2021-04-18   05:49:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:11   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Piger 1  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:12.28   
  Jasmine Løkkegaard  2006      34.34        34.34   
  Henriette Roos  2006                 
  Kamma Rasmussen  2006                 
  Ida Villemoes Poulsen  2007      2:12.28        2:12.28   
                     
Gs1 Piger  2003  Gentofte Svømme Klub            2:18.51   
  Anna Hinsch Lauritzen  2006      36.13        36.13   
  Caroline Vang-Jensen  2003                 
  Amalie Schou  2003                 
  Astrid Permin  2003      2:18.51        2:18.51   
                     
Flower Power Stags  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:20.65   
  Freja Mathilde Kaas  2006      34.84        34.84   
  Astrid Hjuler Britze  2006                 
  Amalie Rose Søndergaard  2006                 
  Maria Bøgh  2002      2:20.65        2:20.65   
                     
Gsc Piger 2  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:22.66   
  Bianca Roos  2006      36.30        36.30   
  Maja Damkjær Bartels  2006                 
  Oline Ludvigsen  2007                 
  Lise H. V. Waarst  2007      2:22.66        2:22.66   
                     
Værløse Piger 1  2005  Værløse Svømmeklub            2:27.36   
  Martha Bødker Thomsen  2005      37.09        37.09   
  Viola Søbye  2006                 
  Fiona Jensen  2006                 
  Ella Bødker Thomsen  2005      2:27.36        2:27.36   
                     
Girl Power Stags  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:33.83   
  Anna Bruun-Møller  2007      42.42        42.42   
  Kamilla Figurski  2008                 
  Thilde Hjortshøj  2006                 
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      2:33.83        2:33.83   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2008  Sigma Swim            2:21.80   
  Karla Rekling  2008      37.70        37.70   
  Marie Moesgaard  2008                 
  Ida Marie Frederiksen  2008                 
  Røskva Rosenbohm  2007      2:21.80        2:21.80   
                     
Sigma Piger 2  2008  Sigma Swim            2:34.20   
  Isabella Flach  2008      40.85        40.85   
  Simone Stenberg  2008                 
  Vivian Bahador Snitker  2007                 
  Alberte Stub  2008      2:34.20        2:34.20   
                     
Sigma Piger 3  2008  Sigma Swim            2:38.25   
  Ellen Klitvang  2008      40.71        40.71   
  Sofie Leidecker  2008                 
  Anja Englert  2008                 
  Laura Bach Mindested  2008      2:38.25        2:38.25   
                     
Kvik K3 Piger  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:43.55   
  Amanda Aidinian  2007      42.69        42.69   
  Leonora Wahl-Brink  2007                 
  Zenia Englund  2008                 
  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007      2:43.55        2:43.55   
                     
Værløse Piger 2  2007  Værløse Svømmeklub            2:51.71   
  Sofie K. Eriksen  2007      48.39        48.39   
  Nanna Hessner  2007                 
  Mette Roat Jørgensen  2007                 
  Rosa Marie Sjøberg  2008      2:51.71        2:51.71   
                     
Sigma Piger 4  2008  Sigma Swim            2:52.52   
  Fiona Bergqvist  2008      45.58        45.58   
  Anne-Maj Framke  2008                 
  Caroline Liechti  2008                 
  Alma Lanng Geneser  2008      2:52.52        2:52.52   
                     
Kvik K3 Piger 2  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:53.67   
  Alberte K. Jakobsen  2008      42.74        42.74   
  Adia Brekling  2008                 
  Josephine Michelsen  2007                 
  Vigga Skou  2008      2:53.67        2:53.67   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
G4 Piger 1  2009  Gentofte Svømme Klub            3:02.18   
  Elise Vedel  2009      45.39        45.39   
  Smilla Frederiksen  2010                 
  Flora Rybak-Andersen  2009                 
  Rosa Toft  2009      3:02.18        3:02.18   
                     
Girl Mix  2009  Sigma Swim            3:09.23   
  Silja Sofia Linderoth  2011      52.08        52.08   
  Madicken Markussen  2010                 
  Sofie Lind-Christensen  2009                 
  Ida Langseth  2010      3:09.23        3:09.23   
                     
S5B Piger  2009  Sigma Swim            3:16.57   
  Mai Ellen Frederiksen  2010      52.72        52.72   
  Liv Peters  2009                 
  Alberte K. Jacobsen  2010                 
  Sofie Clemmensen  2009      3:16.57        3:16.57   
                     
G4 Piger 2  2009  Gentofte Svømme Klub            3:24.13   
  Laura Kegel Sørensen  2009      47.62        47.62   
  Emma Lind Riisgaard  2009                 
  Marie Louise Avnsø  2009                 
  Malou Voigt  2009      3:24.13        3:24.13   
                     
Girl Power  2009  Sigma Swim            DSQ  SW7.1 fl. flyben 
  Ida Svinth Thommesen  2009      54.72        54.72   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner