2021-04-18   04:11:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:07.88   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:11.40   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            1:12.29   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:13.27   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:15.08   
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:04.70   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            1:06.30   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:07.00   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:07.52   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:08.04   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            1:08.84   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.88   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            1:10.26   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:10.47   
10  Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            1:11.02   
11  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            1:11.11   
12  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:11.70   
13  Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:12.43   
14  Oscar Høck Just  2006  Farum Svømmeklub            1:14.00   
15  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:14.30   
16  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            1:14.86   
17  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            1:15.84   
18  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.47   
19  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            1:24.34   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            1:16.19   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:20.44   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:21.90   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:23.97   
Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            1:24.28   
Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub            1:24.58   
Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub            1:24.61   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.05   
William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            1:26.00   
10  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.86   
11  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:29.60   
12  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            1:31.18   
13  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub            1:31.46   
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            1:25.06   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:27.42   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            1:31.09   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            1:31.13   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            1:31.27   
Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            1:33.21   
Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            1:34.08   
Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            1:35.50   
Marcus Bilberg Lund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:35.52   
10  Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub            1:36.87   
11  Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            1:37.34   
12  Anders Christensen  2008  Gentofte Svømme Klub            1:39.51   
13  Svend Buskov  2008  Gentofte Svømme Klub            1:41.34   
14  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            1:44.25   
15  Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:50.70   
16  Anton Kasten  2008  Gentofte Svømme Klub            1:56.10   
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.5 afsl. på mave 
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karl Schiermer Eriksen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:47.99   
Kalle Parker French  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.62   
Arthur Tolf  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.71   
Andreas Lysgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:53.25   
Frederik G. Jakobsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:56.39   
Jakob Johns  2011  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.03   
Alfred Nybo Pontoppidan  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:58.38   
Immanuel Tuxen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:09.90   
Hannibal Nimskov  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:12.13   
10  Noah Natour Svendsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:20.66   
Oscar Kaiser Djørup  2009  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner