2019-10-15   04:04:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 4

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl 10.30

Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4    Udskriftsdato  27 april 2019   
  Stævne by  Vollsmose    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Nyborg / Frem Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 april 2019         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub            1:18.78   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub            1:20.26   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub            1:22.22   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            1:24.22   
Mathilde Nissen  2004  Nyborg Svømmeklub            1:24.34   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            1:28.29   
Lærke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svømme Klub            1:28.48   
Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:30.40   
Laura Rasmussen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:33.23   
10  Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub            1:34.25   
11  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            1:35.20   
12  Monica Munkbjerg  2006  Frem Odense            1:37.72   
13  Olivia Funder  2006  H2Odense            1:37.97   
14  Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub            1:39.11   
15  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub            1:45.05   
16  Trine Larsen  2009  Frem Odense            1:45.32   
17  Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub            1:46.40   
18  Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub            1:47.16   
19  Marie Hartmann Johansen  2007  Frem Odense            1:49.51   
20  Ghezal Fahim  2005  Frem Odense            1:50.27   
21  Lea Romer Jørgensen  2008  Svendborg Svømme Klub            1:50.65   
22  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            1:50.93   
23  Amalie Jørgensen  2010  Frem Odense            1:53.80   
24  Daphne Kessler Bierbaum  2007  Ringe Svømme Klub            1:58.60   
25  Tilde L. Andreasen  2009  Nyborg Svømmeklub            2:01.09   
26  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense            2:01.33   
27  Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub            2:05.92   
28  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense            2:06.90   
29  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg Svømmeklub            2:21.67   
30  Alberte Hummelhoff  2010  Nyborg Svømmeklub            2:31.26   
Andrea Wagner  2008  H2Odense            DSQ  fl armtag v vend 25m 
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub            DSQ  EFB 50m 
Lisa Bjergmann Jensen  2007  Frem Odense            DSQ  EFB 75m 
Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub            DSQ  mavelig eft vend 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 april 2019 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark