2020-05-25   00:37:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Regionfinal Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Vårsimiaden Region
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 25 maj 2019
Gren 5, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran +0.78 2:44.89
50m: 36.60
100m: 1:19.48
(42.88)
150m: 2:09.02
(49.54)
200m: 2:44.89
(35.87)
2 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb +0.74 2:45.51 +0.62
50m: 35.43
100m: 1:18.78
(43.35)
150m: 2:07.48
(48.70)
200m: 2:45.51
(38.03)
3 Alexander Zhang 2007 Ringsjö Simklubb -.-- 2:52.34 +7.45
50m: 36.26
100m: 1:19.85
(43.59)
150m: 2:12.22
(52.37)
200m: 2:52.34
(40.12)
4 Victor Sandrup 2007 Höganäs Simsällskap +0.80 2:56.92 +12.03
50m: 39.02
100m: 1:23.74
(44.72)
150m: 2:15.90
(52.16)
200m: 2:56.92
(41.02)
5 Albin Björnström 2007 Simklubben Triton +0.57 3:01.09 +16.20
50m: 43.93
100m: 1:28.98
(45.05)
150m: 2:19.91
(50.93)
200m: 3:01.09
(41.18)
6 Lucas Langell 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.60 3:01.84 +16.95
50m: 41.57
100m: 1:26.26
(44.69)
150m: 2:21.94
(55.68)
200m: 3:01.84
(39.90)
7 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.74 3:05.52 +20.63
50m: 40.80
100m: 1:27.48
(46.68)
150m: 2:23.04
(55.56)
200m: 3:05.52
(42.48)
8 Simon Frank 2007 Ystads Simsällskap +0.79 3:07.80 +22.91
50m: 45.51
100m: 1:37.22
(51.71)
150m: 2:27.50
(50.28)
200m: 3:07.80
(40.30)
9 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon +0.78 3:08.75 +23.86
50m: 45.56
100m: 1:34.72
(49.16)
150m: 2:27.88
(53.16)
200m: 3:08.75
(40.87)
10 Erik Björk 2007 Kappsimningsklubben Karpen +0.75 3:09.04 +24.15
50m: 45.93
100m: 1:32.91
(46.98)
150m: 2:25.34
(52.43)
200m: 3:09.04
(43.70)
11 Tobias Persson 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 3:10.31 +25.42
50m: 41.42
100m: 1:30.01
(48.59)
150m: 2:28.69
(58.68)
200m: 3:10.31
(41.62)
12 Viktor Lövberg 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 3:10.59 +25.70
50m: 41.94
100m: 1:29.20
(47.26)
150m: 2:29.75
(1:00.55)
200m: 3:10.59
(40.84)
13 Tim Edelberg 2007 Simklubben Lödde +0.49 3:11.60 +26.71
50m: 41.26
100m: 1:31.77
(50.51)
150m: 2:28.44
(56.67)
200m: 3:11.60
(43.16)
14 Andy Hadzic 2007 Landskrona Simsällskap -.-- 3:11.70 +26.81
50m: 41.01
100m: 1:31.79
(50.78)
150m: 2:30.71
(58.92)
200m: 3:11.70
(40.99)
15 Erik Sperling 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.57 3:15.35 +30.46
50m: 44.90
100m: 1:32.91
(48.01)
150m: 2:33.68
(1:00.77)
200m: 3:15.35
(41.67)
16 Elliot Poggi Rosenberg 2007 Klippans Simsällskap +0.57 3:18.18 +33.29
50m: 38.71
100m: 1:30.21
(51.50)
150m: 2:34.46
(1:04.25)
200m: 3:18.18
(43.72)
17 Riccardo Byggeth 2007 Karlskrona Simsällskap +0.50 3:30.56 +45.67
50m: 47.79
100m: 1:40.26
(52.47)
150m: 2:42.42
(1:02.16)
200m: 3:30.56
(48.14)
18 Zack Östman 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 3:32.42 +47.53
50m: 46.99
100m: 1:43.10
(56.11)
150m: 2:46.61
(1:03.51)
200m: 3:32.42
(45.81)
- Isak Berild Andersen 2007 Sjöbo Simsällskap +0.64 DSQ
- Elliot Feldt 2007 Simklubben Ran +0.96 DSQ
- Oliver Björk 2007 Simklubben Lödde +0.49 DSQ
- Elias Ljung 2007 Höganäs Simsällskap -.-- DSQ
- Sebastian Björk 2007 Simklubben Lödde +0.59 DSQ
- Kasper Ketelsen 2007 Simklubben Ran -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-05-25 10:06:07
2019-05-25 10:06:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner