2019-10-23   12:31:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 4

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl 10.30

Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4    Udskriftsdato  27 april 2019   
  Stævne by  Vollsmose    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Nyborg / Frem Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 april 2019         
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub            27.19   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            28.00   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            28.79   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            28.84   
Peter Borg Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            30.82   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            31.34   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub            31.53   
Kasper Cludts  2006  Ringe Svømme Klub            33.06   
Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            34.88   
10  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            35.96   
11  Marcus Berg  2007  Svendborg Svømme Klub            36.13   
12  Sylvester Neto  2007  Frem Odense            37.76   
13  Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe Svømme Klub            38.86   
14  Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense            39.25   
15  Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            39.31   
16  William Pors  2006  Ringe Svømme Klub            39.55   
17  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svømmeklub            40.47   
18  Emil A. Larsen  2007  Frem Odense            41.16   
19  Lauritz Høybye Olesen  2009  Nyborg Svømmeklub            41.83   
20  Villads Birk  2009  H2Odense            43.60   
21  Villads Andersen  2009  H2Odense            43.85   
22  Vitus Stæhr Bentsen  2012  H2Odense            44.84   
23  Bille Stokbæk  2009  H2Odense            45.14   
24  Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense            45.95   
25  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense            46.44   
26  Martin Stokholm  2007  Nyborg Svømmeklub            47.35   
27  Emil Almind  2008  H2Odense            47.71   
28  Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svømmeklub            48.60   
29  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            48.66   
30  Andreas Krog Jørgensen  2008  Nyborg Svømmeklub            48.93   
31  Hjalte Monberg Witzel  2010  Nyborg Svømmeklub            49.89   
32  Phillip Gram  2006  H2Odense            50.94   
33  Sebastian Høgh  2007  H2Odense            54.35   
34  Marcus Korsholm Gaster  2010  Nyborg Svømmeklub            56.26   
35  Magnus Krog Jørgensen  2008  Nyborg Svømmeklub            1:07.93   
36  Otto Thuelund  2010  Nyborg Svømmeklub            1:17.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 april 2019 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark