2020-05-25   00:30:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Regionfinal Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Vårsimiaden Region
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 25 maj 2019
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben Poseidon 13 Simklubben Poseidon 4:12.54
Filip Lönnerfors 2006 AK4906 +0.71 30.49 1:02.62 1:02.62
Måns Ekström 2006 AG8106 +0.28 29.77 1:03.90 2:06.52
Frida Jansson 2006 AE7206 +0.57 29.90 1:03.06 3:09.58
Vanessa Johansson 2006 AA4606 +0.36 29.32 1:02.96 4:12.54
2 Kristianstads SLS 13 Kristianstads SLS 4:20.10 +7.56
Jacob Glans 2006 AA2706 +0.77 30.78 1:04.41 1:04.41
Alice Gulin 2006 AT3206 +0.47 29.69 1:03.12 2:07.53
Gabriel Ekelund 2006 AI7906 +0.35 30.31 1:03.27 3:10.80
Vicky Luc 2007 AJ6607 +0.37 32.19 1:09.30 4:20.10
3 Ängelholms Simsällskap Mix 1 13 Ängelholms Simsällskap 4:24.11 +11.57
Emil Flodmark 2006 AB7906 -.-- 30.73 1:05.39 1:05.39
Alexander Ljungdahl 2006 AI0306 -.-- 30.21 1:05.78 2:11.17
Tilda Stenmark 2007 AP9807 -.-- 31.23 1:05.91 3:17.08
Leah Ljungerud 2006 AC8406 -.-- 32.04 1:07.03 4:24.11
4 Helsingborgs Simsällskap Lag 1 13 Helsingborgs Simsällskap 4:25.01 +12.47
Izabelle Agrell 2006 AF5406 +0.80 30.97 1:05.02 1:05.02
Erik Näsström 2006 AS3506 +0.49 33.06 1:08.73 2:13.75
Sally Persson 2006 AQ0806 31.18 1:07.41 3:21.16
Viggo Holst 2006 AI0106 +0.38 30.72 1:03.85 4:25.01
5 Simklubben Poseidon lag 2 13 Simklubben Poseidon 4:29.14 +16.60
Hedda Toth 2007 AJ6807 +0.68 30.82 1:06.24 1:06.24
Axel Carlius 2006 AC4906 +0.22 31.14 1:06.90 2:13.14
Ruslan Dzhamalov 2007 AK2307 +0.24 33.03 1:11.79 3:24.93
Ida Nordberg 2006 AB4406 +0.31 29.95 1:04.21 4:29.14
6 Helsingborgs Simsällskap Lag 2 13 Helsingborgs Simsällskap 4:30.34 +17.80
Melvin Losvall 2006 AM2906 +0.73 30.53 1:03.88 1:03.88
Ella Berg 2006 AQ0606 +0.34 32.31 1:08.33 2:12.21
Stefan Kovacevic 2006 AH7906 +0.52 32.85 1:08.94 3:21.15
Elin Nilsson 2007 AG1607 +0.22 32.72 1:09.19 4:30.34
7 Simklubben Ran 13 Simklubben Ran 4:31.31 +18.77
Nikolas Koumbaros 2006 AR6106 +0.79 30.50 1:04.90 1:04.90
Arvid Johansson 2007 AJ0707 0.00 29.10 1:03.02 2:07.92
Vega Mårtensson 2006 AS4406 +0.31 32.89 1:10.20 3:18.12
Alexandra Engström 2006 BI0406 -0.04 34.86 1:13.19 4:31.31
8 Simklubben Lödde 13 Simklubben Lödde 4:32.38 +19.84
Ted Nilsson 2006 AE7106 +0.62 30.93 1:04.30 1:04.30
Vilda Berg 2007 AC9407 +0.19 34.21 1:12.67 2:16.97
Tyra Sivtoft 2006 AF0406 +0.41 33.97 1:11.23 3:28.20
Aron Paulsson 2006 AB3306 +0.25 29.52 1:04.18 4:32.38
9 Helsingborgs Simsällskap Lag 3 13 Helsingborgs Simsällskap 4:40.72 +28.18
Lucas Langell 2007 AG7707 -.-- 35.35 1:12.85 1:12.85
Alma Palmö 2006 BL9606 -.-- 34.10 1:12.78 2:25.63
Teo Cokalic 2006 AH6906 -.-- 29.79 1:04.21 3:29.84
Wilma Hultberg 2007 AQ9407 -.-- 34.13 1:10.88 4:40.72
10 Kristianstads SLS lag 2 13 Kristianstads SLS 4:40.93 +28.39
Jacob Olsson 2006 AE8506 +0.67 31.65 1:05.80 1:05.80
Malte Ljunggren 2006 AJ1106 +0.53 32.09 1:06.34 2:12.14
Sofia Svensson 2007 AM2607 +0.33 35.42 1:16.08 3:28.22
Ana Corluka 2006 AS5806 +0.05 33.99 1:12.71 4:40.93
11 Malmö Kappsimningsklubb 13 Malmö Kappsimningsklubb 4:42.92 +30.38
Axel Bech 2006 AH8906 +0.79 32.40 1:08.00 1:08.00
Filip Brodelius 2006 AL2506 +0.46 34.86 1:13.12 2:21.12
Alicia Ekelund 2007 AG8407 +0.13 34.09 1:13.11 3:34.23
Sarah Fransson 2006 BL4406 +0.53 32.92 1:08.69 4:42.92
12 Sjöbo Simsällskap 13 Sjöbo Simsällskap 4:47.43 +34.89
Sebastian Nilsson 2006 AN5706 +0.68 36.19 1:14.97 1:14.97
Nellie Björkqvist 2007 AX2207 -.-- 33.80 1:10.91 2:25.88
Mattias Sanda 2007 AG3907 +0.37 34.82 1:14.25 3:40.13
Sofie Jönsson 2007 AI9607 +0.55 32.27 1:07.30 4:47.43
13 Simklubben Ran team 2 13 Simklubben Ran 4:53.24 +40.70
Emil Hjalmarsson 2006 AF5306 +0.62 34.92 1:11.52 1:11.52
William Madsen 2006 AI8506 +0.19 33.10 1:09.93 2:21.45
Tova Jönsson 2007 AW0207 +1.13 36.61 1:16.42 3:37.87
Lisa Harde 2006 AH7406 +0.41 36.04 1:15.37 4:53.24
14 Karlskrona Simsällskap 13 Karlskrona Simsällskap 4:55.73 +43.19
Måns Fridström 2006 AC8906 +0.66 31.66 1:07.55 1:07.55
Neo Evertsson 2007 AB2307 +0.22 35.87 1:15.72 2:23.27
Selma Argenius 2006 AC1806 +0.43 36.92 1:18.18 3:41.45
Bodil Zettervall 2007 AB4607 +0.23 34.72 1:14.28 4:55.73
- Helsingborgs Simsällskap Lag 4 13 Helsingborgs Simsällskap DNS
Alma Palmö 2006 BL9606 -.--
Axel Wöhl 2007 AG5707
Maja Bengtsson 2007 AQ8407
Gustav Ingoldsson 2007 AG6707
- Malmö Kappsimningsklubb lag  13 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Joris Jokubka 2007 AG0907 -.--
Hugo Sörum 2006 AL4706
Charlotte Krüger 2007 AF9407
Malva Collvin 2007 AL0207
2019-05-25 09:14:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner