2021-04-17   04:04:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            27.33   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            28.32   
Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            30.07   
Frederik Holm Wester  2000  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.36   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            28.59   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.79   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.91   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.61   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            30.74   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            31.52   
Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            32.16   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.35   
10  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            32.54   
11  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            32.69   
12  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.74  OD2 
13  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.59   
14  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.80   
15  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            34.05   
16  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            35.00   
17  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            35.82   
18  Jacob Michael Madsen  2006  Værløse Svømmeklub            36.47  OD2 
19  Christian Nimb  2006  Sigma Swim Birkerød            37.31   
20  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            43.84   
Emanuele Holm Ciampi  2006  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            31.47   
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svømmeklub            32.74  OD1 
August Due  2007  Gentofte Svømme Klub            34.53   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            34.72   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.90   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            36.09   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.47  OD1 
Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            38.16   
Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.12   
10  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            39.95   
11  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            40.47   
12  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            42.43   
13  Oscar Robinson  2007  Gentofte Svømme Klub            44.42   
14  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.08   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            40.01   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            40.93   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            42.42   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            42.87   
Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            44.75   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            46.06   
Anders Christensen  2008  Gentofte Svømme Klub            46.10   
Alexander Groth  2008  Værløse Svømmeklub            47.02   
Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub            49.83   
10  Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            51.17   
11  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            53.17   
12  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            53.91   
Jakob Matzen  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Anton Kasten  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  DW8.4 ESB 50m 
Svend Buskov  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub            39.04   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub            44.48   
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub            44.55   
Leif Evald Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            46.21   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            47.11   
Julius Karl Johannsson  2009  Hovedstadens Svømmeklub            48.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner