2021-04-18   05:46:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            28.80   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            30.27   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            30.34   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            30.55   
Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub            30.61   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            31.01   
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            31.57   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            31.83   
Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            31.91   
10  Maria Bøgh  2002  Hørsholm Svømmeforening            32.14   
11  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.19   
12  Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            32.47   
13  Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            32.65   
14  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            34.48   
15  Eva Rosted  1999  Hørsholm Svømmeforening            44.00   
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            29.24   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            29.95   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.09   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            30.17   
Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub            30.21   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.61   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            30.65   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.98   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            31.32   
10  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            31.50   
11  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            31.97   
12  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            32.11   
13  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            32.28   
14  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.45   
15  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            33.23   
16  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.39   
17  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.07   
18  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.02   
19  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            35.10   
20  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            35.29   
21  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.39   
22  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.91   
23  Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning            36.15   
24  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            36.61   
25  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.36   
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            30.49   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            31.74   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            33.33   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.60   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            33.92   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.65   
Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub            36.99   
Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            37.04   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            37.47   
10  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.59   
11  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            37.91   
12  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.98   
13  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.21   
14  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.43   
15  Fiona Bergqvist  2008  Sigma Swim Birkerød            39.28   
16  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            39.47   
17  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.44   
18  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.88   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            37.36   
Mille Mouritzen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.78   
Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerød            42.05   
Ida Larsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.14   
Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            43.39   
Emma Metasch Rueløkke  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.24   
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.38   
Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.78   
Asta Højbjerg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            46.66   
10  Sofie Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.62   
11  Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.38   
12  Alma Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.99   
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Smilla Frederiksen  2010  Gentofte Svømme Klub            34.67   
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            36.06   
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub            37.59   
Ella Wolffbrandt  2010  Sigma Swim Allerød            39.46   
Silke Holtz  2010  Sigma Swim Allerød            40.04   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub            40.46   
Marie Ditlev Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub            40.63   
Silja Sofia Linderoth  2011  Sigma Swim Allerød            43.39   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            44.84   
10  Molly Overby Traberg  2011  Hovedstadens Svømmeklub            47.06   
11  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            48.80   
12  Mai Ellen Frederiksen  2010  Sigma Swim Birkerød            49.20   
13  Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            49.22   
14  Maria Hou  2010  Sigma Swim Birkerød            49.31   
15  Dagmar Mulipola  2011  Sigma Swim Allerød            51.69   
16  Alice Legarth Schmidt  2011  Hovedstadens Svømmeklub            52.90   
17  Annika Højfeldt  2010  Sigma Swim Birkerød            53.67   
17  Naja Koch Heschel  2010  Hovedstadens Svømmeklub            53.67   
19  Caroline M. Baustert  2011  Hovedstadens Svømmeklub            54.83   
20  Alvilde Schwartz-Petersen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            56.93   
21  Sofie Kirkedal  2011  Hovedstadens Svømmeklub            58.67   
22  Zoi Asholt  2011  Hovedstadens Svømmeklub            59.16   
23  Rita Wiuf  2011  Hovedstadens Svømmeklub            1:02.33   
24  Signe Ewald Riecke  2011  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.10   
Ella Marie B. Jakobsen  2011  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Siri Egholm Høgh  2010  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner