2020-01-19   07:02:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1- Insim 09:00 start 10:00

Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 5, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb +0.72 1:07.92
50m: 31.35
100m: 1:07.92
(36.57)
2 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.63 1:08.59 +0.67
50m: 30.41
100m: 1:08.59
(38.18)
3 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.53 1:09.82 +1.90
50m: 32.04
100m: 1:09.82
(37.78)
4 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 1:10.04 +2.12
50m: 33.28
100m: 1:10.04
(36.76)
5 Veronika Hiram 2004 Södertörns Simsällskap +0.67 1:10.41 +2.49
50m: 32.30
100m: 1:10.41
(38.11)
6 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.41 1:10.76 +2.84
50m: 32.42
100m: 1:10.76
(38.34)
7 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 1:10.91 +2.99
50m: 33.64
100m: 1:10.91
(37.27)
8 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:12.08 +4.16
50m: 33.69
100m: 1:12.08
(38.39)
9 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:12.50 +4.58
50m: 33.36
100m: 1:12.50
(39.14)
10 Rebecca Gustafsson 2003 Simklubben Neptun +0.63 1:13.52 +5.60
50m: 32.80
100m: 1:13.52
(40.72)
11 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:14.18 +6.26
50m: 34.36
100m: 1:14.18
(39.82)
12 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.53 1:14.96 +7.04
50m: 36.83
100m: 1:14.96
(38.13)
13 Lovisa Edman 2003 Simklubben Neptun +0.76 1:15.23 +7.31
50m: 33.64
100m: 1:15.23
(41.59)
14 Elvira Schei 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.55 1:15.29 +7.37
50m: 34.23
100m: 1:15.29
(41.06)
15 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap +0.77 1:15.42 +7.50
50m: 34.59
100m: 1:15.42
(40.83)
16 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap +0.68 1:15.70 +7.78
50m: 34.88
100m: 1:15.70
(40.82)
17 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.28 1:15.81 +7.89
50m: 33.65
100m: 1:15.81
(42.16)
18 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:15.87 +7.95
50m: 35.14
100m: 1:15.87
(40.73)
19 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap +0.79 1:16.59 +8.67
50m: 35.21
100m: 1:16.59
(41.38)
20 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb +0.65 1:16.63 +8.71
50m: 34.89
100m: 1:16.63
(41.74)
21 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.56 1:16.98 +9.06
50m: 35.54
100m: 1:16.98
(41.44)
22 Elsa Bäckström 2004 Skuru Idrottsklubb +0.76 1:17.22 +9.30
50m: 34.88
100m: 1:17.22
(42.34)
23 Hannah Haux 2004 Täby Sim +0.75 1:18.36 +10.44
50m: 36.80
100m: 1:18.36
(41.56)
24 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:18.41 +10.49
50m: 38.00
100m: 1:18.41
(40.41)
25 Sofia Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.46 1:18.58 +10.66
50m: 36.70
100m: 1:18.58
(41.88)
26 Caroline Friberg 2004 Simklubben Neptun +0.58 1:18.65 +10.73
50m: 35.72
100m: 1:18.65
(42.93)
27 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.63 1:18.69 +10.77
50m: 36.63
100m: 1:18.69
(42.06)
28 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.74 1:19.28 +11.36
50m: 37.78
100m: 1:19.28
(41.50)
29 Ida Lindström 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.41 1:19.49 +11.57
50m: 36.15
100m: 1:19.49
(43.34)
29 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb +0.66 1:19.49 +11.57
50m: 35.05
100m: 1:19.49
(44.44)
31 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.79 1:19.69 +11.77
50m: 36.16
100m: 1:19.69
(43.53)
32 Maja Lingham 2004 Täby Sim +0.69 1:19.78 +11.86
50m: 36.94
100m: 1:19.78
(42.84)
33 Klara Isaksson 2003 Åkersberga Simsällskap +0.67 1:19.99 +12.07
50m: 37.62
100m: 1:19.99
(42.37)
34 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.81 1:20.08 +12.16
50m: 36.73
100m: 1:20.08
(43.35)
35 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.40 1:20.11 +12.19
50m: 36.51
100m: 1:20.11
(43.60)
36 Emma Sommar 2004 Täby Sim +0.74 1:21.10 +13.18
50m: 39.19
100m: 1:21.10
(41.91)
37 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb +0.62 1:21.21 +13.29
50m: 38.22
100m: 1:21.21
(42.99)
38 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.83 1:21.30 +13.38
50m: 37.60
100m: 1:21.30
(43.70)
39 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.74 1:22.08 +14.16
50m: 36.36
100m: 1:22.08
(45.72)
40 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.37 1:22.73 +14.81
50m: 37.94
100m: 1:22.73
(44.79)
41 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:22.93 +15.01
50m: 39.42
100m: 1:22.93
(43.51)
42 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 1:22.99 +15.07
50m: 37.05
100m: 1:22.99
(45.94)
43 Ella Olsson 2004 Åkersberga Simsällskap +0.76 1:24.96 +17.04
50m: 38.38
100m: 1:24.96
(46.58)
Grenen officiell:  2019-09-29 10:58:31
2019-09-29 10:58:34 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner