2020-05-26   15:49:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    739  56.99  1:57.06  2:57.47    3:54.70   
  Vejle Svømmeklub  3:46.03                 
                     
Oskar Lindholm  2001    732  57.43  1:57.77  2:58.06    3:55.51   
  Lyseng IF  3:50.45                 
                     
Nicolas Blanch  1997    720  57.58  1:58.19  2:57.71    3:56.72   
  Aalborg Svømmeklub  3:55.31                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    683  57.73  1:58.66  2:59.70    4:01.01   
  Silkeborg Svømmeklub  3:54.80                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    677  58.66  1:59.59  3:00.75    4:01.71   
  Agfs Svømmeafdeling  3:59.70                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    674  59.33  2:01.42  3:01.95    4:02.07   
  H2Odense  3:56.22                 
                     
Mads Holm  1998    662  58.25  2:00.61  3:02.43    4:03.46   
  Esbjerg Svømmeklub  3:56.65                 
                     
Christopher Kristiansen  2000    657  57.39  1:58.16  3:01.34    4:04.10   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:03.32                 
                     
Frans Johannessen  1992    651  58.10  2:01.15  3:03.91    4:04.85   
  Esbjerg Svømmeklub  3:55.46                 
                     
10  Mathias Rasmussen  2001    643  59.11  2:01.52  3:03.54    4:05.90   
  Holstebro Svømme Club  4:03.89                 
                     
11  Alexander L. Bjørn  2003    618  59.69  2:02.84  3:06.75    4:09.06   
  Vejle Svømmeklub  4:04.84                 
                     
12  Jakob Mose  2000    616  59.46  2:02.82  3:06.19    4:09.37   
  Esbjerg Svømmeklub  4:02.05                 
                     
13  Anders Elsborg  2003    602  1:00.28  2:02.90  3:07.23    4:11.26   
  Viborg Svømme Klub  4:13.15                 
                     
14  Oliver Nørgaard Frost  2002    595  59.72  2:03.60  3:08.63    4:12.34   
  Aalborg Svømmeklub  4:13.94                 
                     
15  Frederik Lindholm  2004    593  1:00.94  2:06.49  3:10.46    4:12.60   
  Lyseng IF  4:16.01                 
                     
16  Simon B. Jeppesen  1997    573  1:00.42  2:05.55  3:10.54    4:15.45   
  Agfs Svømmeafdeling  4:10.70                 
                     
17  Frederik Venø Elling  2003    571  1:02.12  2:07.93  3:12.87    4:15.73   
  Silkeborg Svømmeklub  4:21.07                 
                     
18  Andreas Rasmussen  2000    570  1:01.44  2:05.56  3:10.83    4:15.86   
  Horsens Svømmeklub  4:08.85                 
                     
19  Mads Stamholt  2003    569  1:00.87  2:06.76  3:12.13    4:16.05   
  Haderslev Svømme Klub  4:13.20                 
                     
20  Mathias Lund Hansen  2002    567  1:00.66  2:06.17  3:11.11    4:16.44   
  Agfs Svømmeafdeling  4:16.66                 
                     
21  Jens Riisgaard  2000    565  1:01.29  2:05.76  3:11.13    4:16.61   
  Silkeborg Svømmeklub  4:08.74                 
                     
22  Rune Nørgaard  2000    564  1:01.26  2:06.49  3:11.52    4:16.89   
  Aalborg Svømmeklub  4:11.14                 
                     
23  Emil Frydenholm  2002    562  1:00.99  2:06.33  3:11.58    4:17.09   
  Esbjerg Svømmeklub  4:17.73                 
                     
24  Alexander Fenger  1999    558  1:00.60  2:05.18  3:10.88    4:17.72   
  Vejle Svømmeklub  3:59.01                 
                     
25  Daniel Damsbo  2003    553  59.89  2:05.18  3:12.28    4:18.44   
  Vejle Svømmeklub  4:14.35                 
                     
26  Oliver Fenger  2003    551  1:02.20  2:07.43  3:13.38    4:18.85   
  Vejle Svømmeklub  4:24.49                 
                     
27  Tobias Boström  2002    543  1:00.96  2:06.62  3:13.12    4:20.15   
  Esbjerg Svømmeklub  4:16.31                 
                     
28  Mathias Knudsen  2003    537  1:01.53  2:08.15  3:15.23    4:21.12   
  Aalborg Svømmeklub  4:22.46                 
                     
29  Daniel Gallacher  2002    530  1:02.07  2:08.13  3:15.01    4:22.18   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:19.26                 
                     
30  Emil Viltoft Andersen  2000    524  1:01.34  2:08.15  3:15.80    4:23.21   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  4:30.95                 
                     
31  Kasper Hansen  2004    516  1:03.63  2:10.42  3:17.67    4:24.47   
  Silkeborg Svømmeklub  4:28.63                 
                     
32  Casper Johannesen  2004    515  1:03.15  2:11.03  3:19.68    4:24.69   
  Aalborg Svømmeklub  4:30.32                 
                     
33  Asgar Knakkergaard  2004    512  1:03.43  2:10.96  3:19.34    4:25.14   
  Aalborg Svømmeklub  4:28.59                 
                     
34  Lucas Rosenborg  2004    506  1:02.95  2:10.35  3:18.90    4:26.35   
  Lyseng IF  4:28.48                 
                     
35  Asger Mathiasen  2004    501  1:03.20  2:10.72  3:19.01    4:27.17   
  Thisted Svømmeklub  4:33.70                 
                     
36  Mikkel Mølgaard  2003    496  1:02.39  2:08.88  3:17.73    4:28.03   
  Silkeborg Svømmeklub  4:20.70                 
                     
37  Joost Rijkhoff  2004    485  1:04.36  2:12.49  3:21.02    4:30.11   
  Aalborg Svømmeklub  4:37.25                 
                     
38  Tobias Svenningsen  2003    476  1:04.65  2:14.00  3:23.64    4:31.69   
  Esbjerg Svømmeklub  4:27.37                 
                     
39  Emil Neumann  2004    436  1:06.27  2:17.37  3:28.73    4:39.75   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:36.79                 
                     
40  Mathias E. Kristiansen  2004    436  1:06.05  2:17.60  3:28.82    4:39.76   
  H2Odense  4:32.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark