Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub            38.78   
19  Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerød            39.07   
20  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.11   
21  Kristine Heegaard  2009  Søllerød Svømmeklub            39.12   
22  Olivia Maibøll Iversen  2009  Frederikssund Svømmeklub            39.74   
23  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            40.37   
24  Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            40.42   
25  Karoline Melholt Gentin  2009  Slangerup Svømmeklub            40.76   
26  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            40.80   
27  Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            40.94   
28  Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerød            41.06   
29  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svømmeklub            41.22   
30  Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening            42.06   
31  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            42.54   
32  Rosa May Franco-Koed  2009  Hørsholm Svømmeforening            43.28   
33  Silke Svendsen  2009  Herlev Svømning            43.63   
34  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svømning            43.92   
35  Melissa Walther Capito  2009  Slangerup Svømmeklub            44.27   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Liva Dugbæk  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            30.19   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            31.74   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            31.82   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            31.92   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            32.41   
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            32.61   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            33.16   
Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            33.31   
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub            33.32   
10  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            33.49   
11  Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            33.67   
12  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            33.77   
13  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            33.98   
14  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            34.14   
15  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            34.16   
16  Johanne Højer  2008  JGI Svømning            34.25   
17  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            34.27   
18  Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            34.28   
19  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            34.33   
20  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            34.65   
21  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svømmeklub            34.68   
22  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            34.84   
23  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            35.07   
24  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            35.09   
25  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            35.23   
26  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            35.34   
27  Filippa Redestam  2008  Helsingør Svømmeklub            35.63   
28  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub            35.65   
29  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            36.02   
30  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            36.15   
31  Katrine Johanne Grovn  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.30   
31  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            36.30   
33  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            36.37   
34  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.53   
35  Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            36.77   
36  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            37.81   
37  Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            38.89   
38  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            40.31   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            30.81   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            31.22   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            32.09   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            32.94   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            33.19   
Emil Arnum Kofoed  2008  Hørsholm Svømmeforening            33.67   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            33.85   
Mads Bruhn Aaby  2008  Søllerød Svømmeklub            34.01   
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            34.08   
10  Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            34.27   
11  Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svømning            34.39   
12  Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            34.68   
13  Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            34.72   
14  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            34.96   
15  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            35.22   
16  Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            35.36   
17  Viktor Nymark Føge  2008  Herlev Svømning            35.38   
18  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svømmeklub            35.53   
19  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            35.56   
20  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            35.65   
21  Otto Rud Wiberg  2008  Helsingør Svømmeklub            35.81   
22  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            36.48   
23  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub            36.51   
24  Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            36.78   
25  Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            36.86   
26  Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            37.14   
27  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            37.25   
28  Anders Christensen  2008  Gentofte Svømme Klub            37.77   
29  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            37.92   
30  William Echardt  2008  Roskilde Svømning            38.43   
31  Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning            38.62   
32  Emil Slente Türck  2008  Hørsholm Svømmeforening            38.96   
33  Jens Nielsen  2008  JGI Svømning            39.60   
34  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            39.72   
35  William Brigsted Vissing  2008  Hørsholm Svømmeforening            40.20   
36  Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            40.23   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            28.18   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            29.30   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            29.79   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.05   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            30.09   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            30.44   
Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub            30.59   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            30.67   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.90   
10  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            31.31   
11  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            31.87   
12  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            31.92   
13  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            31.94   
14  William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            32.00   
15  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            32.13   
16  Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub            32.23   
17  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            32.30   
18  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub            32.42   
19  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            32.50   
20  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            32.63   
21  Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            32.97   
22  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.99   
23  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.15   
24  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            33.33   
25  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            33.55   
26  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            34.27   
Emil Schønberg Grølsted  2007  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub    42.63        1:27.15   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub    43.51        1:29.89   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning    46.66        1:31.98   
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub    44.81        1:32.09   
Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svømning    46.48        1:33.39   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub    46.62        1:35.50   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub    47.26        1:35.52   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub    45.08        1:35.54   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingør Svømmeklub    46.63        1:36.17   
10  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub    48.01        1:36.58   
11  Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub    47.06        1:38.59   
12  Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub    47.73        1:40.73   
13  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød    48.80        1:42.45   
14  Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub    48.88        1:43.77   
15  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svømmeklub    51.27        1:46.26   
16  Bettina M. V. Olsen  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup    51.92        1:48.66   
17  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svømning    53.31        1:49.18   
Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svømmeklub            DSQ  Ej fors. bev. v 75 m 
Liva Dugbæk  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød    35.62        1:13.73   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub    37.57        1:17.07   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub    39.73        1:19.88   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød    39.79        1:20.53   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød    40.84        1:22.62   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub    40.84        1:22.91   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød    42.08        1:24.61   
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub    41.66        1:25.09   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub    42.38        1:26.87   
10  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub    43.65        1:26.95   
11  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub    42.39        1:27.03   
12  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub    43.72        1:28.47   
13  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub    42.96        1:28.83   
14  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød    42.72        1:29.00   
15  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub    42.79        1:29.10   
16  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    44.10        1:29.29   
17  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub    42.79        1:29.51   
18  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub    44.82        1:30.23   
19  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub    46.31        1:31.54   
20  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    45.21        1:31.79   
21  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Søllerød Svømmeklub    45.71        1:32.55   
22  Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub    45.41        1:32.60   
23  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning    43.49        1:32.85   
24  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød    45.86        1:33.31   
25  Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub    46.84        1:34.22   
26  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svømning    47.96        1:35.58   
27  Katrine Johanne Grovn  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.80        1:36.94   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  EFSB ved 50M 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub    39.23        1:19.47   
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub    37.86        1:20.95   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød    40.90        1:22.94   
Viktor Nymark Føge  2008  Herlev Svømning    40.68        1:23.07   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub    42.08        1:25.47   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød    40.92        1:26.72   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svømning    43.10        1:26.81   
Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svømmeklub    41.89        1:27.13   
Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub    43.76        1:30.14   
10  Mads Bruhn Aaby  2008  Søllerød Svømmeklub    44.63        1:31.20   
11  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub    46.21        1:32.09   
12  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub    46.44        1:32.32   
13  Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub    44.74        1:32.98   
14  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub    46.00        1:33.75   
15  Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning    47.61        1:34.43   
16  Emil Arnum Kofoed  2008  Hørsholm Svømmeforening    46.57        1:35.00   
17  Jens Nielsen  2008  JGI Svømning    48.14        1:37.08   
18  David Pereira  2008  Søllerød Svømmeklub    49.09        1:39.00   
19  Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub    50.45        1:42.97   
20  Magnus Morthorst-Greve  2008  Helsingør Svømmeklub    50.72        1:44.79   
Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Hiv i banetov 100 m 
Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  EFSB V 25 M 
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  EFSB V 25 M 
Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej berøring ved 25 M 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.94        1:03.95   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    34.92        1:11.54   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    35.54        1:12.15   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    36.13        1:13.20   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    36.51        1:13.93   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød    36.75        1:14.57   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning    36.62        1:15.12   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub    35.21        1:15.56   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    36.83        1:15.61   
10  Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub    37.47        1:16.12   
11  Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub    37.66        1:17.02   
12  August Due  2007  Gentofte Svømme Klub    39.14        1:18.55   
13  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning    39.54        1:19.02   
14  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub    38.81        1:19.16   
15  William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub    39.35        1:20.69   
16  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    39.65        1:20.75   
17  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub    39.39        1:20.78   
18  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    40.48        1:21.74   
19  Nicolai Hertz  2007  Søllerød Svømmeklub    40.33        1:22.52   
20  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub    40.95        1:24.55   
21  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød    40.99        1:24.61   
21  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub    42.57        1:24.61   
23  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning    41.01        1:25.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            43.17   
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub            44.93   
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            46.42   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning            46.55   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            46.90   
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            47.19   
Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            49.04   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            49.78   
Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svømmeklub            49.91   
10  Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            50.58   
11  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svømning            52.84   
12  Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            53.69   
13  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            54.00   
14  Karoline Melholt Gentin  2009  Slangerup Svømmeklub            54.17   
15  Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            54.36   
16  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            54.74   
17  Julie Preuss Nielsen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            55.15   
18  Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            55.17   
19  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            57.18   
20  Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening            57.19   
21  Olivia Maibøll Iversen  2009  Frederikssund Svømmeklub            57.54   
22  Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerød            58.69   
23  Rosa May Franco-Koed  2009  Hørsholm Svømmeforening            58.73   
24  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svømning            58.94   
25  Melissa Walther Capito  2009  Slangerup Svømmeklub            1:00.03   
26  Bettina M. V. Olsen  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:05.68   
Silke Svendsen  2009  Herlev Svømning            DSQ  ESB v 50 M 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            38.59   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            39.94   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            41.40   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            42.09   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            42.29   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            42.48   
Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            42.67   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            42.78   
Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            43.35   
10  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            44.21   
11  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.29   
12  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            44.89   
13  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            44.94   
14  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            45.30   
15  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            45.89   
16  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            46.17   
17  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.39   
18  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            46.95   
19  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            47.06   
19  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svømmeklub            47.06   
21  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            47.14   
22  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub            48.18   
23  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            48.21   
24  Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            48.34   
25  Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub            48.54   
26  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            48.61   
26  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            48.61   
28  Filippa Redestam  2008  Helsingør Svømmeklub            48.69   
29  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            49.18   
30  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            49.41   
31  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            50.58   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            42.57   
Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            43.70  OD 1 
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            43.70  OD 2 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            44.28   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            44.33   
Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            45.65   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            46.28   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            47.15   
Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            49.53   
10  Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            49.72   
11  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            50.13   
12  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            50.15   
13  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            50.36   
14  Otto Rud Wiberg  2008  Helsingør Svømmeklub            50.71   
15  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            50.93   
16  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub            51.17   
17  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svømmeklub            51.21   
18  Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            51.26   
19  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            51.58   
20  Jens Nielsen  2008  JGI Svømning            52.38   
21  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            52.79   
22  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub            55.64   
23  Anders Christensen  2008  Gentofte Svømme Klub            58.91   
Laurits Radmer Nygaard  2008  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            DSQ  Flyben efter brystsp 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            37.15   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            38.46   
William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            40.08   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            40.16   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            40.59   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.74   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            40.80   
Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            41.83   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            42.09   
10  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            42.38   
11  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            43.29   
12  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            43.76   
13  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            44.91   
14  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            45.04   
15  Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            45.16   
Emil Schønberg Grølsted  2007  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub    41.55        1:26.98   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub    42.96        1:27.82   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub    41.27        1:30.55   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning    41.31        1:30.78   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub    44.12        1:31.70   
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub    43.42        1:32.47   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning    43.33        1:34.66   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning    43.76        1:35.67   
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub    44.72        1:35.79   
10  Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub    46.97        1:35.81   
11  Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub    45.11        1:35.88   
12  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub    43.21        1:36.70   
13  Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub    47.35        1:39.49   
14  Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub    47.35        1:39.98   
15  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød    47.43        1:40.79   
16  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub    46.79        1:41.74   
17  Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening    1:44.54        1:44.54   
18  Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub    48.18        1:46.61   
19  Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub    47.87        1:47.06   
20  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød    47.00        1:47.46   
21  Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød    49.66        1:47.57   
22  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub    50.60        1:48.62   
23  Thilde Ethelberg  2009  Helsingør Svømmeklub    47.69        1:49.22   
24  Karoline Toft Jacobsen  2009  Helsingør Svømmeklub    52.41        1:49.65   
25  Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening    52.75        1:51.01   
26  Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub    50.90        1:52.97   
27  Julie Preuss Nielsen  2009  Gladsaxe Svømmeklub    56.84        2:01.42   
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  AFSL på maven V50 
Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Ej samtidig v 75m 
Olivia Maibøll Iversen  2009  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  Afsl. på maven v 50m 
Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svømmeklub            DSQ  En hånd i Vend 25m 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød    34.77        1:14.71   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub    36.20        1:20.21   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub    38.58        1:20.82   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub    37.80        1:21.37   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    37.12        1:22.03   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub    39.40        1:24.13   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød    39.23        1:24.55   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub    40.78        1:24.61   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød    39.69        1:24.73   
10  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød    42.60        1:25.66   
11  Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød    39.57        1:26.22   
12  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød    41.02        1:26.44   
13  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød    42.20        1:27.43   
14  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    40.09        1:27.47   
15  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svømmeklub    41.45        1:28.03   
16  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød    41.53        1:28.07   
17  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub    41.80        1:28.14   
18  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub    41.74        1:28.15   
19  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød    41.73        1:28.29   
20  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening    42.25        1:28.92   
21  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub    41.62        1:29.25   
21  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub    41.77        1:29.25   
23  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub    41.57        1:29.71   
24  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub    40.19        1:29.91   
24  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub    42.59        1:29.91   
26  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub    42.76        1:29.93   
27  Johanne Højer  2008  JGI Svømning    41.98        1:30.44   
28  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub    43.01        1:32.28   
29  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub    43.40        1:32.43   
30  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Søllerød Svømmeklub    44.69        1:32.45   
31  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub    43.98        1:33.43   
32  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub    43.57        1:33.80   
33  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    44.76        1:34.88   
34  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    44.50        1:35.80   
35  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød    45.21        1:35.85   
36  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub    45.95        1:37.66   
37  Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub    46.44        1:38.31   
38  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svømning    46.87        1:40.29   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  Ej afsl på ryg 50m 
Katrine Johanne Grovn  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  ej afsl på ryg 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub    37.81        1:20.78   
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub    37.75        1:21.50   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub    37.48        1:23.08   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub    39.29        1:24.74   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød    41.75        1:26.03   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub    40.48        1:26.10   
Viktor Nymark Føge  2008  Herlev Svømning    38.94        1:26.39   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub    41.04        1:27.60   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub    41.31        1:28.41   
10  Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød    39.58        1:29.21   
11  Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub    41.09        1:30.21   
12  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub    40.85        1:30.59   
13  Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub    44.74        1:30.61   
14  Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub    42.03        1:30.83   
15  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub    42.74        1:31.20   
16  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    44.04        1:32.42   
17  Mads Bruhn Aaby  2008  Søllerød Svømmeklub    43.81        1:32.91   
18  Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub    43.53        1:33.06   
19  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub    43.94        1:34.38   
20  Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub    43.52        1:35.75   
21  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub    42.98        1:36.56   
22  Otto Rud Wiberg  2008  Helsingør Svømmeklub    44.82        1:37.05   
23  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub    47.20        1:38.44   
24  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub    45.66        1:38.52   
25  Emil Arnum Kofoed  2008  Hørsholm Svømmeforening    46.31        1:38.64   
26  Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub    45.90        1:38.67   
27  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub    45.98        1:38.87   
28  Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød    44.32        1:39.03   
29  Laurits Radmer Nygaard  2008  Søllerød Svømmeklub    48.97        1:39.09   
30  David Pereira  2008  Søllerød Svømmeklub    48.12        1:42.49   
31  Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning    48.58        1:42.51   
32  Magnus Morthorst-Greve  2008  Helsingør Svømmeklub    49.85        1:48.83   
33  William Echardt  2008  Roskilde Svømning    52.95        1:50.67   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svømning            DSQ  AFSL på maven v50m 
Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  Ascyn efter start 
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  En i veding v75m 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.77        1:08.18   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub    32.04        1:11.31   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    32.58        1:11.64   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub    34.02        1:13.25   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub    33.30        1:14.36   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    33.34        1:14.72   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød    34.33        1:14.88   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    34.55        1:14.95   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub    34.66        1:16.35   
10  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    34.40        1:16.59   
11  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    36.16        1:17.07   
12  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    35.77        1:17.42   
13  Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub    35.85        1:18.43   
14  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub    34.65        1:18.84   
15  August Due  2007  Gentofte Svømme Klub    36.11        1:19.99   
16  Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub    38.03        1:20.57   
17  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub    38.90        1:20.66   
18  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    36.45        1:20.74   
19  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub    37.85        1:21.02   
20  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    38.45        1:21.86   
21  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.18        1:21.93   
22  Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub    37.69        1:22.17   
23  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning    38.76        1:22.40   
24  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning    36.33        1:23.87   
25  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub    39.07        1:23.90   
26  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning    41.26        1:24.64   
27  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub    41.02        1:25.28   
28  Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub    39.36        1:25.68   
29  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub    38.56        1:25.74   
30  Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svømning    41.02        1:26.14   
31  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub    39.28        1:26.51   
32  Nicolai Hertz  2007  Søllerød Svømmeklub    39.54        1:27.33   
33  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub    42.29        1:29.86   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            DSQ  Tyvstart 
William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Afsl på maven v50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød    32.61  1:08.53  1:45.49    2:21.08   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød    33.21  1:10.02  1:48.48    2:26.88   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød    36.38  1:16.31  1:56.96    2:36.34   
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub    37.96  1:20.25  2:02.71    2:42.50   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    37.48  1:19.33  2:02.22    2:43.05   
Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub    36.40  1:18.12  2:01.72    2:43.34   
Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub    37.94  1:20.76  2:04.53    2:45.19   
Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub    39.53  1:22.85  2:06.47    2:45.22   
Johanne Højer  2008  JGI Svømning    37.04  1:21.98  2:08.99    2:52.11   
10  Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub    40.81  1:25.77  2:13.60    2:58.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    32.47  1:09.26  1:45.89    2:22.60   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød    32.96  1:10.65  1:48.03    2:23.63   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub    33.49  1:11.29  1:49.46    2:25.36   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    34.49  1:12.35  1:50.66    2:26.55   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub    35.08  1:13.96  1:53.75    2:29.40   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    34.95  1:13.75  1:53.48    2:32.01   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub    35.43  1:14.59  1:55.28    2:32.20   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub    35.24  1:15.13  1:54.96    2:33.14   
Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub    34.90  1:14.59  1:55.74    2:34.60   
10  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning    35.48  1:15.86  1:56.60    2:34.67   
11  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød    35.77  1:16.15  1:57.76    2:35.61   
12  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød    35.97  1:16.55  1:57.56    2:37.36   
13  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub    36.37  1:17.25  1:59.01    2:39.55   
14  Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub    37.57  1:22.00  2:09.72    2:58.05   
Emil Schønberg Grølsted  2007  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2008  Sigma Swim            2:23.35   
  Karla Rekling  2008      39.17        39.17   
  Marie Moesgaard  2008      39.90        1:19.07   
  Ida Marie Frederiksen  2008      32.87        1:51.94   
  Alberte Stub  2008      31.41        2:23.35   
                     
Lyngby Unicorns  2008  Lyngby Svømmeklub            2:28.80   
  Ida Mathiesen  2008      40.20        40.20   
  Wilma Adelhardt Madsen  2008      39.59        1:19.79   
  Wilma Berg  2008      36.08        1:55.87   
  Alvilda Højberg  2008      32.93        2:28.80   
                     
Helsingør Piger 1  2008  Helsingør Svømmeklub            2:33.65   
  Filippa Redestam  2008      40.99        40.99   
  Katrine Beenfeldt Weber  2008      41.91        1:22.90   
  Amelia Eriksen  2008      37.79        2:00.69   
  Asta Krumm Knuhtsen  2008      32.96        2:33.65   
                     
Gsc Piger 1  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:35.37   
  Sigrid Mygind  2008      41.05        41.05   
  Victoria Brammer Kærgaard  2008      42.88        1:23.93   
  Laura Klug Christensen  2008      37.73        2:01.66   
  Augusta Blom  2008      33.71        2:35.37   
                     
Sigma Piger 2  2008  Sigma Swim            2:36.83   
  Anja Englert  2008      40.73        40.73   
  Sofie Leidecker  2008      43.07        1:23.80   
  Isabella Flach  2008      39.15        2:02.95   
  Simone Stenberg  2008      33.88        2:36.83   
                     
A6 Piger 1  2008  A6            2:39.23   
  Silje Rasmussen  2008      39.81        39.81   
  Louise Olsen  2008      47.46        1:27.27   
  Sofie Lykke  2008      37.65        2:04.92   
  Johanne Højer  2008      34.31        2:39.23   
                     
Gentofte Piger 1  2008  Gentofte Svømme Klub            2:41.54   
  Tess van der Laan  2008      36.72        36.72   
  Josefine Agnete Lenskjold  2008      42.50        1:19.22   
  Ingrid Kaas Permin  2008      44.35        2:03.57   
  Elise Vedel  2009      37.97        2:41.54   
                     
Søllerød Sharks  2008  Søllerød Svømmeklub            2:45.98   
  Anna Heiberg Drengsgaard  2008      42.69        42.69   
  Mia Halskov  2009      46.18        1:28.87   
  Emma Nørskov  2009      40.15        2:09.02   
  Anna Bjerre Pedersen  2009      36.96        2:45.98   
                     
Sigma Piger 3  2008  Sigma Swim            2:48.13   
  Ellen Klitvang  2008      42.23        42.23   
  Caroline Liechti  2008      46.91        1:29.14   
  Laura Bach Mindested  2008      41.57        2:10.71   
  Anne-Maj Framke  2008      37.42        2:48.13   
                     
10  Gsc Piger 2  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:48.30   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      46.17        46.17   
  Katrine Schou Jagd  2008      46.77        1:32.94   
  Freya Valentin  2008      40.62        2:13.56   
  Emma Mcpherran  2009      34.74        2:48.30   
                     
11  Triton Piger 1  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:52.66   
  Katrine Johanne Grovn  2008      47.16        47.16   
  Helena Gagnér  2008      44.07        1:31.23   
  Sarah Rindum  2009      44.34        2:15.57   
  Ida Hinchely  2008      37.09        2:52.66   
                     
12  Ronnie  2008  Hørsholm Svømmeforening            2:52.97   
  Ida Fiala Kohl  2008      46.06        46.06   
  Kamilla Figurski  2008      43.05        1:29.11   
  Therese Dommer  2009      50.50        2:19.61   
  Victoria Pedersen  2008      33.36        2:52.97   
                     
13  A6 Piger 2  2008  A6            3:03.11   
  Signe Grynnerup  2009      48.72        48.72   
  Lina Thejlman  2008      48.06        1:36.78   
  Liv Frost Juhler  2008      49.45        2:26.23   
  Caja Basler Abildgaard  2009      36.88        3:03.11   
                     
14  Gentofte Piger 3  2008  Gentofte Svømme Klub            3:13.76   
  Laura Kegel Sørensen  2009      43.71        43.71   
  Malou Voigt  2009      58.31        1:42.02   
  Marie Louise Avnsø  2009      52.73        2:34.75   
  Rosa Toft  2009      39.01        3:13.76   
                     
15  Gsc Piger 3  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:14.93   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      47.92        47.92   
  Julie Preuss Nielsen  2009      58.35        1:46.27   
  Kamille Løkkegaard Hansen  2009      45.96        2:32.23   
  Mathilde Fallenkamp  2009      42.70        3:14.93   
                     
Gentofte Piger 2  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Flora Rybak-Andersen  2009      44.72        44.72   
  Johanna F. H. Nedergaard  2008      48.99        1:33.71   
                     
Herlevs Power Piger  2008  Herlev Svømning            DSQ  ej forsat v 25 
                     
Sigma Piger 4  2008  Sigma Swim            DSQ  Tyvstart 
  Sofie Clemmensen  2009      53.92        53.92   
  Liv Peters  2009      53.47        1:47.39   
  Sofie Lind-Christensen  2009      49.97        2:37.36   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Drenge 1  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:13.76   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      33.73        33.73   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      37.73        1:11.46   
  Lukas Peacock  2007      31.78        1:43.24   
  Victor Juhl Hansen  2007      30.52        2:13.76   
                     
A6 Drenge 1  2007  A6            2:17.08   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      38.03        38.03   
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      36.74        1:14.77   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      31.72        1:46.49   
  Frederik Kepp Jensen  2007      30.59        2:17.08   
                     
Gentofte Drenge 1  2007  Gentofte Svømme Klub            2:19.30   
  Vitus Skovbjerg  2007      37.43        37.43   
  Frederik Mindegaard  2007      40.15        1:17.58   
  Lucas Misander  2007      31.08        1:48.66   
  August Due  2007      30.64        2:19.30   
                     
Helsingør Drenge 1  2007  Helsingør Svømmeklub            2:23.02   
  Anders Rye Gefke  2008      36.17        36.17   
  Andreas Frommelt Hertz  2008      42.01        1:18.18   
  Asger Hvilsom  2007      31.68        1:49.86   
  Otto Damsgaard Reinicke  2007      33.16        2:23.02   
                     
Gsc Drenge 2  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:24.10   
  Magnus Gimsing Åhman  2007      36.36        36.36   
  Rasmus Edske  2007      40.65        1:17.01   
  Villads Moefelt  2008      36.23        1:53.24   
  Damjan Kruc  2008      30.86        2:24.10   
                     
Lyngby Super Boys  2007  Lyngby Svømmeklub            2:26.00   
  Mathias Hemmingsen  2007      35.73        35.73   
  Benjamin Bonde  2007      41.01        1:16.74   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      33.65        1:50.39   
  Mathias Riis  2008      35.61        2:26.00   
                     
Sigma Drenge 1  2007  Sigma Swim            2:27.25   
  Joe Hargreaves  2008      40.42        40.42   
  Frederik F. Jacobsen  2007      41.78        1:22.20   
  Lucas Linderoth  2007      33.50        1:55.70   
  Lucas Korger  2007      31.55        2:27.25   
                     
Roskilde Vikinger  2007  Roskilde Svømning            2:28.32   
  Sebastian Bruun Ibsen  2007      1:21.48        1:21.48   
  Frederik Isaksen  2007      35.05        1:56.53   
  Christoffer Bo Andersen  2007      31.79        2:28.32   
  Jonathan Nyegaard  2007              2:28.32   
                     
Søllerød Sharknados 1  2007  Søllerød Svømmeklub            2:30.86   
  Mathias Garset Petersen  2007      38.88        38.88   
  Sebastian R. Bjerg  2007      43.19        1:22.07   
  Thor Andersen  2007      34.95        1:57.02   
  Mads Bruhn Aaby  2008      33.84        2:30.86   
                     
10  Gentofte Drenge 2  2007  Gentofte Svømme Klub            2:31.89   
  William Diness Vindeløv  2007      37.81        37.81   
  Fang Qi  2008      43.69        1:21.50   
  Theodor Nytoft Bergmann  2007      36.19        1:57.69   
  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008      34.20        2:31.89   
                     
11  Herlevs Kanon Konger  2007  Herlev Svømning            2:37.17   
  Magne Waag Kallesøe  2008      43.15        43.15   
  Storm Bargmann  2007      43.62        1:26.77   
  Viktor Nymark Føge  2008      38.56        2:05.33   
  Victor Rønne  2007      31.84        2:37.17   
                     
12  Frederikssund Drenge  2007  Frederikssund Svømmeklub            2:37.52   
  Loui Krag  2007      36.94        36.94   
  Balder H. Mikkelsen  2007      45.19        1:22.13   
  Rasmus Nyland  2007      41.98        2:04.11   
  Jonathan van der Rijt  2007      33.41        2:37.52   
                     
13  Gsc Drenge 4  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:46.83   
  Andreas Molin  2008      43.65        43.65   
  Cornelius Borgaard Bang  2007      43.05        1:26.70   
  Nikolaj Skak Pedersen  2008      39.09        2:05.79   
  William Bank Jørgensen  2008      41.04        2:46.83   
                     
14  Sigma Drenge 2  2007  Sigma Swim            2:57.59   
  Frey Egholm Høgh  2008      48.39        48.39   
  Lukas Højfeldt  2008      53.29        1:41.68   
  Jonathan Vallentin  2008      40.45        2:22.13   
  Jeppe Borring Andersen  2008      35.46        2:57.59   
                     
15  Helsingør Drenge 2  2007  Helsingør Svømmeklub            3:01.63   
  Tobias Sune Andersen  2008      47.79        47.79   
  Otto Rud Wiberg  2008      51.84        1:39.63   
  Luca de Masi  2008      41.54        2:21.17   
  Magnus Morthorst-Greve  2008      40.46        3:01.63   
                     
Ronnie  2007  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
  Emil Slente Türck  2008                 
  William Brigsted Vissing  2008                 
  Emil Arnum Kofoed  2008                 
  Lucas Hermann-Grund  2007              DNS   
                     
Gentofte Drenge 3  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Frederik Find  2007      38.30        38.30   
                     
Gsc Drenge 3  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Nicklas Hiort  2008      40.56        40.56   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub            1:15.66  OD 1 
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub            1:15.66  OD 2 
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            1:16.07   
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            1:19.11   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            1:19.16   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            1:19.39   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub            1:19.60   
Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            1:19.73   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            1:22.11   
10  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            1:22.54   
11  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svømning            1:22.77   
12  Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            1:23.25   
13  Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            1:24.81   
14  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            1:26.66   
15  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning            1:28.45   
16  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:28.84   
17  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            1:28.91   
18  Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerød            1:31.26   
19  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            1:31.75   
20  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svømmeklub            1:32.90   
21  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            1:32.92   
22  Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:33.57   
23  Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:35.68   
24  Karoline Melholt Gentin  2009  Slangerup Svømmeklub            1:36.79   
25  Rosa May Franco-Koed  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:39.64   
26  Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            1:42.19   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            1:07.06   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:10.43   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:10.70   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            1:10.90   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            1:11.73   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:11.93   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:13.55   
Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:13.97   
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:14.46   
10  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            1:14.55   
11  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:15.54   
12  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:15.71   
13  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub            1:15.81   
14  Johanne Højer  2008  JGI Svømning            1:16.54   
15  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:16.81   
16  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            1:16.99   
17  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            1:19.83   
18  Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            1:20.60   
19  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            1:21.85   
20  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:24.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:08.30   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            1:10.69   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:11.88   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svømning            1:13.53   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            1:14.21   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            1:14.42   
Mads Bruhn Aaby  2008  Søllerød Svømmeklub            1:15.23   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            1:15.47   
Bastian Zahle  2008  Helsingør Svømmeklub            1:15.48   
10  Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            1:15.69   
11  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:15.81   
12  Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            1:16.28   
13  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.24   
14  Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            1:17.36   
15  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svømmeklub            1:17.38   
16  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:18.52   
17  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            1:19.48   
18  Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            1:19.69   
19  Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            1:20.28   
20  Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:20.59   
21  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:21.90   
22  Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            1:21.93   
23  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            1:22.05   
24  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub            1:22.14   
25  Viktor Nymark Føge  2008  Herlev Svømning            1:23.47   
26  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            1:25.94   
27  Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning            1:26.12   
28  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:26.40   
29  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            1:27.19   
30  William Echardt  2008  Roskilde Svømning            1:30.43   
31  Nicolaj Semklo  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:34.39   
32  Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:40.05   
Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svømning            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            1:02.74   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:03.17   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:04.63   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:04.93   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            1:05.27   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:05.88   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:05.88   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            1:06.13   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub            1:06.17   
10  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            1:06.78   
11  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:08.45   
12  Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub            1:08.50   
13  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            1:08.69   
14  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.01   
15  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            1:09.90   
16  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            1:09.94   
17  William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            1:10.15   
18  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:10.95   
19  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:11.11   
20  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:11.21   
21  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub            1:11.74   
22  Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svømning            1:13.00   
23  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            1:13.24   
24  Johan Paaske  2007  Søllerød Svømmeklub            1:14.19   
25  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            1:14.25   
26  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning            1:14.97   
27  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:15.23   
28  Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:15.36   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub            39.01   
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub            40.34   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            40.80   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            41.05   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            41.83   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning            42.41   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            42.56   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            44.43   
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            44.81   
10  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            45.34   
11  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.65   
12  Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            49.39   
13  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svømmeklub            49.73   
14  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            50.19   
                     
 
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            32.03   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            35.18   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            35.69   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            35.96   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            36.83   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            36.84   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            37.46   
Sofie Lykke  2008  Slangerup Svømmeklub            37.98   
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            38.67   
10  Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            38.68   
11  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub            38.70   
12  Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            38.84   
13  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            38.97   
14  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            39.97   
15  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            40.40   
16  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            41.29   
17  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            41.34   
18  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            41.51   
19  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            42.27   
20  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.89   
21  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            43.02   
22  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            43.55   
23  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            44.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            35.13   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            35.41   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            38.13   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            38.38   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            38.85   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            38.86   
Viktor Nymark Føge  2008  Herlev Svømning            38.92   
Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            39.85   
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            40.20   
10  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svømmeklub            40.87   
11  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub            41.20   
12  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            41.53   
13  Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            41.99   
14  Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            42.72   
15  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            42.91   
16  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub            44.03   
17  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            44.59   
18  Mads Bruhn Aaby  2008  Søllerød Svømmeklub            45.52   
19  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            47.43   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  sw4.4 
                     
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.76   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.99   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            31.47   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            31.55   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            32.03   
August Due  2007  Gentofte Svømme Klub            33.21   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            34.21   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            34.94   
Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub            35.23   
10  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.54   
11  Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            35.79   
12  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            35.94   
12  William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            35.94   
14  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            36.16   
14  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            36.16   
16  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub            36.28   
17  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            36.31   
18  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.64   
19  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            37.55   
20  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub            38.21   
21  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.34   
22  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            39.29   
23  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            39.38   
24  Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub            39.61   
25  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            39.80   
26  Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svømning            40.24   
27  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            40.42   
28  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            40.60   
29  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            41.32   
Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            DSQ  sw 7.6 
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            DSQ  sw 4.4 
Johan Paaske  2007  Søllerød Svømmeklub            DSQ  sw 4.4 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            1:32.96   
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub            1:38.15   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            1:42.35   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning            1:43.13   
Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svømmeklub            1:47.30   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            1:48.49   
Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svømning            1:52.95   
Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            1:53.01   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub            1:53.76   
10  Kristine Heegaard  2009  Søllerød Svømmeklub            1:58.00   
11  Julie Preuss Nielsen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            2:01.95   
12  Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening            2:07.74   
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw 7.1 
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:23.60   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            1:23.88   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            1:30.38   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            1:31.31   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:32.86   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:33.63   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            1:34.26   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            1:36.16   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            1:36.56   
10  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:37.33   
11  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:39.21   
12  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            1:39.94   
13  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            1:40.10   
14  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:40.36   
15  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:41.09   
16  Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            1:41.31   
17  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            1:41.49   
18  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:41.83   
19  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:42.03   
20  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:43.16   
21  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            1:44.12   
22  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:45.96   
23  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:47.44   
24  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            1:47.53   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            1:34.15   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:35.94   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            1:37.00   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            1:37.15   
Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            1:40.49   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:41.14   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svømning            1:41.86   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            1:43.98   
Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            1:46.07   
10  Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            1:46.45   
11  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:46.75   
12  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:48.90   
13  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:49.64   
14  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            1:51.02   
15  Jens Nielsen  2008  JGI Svømning            1:51.12   
16  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            1:53.61   
17  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:54.42   
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svømning            DSQ  sw7.6 
Laurits Radmer Nygaard  2008  Søllerød Svømmeklub            DSQ  sw4.4 
Otto Rud Wiberg  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw7.3 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:21.69   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.94   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:23.18   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:26.86   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            1:29.15   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:31.13   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:31.17   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:31.90   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub            1:32.24   
10  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            1:35.41   
11  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            1:36.19   
12  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            1:36.94   
13  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:37.03   
14  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:38.44   
15  Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:41.10   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  sw7.1 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            41.35   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            41.46   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            41.49   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingør Svømmeklub            41.63   
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub            41.68   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub            41.95   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            42.83   
Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub            43.40   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            43.99   
10  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            44.52   
11  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svømning            44.66   
12  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            45.04  od3 
13  Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            46.02   
14  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            46.25   
15  Kristine Heegaard  2009  Søllerød Svømmeklub            46.89   
16  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            47.36   
17  Liva Dugbæk  2009  Sigma Swim Birkerød            48.27   
18  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svømmeklub            48.31   
19  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            48.33   
20  Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            48.68   
21  Karoline Toft Jacobsen  2009  Helsingør Svømmeklub            48.70   
22  Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            49.83   
23  Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            49.89   
24  Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svømmeklub            50.11   
25  Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerød            50.68   
26  Melissa Walther Capito  2009  Slangerup Svømmeklub            51.20   
27  Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            51.21   
28  Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerød            51.37   
29  Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening            55.31   
Bettina M. V. Olsen  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw4.4 
Silke Svendsen  2009  Herlev Svømning            DSQ  sw6.4 
                     
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            34.25   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            37.90   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            38.37   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            38.61   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            38.88   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            39.26   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            39.76   
Filippa Redestam  2008  Helsingør Svømmeklub            40.20   
Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            40.59  od2 
10  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            40.59  od3 
11  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            41.56   
12  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            41.85   
13  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub            41.90   
14  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            41.97   
15  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Søllerød Svømmeklub            42.03   
15  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub            42.03   
17  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            42.07   
18  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            42.10   
19  Johanne Højer  2008  JGI Svømning            42.27   
20  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            42.38   
21  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            42.39   
22  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            42.43   
23  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            42.54   
24  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            42.74   
25  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            43.03   
26  Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub            43.24   
27  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.44   
28  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            43.61   
29  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            43.86   
30  Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            44.14   
31  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svømning            44.16   
32  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            45.04  od2 
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw6.4 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  sw6.4 
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            DSQ  sw6.2 
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub            DSQ  sw6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            35.02   
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            36.60   
Bastian Zahle  2008  Helsingør Svømmeklub            37.01   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            37.62   
Viktor Nymark Føge  2008  Herlev Svømning            38.10   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            38.98   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            39.53   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            39.87   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svømning            40.38   
10  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svømmeklub            40.58   
11  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            40.84   
12  Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            41.88   
13  Anders Christensen  2008  Gentofte Svømme Klub            42.34   
14  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            42.60   
15  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            43.02   
16  Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            43.07   
17  Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning            43.64   
18  Mads Bruhn Aaby  2008  Søllerød Svømmeklub            43.78   
19  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            43.93   
20  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            44.25   
21  Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            44.31   
22  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            44.49   
23  David Pereira  2008  Søllerød Svømmeklub            44.91   
24  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub            45.67   
25  Laurits Radmer Nygaard  2008  Søllerød Svømmeklub            46.02   
26  Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            46.17   
27  Otto Rud Wiberg  2008  Helsingør Svømmeklub            46.21   
28  Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            47.11   
29  Jens Nielsen  2008  JGI Svømning            47.79   
30  Nicolaj Semklo  2008  Hørsholm Svømmeforening            47.96   
31  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            50.86   
Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw6.4 
Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw6.4 
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svømning            DSQ  sw4.4 
Magnus Morthorst-Greve  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw6.4 
                     
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.89   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            33.50   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            34.48   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            34.51   
August Due  2007  Gentofte Svømme Klub            35.03   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            36.16   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            36.35   
William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            36.97   
Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            37.09   
10  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            38.46   
11  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub            38.55   
12  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning            38.71   
13  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub            38.81   
14  Nicolai Hertz  2007  Søllerød Svømmeklub            39.48   
15  Johan Paaske  2007  Søllerød Svømmeklub            41.68   
16  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            41.78   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            DSQ  sw4.4 
Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw6.5 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:34 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            2:39.76   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            2:51.59   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            2:57.45   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:57.82   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            2:58.42   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            2:58.63   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            3:01.16   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            3:01.53   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            3:02.80   
10  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:05.28   
11  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            3:07.07   
12  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            3:09.71   
13  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            3:09.94   
14  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            3:12.49   
15  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            3:19.26   
16  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            3:20.55   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:35.91   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:36.81   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            2:41.06   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:41.75   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:43.18   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            2:44.25   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            2:44.92   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:47.63   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub            2:51.40   
10  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:53.54   
11  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            2:53.61   
12  August Due  2007  Gentofte Svømme Klub            2:54.24   
13  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            2:55.21   
14  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:57.46   
15  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            2:58.93   
16  Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub            2:58.98   
17  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            3:03.32   
18  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub            3:04.28   
19  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            3:12.41   
20  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub            3:12.68   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  sw6.4 
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw91. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2008  Sigma Swim            2:05.75   
  Marie Moesgaard  2008      30.31        30.31   
  Ida Marie Frederiksen  2008      31.24        1:01.55   
  Alberte Stub  2008      31.83        1:33.38   
  Karla Rekling  2008      32.37        2:05.75   
                     
Lyngby Unicorns  2008  Lyngby Svømmeklub            2:13.09   
  Wilma Berg  2008      33.82        33.82   
  Ida Mathiesen  2008      33.83        1:07.65   
  Alvilda Højberg  2008      33.23        1:40.88   
  Caroline Toftelund Larsen  2008      32.21        2:13.09   
                     
Helsingør Piger 1  2008  Helsingør Svømmeklub            2:15.39   
  Asta Krumm Knuhtsen  2008      33.04        33.04   
  Amelia Eriksen  2008      32.96        1:06.00   
  Filippa Redestam  2008      34.55        1:40.55   
  Thilde Ethelberg  2009      34.84        2:15.39   
                     
Gsc Piger 1  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:16.54   
  Laura Klug Christensen  2008      33.17        33.17   
  Augusta Blom  2008      33.95        1:07.12   
  Sigrid Mygind  2008      35.38        1:42.50   
  Victoria Brammer Kærgaard  2008      34.04        2:16.54   
                     
A6 Piger 1  2008  A6            2:17.07   
  Silje Rasmussen  2008      34.15        34.15   
  Sofie Lykke  2008      34.20        1:08.35   
  Johanne Højer  2008      33.84        1:42.19   
  Louise Olsen  2008      34.88        2:17.07   
                     
Gentofte Piger 1  2008  Gentofte Svømme Klub            2:24.95   
  Laura Raahauge  2008      38.79        38.79   
  Ingrid Kaas Permin  2008      37.59        1:16.38   
  Elise Vedel  2009      37.42        1:53.80   
  Tess van der Laan  2008      31.15        2:24.95   
                     
Gsc Piger 2  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:25.04   
  Freya Valentin  2008      34.94        34.94   
  Katrine Schou Jagd  2008      36.95        1:11.89   
  Emma Mcpherran  2009      35.94        1:47.83   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      37.21        2:25.04   
                     
Søllerød Sharks  2008  Søllerød Svømmeklub            2:25.42   
  Mia Halskov  2009      35.26        35.26   
  Pauline Munk-Hansen  2008      37.38        1:12.64   
  Anna Bjerre Pedersen  2009      37.51        1:50.15   
  Emma Nørskov  2009      35.27        2:25.42   
                     
Sigma Piger 2  2008  Sigma Swim            2:28.02   
  Anja Englert  2008      34.67        34.67   
  Simone Stenberg  2008      34.06        1:08.73   
  Liv Peters  2009      42.74        1:51.47   
  Isabella Flach  2008      36.55        2:28.02   
                     
10  Sigma Piger 3  2008  Sigma Swim            2:29.61   
  Laura Bach Mindested  2008      37.34        37.34   
  Caroline Liechti  2008      38.74        1:16.08   
  Anne-Maj Framke  2008      37.48        1:53.56   
  Ellen Klitvang  2008      36.05        2:29.61   
                     
11  Ronnie  2008  Hørsholm Svømmeforening            2:30.80   
  Kamilla Figurski  2008      35.20        35.20   
  Therese Dommer  2009      42.09        1:17.29   
  Ida Fiala Kohl  2008      40.35        1:57.64   
  Victoria Pedersen  2008      33.16        2:30.80   
                     
12  Gentofte Piger 2  2008  Gentofte Svømme Klub            2:32.32   
  Emilie Franck Fæste  2008      37.73        37.73   
  Flora Rybak-Andersen  2009      37.91        1:15.64   
  Josefine Agnete Lenskjold  2008      35.98        1:51.62   
  Emma Lind Riisgaard  2009      40.70        2:32.32   
                     
13  A6 Piger 2  2008  A6            2:34.85   
  Liv Frost Juhler  2008      36.97        36.97   
  Lina Thejlman  2008      38.58        1:15.55   
  Caja Basler Abildgaard  2009      38.61        1:54.16   
  Signe Grynnerup  2009      40.69        2:34.85   
                     
14  Herlevs Power Piger  2008  Herlev Svømning            2:36.83   
  Nikoline Joy Gringer  2009      37.43        37.43   
  Silke Svendsen  2009      45.96        1:23.39   
  Ana Bogdanovic  2008      36.81        2:00.20   
  Eleonora Marsner  2009      36.63        2:36.83   
                     
15  Triton Piger 1  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:39.71   
  Helena Gagnér  2008      36.77        36.77   
  Sarah Rindum  2009      39.49        1:16.26   
  Ida Hinchely  2008      38.66        1:54.92   
  Bettina M. V. Olsen  2009      44.79        2:39.71   
                     
16  Gsc Piger 3  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:43.95   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      38.03        38.03   
  Kamille Løkkegaard Hansen  2009      37.87        1:15.90   
  Mathilde Fallenkamp  2009      42.03        1:57.93   
  Julie Preuss Nielsen  2009      46.02        2:43.95   
                     
17  Gentofte Piger 3  2008  Gentofte Svømme Klub            2:45.22   
  Malou Voigt  2009      46.59        46.59   
  Johanna F. H. Nedergaard  2008      37.83        1:24.42   
  Laura Kegel Sørensen  2009      38.90        2:03.32   
  Marie Louise Avnsø  2009      41.90        2:45.22   
                     
18  Sigma Piger 4  2008  Sigma Swim            2:48.38   
  Anna Staal  2009      42.74        42.74   
  Sofie Clemmensen  2009      40.35        1:23.09   
  Sofie Lind-Christensen  2009      43.17        2:06.26   
  Selma Steinmann  2009      42.12        2:48.38   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:20 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Drenge 1  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:58.95   
  Victor Juhl Hansen  2007      29.79        29.79   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      28.99        58.78   
  Lukas Peacock  2007      29.84        1:28.62   
  Damjan Kruc  2008      30.33        1:58.95   
                     
A6 Drenge 1  2007  A6            2:00.68   
  Frederik Kepp Jensen  2007      30.32        30.32   
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      29.58        59.90   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      29.27        1:29.17   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      31.51        2:00.68   
                     
Gentofte Drenge 1  2007  Gentofte Svømme Klub            2:06.82   
  Frederik Mindegaard  2007      33.66        33.66   
  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008      33.64        1:07.30   
  August Due  2007      31.28        1:38.58   
  Lucas Misander  2007      28.24        2:06.82   
                     
Helsingør Drenge 1  2007  Helsingør Svømmeklub            2:06.85   
  Asger Hvilsom  2007      30.05        30.05   
  Anders Rye Gefke  2008      30.89        1:00.94   
  Andreas Frommelt Hertz  2008      31.86        1:32.80   
  Bastian Zahle  2008      34.05        2:06.85   
                     
Søllerød Sharknados 1  2007  Søllerød Svømmeklub            2:07.12   
  Thor Andersen  2007      30.56        30.56   
  Johan Paaske  2007      34.02        1:04.58   
  Mathias Garset Petersen  2007      32.19        1:36.77   
  Sebastian R. Bjerg  2007      30.35        2:07.12   
                     
Gsc Drenge 2  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:08.18   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      30.99        30.99   
  Magnus Gimsing Åhman  2007      31.93        1:02.92   
  William Bendixen  2007      31.75        1:34.67   
  Villads Moefelt  2008      33.51        2:08.18   
                     
Lyngby Super Boys  2007  Lyngby Svømmeklub            2:09.74   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      30.00        30.00   
  Mathias Hemmingsen  2007      31.40        1:01.40   
  Benjamin Bonde  2007      33.41        1:34.81   
  Mathias Riis  2008      34.93        2:09.74   
                     
Sigma Drenge 1  2007  Sigma Swim            2:09.79   
  Frederik F. Jacobsen  2007      32.43        32.43   
  Lucas Korger  2007      32.80        1:05.23   
  Joe Hargreaves  2008      34.31        1:39.54   
  Lucas Linderoth  2007      30.25        2:09.79   
                     
Frederikssund Drenge  2007  Frederikssund Svømmeklub            2:16.57   
  Mads Dencher Nielsen  2007      35.02        35.02   
  Balder H. Mikkelsen  2007      33.25        1:08.27   
  Rasmus Nyland  2007      33.15        1:41.42   
  Jonathan van der Rijt  2007      35.15        2:16.57   
                     
10  Gsc Drenge 3  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:18.05   
  Hubert Fosbøl  2007      34.99        34.99   
  Andreas Molin  2008      35.12        1:10.11   
  Andreas Bartholin Bruhn  2008      32.67        1:42.78   
  Nicklas Hiort  2008      35.27        2:18.05   
                     
11  Sigma Drenge 2  2007  Sigma Swim            2:19.59   
  Joachim Sundbæk Villadsen  2007      35.15        35.15   
  Lukas Højfeldt  2008      35.70        1:10.85   
  Jeppe Borring Andersen  2008      34.40        1:45.25   
  Jonathan Vallentin  2008      34.34        2:19.59   
                     
12  Gentofte Drenge 3  2007  Gentofte Svømme Klub            2:19.83   
  Alexander Dorph Jensen  2007      35.51        35.51   
  Johan Schrøder  2008      34.59        1:10.10   
  Theodor Nytoft Bergmann  2007      33.35        1:43.45   
  Aksel Møllenbach  2008      36.38        2:19.83   
                     
13  Helsingør Drenge 2  2007  Helsingør Svømmeklub            2:24.49   
  Otto Damsgaard Reinicke  2007      33.51        33.51   
  Tobias Sune Andersen  2008      35.85        1:09.36   
  Magnus Morthorst-Greve  2008      38.57        1:47.93   
  Otto Rud Wiberg  2008      36.56        2:24.49   
                     
14  Søllerød Sharknados 2  2007  Søllerød Svømmeklub            2:25.65   
  Mads Bruhn Aaby  2008      34.79        34.79   
  Laurits Radmer Nygaard  2008      38.12        1:12.91   
  David Pereira  2008      38.81        1:51.72   
  Nicolai Hertz  2007      33.93        2:25.65   
                     
Gentofte Drenge 2  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw10.11 
  Frederik Find  2007      35.17        35.17   
                     
Herlevs Kanon Konger  2007  Herlev Svømning            DSQ  sw4.4 
                     
Roskilde Vikinger  2007  Roskilde Svømning            DSQ  sw10.11 
  Jonathan Nyegaard  2007      31.64        31.64   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark