2020-05-26   16:19:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nielsen  2002    708          32.03   
  Esbjerg Svømmeklub  31.32                 
Dicte Skov Forsberg  2004    616          33.56   
  Skive Svømmeklub Poseidon  32.79                 
Laura Fogh  2003    613          33.62   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  32.03                 
Emma D. Rasmussen  1996    601          33.83   
  Agfs Svømmeafdeling  32.70                 
Emilie Egerup  2003    586          34.11   
  Vejle Svømmeklub  32.49                 
Johanne A Andersson  2003    586          34.11   
  H2Odense  33.76                 
Mette Holstein  2005    586          34.11   
  Silkeborg Svømmeklub  33.79                 
Freja Søndergaard  2004    575          34.33   
  Vejle Svømmeklub  34.02                 
Laura Mathilde Elkjær  1998    575          34.33   
  Vejle Svømmeklub  33.99                 
10  Amalie Staghøj Andersen  2004    571          34.42   
  Esbjerg Svømmeklub  33.29                 
11  Cecilie Batz  2003    565          34.54   
  DeltaSwim  33.75                 
12  Amanda Busk Olesen  2005    562          34.59   
  Esbjerg Svømmeklub  34.22                 
13  Amalie Averhoff Møbes  2002    562          34.60   
  Haderslev Svømme Klub  34.39                 
14  Mathilde Thy Asmussen  2004    561          34.61   
  DeltaSwim  35.12                 
15  Anna Munk Fuglsang  2005    557          34.70   
  Svømmeklubben S 68  34.53                 
16  Maria Bebe Hansen  2004    554          34.77   
  Nyborg Svømmeklub  34.07                 
17  Maiken Hougaard  2002    553          34.79   
  Agfs Svømmeafdeling  34.03                 
18  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    547          34.91   
  Swim Team Neptun  34.41                 
19  Sara Bundgaard  2003    542          35.01   
  Svømmeklubben S 68  34.61                 
20  Smilla Bruun Christensen  2001    538          35.11   
  Agfs Svømmeafdeling  35.01                 
21  Ida Kjærgaard  2003    532          35.23   
  Lyseng IF  34.82                 
22  Mathilde Østergaard  2004    528          35.33   
  Svømmeklubben Grindsted  34.79                 
23  Eva Hjort  2004    518          35.56   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  34.64                 
24  Freja Romanski  2003    501          35.94   
  Aalborg Svømmeklub  35.02                 
24  Mathilde Bager  2005    501          35.94   
  Aalborg Svømmeklub  35.54                 
26  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    500          35.96   
  Aalborg Svømmeklub  35.09                 
27  Sarah Kildahl  2004    495          36.08   
  Lyseng IF  34.03                 
28  Julia Harpøth  2002    487          36.28   
  Horsens Svømmeklub  35.66                 
29  Marie Jensen  2005    483          36.38   
  Esbjerg Svømmeklub  36.48                 
30  Kristine Kipper Pedersen  2004    483          36.40   
  Nyborg Svømmeklub  34.95                 
31  Christine Henriksen  2003    482          36.41   
  Viborg Svømme Klub  35.80                 
32  Ida Hovmark  2005    479          36.50   
  Thisted Svømmeklub  36.09                 
33  Celeste Pind Therkildsen  2002    477          36.54   
  Viborg Svømme Klub  35.03                 
33  Ida Emilie Hindberg  2005    477          36.54   
  Agfs Svømmeafdeling  37.44                 
35  Stine Bendixen Nissen  2004    475          36.59   
  Horsens Svømmeklub  36.65                 
36  Nicoline Dyrman  2004    474          36.61   
  Vejle Svømmeklub  36.05                 
37  Louise Sjørup Jensen  2003    466          36.82   
  Vejle Svømmeklub  34.66                 
38  Elisabeth Vingborg  2005    454          37.14   
  Viborg Svømme Klub  40.91                 
39  Liva Lauridsen Vorgod  2005    453          37.16   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  37.27                 
40  Karoline Prang Andersen  2005    447          37.35   
  Hobro Svømmeklub  36.40                 
41  Emma Nygaard  2005    442          37.48   
  H2Odense  36.80                 
42  Agnete Habermann  2005    431          37.80   
  H2Odense  36.77                 
42  Sofie Dyg Holme  2005    431          37.80   
  Vejle Svømmeklub  36.70                 
44  Amalie Marie Wienberg  2005    423          38.04   
  Horsens Svømmeklub  37.49                 
45  Laura Pedersen  2004    422          38.06   
  Herning Svømmeklub  36.90                 
46  Jette Muusmann  2005    421          38.08   
  Bov IF  36.07                 
47  Cecilie Michaelsen  2005    411          38.39   
  Svømmeklubben S 68  37.52                 
48  Maja Fjordside Jensen  2005    400          38.74   
  Holstebro Svømme Club  37.84                 
49  Laura M. Christensen  1997    272          44.05   
  Lyseng IF  41.99                 
Freja Kruse  2004              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Grindsted  36.52                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark