2019-12-10   21:24:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 1, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap +0.30 1:13.92
50m: 33.29
100m: 1:13.92
(40.63)
2 Emma Alsén 2007 Täby Sim +0.65 1:15.41 +1.49
50m: 35.30
100m: 1:15.41
(40.11)
3 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.69 1:16.76 +2.84
50m: 33.85
100m: 1:16.76
(42.91)
4 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.50 1:19.23 +5.31
50m: 36.64
100m: 1:19.23
(42.59)
5 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.64 1:19.83 +5.91
50m: 36.77
100m: 1:19.83
(43.06)
6 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 1:20.21 +6.29
50m: 36.82
100m: 1:20.21
(43.39)
7 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:20.69 +6.77
50m: 37.34
100m: 1:20.69
(43.35)
8 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.22 1:22.21 +8.29
50m: 39.68
100m: 1:22.21
(42.53)
9 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap +0.72 1:22.65 +8.73
50m: 38.85
100m: 1:22.65
(43.80)
10 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 1:23.11 +9.19
50m: 39.41
100m: 1:23.11
(43.70)
11 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.64 1:23.57 +9.65
50m: 38.99
100m: 1:23.57
(44.58)
12 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:24.28 +10.36
50m: 39.00
100m: 1:24.28
(45.28)
13 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb -.-- 1:25.99 +12.07
50m: 39.07
100m: 1:25.99
(46.92)
14 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb +0.65 1:27.39 +13.47
50m: 38.20
100m: 1:27.39
(49.19)
15 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb +0.52 1:27.74 +13.82
50m: 39.59
100m: 1:27.74
(48.15)
16 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.82 1:27.76 +13.84
50m: 39.96
100m: 1:27.76
(47.80)
17 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.27 1:28.43 +14.51
50m: 40.11
100m: 1:28.43
(48.32)
18 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:28.61 +14.69
50m: 40.87
100m: 1:28.61
(47.74)
19 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.83 1:29.05 +15.13
50m: 41.19
100m: 1:29.05
(47.86)
20 Boel Araskog 2007 Skuru Idrottsklubb +0.62 1:30.43 +16.51
50m: 40.88
100m: 1:30.43
(49.55)
21 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:31.00 +17.08
50m: 41.27
100m: 1:31.00
(49.73)
22 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap +0.54 1:31.10 +17.18
50m: 44.81
100m: 1:31.10
(46.29)
23 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap +0.67 1:31.15 +17.23
50m: 42.64
100m: 1:31.15
(48.51)
24 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:31.32 +17.40
50m: 41.35
100m: 1:31.32
(49.97)
25 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap +0.63 1:31.33 +17.41
50m: 42.54
100m: 1:31.33
(48.79)
26 Sofia Glifberg 2008 Lidingö Simklubb +0.56 1:31.38 +17.46
50m: 42.51
100m: 1:31.38
(48.87)
27 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb -.-- 1:31.85 +17.93
50m: 45.33
100m: 1:31.85
(46.52)
28 Liv Eriksson 2010 Älvsjö AIK Simförening +0.74 1:34.95 +21.03
50m: 44.52
100m: 1:34.95
(50.43)
29 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap +0.55 1:36.75 +22.83
50m: 45.56
100m: 1:36.75
(51.19)
30 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 Tyresö Simsällskap +0.61 1:36.83 +22.91
50m: 45.20
100m: 1:36.83
(51.63)
31 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb -.-- 1:37.37 +23.45
50m: 44.32
100m: 1:37.37
(53.05)
32 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb +0.76 1:37.92 +24.00
50m: 45.63
100m: 1:37.92
(52.29)
33 Matilda Elofsson 2007 Täby Sim +0.64 1:38.27 +24.35
50m: 44.94
100m: 1:38.27
(53.33)
34 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim +0.50 1:39.25 +25.33
50m: 45.26
100m: 1:39.25
(53.99)
35 Sabina Mihalache 2007 Skuru Idrottsklubb -.-- 1:41.94 +28.02
50m: 49.80
100m: 1:41.94
(52.14)
36 Rut Gustafsson 2008 Skuru Idrottsklubb -.-- 1:42.13 +28.21
50m: 50.34
100m: 1:42.13
(51.79)
- Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening -.-- DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2019-09-29 10:11:10
2019-09-29 10:11:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 2, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 1:15.16
50m: 33.85
100m: 1:15.16
(41.31)
2 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening +0.31 1:15.81 +0.65
50m: 35.23
100m: 1:15.81
(40.58)
3 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.48 1:16.70 +1.54
50m: 34.72
100m: 1:16.70
(41.98)
4 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.70 1:22.89 +7.73
50m: 38.52
100m: 1:22.89
(44.37)
5 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:24.55 +9.39
50m: 40.06
100m: 1:24.55
(44.49)
6 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:24.60 +9.44
50m: 39.65
100m: 1:24.60
(44.95)
7 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 1:24.74 +9.58
50m: 38.58
100m: 1:24.74
(46.16)
8 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:27.24 +12.08
50m: 40.34
100m: 1:27.24
(46.90)
9 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 1:28.28 +13.12
50m: 39.67
100m: 1:28.28
(48.61)
10 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap -.-- 1:28.29 +13.13
50m: 43.70
100m: 1:28.29
(44.59)
11 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:28.55 +13.39
50m: 40.80
100m: 1:28.55
(47.75)
12 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:29.10 +13.94
50m: 39.61
100m: 1:29.10
(49.49)
13 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb +0.49 1:29.50 +14.34
50m: 41.01
100m: 1:29.50
(48.49)
14 Sky Huang 2007 Eskilstuna Simklubb +0.76 1:30.69 +15.53
50m: 41.89
100m: 1:30.69
(48.80)
15 Philip Hedqvist Göthberg 2007 Skuru Idrottsklubb +0.79 1:32.94 +17.78
50m: 42.53
100m: 1:32.94
(50.41)
16 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun +0.63 1:34.09 +18.93
50m: 43.26
100m: 1:34.09
(50.83)
17 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:34.16 +19.00
50m: 42.42
100m: 1:34.16
(51.74)
18 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.59 1:34.21 +19.05
50m: 45.70
100m: 1:34.21
(48.51)
19 Theodore McMillan 2007 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:35.00 +19.84
50m: 42.77
100m: 1:35.00
(52.23)
20 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim -.-- 1:42.06 +26.90
50m: 47.76
100m: 1:42.06
(54.30)
21 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap -.-- 1:47.54 +32.38
50m: 50.21
100m: 1:47.54
(57.33)
- Audunn Kristjansson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.33 DSQ Felaktig vändning
- Vilhelm Perrier 2009 Täby Sim +0.85 DSQ Felaktig vändning
Grenen officiell:  2019-09-29 10:17:57
2019-09-29 10:18:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 3, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 1:09.21
50m: 31.46
100m: 1:09.21
(37.75)
2 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:12.21 +3.00
50m: 31.77
100m: 1:12.21
(40.44)
3 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:12.35 +3.14
50m: 32.76
100m: 1:12.35
(39.59)
4 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb +0.53 1:13.79 +4.58
50m: 33.16
100m: 1:13.79
(40.63)
5 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb +0.67 1:13.98 +4.77
50m: 33.86
100m: 1:13.98
(40.12)
6 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.70 1:14.32 +5.11
50m: 33.41
100m: 1:14.32
(40.91)
7 Amanda Björklund 2006 Täby Sim +0.54 1:14.91 +5.70
50m: 34.94
100m: 1:14.91
(39.97)
7 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.71 1:14.91 +5.70
50m: 34.10
100m: 1:14.91
(40.81)
9 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb +0.69 1:14.99 +5.78
50m: 34.26
100m: 1:14.99
(40.73)
10 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:15.32 +6.11
50m: 35.12
100m: 1:15.32
(40.20)
11 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap +0.71 1:15.69 +6.48
50m: 34.46
100m: 1:15.69
(41.23)
12 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:15.88 +6.67
50m: 35.24
100m: 1:15.88
(40.64)
13 Louise Franks 2005 Täby Sim -.-- 1:16.03 +6.82
50m: 35.91
100m: 1:16.03
(40.12)
14 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.74 1:16.17 +6.96
50m: 35.13
100m: 1:16.17
(41.04)
15 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 1:16.21 +7.00
50m: 35.26
100m: 1:16.21
(40.95)
16 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.68 1:16.54 +7.33
50m: 33.78
100m: 1:16.54
(42.76)
16 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap -.-- 1:16.54 +7.33
50m: 36.49
100m: 1:16.54
(40.05)
18 Nellie Thofelt 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.65 1:16.65 +7.44
50m: 34.77
100m: 1:16.65
(41.88)
19 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.67 1:16.68 +7.47
50m: 35.08
100m: 1:16.68
(41.60)
20 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening +0.52 1:16.82 +7.61
50m: 34.38
100m: 1:16.82
(42.44)
21 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 1:17.11 +7.90
50m: 34.22
100m: 1:17.11
(42.89)
22 Rose Li 2006 Täby Sim -.-- 1:17.25 +8.04
50m: 36.25
100m: 1:17.25
(41.00)
23 Tuva Lundberg 2006 Täby Sim +0.79 1:17.32 +8.11
50m: 35.11
100m: 1:17.32
(42.21)
24 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.58 1:17.54 +8.33
50m: 36.04
100m: 1:17.54
(41.50)
25 Jennifer Mardo 2005 Södertälje Simsällskap +0.27 1:17.69 +8.48
50m: 37.41
100m: 1:17.69
(40.28)
26 Anna Dimitriou 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:17.86 +8.65
50m: 34.74
100m: 1:17.86
(43.12)
27 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.54 1:18.04 +8.83
50m: 35.35
100m: 1:18.04
(42.69)
28 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening -.-- 1:18.18 +8.97
50m: 36.72
100m: 1:18.18
(41.46)
29 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.73 1:19.22 +10.01
50m: 38.00
100m: 1:19.22
(41.22)
30 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.81 1:19.38 +10.17
50m: 36.57
100m: 1:19.38
(42.81)
31 Sofia Lövqvist 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:19.48 +10.27
50m: 35.68
100m: 1:19.48
(43.80)
32 Linn Solehav 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.67 1:19.63 +10.42
50m: 37.02
100m: 1:19.63
(42.61)
33 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 1:20.46 +11.25
50m: 36.53
100m: 1:20.46
(43.93)
34 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb +0.74 1:20.75 +11.54
50m: 36.70
100m: 1:20.75
(44.05)
35 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.61 1:20.77 +11.56
50m: 36.70
100m: 1:20.77
(44.07)
36 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.73 1:20.83 +11.62
50m: 36.22
100m: 1:20.83
(44.61)
37 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap -.-- 1:20.95 +11.74
50m: 36.18
100m: 1:20.95
(44.77)
38 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap +0.82 1:21.25 +12.04
50m: 37.06
100m: 1:21.25
(44.19)
39 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening -.-- 1:21.47 +12.26
50m: 37.86
100m: 1:21.47
(43.61)
40 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb -.-- 1:22.11 +12.90
50m: 37.37
100m: 1:22.11
(44.74)
41 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.41 1:22.16 +12.95
50m: 38.71
100m: 1:22.16
(43.45)
42 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.76 1:22.43 +13.22
50m: 37.53
100m: 1:22.43
(44.90)
43 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap +0.60 1:22.71 +13.50
50m: 35.28
100m: 1:22.71
(47.43)
44 Ida Lindqvist 2005 Täby Sim -.-- 1:22.96 +13.75
50m: 37.32
100m: 1:22.96
(45.64)
45 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.80 1:23.69 +14.48
50m: 38.56
100m: 1:23.69
(45.13)
46 Julia Anttila 2006 Danderyds Simförening +0.77 1:24.12 +14.91
50m: 37.92
100m: 1:24.12
(46.20)
47 Freya Ebert Westerberg 2005 Tyresö Simsällskap +0.24 1:24.43 +15.22
50m: 39.33
100m: 1:24.43
(45.10)
47 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun +0.81 1:24.43 +15.22
50m: 39.31
100m: 1:24.43
(45.12)
49 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:25.28 +16.07
50m: 38.95
100m: 1:25.28
(46.33)
50 Tuva Eriksson 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.37 1:25.33 +16.12
50m: 40.17
100m: 1:25.33
(45.16)
51 Elisia Berg 2006 Skuru Idrottsklubb +0.64 1:25.36 +16.15
50m: 38.74
100m: 1:25.36
(46.62)
52 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.77 1:25.41 +16.20
50m: 40.46
100m: 1:25.41
(44.95)
53 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.72 1:26.44 +17.23
50m: 39.77
100m: 1:26.44
(46.67)
54 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb +0.62 1:26.61 +17.40
50m: 40.26
100m: 1:26.61
(46.35)
55 Melanie Blix Grimaldi 2005 Simklubben Neptun +0.76 1:26.79 +17.58
50m: 37.51
100m: 1:26.79
(49.28)
56 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim +0.53 1:28.09 +18.88
50m: 40.51
100m: 1:28.09
(47.58)
57 Nerejda Zakeri 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.80 1:28.41 +19.20
50m: 39.81
100m: 1:28.41
(48.60)
58 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.51 1:29.53 +20.32
50m: 41.76
100m: 1:29.53
(47.77)
59 Johanna Espeland 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.75 1:30.50 +21.29
50m: 42.03
100m: 1:30.50
(48.47)
60 My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.80 1:32.16 +22.95
50m: 42.34
100m: 1:32.16
(49.82)
- Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.31 DSQ Felaktig start
- Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim +0.38 DSQ Felaktig start
- Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap +0.35 DSQ Felaktig start
- Nora Kovacs 2006 Skuru Idrottsklubb -.-- DNS
- Alexandra Kanhamn 2005 Åkersberga Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-09-29 10:35:45
2019-09-29 10:35:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 4, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:05.75
50m: 31.02
100m: 1:05.75
(34.73)
2 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.57 1:06.47 +0.72
50m: 30.39
100m: 1:06.47
(36.08)
3 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:09.08 +3.33
50m: 31.92
100m: 1:09.08
(37.16)
4 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap +0.59 1:09.37 +3.62
50m: 33.15
100m: 1:09.37
(36.22)
5 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.72 1:09.67 +3.92
50m: 32.58
100m: 1:09.67
(37.09)
6 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening +0.37 1:10.22 +4.47
50m: 33.76
100m: 1:10.22
(36.46)
7 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim +0.78 1:10.47 +4.72
50m: 33.34
100m: 1:10.47
(37.13)
8 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.70 1:11.67 +5.92
50m: 33.75
100m: 1:11.67
(37.92)
9 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 1:11.94 +6.19
50m: 32.75
100m: 1:11.94
(39.19)
10 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyds Simförening +0.29 1:12.77 +7.02
50m: 33.67
100m: 1:12.77
(39.10)
11 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:13.56 +7.81
50m: 33.49
100m: 1:13.56
(40.07)
12 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.63 1:13.83 +8.08
50m: 34.30
100m: 1:13.83
(39.53)
13 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:14.76 +9.01
50m: 33.03
100m: 1:14.76
(41.73)
14 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.35 1:15.08 +9.33
50m: 35.89
100m: 1:15.08
(39.19)
15 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.63 1:15.99 +10.24
50m: 35.17
100m: 1:15.99
(40.82)
16 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap +0.70 1:17.07 +11.32
50m: 34.94
100m: 1:17.07
(42.13)
17 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.61 1:17.35 +11.60
50m: 36.57
100m: 1:17.35
(40.78)
18 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:17.61 +11.86
50m: 37.29
100m: 1:17.61
(40.32)
19 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.73 1:17.70 +11.95
50m: 36.34
100m: 1:17.70
(41.36)
20 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.69 1:17.95 +12.20
50m: 36.21
100m: 1:17.95
(41.74)
21 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.72 1:18.07 +12.32
50m: 36.84
100m: 1:18.07
(41.23)
22 Alexander Trindade 2006 Simklubben Neptun +0.62 1:18.10 +12.35
50m: 35.18
100m: 1:18.10
(42.92)
23 Rasmus Bäckman 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.59 1:18.36 +12.61
50m: 37.20
100m: 1:18.36
(41.16)
24 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb +0.63 1:19.00 +13.25
50m: 36.85
100m: 1:19.00
(42.15)
25 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:19.50 +13.75
50m: 36.55
100m: 1:19.50
(42.95)
26 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.82 1:20.70 +14.95
50m: 38.28
100m: 1:20.70
(42.42)
27 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 1:20.95 +15.20
50m: 36.94
100m: 1:20.95
(44.01)
28 Maximus Brandt 2005 Tyresö Simsällskap +0.79 1:21.68 +15.93
50m: 36.62
100m: 1:21.68
(45.06)
29 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 1:22.26 +16.51
50m: 37.91
100m: 1:22.26
(44.35)
30 Leo Brehmer 2005 Skuru Idrottsklubb +0.75 1:22.31 +16.56
50m: 38.53
100m: 1:22.31
(43.78)
31 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.61 1:22.76 +17.01
50m: 37.73
100m: 1:22.76
(45.03)
32 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap +1.11 1:23.09 +17.34
50m: 40.64
100m: 1:23.09
(42.45)
33 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.68 1:23.64 +17.89
50m: 39.39
100m: 1:23.64
(44.25)
34 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:23.78 +18.03
50m: 37.56
100m: 1:23.78
(46.22)
35 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun +0.87 1:24.47 +18.72
50m: 37.64
100m: 1:24.47
(46.83)
36 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:25.08 +19.33
50m: 42.37
100m: 1:25.08
(42.71)
37 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb +0.74 1:26.29 +20.54
50m: 39.27
100m: 1:26.29
(47.02)
38 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.88 1:27.10 +21.35
50m: 40.09
100m: 1:27.10
(47.01)
39 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb +0.69 1:27.41 +21.66
50m: 40.55
100m: 1:27.41
(46.86)
40 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun +0.83 1:28.39 +22.64
50m: 42.88
100m: 1:28.39
(45.51)
41 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim -.-- 1:28.80 +23.05
50m: 42.53
100m: 1:28.80
(46.27)
42 Oliver Hagberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.67 1:31.04 +25.29
50m: 40.79
100m: 1:31.04
(50.25)
43 Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun +0.28 1:31.06 +25.31
50m: 42.62
100m: 1:31.06
(48.44)
44 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.50 1:34.63 +28.88
50m: 44.01
100m: 1:34.63
(50.62)
- Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb +0.85 DSQ Felaktig vändning
- Jonathan Runsten 2005 Ösmo Simsällskap +0.45 DSQ Felaktig vändning
Grenen officiell:  2019-09-29 10:47:52
2019-09-29 10:47:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 5, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb +0.72 1:07.92
50m: 31.35
100m: 1:07.92
(36.57)
2 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.63 1:08.59 +0.67
50m: 30.41
100m: 1:08.59
(38.18)
3 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.53 1:09.82 +1.90
50m: 32.04
100m: 1:09.82
(37.78)
4 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 1:10.04 +2.12
50m: 33.28
100m: 1:10.04
(36.76)
5 Veronika Hiram 2004 Södertörns Simsällskap +0.67 1:10.41 +2.49
50m: 32.30
100m: 1:10.41
(38.11)
6 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.41 1:10.76 +2.84
50m: 32.42
100m: 1:10.76
(38.34)
7 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 1:10.91 +2.99
50m: 33.64
100m: 1:10.91
(37.27)
8 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:12.08 +4.16
50m: 33.69
100m: 1:12.08
(38.39)
9 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:12.50 +4.58
50m: 33.36
100m: 1:12.50
(39.14)
10 Rebecca Gustafsson 2003 Simklubben Neptun +0.63 1:13.52 +5.60
50m: 32.80
100m: 1:13.52
(40.72)
11 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:14.18 +6.26
50m: 34.36
100m: 1:14.18
(39.82)
12 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.53 1:14.96 +7.04
50m: 36.83
100m: 1:14.96
(38.13)
13 Lovisa Edman 2003 Simklubben Neptun +0.76 1:15.23 +7.31
50m: 33.64
100m: 1:15.23
(41.59)
14 Elvira Schei 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.55 1:15.29 +7.37
50m: 34.23
100m: 1:15.29
(41.06)
15 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap +0.77 1:15.42 +7.50
50m: 34.59
100m: 1:15.42
(40.83)
16 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap +0.68 1:15.70 +7.78
50m: 34.88
100m: 1:15.70
(40.82)
17 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.28 1:15.81 +7.89
50m: 33.65
100m: 1:15.81
(42.16)
18 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:15.87 +7.95
50m: 35.14
100m: 1:15.87
(40.73)
19 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap +0.79 1:16.59 +8.67
50m: 35.21
100m: 1:16.59
(41.38)
20 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb +0.65 1:16.63 +8.71
50m: 34.89
100m: 1:16.63
(41.74)
21 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.56 1:16.98 +9.06
50m: 35.54
100m: 1:16.98
(41.44)
22 Elsa Bäckström 2004 Skuru Idrottsklubb +0.76 1:17.22 +9.30
50m: 34.88
100m: 1:17.22
(42.34)
23 Hannah Haux 2004 Täby Sim +0.75 1:18.36 +10.44
50m: 36.80
100m: 1:18.36
(41.56)
24 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:18.41 +10.49
50m: 38.00
100m: 1:18.41
(40.41)
25 Sofia Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.46 1:18.58 +10.66
50m: 36.70
100m: 1:18.58
(41.88)
26 Caroline Friberg 2004 Simklubben Neptun +0.58 1:18.65 +10.73
50m: 35.72
100m: 1:18.65
(42.93)
27 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.63 1:18.69 +10.77
50m: 36.63
100m: 1:18.69
(42.06)
28 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.74 1:19.28 +11.36
50m: 37.78
100m: 1:19.28
(41.50)
29 Ida Lindström 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.41 1:19.49 +11.57
50m: 36.15
100m: 1:19.49
(43.34)
29 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb +0.66 1:19.49 +11.57
50m: 35.05
100m: 1:19.49
(44.44)
31 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.79 1:19.69 +11.77
50m: 36.16
100m: 1:19.69
(43.53)
32 Maja Lingham 2004 Täby Sim +0.69 1:19.78 +11.86
50m: 36.94
100m: 1:19.78
(42.84)
33 Klara Isaksson 2003 Åkersberga Simsällskap +0.67 1:19.99 +12.07
50m: 37.62
100m: 1:19.99
(42.37)
34 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.81 1:20.08 +12.16
50m: 36.73
100m: 1:20.08
(43.35)
35 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.40 1:20.11 +12.19
50m: 36.51
100m: 1:20.11
(43.60)
36 Emma Sommar 2004 Täby Sim +0.74 1:21.10 +13.18
50m: 39.19
100m: 1:21.10
(41.91)
37 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb +0.62 1:21.21 +13.29
50m: 38.22
100m: 1:21.21
(42.99)
38 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.83 1:21.30 +13.38
50m: 37.60
100m: 1:21.30
(43.70)
39 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.74 1:22.08 +14.16
50m: 36.36
100m: 1:22.08
(45.72)
40 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.37 1:22.73 +14.81
50m: 37.94
100m: 1:22.73
(44.79)
41 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:22.93 +15.01
50m: 39.42
100m: 1:22.93
(43.51)
42 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 1:22.99 +15.07
50m: 37.05
100m: 1:22.99
(45.94)
43 Ella Olsson 2004 Åkersberga Simsällskap +0.76 1:24.96 +17.04
50m: 38.38
100m: 1:24.96
(46.58)
Grenen officiell:  2019-09-29 10:58:31
2019-09-29 10:58:34 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 6, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.66 1:03.69
50m: 28.63
100m: 1:03.69
(35.06)
2 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.68 1:03.70 +0.01
50m: 29.38
100m: 1:03.70
(34.32)
3 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap +0.71 1:04.42 +0.73
50m: 29.44
100m: 1:04.42
(34.98)
4 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.68 1:05.02 +1.33
50m: 29.99
100m: 1:05.02
(35.03)
5 Emil Frisendahl 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.75 1:05.63 +1.94
50m: 29.69
100m: 1:05.63
(35.94)
6 Hugo Seemann 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.30 1:06.00 +2.31
50m: 31.08
100m: 1:06.00
(34.92)
7 Oscar Fällman 2003 Södertälje Simsällskap +0.59 1:06.99 +3.30
50m: 30.23
100m: 1:06.99
(36.76)
8 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb +0.72 1:07.10 +3.41
50m: 31.09
100m: 1:07.10
(36.01)
9 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb +0.77 1:07.13 +3.44
50m: 30.57
100m: 1:07.13
(36.56)
10 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.63 1:07.35 +3.66
50m: 31.86
100m: 1:07.35
(35.49)
11 Linus Wickström 2003 Danderyds Simförening +0.76 1:09.79 +6.10
50m: 31.15
100m: 1:09.79
(38.64)
12 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.71 1:10.70 +7.01
50m: 33.51
100m: 1:10.70
(37.19)
13 Max Claesson 2004 Ösmo Simsällskap +0.32 1:10.78 +7.09
50m: 33.05
100m: 1:10.78
(37.73)
14 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.66 1:10.85 +7.16
50m: 31.84
100m: 1:10.85
(39.01)
15 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.60 1:10.98 +7.29
50m: 32.94
100m: 1:10.98
(38.04)
16 Morten Brattgård 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.67 1:11.34 +7.65
50m: 33.35
100m: 1:11.34
(37.99)
17 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.75 1:12.00 +8.31
50m: 32.56
100m: 1:12.00
(39.44)
18 Jousef Hanna 2003 Täby Sim +0.70 1:12.44 +8.75
50m: 33.36
100m: 1:12.44
(39.08)
19 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap +0.67 1:15.14 +11.45
50m: 34.21
100m: 1:15.14
(40.93)
20 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap +0.31 1:15.76 +12.07
50m: 33.92
100m: 1:15.76
(41.84)
21 William Edenberg 2003 Tyresö Simsällskap +0.74 1:16.30 +12.61
50m: 35.70
100m: 1:16.30
(40.60)
22 Lennon Köndell 2004 Södertälje Simsällskap +0.79 1:16.54 +12.85
50m: 34.51
100m: 1:16.54
(42.03)
23 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.69 1:16.81 +13.12
50m: 35.02
100m: 1:16.81
(41.79)
Grenen officiell:  2019-09-29 11:03:54
2019-09-29 11:04:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 7, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carolina Jonsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.71 1:06.55
50m: 30.55
100m: 1:06.55
(36.00)
2 Emilia Christiansen 1999 Södertälje Simsällskap +0.65 1:06.89 +0.34
50m: 29.91
100m: 1:06.89
(36.98)
3 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:07.64 +1.09
50m: 31.61
100m: 1:07.64
(36.03)
4 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:07.94 +1.39
50m: 32.15
100m: 1:07.94
(35.79)
5 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.27 1:09.07 +2.52
50m: 32.56
100m: 1:09.07
(36.51)
6 Sofia Björkman 2002 Tyresö Simsällskap +0.53 1:10.57 +4.02
50m: 33.70
100m: 1:10.57
(36.87)
7 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb +0.67 1:10.85 +4.30
50m: 32.49
100m: 1:10.85
(38.36)
8 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:12.72 +6.17
50m: 33.56
100m: 1:12.72
(39.16)
9 Josefine Torell 2002 Lidingö Simklubb +0.66 1:13.12 +6.57
50m: 33.70
100m: 1:13.12
(39.42)
10 Frida Björkman 1999 Tyresö Simsällskap +0.75 1:13.75 +7.20
50m: 33.85
100m: 1:13.75
(39.90)
11 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.63 1:14.23 +7.68
50m: 33.08
100m: 1:14.23
(41.15)
12 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.65 1:15.60 +9.05
50m: 32.75
100m: 1:15.60
(42.85)
13 Anna Ladis 2001 Täby Sim +0.38 1:16.74 +10.19
50m: 34.41
100m: 1:16.74
(42.33)
Grenen officiell:  2019-09-29 11:07:46
2019-09-29 11:07:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 8, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Björn Seeliger 2000 Södertälje Simsällskap +0.66 57.33
50m: 25.08
100m: 57.33
(32.25)
2 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb +0.30 1:02.16 +4.83
50m: 27.88
100m: 1:02.16
(34.28)
3 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 1:02.33 +5.00
50m: 27.51
100m: 1:02.33
(34.82)
4 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap +0.66 1:02.40 +5.07
50m: 27.88
100m: 1:02.40
(34.52)
5 Juan Esbjörnsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.62 1:03.47 +6.14
50m: 29.58
100m: 1:03.47
(33.89)
6 Algot Lindwall 2002 Tyresö Simsällskap +0.74 1:05.42 +8.09
50m: 31.25
100m: 1:05.42
(34.17)
7 Tor Selander 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 1:06.06 +8.73
50m: 30.62
100m: 1:06.06
(35.44)
8 Hampus Wikner 2002 Åkersberga Simsällskap +0.64 1:06.20 +8.87
50m: 31.01
100m: 1:06.20
(35.19)
9 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.28 1:06.74 +9.41
50m: 30.89
100m: 1:06.74
(35.85)
10 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.65 1:07.03 +9.70
50m: 30.03
100m: 1:07.03
(37.00)
11 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb +0.70 1:08.43 +11.10
50m: 30.36
100m: 1:08.43
(38.07)
12 Nicolas Jernberg 2001 Simklubben Neptun +0.68