2021-04-14   22:59:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub            1:21.13   
Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:25.14   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:25.89   
Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød            1:27.18   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:33.35   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim Allerød            1:14.75   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:21.13   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.35   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:21.77   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:24.01   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            1:24.10   
Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            1:26.23   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            1:26.34   
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:27.76   
10  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            1:28.12   
11  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:29.58   
12  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:32.39   
13  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub            1:32.83   
14  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            1:32.86   
15  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            1:33.68   
16  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:34.89   
17  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:37.37   
18  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:38.93   
19  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:39.14   
20  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:39.34   
21  Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning            1:41.84   
22  Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning            1:42.40   
23  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            1:43.97   
24  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:44.11   
25  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:49.95   
26  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:52.53   
27  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:53.36   
28  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:57.40   
Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            1:31.00   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.99   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            1:34.02   
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:35.47   
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            1:38.99   
Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            1:40.56   
Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:44.05   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            1:46.07   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:49.94   
10  Xenia Fristrup  2008  Gentofte Svømme Klub            1:50.10   
11  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.73   
12  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:57.44   
13  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.51   
14  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:03.04   
15  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.20   
Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            1:48.03   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            1:55.56   
Ida Larsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:02.75   
Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            2:08.75   
Sofie Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.09   
Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:17.60   
Alma Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.60   
Mille Mouritzen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:22.02   
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:27.71   
10  Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:35.80   
Emma Metasch Rueløkke  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Ida Svinth Thommesen  2009  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW7.2 async arm 10m 
Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW7.1 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            1:47.20   
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            1:48.70   
Silja Sofia Linderoth  2011  Sigma Swim Allerød            1:57.45   
Siri Egholm Høgh  2010  Sigma Swim Allerød            1:58.01   
Mai Ellen Frederiksen  2010  Sigma Swim Birkerød            2:08.06   
Alberte K. Jacobsen  2010  Sigma Swim Birkerød            2:09.41   
Dagmar Mulipola  2011  Sigma Swim Allerød            2:18.72   
Silke Holtz  2010  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW7.3 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner