2019-10-20   03:20:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 4

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl 10.30

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4    Udskriftsdato  27 april 2019   
  Stævne by  Vollsmose    Udskriftstidspunkt  10:49   
  Arrangør  Nyborg / Frem Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 april 2019         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            1:02.03   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            1:06.05   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub            1:08.30   
Bianca Skjerning  2001  Ringe Svømme Klub            1:12.03   
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense            1:12.41   
Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:12.97   
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub            1:13.40   
Vigga Londero  2006  Frem Odense            1:13.47   
Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub            1:14.56   
10  Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense            1:15.23   
11  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            1:16.19   
12  Maja Løve Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            1:18.44   
13  Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            1:21.45   
14  Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub            1:25.65   
15  Trine Larsen  2009  Frem Odense            1:28.05   
16  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            1:29.40   
17  Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense            1:30.27   
18  Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense            1:32.78   
19  Elvira Køstner Kristensen  2008  Frem Odense            1:34.19   
20  Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub            1:37.69   
21  Andrea Wagner  2008  H2Odense            1:38.11   
22  Amalie Jørgensen  2010  Frem Odense            1:38.48   
23  Daphne Kessler Bierbaum  2007  Ringe Svømme Klub            1:40.89   
24  Emily Knudsen  2006  H2Odense            1:41.17   
25  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense            1:48.91   
26  Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub            1:51.54   
27  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense            1:52.35   
28  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg Svømmeklub            2:06.10   
29  Tilde L. Andreasen  2009  Nyborg Svømmeklub            2:13.82   
Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 april 2019 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark