2020-05-30   17:24:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vuosaari-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:19   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minni Kovalainen  2008    213  45.04        1:32.08   
  Cetus Espoo  1:38.71                 
                     
Laura Lehtoila  2008    201  45.35        1:33.88   
  ORCA Helsinki  1:36.77                 
                     
Jelizaveta Jekimova  2009    183  46.29        1:36.90   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Iiris Myllymäki  2008    158  48.52        1:41.68   
  Cetus Espoo  1:43.32                 
                     
Kea-Erin Saarinen  2008    158  48.93        1:41.68   
  ORCA Helsinki  1:45.13                 
                     
Olga Kaiser  2008    150  50.15        1:43.41   
  ORCA Helsinki  1:41.99                 
                     
Lotta Martikainen  2008    146  51.01        1:44.40   
  Cetus Espoo  1:56.70                 
                     
Emilia Elizaveta Karulina  2008    142  51.28        1:45.46   
  Cetus Espoo  1:44.30                 
                     
Riinu Hotulainen  2008              DNS   
  Cetus Espoo  1:33.42                 
                     
Ronja Pyrhönen  2008              DNS   
  Cetus Espoo  1:39.01                 
                     
 
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cécilia Richard  2006    371  37.27        1:16.56   
  Cetus Espoo  1:18.07                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    369  37.25        1:16.67   
  Cetus Espoo  1:16.62                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    359  38.37        1:17.38   
  Cetus Espoo  1:21.30                 
                     
Emmi Nieminen  2006    358  37.72        1:17.49   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.78                 
                     
Milla Kiviranta  2006    344  38.01        1:18.49   
  Vanders  1:20.88                 
                     
Siiri Multamäki  2006    313  39.72        1:21.02   
  ORCA Helsinki  1:22.84                 
                     
Susanna Ryynänen  2006    309  38.64        1:21.37   
  Simmis Wanda  1:23.03                 
                     
Egle Salu  2007    297  39.51        1:22.45   
  Wiru Swim  1:19.67                 
                     
Johanna Suda  2007    280  40.77        1:24.03   
  Wiru Swim  1:25.65                 
                     
10  Kia Mäennenä  2006    277  41.26        1:24.33   
  Cetus Espoo  1:23.02                 
                     
11  Helena Jöemets  2006    255  41.40        1:26.76   
  Wiru Swim  1:27.27                 
                     
12  Melany Männik  2006    247  41.28        1:27.60   
  Wiru Swim  1:29.09                 
                     
13  Helmi Koikkalainen  2006    195  45.89        1:34.82   
  HTU Stadi  1:36.25                 
                     
 
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella-Maija Syväniemi  2004    484  33.68        1:10.08   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.90                 
                     
Elina Ryynänen  2005    461  34.45        1:11.22   
  Simmis Wanda  1:12.48                 
                     
Rina Rantanen  2005    409  35.82        1:14.13   
  Cetus Espoo  1:12.94                 
                     
Iida Vesa  2005    403  36.54        1:14.50   
  ORCA Helsinki  1:14.65                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005    350  37.76        1:18.05   
  Simmis Wanda  1:18.36                 
                     
Jenni Kurki  2005    345  38.67        1:18.45   
  Simmis Wanda  1:18.72                 
                     
Emma Lönnberg  2005    328  37.87        1:19.74   
  Cetus Espoo  1:18.69                 
                     
Ronja Kero  2005    328  38.98        1:19.77   
  ORCA Helsinki  1:21.53                 
                     
Daniela Sohlman  2005    294  38.85        1:22.67   
  Simmis Wanda  1:20.94                 
                     
10  Iida Keskinarkaus  2005    264  41.78        1:25.73   
  HTU Stadi  1:32.82                 
                     
Aino Emilia Hankala  2005              DSQ   
  Simmis Wanda  1:11.34                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vivian Ljungqvist  2003    213  43.76        1:32.07   
  ORCA Helsinki  1:31.30                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  16:19 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:27   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jakob Toming  2007    291  35.28        1:13.72   
  Wiru Swim  1:19.35                 
                     
Leo Nieminen  2007    138  46.55        1:34.45   
  ORCA Helsinki  1:38.03                 
                     
Tommy Palm  2007    136  47.67        1:34.88   
  Cetus Espoo  1:39.56                 
                     
Jaakko Karppinen  2007    132  46.31        1:35.87   
  ORCA Helsinki  1:39.30                 
                     
Tomas Leinonen  2008    125  47.47        1:37.72   
  Cetus Espoo                   
                     
Elmeri Lajolinna  2007    125  47.90        1:37.79   
  Cetus Espoo  1:42.90                 
                     
Eemil Hujala  2007    106  49.17        1:43.04   
  Cetus Espoo  1:40.17                 
                     
 
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Salonen  2005    302  34.36        1:12.83   
  Heinolan Isku  1:14.29                 
                     
Serhat Kalin  2005    292  35.48        1:13.65   
  ORCA Helsinki  1:17.09                 
                     
Oscar Westerberg  2005    206  39.05        1:22.71   
  Cetus Espoo  1:24.74                 
                     
Adam Kisiel  2005    156  44.58        1:30.81   
  HTU Stadi  1:32.59                 
                     
Caspar Åberg  2006    145  44.71        1:33.02   
  Helsingin Uimarit  1:35.10                 
                     
Aatto Korhonen  2006    144  44.79        1:33.12   
  Helsingin Uimarit  1:44.19                 
                     
 
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Kuitu  2004    375  33.44        1:07.76   
  Simmis Wanda  1:08.45                 
                     
Matteus Einiö  2004    355  33.19        1:09.03   
  Gladius Kirkkonummi  1:10.32                 
                     
 
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Ruuskanen  2000    443  29.36        1:04.11   
  Cetus Espoo  1:03.67                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  16:27 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:37   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m VU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    174          41.01   
  Uimaseura Helsinki  41.99                 
Dasha Popik  2010    83          52.38   
  Helsingin Uimarit  57.72                 
Iitu Olbert  2010    56          59.71   
  Nurmijärven Uinti  1:01.95                 
Zoia Senko  2010              DSQ   
  Stadin Delfiinit  50.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m VU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirtel Merimaa  2008    384          31.52   
  Wiru Swim  31.96                 
Serafima Ratner  2008    260          35.89   
  Uimaseura Helsinki  37.97                 
Sira Katavisto  2008    260          35.91   
  ORCA Helsinki  35.16                 
Taisiya Baindurashvili  2008    256          36.08   
  Uimaseura Helsinki  36.74                 
Ann Marii Trei  2008    229          37.45   
  Wiru Swim  39.06                 
Lilja Hirsikko  2008    217          38.11   
  ORCA Helsinki  40.20                 
Lumi Lintula  2008    200          39.15   
  Helsingin Uimarit  42.64                 
Alisa Naskal  2009    190          39.84   
  Stadin Delfiinit  45.79                 
Elle Liikkanen  2009    164          41.87   
  Cetus Espoo  44.42                 
10  Viola Murtomaa  2008    81          52.97   
  ORCA Helsinki  52.28                 
11  Emma Herranen  2009    71          55.31   
  Nurmijärven Uinti  58.87                 
12  Jessica Salminen  2009    70          55.53   
  Nurmijärven Uinti  56.68                 
Emma Ranta  2009              DNF   
  Nurmijärven Uinti  52.64                 
 
Laji 3, 50m VU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Emilia Hankala  2005    468          29.52   
  Simmis Wanda  29.26                 
Beatriz Coloma Vanhala  2003    416          30.71   
  Helsingin Uimarit  30.65                 
Susanna Ryynänen  2006    402          31.05   
  Simmis Wanda  30.48                 
Liina Saario  2006    378          31.69   
  ORCA Helsinki  33.46                 
Daniela Sohlman  2005    378          31.70   
  Simmis Wanda  30.74                 
Maria Mustonen  2005    368          31.99   
  ORCA Helsinki  32.90                 
Etriin Etverk  2007    366          32.05   
  Wiru Swim  32.33                 
Alessia Omeri  2001    353          32.43   
  ORCA Helsinki  33.85                 
Ada-Maj Saarinen  2004    351          32.49   
  ORCA Helsinki  32.26                 
10  Siiri Multamäki  2006    325          33.33   
  ORCA Helsinki  35.70                 
11  Jenny Myllynen  2000    308          33.95   
  Heinolan Isku  33.70                 
12  Ella Parviainen  2003    285          34.84   
  Helsingin Uimarit  34.39                 
13  Kamilla Virtanen  2002    242          36.77   
  Helsingin Uimarit  35.60                 
14  Maia Loponen  2007    217          38.10   
  ORCA Helsinki  37.16                 
15  Milla Liimatainen  2006    216          38.21   
  ORCA Helsinki  38.83                 
16  Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    183          40.34   
  ORCA Helsinki  40.06                 
17  Kaika Sahari  2007    139          44.21   
  ORCA Helsinki  40.49                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  16:37 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:48   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martin Ale  2009    191          35.14   
  Wiru Swim  35.42                 
Severi Tammihovi  2009    187          35.39   
  Cetus Espoo  36.09                 
Antony Tran  2009    166          36.86   
  Stadin Delfiinit  38.40                 
Timur Gerasimenko  2009    153          37.85   
  Stadin Delfiinit  41.19                 
Kevin Kaznakov  2009    151          37.99   
  Stadin Delfiinit  39.52                 
Nikita Dzura  2010    140          38.96   
  Uimaseura Helsinki  38.07                 
Daniel Vinogradoff  2010    122          40.74   
  Helsingin Uimarit  47.36                 
Matvei Mindukshov  2010    95          44.38   
  Uimaseura Helsinki  42.73                 
Amos Åberg  2009    84          46.13   
  Helsingin Uimarit  48.67                 
10  Kaius Kankainen  2009    79          47.19   
  Helsingin Uimarit  53.07                 
11  Daniel Santala  2009    74          48.19   
  Stadin Delfiinit                   
12  Eemeli Kuusisto  2009    73          48.44   
  Nurmijärven Uinti  48.85                 
13  Oskar Kaisto  2009    60          51.56   
  Helsingin Uimarit  52.05                 
14  Riku Higashi  2009    51          54.63   
  Helsingin Uimarit  50.03                 
 
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    252          32.07   
  Stadin Delfiinit  31.96                 
Nikita Rantsev  2007    187          35.38   
  Uimaseura Helsinki  36.74                 
Jaakko Karppinen  2007    168          36.69   
  ORCA Helsinki  39.82                 
Ville Tolppala  2007    161          37.21   
  ORCA Helsinki  37.95                 
Adrian Banar  2008    155          37.69   
  Stadin Delfiinit  40.05                 
Eerik Välipakka  2007    143          38.69   
  ORCA Helsinki  41.78                 
Markus Sarre  2008    115          41.62   
  Helsingin Uimarit  42.92                 
Julius Törrönen  2007    99          43.66   
  ORCA Helsinki  47.92                 
Alex Wiksten  2008    87          45.66   
  Nurmijärven Uinti  47.21                 
10  Max Wiksten  2008    78          47.26   
  Nurmijärven Uinti  47.53                 
11  Ville Luukkanen  2008    59          51.89   
  Helsingin Uimarit  52.56                 
 
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rasmus Sarre  2001    458          26.27   
  ORCA Helsinki  26.06                 
Eemeli Nylund  2003    449          26.45   
  Heinolan Isku  25.74                 
Rony Kulju  2004    415          27.14   
  Simmis Wanda  27.57                 
Kirill Karppi  2002    403          27.42   
  ORCA Helsinki  27.66                 
Eero Asikainen  2004    393          27.64   
  Tuusulan Uimaseura  27.69                 
Nico Kulju  2006    327          29.39   
  Simmis Wanda  28.95                 
Lauri Pyykkö  2004    301          30.20   
  ORCA Helsinki  31.95                 
Urho Ahtola  2004    278          31.04   
  Helsingin Uimarit  30.90                 
Otso Koskela  2005    247          32.29   
  Helsingin Uimarit  32.86                 
10  Cristo Virunurm  2004    239          32.62   
  Wiru Swim  33.33                 
11  Casper Häll  2005    211          34.02   
  Heinolan Isku  34.46                 
12  John-Vivek Sandell  2001    210          34.07   
  ORCA Helsinki  34.48                 
13  Topi Hassinen  2005    201          34.58   
  Heinolan Isku  34.65                 
14  Maddox Pilli  2005    177          36.05   
  ORCA Helsinki  36.17                 
15  Alexander Kaznakov  2006    164          36.99   
  Stadin Delfiinit  37.74                 
16  Aleksanteri Patrakka  2005    141          38.85   
  Helsingin Uimarit  39.37                 
Aleksandr Petukhov  2004              DSQ   
  ORCA Helsinki  33.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Niko Partanen  2005              DSQ   
  ORCA Helsinki  36.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  16:48 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:06   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Ryhänen  2008    213  51.52        1:44.36   
  Cetus Espoo  1:47.08                 
                     
Sonja Aho  2008    212  48.24        1:44.49   
  Cetus Espoo  1:50.02                 
                     
Nelly Åström  2008    183  51.80        1:49.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Marja Anna Siimes  2008    173  53.28        1:51.77   
  Uimaseura Helsinki  1:47.38                 
                     
Lotta Martikainen  2008    171  53.31        1:52.32   
  Cetus Espoo  1:49.84                 
                     
Leonie Hildén  2008    165  51.45        1:53.51   
  Cetus Espoo  2:02.91                 
                     
Kea-Erin Saarinen  2008    164  55.07        1:53.88   
  ORCA Helsinki  1:56.40                 
                     
Pinja Kotakoski  2008    135  56.43        2:01.43   
  Cetus Espoo  2:02.55                 
                     
Fanni Laakkio  2008    115  1:01.08        2:07.96   
  Cetus Espoo  2:13.88                 
                     
10  Helena Kujamo  2008    108  1:04.79        2:10.59   
  Cetus Espoo  2:17.59                 
                     
Emmi Pernaa  2008              DNS   
  Cetus Espoo  2:13.24                 
                     
Ronja Pyrhönen  2008              DNS   
  Cetus Espoo  1:50.76                 
                     
Susanna Kivimäki  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  2:05.21                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oosa Mattila  2006    444  38.36        1:21.72   
  Simmis Wanda  1:20.09                 
                     
Emmi Nieminen  2006    399  40.69        1:24.64   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.23                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    364  42.05        1:27.29   
  Cetus Espoo  1:27.95                 
                     
Egle Salu  2007    349  41.53        1:28.51   
  Wiru Swim  1:28.65                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    344  42.00        1:28.95   
  Cetus Espoo  1:28.87                 
                     
Johanna Suda  2007    296  44.50        1:33.49   
  Wiru Swim  1:36.49                 
                     
Melany Männik  2006    292  43.97        1:33.97   
  Wiru Swim  1:45.85                 
                     
Ninja Brelo  2006    276  43.58        1:35.69   
  Cetus Espoo  1:34.47                 
                     
Peppi Virokannas  2006    239  47.76        1:40.41   
  ORCA Helsinki  1:42.82                 
                     
10  Milla Liimatainen  2006    239  48.14        1:40.43   
  ORCA Helsinki  1:42.55                 
                     
11  Lada Belozjorova  2006    213  50.04        1:44.28   
  Stadin Delfiinit  1:49.03                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rina Rantanen  2005    541  36.85        1:16.53   
  Cetus Espoo  1:15.70                 
                     
Elina Ryynänen  2005    487  37.91        1:19.21   
  Simmis Wanda  1:18.83                 
                     
Lotta Nevalainen  2005    435  39.00        1:22.28   
  Cetus Espoo  1:22.60                 
                     
Sofi Andström  2005    421  39.23        1:23.20   
  ORCA Helsinki  1:19.13                 
                     
Aava Aula  2004    419  38.59        1:23.33   
  Helsingin Uimarit  1:24.63                 
                     
Jenni Kurki  2005    400  39.69        1:24.62   
  Simmis Wanda  1:23.86                 
                     
Ronja Kero  2005    370  41.26        1:26.79   
  ORCA Helsinki  1:27.30                 
                     
Emma Lönnberg  2005    369  40.93        1:26.91   
  Cetus Espoo  1:25.03                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005    343  42.18        1:29.05   
  Simmis Wanda  1:25.94                 
                     
10  Maria Mustonen  2005    327  43.09        1:30.44   
  ORCA Helsinki  1:27.05                 
                     
11  Juulia Lindfors  2005    302  43.26        1:32.89   
  Cetus Espoo  1:27.76                 
                     
12  Matilda Nyberg  2004    302  42.84        1:32.94   
  Helsingin Uimarit  1:36.69                 
                     
13  Iida Siltala  2005    290  43.48        1:34.18   
  Cetus Espoo  1:32.26                 
                     
14  Janna Pysäys  2005    275  45.08        1:35.81   
  Helsingin Uimarit  1:48.15                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elisabeth Marie Salm  2002    466  37.73        1:20.41   
  ORCA Helsinki  1:24.96                 
                     
Jennifer Sallinen  2003    372  41.58        1:26.68   
  HTU Stadi  1:31.17                 
                     
Annika Toiviainen  2002    325  42.83        1:30.70   
  Helsingin Uimarit  1:28.98                 
                     
Vivian Ljungqvist  2003    172  53.75        1:51.98   
  ORCA Helsinki  1:41.91                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  17:06 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:15   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otso Heikkinen  2007    247  41.96        1:28.55   
  Helsingin Uimarit  1:32.41                 
                     
Jan Voloshin  2008    205  45.18        1:34.27   
  Uimaseura Helsinki  1:34.80                 
                     
Leo Mannonen  2007    190  45.29        1:36.59   
  Cetus Espoo  1:38.60                 
                     
Mark Pokidko  2007    178  47.17        1:38.75   
  Cetus Espoo  1:36.93                 
                     
Otso Johansson  2008    161  48.03        1:42.07   
  Cetus Espoo  1:45.08                 
                     
Leo Nieminen  2007    137  51.29        1:47.65   
  ORCA Helsinki  1:48.60                 
                     
Ville Tolppala  2007    113  54.45        1:54.84   
  ORCA Helsinki  1:55.33                 
                     
 
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Leväsalo  2005    346  36.49        1:19.18   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.82                 
                     
Santeri Salonen  2005    324  37.90        1:20.90   
  Heinolan Isku  1:21.11                 
                     
Aleksandr Vysotskiy  2006    315  39.15        1:21.67   
  ORCA Helsinki  1:22.85                 
                     
Eemil Reijonen  2005    295  40.24        1:23.48   
  Cetus Espoo  1:23.28                 
                     
Nico Kulju  2006    244  41.41        1:28.98   
  Simmis Wanda  1:31.28                 
                     
Robert Sammel  2006    217  43.96        1:32.53   
  Wiru Swim  1:33.43                 
                     
Lasse Niemi  2006    207  44.92        1:33.93   
  Helsingin Uimarit  1:34.64                 
                     
Henri Piipponen  2005    206  44.76        1:34.12   
  Helsingin Uimarit  1:36.48                 
                     
Anton Visulainen  2005    188  45.58        1:37.03   
  HTU Stadi  1:38.07                 
                     
10  Casper Häll  2005    180  46.68        1:38.40   
  Heinolan Isku  1:38.31                 
                     
11  Jooa Katavisto  2006    177  46.03        1:38.96   
  ORCA Helsinki  1:39.00                 
                     
12  Caspar Åberg  2006    149  48.91        1:44.87   
  Helsingin Uimarit  1:46.97                 
                     
Joni Lähdemäki  2006              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Nylund  2003    361  36.20        1:18.03   
  Heinolan Isku  1:19.27                 
                     
Joona Kuitu  2004    356  37.11        1:18.40   
  Simmis Wanda  1:18.43                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    259  39.82        1:27.21   
  Cetus Espoo  1:40.00                 
                     
Aleksandr Petukhov  2004    187  46.94        1:37.17   
  ORCA Helsinki  1:37.85                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  17:15 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:21   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 7, 50m SU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    134          50.16   
  Uimaseura Helsinki  50.77                 
Iitu Olbert  2010    65          1:03.53   
  Nurmijärven Uinti  55.75                 
Dasha Popik  2010              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 7, 50m SU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirtel Merimaa  2008    346          36.56   
  Wiru Swim  37.00                 
Vilma Päivärinta  2009    155          47.77   
  Cetus Espoo  48.95                 
Maisa Vihola  2009    137          49.75   
  Helsingin Uimarit  52.51                 
Stella Lahtinen  2009    134          50.13   
  Helsingin Uimarit  50.36                 
Sofia Sundell  2009    123          51.55   
  Helsingfors Simsällskap  49.27                 
Ella Liimatainen  2009    102          54.89   
  ORCA Helsinki  57.99                 
Leia Heinonen  2009    88          57.65   
  Helsingin Uimarit  57.73                 
 
Laji 7, 50m SU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Emilia Hankala  2005    507          32.19   
  Simmis Wanda  32.29                 
Iida Vesa  2005    411          34.50   
  ORCA Helsinki  34.52                 
Anni Seppälä  2003    395          34.97   
  Helsingin Uimarit  35.27                 
Hilla Wiemers  2005    322          37.44   
  ORCA Helsinki  38.62                 
Alessia Omeri  2001    279          39.26   
  ORCA Helsinki  40.55                 
Peppi Virokannas  2006    207          43.36   
  ORCA Helsinki  43.85                 
Kaika Sahari  2007              DNF   
  ORCA Helsinki  54.08                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  17:21 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 8, 50m SU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vadim Nikolashin  2010    137          43.08   
  Uimaseura Helsinki  43.85                 
Martin Ale  2009    133          43.44   
  Wiru Swim  42.56                 
Kevin Kaznakov  2009    117          45.43   
  Stadin Delfiinit  48.69                 
Matvei Mindukshov  2010    109          46.38   
  Uimaseura Helsinki  45.06                 
Riku Higashi  2009    82          50.94   
  Helsingin Uimarit  52.09                 
Elmo Kyytinen  2010    67          54.44   
  Nurmijärven Uinti                   
Kaius Kankainen  2009    53          58.87   
  Helsingin Uimarit  56.99                 
Oskar Kaisto  2009              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 50m SU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jakob Toming  2007    274          34.17   
  Wiru Swim  34.92                 
Nikita Rantsev  2007    171          40.01   
  Uimaseura Helsinki  38.67                 
Eino Lantto  2008    140          42.71   
  Cetus Espoo  46.37                 
Elmeri Lajolinna  2007    107          46.75   
  Cetus Espoo  46.71                 
Adrian Banar  2008    106          46.81   
  Stadin Delfiinit  47.12                 
Danil Sulkonen  2008    96          48.39   
  ORCA Helsinki  50.42                 
Onni Harja  2008    80          51.46   
  Cetus Espoo  51.94                 
Eerik Välipakka  2007    76          52.38   
  ORCA Helsinki  54.80                 
Alex Wiksten  2008    62          55.94   
  Nurmijärven Uinti  55.72                 
10  Max Wiksten  2008    59          56.90   
  Nurmijärven Uinti  55.49                 
 
Laji 8, 50m SU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Ruuskanen  2000    482          28.33   
  Cetus Espoo  28.68                 
Anssi Hätälä  1994    439          29.23   
  Oulun Uinti 1906  28.33                 
Kirill Karppi  2002    305          32.99   
  ORCA Helsinki  33.78                 
Serhat Kalin  2005    291          33.51   
  ORCA Helsinki  37.43                 
Cristo Virunurm  2004    199          38.00   
  Wiru Swim  42.80                 
Niko Partanen  2005    139          42.81   
  ORCA Helsinki  43.18                 
Maddox Pilli  2005    133          43.47   
  ORCA Helsinki  44.20                 
Topi Hassinen  2005    117          45.37   
  Heinolan Isku                   
John-Vivek Sandell  2001              DSQ   
  ORCA Helsinki  46.82                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 9, 200m SKU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cécilia Richard  2006    410  37.24  1:18.85  2:06.10    2:43.98   
  Cetus Espoo  2:45.61                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    397  36.73  1:20.70  2:04.44    2:45.68   
  Cetus Espoo  2:43.74                 
                     
Liisbeth Kaasik  2004    391  35.67  1:19.42  2:07.82    2:46.51   
  Wiru Swim  3:04.88                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    375  37.62  1:21.12  2:09.50    2:48.89   
  Cetus Espoo  2:48.62                 
                     
Lotta Nevalainen  2005    347  38.26  1:24.30  2:12.41    2:53.30   
  Cetus Espoo  2:55.01                 
                     
Ronja Kero  2005    342  38.96  1:24.07  2:13.30    2:54.09   
  ORCA Helsinki                   
                     
Etriin Etverk  2007    305  42.71  1:30.46  2:21.18    3:00.95   
  Wiru Swim  3:08.22                 
                     
Johanna Suda  2007    302  42.13  1:29.02  2:20.94    3:01.54   
  Wiru Swim  2:52.38                 
                     
Siiri Multamäki  2006    299  43.18  1:28.87  2:20.91    3:02.05   
  ORCA Helsinki  3:05.78                 
                     
10  Iiris Soilevaara  2006    299  40.39  1:29.12  2:20.66    3:02.23   
  Cetus Espoo  2:59.30                 
                     
11  Kia Mäennenä  2006    289  42.77  1:29.28  2:23.65    3:04.14   
  Cetus Espoo  3:04.08                 
                     
12  Juulia Lindfors  2005    279  44.16  1:33.44  2:25.70    3:06.43   
  Cetus Espoo  3:05.18                 
                     
13  Peppi Virokannas  2006    239  44.64  1:35.59  2:33.11    3:16.13   
  ORCA Helsinki  3:13.48                 
                     
14  Milla Liimatainen  2006    231  46.87  1:37.27  2:33.14    3:18.56   
  ORCA Helsinki                   
                     
15  Sira Katavisto  2008    212  48.34  1:41.10  2:35.79    3:24.13   
  ORCA Helsinki  3:24.63                 
                     
16  Lilja Hirsikko  2008    210  48.34  1:37.46  2:40.55    3:24.84   
  ORCA Helsinki                   
                     
17  Marja Anna Siimes  2008    209  45.94  1:38.18  2:37.88    3:25.10   
  Uimaseura Helsinki  3:25.37                 
                     
18  Maia Loponen  2007    192  46.97  1:44.20  2:45.52    3:31.07   
  ORCA Helsinki  3:36.68                 
                     
19  Jelizaveta Jekimova  2009    186  49.83  1:41.50  2:45.54    3:33.40   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
20  Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    175  51.61  1:51.04  2:49.43    3:37.64   
  ORCA Helsinki  3:39.37                 
                     
21  Liinu Nevalainen  2009    172  46.87  1:44.08  2:51.01    3:38.76   
  Cetus Espoo  3:46.47                 
                     
22  Elle Liikkanen  2009    168  50.06  1:43.56  2:52.57    3:40.76   
  Cetus Espoo  3:47.84                 
                     
23  Ronja Taskinen  2008    137  54.00  1:51.42  3:06.58    3:55.98   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Leonie Hildén  2008    134  54.40  1:58.32  3:03.50    3:57.91   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Raakel Rihte  2008    134  51.93  1:52.95  3:03.34    3:58.04   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Vilma Päivärinta  2009    128  1:03.77  2:02.15  3:08.80    4:01.21   
  Cetus Espoo  4:05.86                 
                     
27  Aada Tuononen  2009    112  1:05.17  2:09.40  3:17.35    4:12.12   
  Cetus Espoo  3:58.38                 
                     
28  Fanni Laakkio  2008    104  1:06.87  2:11.45  3:17.92    4:19.06   
  Cetus Espoo                   
                     
Riinu Hotulainen  2008              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 200m SKU T15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vivian Ljungqvist  2003    193  48.33  1:42.10  2:45.86    3:30.74   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  17:55 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:05   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 10, 200m SKU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nuutti Laitinen  2004    311  32.96  1:16.63  2:06.16    2:41.69   
  Cetus Espoo  2:43.14                 
                     
Lauri Pyykkö  2004    300  34.30  1:18.07  2:07.53    2:43.60   
  ORCA Helsinki  3:03.59                 
                     
Eemil Reijonen  2005    240  42.24  1:30.20  2:17.08    2:56.19   
  Cetus Espoo  2:54.62                 
                     
Jan Voloshin  2008    239  42.46  1:25.96  2:17.91    2:56.52   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Matias Kukkonen  2006    224  40.42  1:25.33  2:20.63    3:00.42   
  ORCA Helsinki                   
                     
Eino Lantto  2008    107  1:01.89  1:55.53  2:58.68    3:50.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Nooa Koskela  2009    83  2:10.49  3:17.40  4:11.28    4:11.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Atte Malinen  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Mario Valero de la Iglesia  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  3:44.64                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:05 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:11   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 11, 50m RU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Zoia Senko  2010    139          55.16   
  Stadin Delfiinit  58.37                 
 
Laji 11, 50m RU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ann Marii Trei  2008    166          52.09   
  Wiru Swim  50.51                 
Alisa Naskal  2009    163          52.37   
  Stadin Delfiinit                   
Lumi Lintula  2008    143          54.68   
  Helsingin Uimarit  56.94                 
Stella Lahtinen  2009    139          55.28   
  Helsingin Uimarit  56.72                 
Alma Mänttäri  2009    124          57.40   
  Cetus Espoo  57.63                 
Elsa Mänttäri  2009    119          58.14   
  Cetus Espoo  58.87                 
Leia Heinonen  2009    113          59.10   
  Helsingin Uimarit  59.56                 
Ella Liimatainen  2009    108          1:00.06   
  ORCA Helsinki  1:01.42                 
Emma Ranta  2009    58          1:13.93   
  Nurmijärven Uinti                   
10  Emma Herranen  2009    54          1:15.52   
  Nurmijärven Uinti                   
Olga Kaiser  2008              DSQ   
  ORCA Helsinki  54.94                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 11, 50m RU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rina Rantanen  2005    511          35.82   
  Cetus Espoo  35.31                 
Sofi Andström  2005    421          38.20   
  ORCA Helsinki  36.78                 
Ronja Kero  2005    383          39.41   
  ORCA Helsinki  39.22                 
Elina Ruha  2005    296          42.97   
  Cetus Espoo  48.72                 
Iida Vesa  2005    286          43.46   
  ORCA Helsinki  43.27                 
Teela Saarentaus  2007    266          44.50   
  Helsingin Uimarit  43.27                 
Ella Parviainen  2003    262          44.72   
  Helsingin Uimarit  45.64                 
Iida Keskinarkaus  2005    255          45.12   
  HTU Stadi  48.53                 
Milla Liimatainen  2006    210          48.17   
  ORCA Helsinki  57.11                 
10  Kamilla Virtanen  2002    198          49.09   
  Helsingin Uimarit  45.82                 
11  Vera Vesalainen  2007    144          54.55   
  ORCA Helsinki                   
12  Kaika Sahari  2007    124          57.38   
  ORCA Helsinki                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:11 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 12, 50m RU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antony Tran  2009    171          45.46   
  Stadin Delfiinit  49.22                 
Timur Gerasimenko  2009    115          51.87   
  Stadin Delfiinit                   
Daniel Santala  2009    107          53.03   
  Stadin Delfiinit  50.95                 
Nikita Dzura  2010    93          55.70   
  Uimaseura Helsinki  52.46                 
Severi Tammihovi  2009    89          56.48   
  Cetus Espoo  56.65                 
Daniel Vinogradoff  2010    66          1:02.24   
  Helsingin Uimarit  1:02.57                 
Nooa Koskela  2009    65          1:02.71   
  Cetus Espoo  59.93                 
Amos Åberg  2009    62          1:03.73   
  Helsingin Uimarit  1:02.10                 
Eemeli Kuusisto  2009    43          1:11.59   
  Nurmijärven Uinti                   
Vadim Nikolashin  2010              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  55.60                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
 
Laji 12, 50m RU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    197          43.37   
  Stadin Delfiinit  43.26                 
Leo Mannonen  2007    186          44.16   
  Cetus Espoo  45.45                 
Tommy Palm  2007    179          44.73   
  Cetus Espoo  52.22                 
Otso Johansson  2008    144          48.07   
  Cetus Espoo  1:00.02                 
Tomas Leinonen  2008    126          50.24   
  Cetus Espoo  49.58                 
Ville Tolppala  2007    112          52.33   
  ORCA Helsinki  53.84                 
Markus Sarre  2008    104          53.57   
  Helsingin Uimarit  56.07                 
Atte Malinen  2008    98          54.71   
  Cetus Espoo  54.94                 
Leo Tuomainen  2008    91          56.05   
  Cetus Espoo  51.33                 
10  Mario Valero de la Iglesia  2008    81          58.24   
  Cetus Espoo  52.56                 
Thomas Brutel  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  1:03.24                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ville Luukkanen  2008              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 12, 50m RU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Nylund  2003    319          36.93   
  Heinolan Isku  37.18                 
Aleksandr Vysotskiy  2006    294          37.94   
  ORCA Helsinki  41.13                 
Cristo Virunurm  2004    196          43.42   
  Wiru Swim  46.85                 
Niko Partanen  2005    174          45.17   
  ORCA Helsinki  44.72                 
Jooa Katavisto  2006    170          45.56   
  ORCA Helsinki  47.19                 
Alexander Kaznakov  2006    149          47.60   
  Stadin Delfiinit                   
Mihhail Janson  2006    146          47.95   
  Stadin Delfiinit  54.09                 
Maddox Pilli  2005    107          53.07   
  ORCA Helsinki  54.40                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:21 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:27   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 13, 200m PU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Kiviranta  2006    356  36.57  1:18.57  2:03.58    2:48.68   
  Vanders                   
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    279  38.74  1:24.71  2:13.95    3:02.85   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Lönnberg  2005    273  37.90  1:24.69  2:14.99    3:04.36   
  Cetus Espoo  3:09.58                 
                     
Liina Saario  2006    259  39.42  1:27.11  2:17.85    3:07.48   
  ORCA Helsinki                   
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    201  37.36  1:26.40  2:24.49    3:23.93   
  ORCA Helsinki                   
                     
Ninja Brelo  2006    174  44.73  1:40.72  2:38.64    3:33.88   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:27 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:31   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 14, 200m PU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Valonen  2004    319  32.74  1:12.01  1:53.79    2:38.85   
  ORCA Helsinki                   
                     
Eero Asikainen  2004    316  33.78  1:14.69  1:57.85    2:39.22   
  Tuusulan Uimaseura  2:41.46                 
                     
Serhat Kalin  2005    263  35.45  1:18.15  2:03.75    2:49.29   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 14, 200m PU P16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Judin  1981    137  40.31  1:33.06  2:32.48    3:30.53   
  ORCA Helsinki  3:20.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:31 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:38   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 15, 50m PU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    129          48.22   
  Uimaseura Helsinki  49.90                 
 
Laji 15, 50m PU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirtel Merimaa  2008    329          35.31   
  Wiru Swim  35.32                 
Taisiya Baindurashvili  2008    219          40.44   
  Uimaseura Helsinki  39.39                 
Serafima Ratner  2008    202          41.53   
  Uimaseura Helsinki  43.93                 
Sira Katavisto  2008    185          42.71   
  ORCA Helsinki  46.10                 
Laura Lehtoila  2008    178          43.31   
  ORCA Helsinki  43.84                 
Minni Kovalainen  2008    170          43.94   
  Cetus Espoo  50.15                 
Anna Ryhänen  2008    163          44.60   
  Cetus Espoo  53.21                 
Maisa Vihola  2009    138          47.09   
  Helsingin Uimarit                   
Iiris Myllymäki  2008    135          47.47   
  Cetus Espoo  47.33                 
10  Elle Liikkanen  2009    126          48.51   
  Cetus Espoo  48.91                 
11  Ronja Taskinen  2008    105          51.66   
  Cetus Espoo  58.43                 
12  Raakel Rihte  2008    103          51.96   
  Cetus Espoo  57.01                 
13  Aada Tuononen  2009    65          1:00.45   
  Cetus Espoo  52.35                 
14  Sofia Sundell  2009    62          1:01.56   
  Helsingfors Simsällskap  57.32                 
Riinu Hotulainen  2008              DNS   
  Cetus Espoo  44.71                 
 
Laji 15, 50m PU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Ailanen  2004    351          34.55   
  Swimming Team Rauma  32.81                 
Jennifer Sallinen  2003    316          35.76   
  HTU Stadi  39.43                 
Emma Kyrklund  1991    315          35.81   
  ORCA Helsinki  36.28                 
Hilla Wiemers  2005    274          37.50   
  ORCA Helsinki  38.21                 
Sofi Andström  2005    237          39.37   
  ORCA Helsinki  37.93                 
Vivian Ljungqvist  2003    189          42.42   
  ORCA Helsinki  48.30                 
Peppi Virokannas  2006    180          43.12   
  ORCA Helsinki  43.24                 
Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    112          50.47   
  ORCA Helsinki  49.82                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:38 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:44   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 16, 50m PU 10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Timur Gerasimenko  2009    140          41.91   
  Stadin Delfiinit  44.51                 
Nikita Dzura  2010    112          45.19   
  Uimaseura Helsinki  43.94                 
Vadim Nikolashin  2010    108          45.68   
  Uimaseura Helsinki  46.64                 
Martin Ale  2009    86          49.30   
  Wiru Swim  44.09                 
Kevin Kaznakov  2009    84          49.76   
  Stadin Delfiinit  55.53                 
 
Laji 16, 50m PU 10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    228          35.68   
  Stadin Delfiinit  36.41                 
Nikita Rantsev  2007    170          39.35   
  Uimaseura Helsinki  39.62                 
Jan Voloshin  2008    157          40.33   
  Uimaseura Helsinki  40.41                 
Danil Sulkonen  2008    116          44.58   
  ORCA Helsinki  48.52                 
Tommy Palm  2007    97          47.41   
  Cetus Espoo  47.52                 
Mark Pokidko  2007    93          47.98   
  Cetus Espoo  54.96                 
Tomas Leinonen  2008    71          52.56   
  Cetus Espoo  51.86                 
Leo Tuomainen  2008    48          59.63   
  Cetus Espoo  55.05                 
 
Laji 16, 50m PU 10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Ruuskanen  2000    536          26.83   
  Cetus Espoo  26.48                 
Aleksandr Vysotskiy  2006    247          34.70   
  ORCA Helsinki  33.97                 
Adam Kisiel  2005    187          38.12   
  HTU Stadi  42.07                 
Joni Lähdemäki  2006    116          44.62   
  HTU Stadi                   
Niko Partanen  2005    115          44.80   
  ORCA Helsinki  45.79                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:44 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:08   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Serafima Ratner  2008    255  37.91        1:19.22   
  Uimaseura Helsinki  1:23.25                 
                     
Taisiya Baindurashvili  2008    233  38.03        1:21.65   
  Uimaseura Helsinki  1:20.18                 
                     
Laura Lehtoila  2008    215  39.68        1:23.86   
  ORCA Helsinki  1:26.13                 
                     
Lilja Hirsikko  2008    202  40.31        1:25.63   
  ORCA Helsinki  1:24.59                 
                     
Minni Kovalainen  2008    197  41.39        1:26.32   
  Cetus Espoo  1:27.19                 
                     
Kea-Erin Saarinen  2008    196  41.02        1:26.49   
  ORCA Helsinki  1:29.48                 
                     
Nelly Åström  2008    190  41.67        1:27.30   
  Cetus Espoo  1:33.85                 
                     
Olga Kaiser  2008    177  42.46        1:29.33   
  ORCA Helsinki  1:26.05                 
                     
Marja Anna Siimes  2008    175  42.42        1:29.72   
  Uimaseura Helsinki  1:27.24                 
                     
10  Jelizaveta Jekimova  2009    173  42.41        1:30.01   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
11  Iiris Myllymäki  2008    169  43.45        1:30.84   
  Cetus Espoo  1:34.66                 
                     
12  Anna Ryhänen  2008    164  43.52        1:31.70   
  Cetus Espoo  1:29.27                 
                     
13  Emilia Elizaveta Karulina  2008    163  44.26        1:31.95   
  Cetus Espoo  1:29.56                 
                     
14  Leonie Hildén  2008    150  44.77        1:34.42   
  Cetus Espoo  1:42.08                 
                     
15  Ronja Taskinen  2008    148  44.23        1:34.99   
  Cetus Espoo  1:39.02                 
                     
16  Aada Tuononen  2009    122  48.72        1:41.12   
  Cetus Espoo  1:44.00                 
                     
17  Pinja Kotakoski  2008    116  48.58        1:42.88   
  Cetus Espoo  1:38.72                 
                     
18  Helena Kujamo  2008    115  49.71        1:43.28   
  Cetus Espoo  1:46.46                 
                     
19  Vilma Päivärinta  2009    114  49.94        1:43.44   
  Cetus Espoo  1:43.59                 
                     
20  Raakel Rihte  2008    111  47.53        1:44.31   
  Cetus Espoo  1:38.82                 
                     
21  Fanni Laakkio  2008    98  49.55        1:48.77   
  Cetus Espoo  1:46.52                 
                     
22  Sofia Sundell  2009    97  52.27        1:49.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.23                 
                     
23  Stella Lahtinen  2009    92  49.22        1:51.09   
  Helsingin Uimarit  1:47.41                 
                     
24  Leia Heinonen  2009    90  52.70        1:52.07   
  Helsingin Uimarit  1:52.97                 
                     
25  Susanna Kivimäki  2008    85  52.56        1:53.92   
  Cetus Espoo  1:55.68                 
                     
26  Elsa Mänttäri  2009    83  56.44        1:55.12   
  Cetus Espoo  1:56.73                 
                     
27  Alma Mänttäri  2009    76  57.72        1:58.43   
  Cetus Espoo  2:02.27                 
                     
28  Jessica Salminen  2009    51  1:01.45        2:15.09   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Emmi Pernaa  2008              DNS   
  Cetus Espoo  1:36.62                 
                     
Ronja Pyrhönen  2008              DNS   
  Cetus Espoo  1:24.19                 
                     
Ella Liimatainen  2009              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Nieminen  2006    413  32.50        1:07.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.45                 
                     
Liina Saario  2006    340  35.12        1:11.93   
  ORCA Helsinki  1:11.25                 
                     
Siiri Multamäki  2006    334  35.45        1:12.36   
  ORCA Helsinki  1:15.11                 
                     
Etriin Etverk  2007    331  34.48        1:12.64   
  Wiru Swim  1:10.97                 
                     
Johanna Suda  2007    325  36.00        1:13.02   
  Wiru Swim  1:12.35                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    323  34.78        1:13.19   
  Cetus Espoo  1:10.91                 
                     
Egle Salu  2007    322  34.93        1:13.31   
  Wiru Swim  1:11.84                 
                     
Helena Jöemets  2006    305  35.45        1:14.60   
  Wiru Swim  1:17.55                 
                     
Melany Männik  2006    292  35.17        1:15.68   
  Wiru Swim  1:10.97                 
                     
10  Kia Mäennenä  2006    279  36.21        1:16.88   
  Cetus Espoo  1:16.05                 
                     
11  Lada Belozjorova  2006    263  38.55        1:18.42   
  Stadin Delfiinit  1:19.55                 
                     
12  Peppi Virokannas  2006    238  39.45        1:21.03   
  ORCA Helsinki  1:16.05                 
                     
13  Milla Liimatainen  2006    217  40.12        1:23.59   
  ORCA Helsinki  1:24.29                 
                     
14  Helmi Koikkalainen  2006    217  39.42        1:23.60   
  HTU Stadi  1:21.05                 
                     
15  Maia Loponen  2007    205  41.39        1:25.20   
  ORCA Helsinki  1:20.27                 
                     
 
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisbeth Kaasik  2004    448  32.04        1:05.65   
  Wiru Swim  1:07.04                 
                     
Sanni Räty  2005    437  31.60        1:06.20   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.11                 
                     
Aava Aula  2004    395  32.53        1:08.44   
  Helsingin Uimarit  1:08.12                 
                     
Iida Siltala  2005    390  33.00        1:08.77   
  Cetus Espoo  1:08.22                 
                     
Maria Mustonen  2005    385  32.92        1:09.06   
  ORCA Helsinki  1:10.02                 
                     
Lotta Nevalainen  2005    375  33.81        1:09.63   
  Cetus Espoo  1:07.33                 
                     
Ronja Kero  2005    343  34.77        1:11.77   
  ORCA Helsinki  1:13.56                 
                     
Elina Ruha  2005    328  34.88        1:12.83   
  Cetus Espoo  1:11.08                 
                     
Juulia Lindfors  2005    309  35.71        1:14.27   
  Cetus Espoo  1:11.57                 
                     
10  Iida Keskinarkaus  2005    286  36.63        1:16.21   
  HTU Stadi                   
                     
 
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Beatriz Coloma Vanhala  2003    421  31.52        1:07.04   
  Helsingin Uimarit  1:06.57                 
                     
Jenny Myllynen  2000    265  37.87        1:18.22   
  Heinolan Isku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:08 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:23   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otso Heikkinen  2007    238  34.35        1:12.48   
  Helsingin Uimarit  1:10.42                 
                     
Nikita Rantsev  2007    170  38.24        1:21.09   
  Uimaseura Helsinki  1:21.97                 
                     
Jaakko Karppinen  2007    169  38.53        1:21.22   
  ORCA Helsinki  1:21.85                 
                     
Leo Nieminen  2007    169  39.09        1:21.23   
  ORCA Helsinki  1:20.86                 
                     
Otso Johansson  2008    165  39.44        1:21.79   
  Cetus Espoo  1:27.76                 
                     
Eerik Välipakka  2007    141  41.41        1:26.15   
  ORCA Helsinki  1:32.58                 
                     
Elmeri Lajolinna  2007    140  40.68        1:26.49   
  Cetus Espoo  1:24.63                 
                     
Eemil Hujala  2007    137  40.39        1:27.14   
  Cetus Espoo  1:25.65                 
                     
Leo Mannonen  2007    136  40.83        1:27.34   
  Cetus Espoo  1:24.44                 
                     
10  Danil Sulkonen  2008    118  44.02        1:31.48   
  ORCA Helsinki  1:40.30                 
                     
11  Eino Lantto  2008    109  45.71        1:33.90   
  Cetus Espoo  1:32.95                 
                     
12  Onni Harja  2008    98  45.69        1:37.25   
  Cetus Espoo  1:34.97                 
                     
13  Atte Malinen  2008    85  47.29        1:41.87   
  Cetus Espoo  1:40.21                 
                     
14  Elmo Kyytinen  2010    83  46.77        1:42.64   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
15  Nooa Koskela  2009    79  50.75        1:44.48   
  Cetus Espoo  1:39.47                 
                     
16  Thomas Brutel  2008    66  52.37        1:50.83   
  Cetus Espoo  1:58.89                 
                     
Mario Valero de la Iglesia  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  1:29.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Salonen  2005    377  29.37        1:02.17   
  Heinolan Isku  1:02.30                 
                     
Veikka Leväsalo  2005    349  30.89        1:03.80   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.79                 
                     
Eemil Reijonen  2005    274  33.93        1:09.12   
  Cetus Espoo  1:07.88                 
                     
Robert Sammel  2006    271  33.84        1:09.42   
  Wiru Swim  1:11.09                 
                     
Oscar Westerberg  2005    251  33.72        1:11.16   
  Cetus Espoo  1:14.43                 
                     
Matias Kukkonen  2006    236  35.54        1:12.68   
  ORCA Helsinki  1:13.79                 
                     
Lasse Niemi  2006    233  34.34        1:12.93   
  Helsingin Uimarit  1:13.21                 
                     
Anton Visulainen  2005    209  35.47        1:15.70   
  HTU Stadi  1:13.57                 
                     
Aatto Korhonen  2006    192  36.07        1:17.77   
  Helsingin Uimarit  1:21.15                 
                     
10  Casper Häll  2005    191  36.73        1:18.00   
  Heinolan Isku  1:18.95                 
                     
11  Caspar Åberg  2006    166  38.54        1:21.62   
  Helsingin Uimarit  1:19.02                 
                     
12  Maddox Pilli  2005    151  39.77        1:24.23   
  ORCA Helsinki  1:30.33                 
                     
13  Jooa Katavisto  2006    127  41.57        1:29.27   
  ORCA Helsinki  1:23.25                 
                     
14  Eemi Niskanen  2006    125  42.79        1:29.85   
  ORCA Helsinki  1:27.91                 
                     
Mihhail Janson  2006              DSQ   
  Stadin Delfiinit  1:25.22                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Nylund  2003    443  27.93        58.93   
  Heinolan Isku  1:03.19                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    392  29.49        1:01.37   
  Cetus Espoo  1:02.73                 
                     
Lauri Pyykkö  2004    316  31.59        1:05.95   
  ORCA Helsinki  1:05.90                 
                     
Urho Ahtola  2004    243  34.16        1:12.01   
  Helsingin Uimarit  1:17.05                 
                     
Aleksandr Petukhov  2004    216  37.14        1:14.81   
  ORCA Helsinki  1:14.31                 
                     
 
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rasmus Sarre  2001    484  27.65        57.23   
  ORCA Helsinki  55.67                 
                     
Kirill Karppi  2002    417  28.86        1:00.14   
  ORCA Helsinki  1:01.04                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:23 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:33   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m SKU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  1:39.15                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 19, 100m SKU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirtel Merimaa  2008    362  36.81        1:19.27   
  Wiru Swim  1:19.26                 
                     
Sira Katavisto  2008    234  44.10        1:31.65   
  ORCA Helsinki  1:35.81                 
                     
Elsa Mänttäri  2009    101  2:01.02        2:01.02   
  Cetus Espoo  2:02.06                 
                     
Helena Kujamo  2008    101  1:02.01        2:01.16   
  Cetus Espoo  1:59.91                 
                     
Alma Mänttäri  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Susanna Kivimäki  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  1:58.43                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 19, 100m SKU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Javanainen  2003    424  34.34        1:15.21   
  Swimming Team Rauma  1:22.55                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    390  37.38        1:17.34   
  ORCA Helsinki  1:19.44                 
                     
Anni Seppälä  2003    378  35.07        1:18.14   
  Helsingin Uimarit  1:20.04                 
                     
Iida Vesa  2005    348  36.99        1:20.30   
  ORCA Helsinki  1:21.02                 
                     
Liina Saario  2006    289  39.88        1:25.47   
  ORCA Helsinki  1:31.95                 
                     
Janna Pysäys  2005    281  40.28        1:26.21   
  Helsingin Uimarit  1:28.78                 
                     
Ninja Brelo  2006    277  40.95        1:26.65   
  Cetus Espoo  1:26.21                 
                     
Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    146  53.59        1:47.21   
  ORCA Helsinki  1:47.03                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:33 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:41   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 20, 100m SKU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Severi Tammihovi  2009    171  40.43        1:30.47   
  Cetus Espoo  1:38.37                 
                     
Antony Tran  2009    162  43.76        1:32.22   
  Stadin Delfiinit  1:40.50                 
                     
Nikita Dzura  2010    139  44.89        1:36.91   
  Uimaseura Helsinki  1:36.51                 
                     
Vadim Nikolashin  2010    125  44.74        1:40.56   
  Uimaseura Helsinki  1:41.26                 
                     
Matvei Mindukshov  2010              DSQ   
  Uimaseura Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 20, 100m SKU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jakob Toming  2007    269  35.11        1:17.89   
  Wiru Swim  1:19.23                 
                     
Mark Kellinsalmi  2007    237  38.70        1:21.26   
  Stadin Delfiinit  1:22.77                 
                     
Tommy Palm  2007    148  47.76        1:34.98   
  Cetus Espoo  1:40.57                 
                     
Onni Harja  2008    93  54.51        1:50.78   
  Cetus Espoo  1:51.00                 
                     
Thomas Brutel  2008    53  1:08.28        2:13.78   
  Cetus Espoo  2:08.59                 
                     
 
Laji 20, 100m SKU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Valonen  2004    323  33.96        1:13.25   
  ORCA Helsinki  1:22.48                 
                     
Eero Asikainen  2004    311  33.67        1:14.20   
  Tuusulan Uimaseura  1:13.03                 
                     
Adam Kisiel  2005    210  39.36        1:24.50   
  HTU Stadi  1:31.93                 
                     
Otso Koskela  2005    168  42.92        1:31.01   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Joni Lähdemäki  2006    160  43.73        1:32.50   
  HTU Stadi                   
                     
Henri Piipponen  2005    151  47.53        1:34.30   
  Helsingin Uimarit  1:40.36                 
                     
Aleksanteri Patrakka  2005    140  48.08        1:36.72   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Maddox Pilli  2005    131  45.42        1:38.84   
  ORCA Helsinki  1:36.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:41 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:50   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 21, 200m SU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella-Maija Syväniemi  2004    454  35.43  1:15.28  1:55.82    2:35.04   
  Gladius Kirkkonummi  2:40.40                 
                     
Olivia Uusitorppa  2004    426  37.42  1:17.24  1:58.13    2:38.37   
  Swimming Team Rauma  2:39.08                 
                     
Rina Rantanen  2005    390  38.35  1:20.57  2:02.18    2:43.19   
  Cetus Espoo  2:49.88                 
                     
Sanni Räty  2005    379  39.22  1:21.46  2:04.30    2:44.70   
  Helsingfors Simsällskap  2:54.47                 
                     
Elina Ruha  2005    347  39.72  1:22.59  2:06.35    2:49.56   
  Cetus Espoo  2:46.61                 
                     
Siiri Multamäki  2006    345  41.11  1:24.79  2:09.21    2:49.91   
  ORCA Helsinki                   
                     
Matilda Nyberg  2004    328  41.64  1:25.67  2:10.74    2:52.86   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 21, 200m SU T15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Toiviainen  2002    332  40.22  1:24.35  2:08.92    2:52.09   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Vivian Ljungqvist  2003    180  49.01  1:43.48  2:37.64    3:31.00   
  ORCA Helsinki  3:23.26                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:50 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:54   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 22, 200m SU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matteus Einiö  2004    371  34.32  1:11.39  1:48.94    2:26.89   
  Gladius Kirkkonummi  2:29.53                 
                     
Veikka Leväsalo  2005    264  38.32  1:20.77  2:03.72    2:44.63   
  Helsingfors Simsällskap  2:52.22                 
                     
Oscar Westerberg  2005    217  40.92  1:25.78  2:11.15    2:55.56   
  Cetus Espoo  2:57.65                 
                     
Niko Partanen  2005    156  44.82  1:34.75  2:25.42    3:15.96   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:54 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:01   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 23, 200m VU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cécilia Richard  2006    469  32.78  1:08.98  1:45.97    2:22.04   
  Cetus Espoo  2:35.84                 
                     
Aava Aula  2004    411  34.46  1:12.66  1:52.69    2:28.52   
  Helsingin Uimarit  2:33.81                 
                     
Iida Siltala  2005    381  34.01  1:11.89  1:52.46    2:32.28   
  Cetus Espoo  2:25.88                 
                     
Teela Saarentaus  2007              DNS   
  Helsingin Uimarit  2:41.02                 
                     
 
Laji 23, 200m VU T15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jennifer Sallinen  2003    374  34.93  1:15.50  1:55.99    2:33.26   
  HTU Stadi  2:37.76                 
                     
Emma Kyrklund  1991    304  36.10  1:16.82  2:00.20    2:44.23   
  ORCA Helsinki                   
                     
Vivian Ljungqvist  2003    243  41.00  1:26.51  2:13.43    2:56.82   
  ORCA Helsinki  2:58.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  20:01 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vuosaari-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:09   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 24, 200m VU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Niemi  2006    225  35.40  1:17.04  2:00.88    2:43.28   
  Helsingin Uimarit  2:42.52                 
                     
Otso Heikkinen  2007    223  37.29  1:19.91  2:02.67    2:43.79   
  Helsingin Uimarit  2:58.13                 
                     
Aleksandr Petukhov  2004    221  38.67  1:19.99  2:03.93    2:44.33   
  ORCA Helsinki  2:45.37                 
                     
Severi Tammihovi  2009    179  39.23  1:27.06  2:14.22    2:56.27   
  Cetus Espoo  2:55.86                 
                     
Aatto Korhonen  2006    173  38.91  1:24.54  2:13.32    2:58.01   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Leo Tuomainen  2008    163  41.65  1:28.17  2:16.44    3:01.72   
  Cetus Espoo                   
                     
Eemi Niskanen  2006    140  45.70  1:34.77  2:24.98    3:11.14   
  ORCA Helsinki  3:10.69                 
                     
Nooa Koskela  2009              DNS   
  Cetus Espoo  3:38.80                 
                     
 
Laji 24, 200m VU P16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code