2019-10-19   16:29:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 4

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl 10.30

Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4    Udskriftsdato  27 april 2019   
  Stævne by  Vollsmose    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Nyborg / Frem Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 april 2019         
 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub            1:09.72   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub            1:11.48   
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:12.24   
Silas Plaetner  2003  Nyborg Svømmeklub            1:13.54   
Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub            1:22.04   
Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense            1:22.44   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            1:33.44   
Gustav Bøttiger  2008  H2Odense            1:34.24   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub            1:36.67   
Malthe Bak Wallentin  2008  Frem Odense            1:36.67   
11  Jonas Bergmann  2006  H2Odense            1:40.15   
12  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub            1:40.35   
13  Malthe Petersen  2008  Frem Odense            1:40.83   
14  Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            1:42.80   
15  Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            1:46.49   
16  Lauritz Høybye Olesen  2009  Nyborg Svømmeklub            1:48.17   
17  Asbjørn Skovmand  2007  Frem Odense            1:49.44   
18  Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense            1:50.42   
19  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub            1:50.87   
20  Andrew Wilstrup  2006  Svendborg Svømme Klub            1:50.95   
21  Oliver Jørgensen  2008  Frem Odense            1:53.58   
22  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub            1:54.62   
23  Martin Stokholm  2007  Nyborg Svømmeklub            1:55.50   
24  Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            2:00.78   
25  Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub            2:07.12   
Alexander Kirk  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej afslut på ryg 50m 
Anton Plauborg  2010  Ringe Svømme Klub            DSQ  Armtag til hofte 70m 
Christian Lind Pedersen  2007  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Mikkel M. Pedersen  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  flyben 60m 
Thor Nymark Pedersen  2006  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 april 2019 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark