2021-04-14   21:59:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:13.28   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:15.57   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:15.89   
Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            1:16.39   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:20.43   
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            1:20.72   
Eva Rosted  1999  Hørsholm Svømmeforening            1:51.66   
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:08.63   
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim Allerød            1:09.36   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            1:11.92   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:12.79   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:13.51   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:13.52   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:15.82   
Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub            1:16.18   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:16.48   
10  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.52   
11  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:17.88   
12  Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            1:18.43   
13  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            1:19.66   
14  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:19.86   
15  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:20.10   
16  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:20.26   
17  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:20.50   
18  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            1:20.78   
19  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.03   
20  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub            1:21.11   
21  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.40   
22  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            1:22.35   
23  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:22.46   
24  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:24.57   
25  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:28.41   
26  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:34.51   
27  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:43.53   
28  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            1:46.32   
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            1:18.15   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            1:20.40   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            1:23.51   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            1:25.93   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            1:26.61   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:27.07   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            1:30.12   
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:31.16   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            1:34.18   
10  Xenia Fristrup  2008  Gentofte Svømme Klub            1:35.73   
11  Fiona Bergqvist  2008  Sigma Swim Birkerød            1:36.87   
12  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            1:36.99   
Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 EFS 25m 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub            1:32.64   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            1:36.99   
Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub            1:41.49   
Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub            1:44.32   
Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            1:55.41   
Ida Svinth Thommesen  2009  Sigma Swim Allerød            1:58.23   
Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Molly Overby Traberg  2011  Hovedstadens Svømmeklub            1:51.52   
Naja Koch Heschel  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:58.40   
Maria Hou  2010  Sigma Swim Birkerød            2:02.00   
Alvilde Schwartz-Petersen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:19.25   
Ella Marie B. Jakobsen  2011  Hovedstadens Svømmeklub            2:24.38   
Annika Højfeldt  2010  Sigma Swim Birkerød            2:28.50   
Caroline M. Baustert  2011  Hovedstadens Svømmeklub            2:29.41   
Rita Wiuf  2011  Hovedstadens Svømmeklub            2:32.61   
Signe Ewald Riecke  2011  Hovedstadens Svømmeklub            2:36.95   
Sofie Kirkedal  2011  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Alice Legarth Schmidt  2011  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 6.2 75m 
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 tyvstart 
Zoi Asholt  2011  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 6.2 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:01 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:07.88   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:11.40   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            1:12.29   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:13.27   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:15.08   
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:04.70   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            1:06.30   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:07.00   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:07.52   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:08.04   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            1:08.84   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.88   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            1:10.26   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:10.47   
10  Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            1:11.02   
11  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            1:11.11   
12  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:11.70   
13  Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:12.43   
14  Oscar Høck Just  2006  Farum Svømmeklub            1:14.00   
15  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:14.30   
16  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            1:14.86   
17  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            1:15.84   
18  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.47   
19  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            1:24.34   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            1:16.19   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:20.44   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:21.90   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:23.97   
Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            1:24.28   
Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub            1:24.58   
Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub            1:24.61   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.05   
William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            1:26.00   
10  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.86   
11  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:29.60   
12  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            1:31.18   
13  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub            1:31.46   
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            1:25.06   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:27.42   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            1:31.09   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            1:31.13   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            1:31.27   
Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            1:33.21   
Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            1:34.08   
Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            1:35.50   
Marcus Bilberg Lund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:35.52   
10  Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub            1:36.87   
11  Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            1:37.34   
12  Anders Christensen  2008  Gentofte Svømme Klub            1:39.51   
13  Svend Buskov  2008  Gentofte Svømme Klub            1:41.34   
14  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            1:44.25   
15  Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:50.70   
16  Anton Kasten  2008  Gentofte Svømme Klub            1:56.10   
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.5 afsl. på mave 
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karl Schiermer Eriksen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:47.99   
Kalle Parker French  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.62   
Arthur Tolf  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.71   
Andreas Lysgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:53.25   
Frederik G. Jakobsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:56.39   
Jakob Johns  2011  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.03   
Alfred Nybo Pontoppidan  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:58.38   
Immanuel Tuxen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:09.90   
Hannibal Nimskov  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:12.13   
10  Noah Natour Svendsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:20.66   
Oscar Kaiser Djørup  2009  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub            30.99   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            31.15   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            31.38   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            32.95   
Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød            34.11   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            35.42   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            35.55   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            36.36   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            36.38   
10  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            43.21   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            31.75   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.53   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            34.00   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            34.13   
Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            34.72   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            35.11   
Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            37.57   
Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            37.72   
Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            37.79   
10  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            39.36   
11  Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning            43.48   
12  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            44.74   
Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning            DNS   
Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW8.2 Arm ej ov vand 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            33.38   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            33.55   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            37.85   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            39.12   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            39.64   
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            40.40   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            40.65   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            40.88   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            41.19   
10  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            41.47   
10  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            41.47   
12  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            43.40   
13  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            50.47   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            42.06   
Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub            46.04   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            48.05   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            48.18   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub            48.73   
Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub            51.47   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            51.57   
Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            52.59   
Asta Højbjerg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            57.49   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            41.85   
Smilla Frederiksen  2010  Gentofte Svømme Klub            42.47   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub            44.30   
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub            44.70   
Alberte K. Jacobsen  2010  Sigma Swim Birkerød            47.20   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            50.89   
Ella Wolffbrandt  2010  Sigma Swim Allerød            52.19   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            52.34   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            59.29   
10  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.57   
Marie Ditlev Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 8.4 en h. i vend 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:06 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            27.33   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            28.32   
Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            30.07   
Frederik Holm Wester  2000  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.36   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            28.59   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.79   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.91   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.61   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            30.74   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            31.52   
Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            32.16   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.35   
10  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            32.54   
11  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            32.69   
12  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.74  OD2 
13  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.59   
14  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.80   
15  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            34.05   
16  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            35.00   
17  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            35.82   
18  Jacob Michael Madsen  2006  Værløse Svømmeklub            36.47  OD2 
19  Christian Nimb  2006  Sigma Swim Birkerød            37.31   
20  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            43.84   
Emanuele Holm Ciampi  2006  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            31.47   
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svømmeklub            32.74  OD1 
August Due  2007  Gentofte Svømme Klub            34.53   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            34.72   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.90   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            36.09   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.47  OD1 
Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            38.16   
Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.12   
10  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            39.95   
11  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            40.47   
12  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            42.43   
13  Oscar Robinson  2007  Gentofte Svømme Klub            44.42   
14  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.08   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            40.01   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            40.93   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            42.42   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            42.87   
Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            44.75   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            46.06   
Anders Christensen  2008  Gentofte Svømme Klub            46.10   
Alexander Groth  2008  Værløse Svømmeklub            47.02   
Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub            49.83   
10  Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            51.17   
11  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            53.17   
12  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            53.91   
Jakob Matzen  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Anton Kasten  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  DW8.4 ESB 50m 
Svend Buskov  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub            39.04   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub            44.48   
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub            44.55   
Leif Evald Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            46.21   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            47.11   
Julius Karl Johannsson  2009  Hovedstadens Svømmeklub            48.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub            1:21.13   
Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:25.14   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:25.89   
Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød            1:27.18   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:33.35   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim Allerød            1:14.75   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:21.13   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.35   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:21.77   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:24.01   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            1:24.10   
Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            1:26.23   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            1:26.34   
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:27.76   
10  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            1:28.12   
11  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:29.58   
12  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:32.39   
13  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub            1:32.83   
14  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            1:32.86   
15  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            1:33.68   
16  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:34.89   
17  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:37.37   
18  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:38.93   
19  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:39.14   
20  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:39.34   
21  Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning            1:41.84   
22  Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning            1:42.40   
23  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            1:43.97   
24  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:44.11   
25  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:49.95   
26  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:52.53   
27  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:53.36   
28  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:57.40   
Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            1:31.00   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.99   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            1:34.02   
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:35.47   
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            1:38.99   
Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            1:40.56   
Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:44.05   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            1:46.07   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:49.94   
10  Xenia Fristrup  2008  Gentofte Svømme Klub            1:50.10   
11  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.73   
12  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:57.44   
13  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.51   
14  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:03.04   
15  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.20   
Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            1:48.03   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            1:55.56   
Ida Larsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:02.75   
Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            2:08.75   
Sofie Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.09   
Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:17.60   
Alma Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.60   
Mille Mouritzen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:22.02   
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:27.71   
10  Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:35.80   
Emma Metasch Rueløkke  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Ida Svinth Thommesen  2009  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW7.2 async arm 10m 
Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW7.1 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            1:47.20   
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            1:48.70   
Silja Sofia Linderoth  2011  Sigma Swim Allerød            1:57.45   
Siri Egholm Høgh  2010  Sigma Swim Allerød            1:58.01   
Mai Ellen Frederiksen  2010  Sigma Swim Birkerød            2:08.06   
Alberte K. Jacobsen  2010  Sigma Swim Birkerød            2:09.41   
Dagmar Mulipola  2011  Sigma Swim Allerød            2:18.72   
Silke Holtz  2010  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW7.3 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:19.61   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:22.48   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:24.89   
Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning            1:31.83   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            1:34.22   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:09.87   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:10.66   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            1:13.20   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:14.79   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:15.53   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            1:15.54   
Magnus Tullberg  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:17.32   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:19.69   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:19.98   
10  Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            1:20.77   
11  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            1:21.06   
12  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            1:24.76   
13  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            1:26.35   
14  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            1:30.01   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.15   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:30.68   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.42   
Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.75   
Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub            1:40.06   
Oscar Robinson  2007  Gentofte Svømme Klub            1:43.90   
William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            1:43.95   
Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            1:45.47   
Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub            1:53.15   
10  Nicolai Preben-Andersen  2007  Værløse Svømmeklub            1:55.40   
11  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.26   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            1:38.75   
Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            1:39.17   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:40.13   
Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            1:44.93   
Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:52.30   
Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            1:52.62   
Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            1:52.98   
Alexander Groth  2008  Værløse Svømmeklub            2:01.62   
Lucas Lund Warner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:05.35   
10  Micas Victor Løth Brandt  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:06.71   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Storm Krogh Kaastrup  2009  Gentofte Svømme Klub            1:47.73   
Aksel Danielsen  2009  Sigma Swim Allerød            DNS   
Axel Bonke Jensen  2009  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:39 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            28.80   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            30.27   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            30.34   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            30.55   
Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub            30.61   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            31.01   
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            31.57   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            31.83   
Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            31.91   
10  Maria Bøgh  2002  Hørsholm Svømmeforening            32.14   
11  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.19   
12  Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            32.47   
13  Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            32.65   
14  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            34.48   
15  Eva Rosted  1999  Hørsholm Svømmeforening            44.00   
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            29.24   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            29.95   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.09   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            30.17   
Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub            30.21   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.61   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            30.65   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.98   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            31.32   
10  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            31.50   
11  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            31.97   
12  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            32.11   
13  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            32.28   
14  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.45   
15  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            33.23   
16  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.39   
17  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.07   
18  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.02   
19  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            35.10   
20  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            35.29   
21  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.39   
22  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.91   
23  Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning            36.15   
24  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            36.61   
25  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.36   
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            30.49   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            31.74   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            33.33   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.60   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            33.92   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.65   
Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub            36.99   
Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            37.04   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            37.47   
10  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.59   
11  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            37.91   
12  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.98   
13  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.21   
14  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.43   
15  Fiona Bergqvist  2008  Sigma Swim Birkerød            39.28   
16  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            39.47   
17  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.44   
18  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.88   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            37.36   
Mille Mouritzen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.78   
Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerød            42.05   
Ida Larsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.14   
Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            43.39   
Emma Metasch Rueløkke  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.24   
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.38   
Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.78   
Asta Højbjerg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            46.66   
10  Sofie Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.62   
11  Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.38   
12  Alma Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.99   
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Smilla Frederiksen  2010  Gentofte Svømme Klub            34.67   
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            36.06   
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub            37.59   
Ella Wolffbrandt  2010  Sigma Swim Allerød            39.46   
Silke Holtz  2010  Sigma Swim Allerød            40.04   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub            40.46   
Marie Ditlev Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub            40.63   
Silja Sofia Linderoth  2011  Sigma Swim Allerød            43.39   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            44.84   
10  Molly Overby Traberg  2011  Hovedstadens Svømmeklub            47.06   
11  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            48.80   
12  Mai Ellen Frederiksen  2010  Sigma Swim Birkerød            49.20   
13  Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            49.22   
14  Maria Hou  2010  Sigma Swim Birkerød            49.31   
15  Dagmar Mulipola  2011  Sigma Swim Allerød            51.69   
16  Alice Legarth Schmidt  2011  Hovedstadens Svømmeklub            52.90   
17  Annika Højfeldt  2010  Sigma Swim Birkerød            53.67   
17  Naja Koch Heschel  2010  Hovedstadens Svømmeklub            53.67   
19  Caroline M. Baustert  2011  Hovedstadens Svømmeklub            54.83   
20  Alvilde Schwartz-Petersen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            56.93   
21  Sofie Kirkedal  2011  Hovedstadens Svømmeklub            58.67   
22  Zoi Asholt  2011  Hovedstadens Svømmeklub            59.16   
23  Rita Wiuf  2011  Hovedstadens Svømmeklub            1:02.33   
24  Signe Ewald Riecke  2011  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.10   
Ella Marie B. Jakobsen  2011  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Siri Egholm Høgh  2010  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:17 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mats Krüger  2004  Farum Svømmeklub            27.71   
Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            27.73   
Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            27.79   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.01   
Frederik Holm Wester  2000  Gentofte Svømme Klub            28.06   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            27.18   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            27.77   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.23   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.35   
Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            28.52   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.84   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            29.05   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            29.24   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            29.93   
10  Jacob Michael Madsen  2006  Værløse Svømmeklub            29.97   
11  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.98   
12  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.09   
13  Magnus Tullberg  2005  Hørsholm Svømmeforening            30.46   
14  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.90   
15  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            31.25   
16  Oscar Høck Just  2006  Farum Svømmeklub            31.47   
17  Christian Nimb  2006  Sigma Swim Birkerød            32.69   
18  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            33.40   
19  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            34.56   
20  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            35.13   
Emanuele Holm Ciampi  2006  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svømmeklub            28.96   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            30.47   
August Due  2007  Gentofte Svømme Klub            32.36   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.21   
Sofus Borlund Dahl  2007  Sigma Swim Birkerød            33.35   
Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            33.80   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            33.85   
Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.11   
Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub            35.53   
10  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            35.75   
11  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.85   
12  Nicolai Preben-Andersen  2007  Værløse Svømmeklub            39.23   
August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            35.54   
Marcus Bilberg Lund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.55   
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.88   
Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            37.43   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            37.74   
Lucas Lund Warner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.29   
Alexander Groth  2008  Værløse Svømmeklub            38.87   
Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.66   
Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.40   
10  Micas Victor Løth Brandt  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.73   
Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Jakob Matzen  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub            34.21   
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub            37.76   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub            37.95   
Leif Evald Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            38.22   
Kalle Parker French  2010  Hovedstadens Svømmeklub            40.20   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            41.48   
Arthur Tolf  2010  Hovedstadens Svømmeklub            44.20   
Andreas Lysgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            46.72   
Karl Schiermer Eriksen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            46.73   
10  Frederik G. Jakobsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            46.83   
11  Hannibal Nimskov  2010  Hovedstadens Svømmeklub            48.31   
12  Jakob Johns  2011  Hovedstadens Svømmeklub            48.95   
13  Alfred Nybo Pontoppidan  2009  Hovedstadens Svømmeklub            51.10   
14  Immanuel Tuxen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            56.48   
15  Noah Natour Svendsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:12.36   
Axel Bonke Jensen  2009  Sigma Swim Allerød            DNS   
Julius Karl Johannsson  2009  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Oscar Kaiser Djørup  2009  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:11   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Piger 1  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:12.28   
  Jasmine Løkkegaard  2006      34.34        34.34   
  Henriette Roos  2006                 
  Kamma Rasmussen  2006                 
  Ida Villemoes Poulsen  2007      2:12.28        2:12.28   
                     
Gs1 Piger  2003  Gentofte Svømme Klub            2:18.51   
  Anna Hinsch Lauritzen  2006      36.13        36.13   
  Caroline Vang-Jensen  2003                 
  Amalie Schou  2003                 
  Astrid Permin  2003      2:18.51        2:18.51   
                     
Flower Power Stags  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:20.65   
  Freja Mathilde Kaas  2006      34.84        34.84   
  Astrid Hjuler Britze  2006                 
  Amalie Rose Søndergaard  2006                 
  Maria Bøgh  2002      2:20.65        2:20.65   
                     
Gsc Piger 2  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:22.66   
  Bianca Roos  2006      36.30        36.30   
  Maja Damkjær Bartels  2006                 
  Oline Ludvigsen  2007                 
  Lise H. V. Waarst  2007      2:22.66        2:22.66   
                     
Værløse Piger 1  2005  Værløse Svømmeklub            2:27.36   
  Martha Bødker Thomsen  2005      37.09        37.09   
  Viola Søbye  2006                 
  Fiona Jensen  2006                 
  Ella Bødker Thomsen  2005      2:27.36        2:27.36   
                     
Girl Power Stags  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:33.83   
  Anna Bruun-Møller  2007      42.42        42.42   
  Kamilla Figurski  2008                 
  Thilde Hjortshøj  2006                 
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      2:33.83        2:33.83   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2008  Sigma Swim            2:21.80   
  Karla Rekling  2008      37.70        37.70   
  Marie Moesgaard  2008                 
  Ida Marie Frederiksen  2008                 
  Røskva Rosenbohm  2007      2:21.80        2:21.80   
                     
Sigma Piger 2  2008  Sigma Swim            2:34.20   
  Isabella Flach  2008      40.85        40.85   
  Simone Stenberg  2008                 
  Vivian Bahador Snitker  2007                 
  Alberte Stub  2008      2:34.20        2:34.20   
                     
Sigma Piger 3  2008  Sigma Swim            2:38.25   
  Ellen Klitvang  2008      40.71        40.71   
  Sofie Leidecker  2008                 
  Anja Englert  2008                 
  Laura Bach Mindested  2008      2:38.25        2:38.25   
                     
Kvik K3 Piger  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:43.55   
  Amanda Aidinian  2007      42.69        42.69   
  Leonora Wahl-Brink  2007                 
  Zenia Englund  2008                 
  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007      2:43.55        2:43.55   
                     
Værløse Piger 2  2007  Værløse Svømmeklub            2:51.71   
  Sofie K. Eriksen  2007      48.39        48.39   
  Nanna Hessner  2007                 
  Mette Roat Jørgensen  2007                 
  Rosa Marie Sjøberg  2008      2:51.71        2:51.71   
                     
Sigma Piger 4  2008  Sigma Swim            2:52.52   
  Fiona Bergqvist  2008      45.58        45.58   
  Anne-Maj Framke  2008                 
  Caroline Liechti  2008                 
  Alma Lanng Geneser  2008      2:52.52        2:52.52   
                     
Kvik K3 Piger 2  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:53.67   
  Alberte K. Jakobsen  2008      42.74        42.74   
  Adia Brekling  2008                 
  Josephine Michelsen  2007                 
  Vigga Skou  2008      2:53.67        2:53.67   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
G4 Piger 1  2009  Gentofte Svømme Klub            3:02.18   
  Elise Vedel  2009      45.39        45.39   
  Smilla Frederiksen  2010                 
  Flora Rybak-Andersen  2009                 
  Rosa Toft  2009      3:02.18        3:02.18   
                     
Girl Mix  2009  Sigma Swim            3:09.23   
  Silja Sofia Linderoth  2011      52.08        52.08   
  Madicken Markussen  2010                 
  Sofie Lind-Christensen  2009                 
  Ida Langseth  2010      3:09.23        3:09.23   
                     
S5B Piger  2009  Sigma Swim            3:16.57   
  Mai Ellen Frederiksen  2010      52.72        52.72   
  Liv Peters  2009                 
  Alberte K. Jacobsen  2010                 
  Sofie Clemmensen  2009      3:16.57        3:16.57   
                     
G4 Piger 2  2009  Gentofte Svømme Klub            3:24.13   
  Laura Kegel Sørensen  2009      47.62        47.62   
  Emma Lind Riisgaard  2009                 
  Marie Louise Avnsø  2009                 
  Malou Voigt  2009      3:24.13        3:24.13   
                     
Girl Power  2009  Sigma Swim            DSQ  SW7.1 fl. flyben 
  Ida Svinth Thommesen  2009      54.72        54.72   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:11 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Drenge 1  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:57.11   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      28.22        28.22   
  Nicholas H. Hansen  2005                 
  William Bogø Andersen  2005                 
  Vincent Matras  2005      1:57.11        1:57.11   
                     
Værløse Drenge 1  2005  Værløse Svømmeklub            2:16.46   
  Magnus Kiemer  2005      32.78        32.78   
  Fabian Holst Krabbe  2005                 
  Noah Lester  2006                 
  Jacob Michael Madsen  2006      2:16.46        2:16.46   
                     
Man Power Stags  2005  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW10.11 tyvstart 
  Magnus Tullberg  2005      34.46        34.46   
  Illia Bulba  2005                 
  Oscar Svensson  2005                 
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Drenge 2  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:13.88   
  Sven Ole H. Frederiksen  2006      34.52        34.52   
  Gustav Krabbe Heldgaard  2006                 
  William Brix Søhoel  2006                 
  Christian Moefelt  2006      2:13.88        2:13.88   
                     
Sigma Drenge 1  2006  Sigma Swim            2:15.28   
  Lucas Linderoth  2007      36.10        36.10   
  Magnus Jacobsen  2006                 
  Noah Anker-Møller  2006                 
  Christian Nimb  2006      2:15.28        2:15.28   
                     
Kvik K3-Drenge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:25.82   
  Mathias Larsen  2007      39.89        39.89   
  Thorkild Bjørn  2007                 
  Jacob Riiber Hvid  2007                 
  Otto Cairo  2007      2:25.82        2:25.82   
                     
Sigma Drenge 2  2006  Sigma Swim            2:42.99   
  Frederik F. Jacobsen  2007      38.23        38.23   
  Joachim Sundbæk Villadsen  2007                 
  Lucas Korger  2007                 
  Sofus Borlund Dahl  2007      2:42.99        2:42.99   
                     
Værløse Drenge 2  2006  Værløse Svømmeklub            2:44.84   
  Julius Holst Krabbe  2007      43.93        43.93   
  Kasper Kempel Laursen  2008                 
  Christian Kempel Laursen  2008                 
  Kaare Asskildt  2006      2:44.84        2:44.84   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
G4 Drenge 1  2008  Gentofte Svømme Klub            2:41.35   
  Vincent W. Takla  2008      43.69        43.69   
  Fang Qi  2008                 
  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008                 
  Johan Schrøder  2008      2:41.35        2:41.35   
                     
Sigma Drenge 3  2008  Sigma Swim            2:46.01   
  Jonathan Vallentin  2008      41.86        41.86   
  Joe Hargreaves  2008                 
  Lukas Højfeldt  2008                 
  Jeppe Borring Andersen  2008      2:46.01        2:46.01   
                     
G4 Drenge 2  2008  Gentofte Svømme Klub            2:55.29   
  Gustav Hørlykke  2008      44.52        44.52   
  Valther B. Wadstrøm  2008                 
  Aksel Møllenbach  2008                 
  Anders Christensen  2008      2:55.29        2:55.29   
                     
Kvik K3-Drenge 2  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW10.11 tyvstart 
  Marcus Bilberg Lund  2008      45.39        45.39   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:14 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            1:12.46   
Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub            1:12.84   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:13.10   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:16.25   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:20.01   
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim Allerød            1:09.41   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:12.02   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:12.80   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            1:12.98   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:13.45   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:14.13   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:15.48   
Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            1:15.78   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:16.86   
10  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:17.03   
11  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.78   
12  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:18.48   
13  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:18.49   
14  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub            1:18.65   
15  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:19.33   
16  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub            1:19.66   
16  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:19.66   
18  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            1:21.00   
19  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:21.41   
20  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:21.64   
21  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:22.50   
22  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            1:23.18   
23  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:23.20   
24  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:24.44   
25  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.16   
26  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            1:26.37   
27  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            1:27.60   
28  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:29.03   
29  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            1:29.80   
30  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:30.20   
31  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.32   
32  Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning            1:31.61   
33  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:33.19   
34  Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning            1:33.62   
35  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:33.99   
36  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            1:36.48   
37  Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning            1:36.75   
38  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:36.92   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            1:14.99   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            1:17.68   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            1:22.28   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            1:22.92   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:24.92   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            1:26.37   
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:26.41   
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            1:26.95   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            1:28.31   
10  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            1:30.34   
11  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            1:30.44   
12  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.11   
13  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            1:31.68   
14  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            1:31.81   
15  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.37   
16  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:35.96   
17  Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub            1:36.20   
18  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            1:36.54   
19  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            1:36.62   
20  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            1:36.84   
21  Xenia Fristrup  2008  Gentofte Svømme Klub            1:38.36   
22  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:40.16   
23  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:41.36   
24  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:45.12   
25  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:47.45   
26  Ida Wahlstrøm  2008  Værløse Svømmeklub            1:48.73   
Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Larsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:53.45   
Mille Mouritzen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:55.82   
Emma Metasch Rueløkke  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:57.77   
Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:02.91   
Sofie Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:04.40   
Asta Højbjerg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:07.12   
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:09.94   
Alma Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:11.99   
Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.90   
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.15   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.39   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            1:43.09   
Naja Koch Heschel  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:00.95   
Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:03.52   
Marie Ditlev Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:08.56   
Alvilde Schwartz-Petersen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:17.52   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW6.2 sv p mave 25m 
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW9.4 E afsl p ry 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:39 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:09.84   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:12.03   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:12.81   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            1:14.69   
William Mitchell  2004  Orient Svømning            1:19.15   
Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning            1:25.20   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:02.90   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:03.53   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            1:05.96   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:08.04   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:08.12   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            1:08.13   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            1:08.50   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:09.02   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.21   
10  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            1:10.26   
11  Magnus Tullberg  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:11.17   
12  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            1:11.62   
13  Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:12.35   
14  Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:12.60   
15  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:12.77   
16  Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            1:12.85   
17  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:15.66   
18  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            1:18.56   
19  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            1:18.70   
20  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:19.78   
21  Aske Bøttcher  2006  Orient Svømning            1:20.19   
22  Christian Nimb  2006  Sigma Swim Birkerød            1:22.92   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW7.6 en h. i v 75 
Oscar Høck Just  2006  Farum Svømmeklub            DSQ  SW9.4 ryg ej afsl ok 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            1:14.83   
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svømmeklub            1:15.16   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            1:20.89   
Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            1:22.87   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.26   
William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            1:25.90   
Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub            1:28.19   
Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub            1:29.69   
August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            1:30.00   
10  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:30.91   
11  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            1:34.25   
12  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.31   
13  Sofus Borlund Dahl  2007  Sigma Swim Birkerød            1:37.27   
14  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.89   
Nicolai Preben-Andersen  2007  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 75m 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:28.55   
Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            1:33.63   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            1:35.24   
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.04   
Marcus Bilberg Lund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.56   
Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            1:41.63   
Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub            1:43.69   
Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:49.71   
Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:51.89   
10  Micas Victor Løth Brandt  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:01.50   
William R. Blaasvær  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Jakob Matzen  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW7.1 fl flyb. 50m 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.56   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:34.01   
Leif Evald Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.94   
Axel Skov Andersson  2010  Sigma Swim Birkerød            1:40.26   
Axel Bonke Jensen  2009  Sigma Swim Allerød            1:43.69   
Silas Oktay Usta-Kølle  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:44.53   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:45.49   
Sophus Raabymagle  2010  Sigma Swim Birkerød            1:57.58   
Alfred Nybo Pontoppidan  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:00.76   
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub            1:04.43   
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:05.79   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            1:06.43   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            1:06.68   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:06.88   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:08.43   
Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:09.52   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:10.01   
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            1:10.11   
10  Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:10.30   
11  Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            1:11.54   
12  Maria Bøgh  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:13.99   
13  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:17.02   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            1:02.44   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:02.67   
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim Allerød            1:03.44   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:04.73   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:06.33   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:06.84   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:06.96   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:07.06   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:07.22   
10  Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:07.25   
11  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:08.12   
12  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            1:08.74   
13  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.97   
14  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:10.62   
15  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:11.00   
16  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:11.04   
17  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:11.28   
18  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:11.48   
19  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:16.33   
20  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            1:19.69   
21  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:24.90   
22  Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning            1:26.25   
23  Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning            1:26.80   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:12.86   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            1:16.50   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:19.88   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            1:24.89   
Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            1:23.01   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub            1:25.52   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            1:28.19   
Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub            1:31.75   
Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub            1:36.33   
Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            1:36.80   
Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            1:43.25   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Smilla Frederiksen  2010  Gentofte Svømme Klub            1:21.85   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            1:32.86   
Alberte Delin Backhausen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.27   
Kamma Lykke Sejer Sørensen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:50.71   
Alva Wagner Toftdahl  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.04   
Louise Bilberg Lund  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.69   
Lykke Sønderkær  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:58.75   
Lærke Sofie Flindt  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.96   
Leonora Noll  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:02.14   
10  Tusnelda Stenkilsson  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:05.24   
11  Veronica Jersild  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:09.26   
12  Liva Jørgensen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.31   
13  Vera Vildrik Thougaard  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.39   
14  Alba Overgaard Pedersen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.93   
15  Irma Valskov Weichardt  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:23.88   
16  Coco Cairo  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:27.77   
17  Zenia Spence  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:41.90   
Cirke Bonde Bennedsen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Emma Smedegaard Hansson  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNF   
Lola Svea Secher Skeem  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Frederik Eilersen  2001  Gentofte Svømme Klub            58.81   
Frederik Holm Wester  2000  Gentofte Svømme Klub            59.01   
Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            59.38   
Mats Krüger  2004  Farum Svømmeklub            1:00.16   
Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:00.44   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:00.74   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:02.22   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            1:02.93   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:04.48   
10  Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning            1:13.14   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            56.57   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            58.00   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            59.72   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:00.12   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            1:00.33   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:00.67   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:00.80   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:00.92   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            1:01.19   
10  Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            1:01.34   
11  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            1:02.20   
12  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:02.37   
13  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:02.48   
14  Magnus Tullberg  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:02.72   
15  Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:03.90   
16  Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:03.97   
17  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:04.02   
18  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:04.31   
19  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            1:04.91   
20  Jacob Michael Madsen  2006  Værløse Svømmeklub            1:05.51   
21  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:05.54   
22  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            1:07.78   
23  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.59   
24  Aske Bøttcher  2006  Orient Svømning            1:11.38   
25  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            1:13.96   
26  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            1:16.51   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            1:07.51   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.96   
August Due  2007  Gentofte Svømme Klub            1:09.90   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:12.12   
Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            1:14.98   
Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub            1:16.71   
Oscar Robinson  2007  Gentofte Svømme Klub            1:18.50   
Sofus Borlund Dahl  2007  Sigma Swim Birkerød            1:18.63   
Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            1:27.82   
Nicolai Preben-Andersen  2007  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            1:16.98   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            1:17.19   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            1:18.46   
Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            1:21.61   
Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            1:23.56   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            1:24.21   
Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            1:24.46   
Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            1:25.15   
Svend Buskov  2008  Gentofte Svømme Klub            1:26.84   
10  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            1:27.17   
11  Anders Christensen  2008  Gentofte Svømme Klub            1:27.95   
12  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            1:31.25   
13  Julius Drachmann  2008  Sigma Swim Birkerød            1:31.44   
14  Oliver Leicht  2008  Sigma Swim Birkerød            1:40.80   
15  Anton Kasten  2008  Gentofte Svømme Klub            1:46.06   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Axel Skov Andersson  2010  Sigma Swim Birkerød            1:28.17   
Storm Krogh Kaastrup  2009  Gentofte Svømme Klub            1:31.80   
Aksel Danielsen  2009  Sigma Swim Allerød            1:31.83   
Axel Bonke Jensen  2009  Sigma Swim Allerød            1:31.94   
Mikkel Frank  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:38.24   
Oskar Gørup Godhjælp Povlsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:43.48   
William Winther Sørensen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:55.13   
Mads Hentzen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.83   
Mads Skriver  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.95   
10  Daniel Wetendorff Nielsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:01.87   
11  Emil Laurs Worsøe Tholstrup  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:03.00   
12  Oliver Blankholm  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.43   
13  William To Frederiksen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:15.31   
14  Axel Sylvester Ringsmose-Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:25.76   
15  Andreas Høegh Sørensen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:33.96   
Linus Reimer  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub            37.42   
Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.77   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            43.58   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            43.81   
Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW7.6 En h i vend 25 
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            36.68   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            37.12   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.52   
Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.77   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            40.13   
Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            40.22   
Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            40.45   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            40.72   
Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub            42.22   
10  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            44.16   
11  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            44.83   
12  Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning            46.80   
13  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            53.62   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            40.76   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            42.91   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            43.89   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            44.20   
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            44.49   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            44.58   
Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            45.09   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            46.61   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            48.43   
10  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            50.50   
11  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            51.77   
12  Ida Wahlstrøm  2008  Værløse Svømmeklub            54.63   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            48.38   
Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            54.39   
Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub            55.23   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub            55.45   
Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub            57.10   
Asta Højbjerg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:10.90   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub            51.42   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub            51.58   
Smilla Frederiksen  2010  Gentofte Svømme Klub            51.72   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            54.44   
Marie Ditlev Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub            55.87   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:01.24   
Naja Koch Heschel  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.56   
Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:08.67   
Alvilde Schwartz-Petersen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:42 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:04   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.90   
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.43   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            34.77   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            36.01   
Magnus Tullberg  2005  Hørsholm Svømmeforening            36.29   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            38.09   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            38.11   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            38.48   
Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            39.19   
Aske Bøttcher  2006  Orient Svømning            42.20   
10  Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            42.80   
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svømmeklub            37.60   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.09   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            39.82   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            41.05   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            41.30   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            41.68   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.11   
Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            42.80   
Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.55   
10  Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub            49.04   
11  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            50.17   
12  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            50.42   
13  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.12   
14  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.31   
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            44.48   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            45.19   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            45.64   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            46.93   
Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            47.94   
Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            49.46   
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.60   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            50.67   
Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            50.94   
10  Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.30   
11  Alexander Groth  2008  Værløse Svømmeklub            54.50   
12  Anton Kasten  2008  Gentofte Svømme Klub            57.18   
13  Anders Christensen  2008  Gentofte Svømme Klub            57.44   
14  Micas Victor Løth Brandt  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.05  OD2 
15  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            58.77   
16  Marcus Bilberg Lund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            59.51   
17  Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub            1:01.92   
18  Oliver Leicht  2008  Sigma Swim Birkerød            1:04.19   
William R. Blaasvær  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Svend Buskov  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub            44.12   
Leif Evald Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            49.37   
Peter Klitvang  2010  Sigma Swim Birkerød            51.18   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub            51.74   
Oscar Kaiser Djørup  2009  Sigma Swim Allerød            52.75   
Aksel Danielsen  2009  Sigma Swim Allerød            55.10   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            58.05  OD1 
Silas Oktay Usta-Kølle  2009  Hovedstadens Svømmeklub            58.59   
Sebastian Rønnoe  2009  Sigma Swim Birkerød            1:00.40   
10  Sophus Raabymagle  2010  Sigma Swim Birkerød            1:02.41   
11  Alfred Nybo Pontoppidan  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:04 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            32.61   
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            33.60   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            36.45   
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            36.67   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            36.68   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.70   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            36.81   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            37.50   
Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            40.97   
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            33.91   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            34.14   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            34.44   
Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            35.66   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.84  OD1 
Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            35.84  OD2 
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            36.46   
Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            36.93   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.49   
10  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            39.22   
11  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            41.45   
12  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            41.68   
13  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.06   
14  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            42.66   
15  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            43.27   
16  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.09   
17  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.66   
18  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            47.78   
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            36.84   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            37.60   
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            40.14   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.06   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            41.23   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            41.32   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            42.53   
Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.56   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            43.06   
10  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            43.37   
11  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.69   
12  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.83   
13  Xenia Fristrup  2008  Gentofte Svømme Klub            44.05   
14  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.98   
15  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.31   
16  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.70   
17  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            47.68   
Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            43.52   
Mille Mouritzen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.24   
Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            49.79   
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.72   
Asta Højbjerg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            53.40   
Emma Metasch Rueløkke  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.45   
Ida Larsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.20   
Sofie Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.31   
Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.24   
10  Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.23   
11  Alma Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.67   
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub            45.18   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub            47.76   
Marie Ditlev Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub            47.90   
Alberte Delin Backhausen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.08   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            50.41   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            52.04   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            52.92   
Kamma Lykke Sejer Sørensen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.03   
Alba Overgaard Pedersen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.19   
10  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            55.33   
11  Louise Bilberg Lund  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.49   
12  Alva Wagner Toftdahl  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.85   
13  Naja Koch Heschel  2010  Hovedstadens Svømmeklub            58.93   
14  Coco Cairo  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            59.80   
15  Lærke Sofie Flindt  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.06   
16  Emma Smedegaard Hansson  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.75   
17  Alvilde Schwartz-Petersen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:02.01   
18  Irma Valskov Weichardt  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.98   
19  Lykke Sønderkær  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.64   
20  Leonora Noll  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.70   
21  Zenia Spence  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.74   
22  Tusnelda Stenkilsson  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.80   
23  Vera Vildrik Thougaard  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.92   
24  Liva Jørgensen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:12.85   
25  Veronica Jersild  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.95   
26  Lola Svea Secher Skeem  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.45   
Cirke Bonde Bennedsen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            29.72   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.09   
William Mitchell  2004  Orient Svømning            36.42   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.73   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.60   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            32.33   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            33.21   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.66   
Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            33.66   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.72   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            34.40   
Oscar Høck Just  2006  Farum Svømmeklub            34.77   
10  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            35.62   
11  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            35.83   
12  Christian Nimb  2006  Sigma Swim Birkerød            38.54   
Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW 6.4 Ej for bev 25 
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
August Due  2007  Gentofte Svømme Klub            36.02   
William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            38.04   
Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            39.26   
Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub            40.01   
Oscar Robinson  2007  Gentofte Svømme Klub            40.52   
Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            43.66   
Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            45.14   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            41.84   
Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            44.81   
Alexander Groth  2008  Værløse Svømmeklub            48.32   
Julius Drachmann  2008  Sigma Swim Birkerød            49.07   
Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.45   
Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            56.10   
Jakob Matzen  2008  Sigma Swim Allerød            57.19   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub            41.21   
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub            42.42   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub            44.02   
Leif Evald Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            44.81   
Oscar Kaiser Djørup  2009  Sigma Swim Allerød            45.19   
Storm Krogh Kaastrup  2009  Gentofte Svømme Klub            45.33   
Peter Klitvang  2010  Sigma Swim Birkerød            45.96   
Sebastian Rønnoe  2009  Sigma Swim Birkerød            48.00   
Silas Oktay Usta-Kølle  2009  Hovedstadens Svømmeklub            48.45   
10  Mikkel Frank  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.87   
11  Linus Reimer  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.92   
12  Alfred Nybo Pontoppidan  2009  Hovedstadens Svømmeklub            55.18   
13  Mads Hentzen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.60   
14  William To Frederiksen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.62   
15  William Winther Sørensen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.99   
16  Andreas Høegh Sørensen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.93   
17  Daniel Wetendorff Nielsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:13.76   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW4.4. Tyvstart 
Axel Sylvester Ringsmose-Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW6.4 Ej ber i v 25m 
Emil Laurs Worsøe Tholstrup  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.2 Sv på mav 25m 
Mads Skriver  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Oliver Blankholm  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.2 sv p mave 25m 
Oskar Gørup Godhjælp Povlsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.2 Sv p mav 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:58 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:57   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub            1:08.96   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:20.99   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:10.90   
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim Allerød            1:11.52   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:13.02   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:13.38   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:13.80   
Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:16.76   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:17.87   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            1:18.66   
Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub            1:19.34   
10  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub            1:19.54   
11  Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:20.97   
12  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            1:21.13   
13  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:21.74   
14  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:21.91   
15  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:24.79   
16  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:25.29   
17  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:27.37   
18  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:27.82   
19  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:29.88   
20  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:29.90   
21  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            1:34.10   
22  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:36.26   
23  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            1:37.08   
24  Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning            1:43.91   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW8.3 Asynk ben 50m 
Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            1:14.93   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:28.44   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            1:29.14   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            1:29.49   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            1:44.56   
Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            2:04.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:57 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:07   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:07.06   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:09.56   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:10.28   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            1:21.98   
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:03.90   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:04.40   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            1:04.80   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            1:06.86   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød