2021-04-14   22:55:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub            30.99   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            31.15   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            31.38   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            32.95   
Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød            34.11   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            35.42   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            35.55   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            36.36   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            36.38   
10  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            43.21   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            31.75   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.53   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            34.00   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            34.13   
Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            34.72   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            35.11   
Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            37.57   
Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            37.72   
Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            37.79   
10  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            39.36   
11  Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning            43.48   
12  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            44.74   
Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning            DNS   
Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW8.2 Arm ej ov vand 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            33.38   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            33.55   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            37.85   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            39.12   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            39.64   
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            40.40   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            40.65   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            40.88   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            41.19   
10  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            41.47   
10  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            41.47   
12  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            43.40   
13  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            50.47   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            42.06   
Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub            46.04   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            48.05   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            48.18   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub            48.73   
Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub            51.47   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            51.57   
Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            52.59   
Asta Højbjerg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            57.49   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            41.85   
Smilla Frederiksen  2010  Gentofte Svømme Klub            42.47   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub            44.30   
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub            44.70   
Alberte K. Jacobsen  2010  Sigma Swim Birkerød            47.20   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            50.89   
Ella Wolffbrandt  2010  Sigma Swim Allerød            52.19   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            52.34   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            59.29   
10  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.57   
Marie Ditlev Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 8.4 en h. i vend 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner