2020-05-30   17:06:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM Skåne/Blekinge 50m 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag fm

Document
Resultat
DM/JDM 50m Karlshamn 2019
Arrangör:
Plats: Väggabadet Skånes Simförbund/Karlshamns Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 12-99 år - Final
Sponsor: Banmark
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Klint Ipsa 2005 Kristianstads SLS +0.70 658 33.79
2 Thilde Lantz 2001 Kristianstads SLS +0.73 651 33.91 +0.12
3 Alva Landälv 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.71 615 34.57 +0.78
3 Alicia Lundblad 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.69 615 34.57 +0.78
5 Elly Palm 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.79 594 34.96 +1.17
6 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap +0.73 584 35.16 +1.37
7 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap +0.65 534 36.22 +2.43
8 Elsa Bitzén 2003 Simklubben Hajen +0.67 529 36.34 +2.55
9 Disa Gladher 2002 Karlskrona Simsällskap +0.73 524 36.46 +2.67
10 Cassandra Malmström 2005 Sjöbo Simsällskap +0.72 523 36.49 +2.70
11 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.76 511 36.77 +2.98
12 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap +0.64 510 36.78 +2.99
13 Frida Tunheim-Glad 2001 Föreningen Trelleborg Sim +0.65 495 37.16 +3.37
13 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.66 495 37.16 +3.37
15 Vilma Andersson 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.73 490 37.28 +3.49
15 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb +0.68 490 37.28 +3.49
17 Sara Kjellnäs 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.75 489 37.30 +3.51
18 Alice Gulin 2006 Kristianstads SLS +0.76 484 37.42 +3.63
19 Caisa Renström 2004 Ängelholms Simsällskap +0.73 483 37.47 +3.68
20 Matilda Liljekvist 2004 Simklubben Sydsim +0.74 482 37.48 +3.69
21 Isabel Smideberg 2004 Simklubben Lödde +0.70 481 37.50 +3.71
22 Agnes Gustafson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 480 37.54 +3.75
23 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.72 475 37.67 +3.88
23 Sofia Frisk 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.69 475 37.67 +3.88
25 Kristina Kulcsar 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 469 37.84 +4.05
26 Thea Wicknertz 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.80 467 37.89 +4.10
27 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.72 459 38.10 +4.31
28 Vilma Rudolf 2002 Kappsimningsklubben Karpen +0.80 450 38.34 +4.55
29 Elin Kjellberg 2003 Ystads Simsällskap +0.72 444 38.53 +4.74
30 Belinda Vedlugaite 2000 Klippans Simsällskap +0.69 426 39.07 +5.28
31 Jennie Johansson 2001 Klippans Simsällskap +0.67 419 39.26 +5.47
32 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap +0.64 419 39.27 +5.48
33 Kajsa Söderholm 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.75 416 39.37 +5.58
34 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.80 393 40.12 +6.33
35 Frida Jarl Halvarsson 2003 Kristianstads SLS +0.72 392 40.15 +6.36
36 Amanda Strömberg 1998 Ystads Simsällskap +0.71 381 40.52 +6.73
37 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap +0.73 374 40.79 +7.00
38 Emilia Olsson 2002 Kappsimningsklubben Karpen +0.71 346 41.85 +8.06
39 Ida Andersson Wulf 1998 Vellinge-Näsets Simklubb +1.18 160 54.08 +20.29 SB6
Grenen officiell:  2019-06-01 11:02:35
2019-06-01 14:37:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner