2021-04-18   05:36:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:13.28   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:15.57   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:15.89   
Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            1:16.39   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:20.43   
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            1:20.72   
Eva Rosted  1999  Hørsholm Svømmeforening            1:51.66   
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:08.63   
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim Allerød            1:09.36   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            1:11.92   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:12.79   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:13.51   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:13.52   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:15.82   
Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub            1:16.18   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:16.48   
10  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.52   
11  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:17.88   
12  Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            1:18.43   
13  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            1:19.66   
14  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:19.86   
15  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:20.10   
16  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:20.26   
17  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:20.50   
18  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            1:20.78   
19  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.03   
20  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub            1:21.11   
21  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.40   
22  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            1:22.35   
23  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:22.46   
24  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:24.57   
25  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:28.41   
26  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:34.51   
27  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:43.53   
28  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            1:46.32   
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            1:18.15   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            1:20.40   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            1:23.51   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            1:25.93   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            1:26.61   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:27.07   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            1:30.12   
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:31.16   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            1:34.18   
10  Xenia Fristrup  2008  Gentofte Svømme Klub            1:35.73   
11  Fiona Bergqvist  2008  Sigma Swim Birkerød            1:36.87   
12  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            1:36.99   
Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 EFS 25m 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub            1:32.64   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            1:36.99   
Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub            1:41.49   
Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub            1:44.32   
Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            1:55.41   
Ida Svinth Thommesen  2009  Sigma Swim Allerød            1:58.23   
Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Molly Overby Traberg  2011  Hovedstadens Svømmeklub            1:51.52   
Naja Koch Heschel  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:58.40   
Maria Hou  2010  Sigma Swim Birkerød            2:02.00   
Alvilde Schwartz-Petersen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:19.25   
Ella Marie B. Jakobsen  2011  Hovedstadens Svømmeklub            2:24.38   
Annika Højfeldt  2010  Sigma Swim Birkerød            2:28.50   
Caroline M. Baustert  2011  Hovedstadens Svømmeklub            2:29.41   
Rita Wiuf  2011  Hovedstadens Svømmeklub            2:32.61   
Signe Ewald Riecke  2011  Hovedstadens Svømmeklub            2:36.95   
Sofie Kirkedal  2011  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Alice Legarth Schmidt  2011  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 6.2 75m 
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 tyvstart 
Zoi Asholt  2011  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 6.2 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner