2019-03-26   23:33:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dansk Open Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg A  119    498          1:54.06   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.00                 
  Anders Møller  1991      28.70        28.70   
  Christian Rasmussen  1993      31.55        1:00.25   
  Kris Wesselink  1990      26.86        1:27.11   
  Sigurd Kehlet  1993      26.95        1:54.06   
                     
 
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg B  159    485          1:55.07   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.01                 
  Peter Lund Hansen  1992      29.62        29.62   
  Sørin Martin Johannessen  1991      30.20        59.82   
  Martin Terp Olesen  1994      26.56        1:26.38   
  Rolf B. Jakobsen  1972      28.69        1:55.07   
                     
Triton Sprint B 1  159    430          1:59.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:00.00                 
  Asger Winther  1993      30.23        30.23   
  Jesper Waterval  1975      34.07        1:04.30   
  Andrea Bondi  1989      30.37        1:34.67   
  Rasmus Jørgensen  1989      25.13        1:59.80   
                     
Esv Masters Vejle B  159    417          2:01.01   
  Vejle Svømmeklub  2:01.00                 
  Tim Olsen  1986      31.79        31.79   
  Christian Graversen  1978      33.09        1:04.88   
  Kasper Graversen  1981      29.78        1:34.66   
  Bjørn Andersen  1972      26.35        2:01.01   
                     
 
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg C  199    462          1:56.96   
  Esbjerg Svømmeklub  1:58.98                 
  Sigurd Christiansen  1989      31.35        31.35   
  Jacob Carstensen  1978      30.38        1:01.73   
  Jan Madsen  1975      29.24        1:30.97   
  Paul Wolf  1973      25.99        1:56.96   
                     
Roskilde C 1  196    318          2:12.40   
  Roskilde Svømning                   
  Christian Echardt  1974      31.69        31.69   
  Jacob From  1975      38.64        1:10.33   
  Jens Kjærum  1957      34.72        1:45.05   
  Simon Hagbarth  1974      27.35        2:12.40   
                     
 
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma D  201    422          2:00.51   
  Sigma Swim  1:57.13                 
  Peter Holmsteen  1963      33.35        33.35   
  Henrik Pedersen  1965      34.11        1:07.46   
  Claus Lerche Iversen  1977      26.32        1:33.78   
  Anders Dalsgaard  1970      26.73        2:00.51   
                     
Esbjerg D  239    375          2:05.36   
  Esbjerg Svømmeklub  2:00.42                 
  Henry Stokholm  1969      31.65        31.65   
  Torben Børsting  1968      38.78        1:10.43   
  Bo Jacobsen  1967      27.36        1:37.79   
  Lars Nikolajsen  1967      27.57        2:05.36   
                     
Køge Herrer D 1  203    320          2:12.22   
  Køge Svømmeklub  2:10.00                 
  Martin Backs  1972      35.63        35.63   
  Jacob Olsen  1972      35.29        1:10.92   
  Mads Bo Larsen  1964      30.33        1:41.25   
  Peter Christensen  1965      30.97        2:12.22   
                     
Glostrup D 1  239    280          2:18.24   
  Glostrup Svømmeklub  2:19.00                 
  Preben Sørensen  1957      36.88        36.88   
  Søren Toft  1956      38.40        1:15.28   
  Kaj Hansen  1974      30.92        1:46.20   
  Jess Brink  1966      32.04        2:18.24   
                     
 
Løb 1, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 280-319 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hermes Old Boys F  280    168          2:43.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.00                 
  Bo Hyllested  1949      39.95        39.95   
  Flemming Nielsen  1954      41.73        1:21.68   
  Jan Johansen  1940                 
  Finn Hyllested  1944      2:43.75        2:43.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:28 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 2, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg Pre  96    471          2:12.64   
  Esbjerg Svømmeklub  2:15.00                 
  Kirstine Theilgaard  1997      36.12        36.12   
  Anna C. Lange  1998      37.24        1:13.36   
  Simone H. Lauridsen  1999      30.96        1:44.32   
  Freja Hamann Larsen  1999      28.32        2:12.64   
                     
 
Løb 2, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg A  119    520          2:08.37   
  Esbjerg Svømmeklub  2:14.99                 
  Nicole Møller  1993      34.67        34.67   
  Marie Philipsen  1992      36.12        1:10.79   
  Nanna M. Christiansen  1993      29.72        1:40.51   
  Katja Søndergaard  1992      27.86        2:08.37   
                     
Ku Svøm, Damer  119    517          2:08.63   
  KU Svømning og Vandpolo  2:06.00                 
  Laura Smidt Hansen  1992      33.37        33.37   
  Sara Ambjørn  1992      36.22        1:09.59   
  Josefine Børthy Petersen  1993      29.44        1:39.03   
  Linea Hasager  1991      29.60        2:08.63   
                     
 
Løb 2, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg C  199    268          2:40.01   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.95                 
  Merete Jacobsen  1976      41.05        41.05   
  Charlotte Nikolajsen  1977      43.03        1:24.08   
  Betina Borg  1982      39.76        2:03.84   
  Susanne Kielsholm  1979      36.17        2:40.01   
                     
 
Løb 2, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stt Dame D 2  239    158          3:10.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:05.00                 
  Marie-Louise R. Jørgensen  1972      43.51        43.51   
  Heidi Gryholt  1965      49.93        1:33.44   
  Berit Marx Pedersen  1950      48.81        2:22.25   
  Sinne Lundgaard  1966      48.54        3:10.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:23 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jan Johansen  1940    107  44.68  1:36.35  2:32.42    3:28.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:03.00                 
                     
Finn Hyllested  1944              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bo Hyllested  1949    219  36.78  1:17.87  2:44.85    2:44.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.00                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Per F. Møller  1960    298  34.23  1:11.23  1:49.99    2:28.75   
  Næstved IF  2:22.22                 
                     
Jørn Dahl Rasmussen  1964    260  34.99  1:13.49  1:54.75    2:35.60   
  Silkeborg Svømmeklub  2:38.25                 
                     
Anders Meinert Pedersen  1961    260  34.78  1:13.61  1:54.77    2:35.68   
  DeltaSwim  2:26.19                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Henry Stokholm  1969    375  33.46  1:08.18  1:43.44    2:17.76   
  Esbjerg Svømmeklub  2:12.00                 
                     
Christian Drachmann  1968    373  32.23  1:06.38  1:42.29    2:17.97   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.79                 
                     
Torben Børsting  1968    331  32.83  1:08.74  1:45.93    2:23.60   
  Esbjerg Svømmeklub  2:17.75                 
                     
Jens Mikkelsen  1968    320  32.01  1:08.46  1:47.05    2:25.25   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.00                 
                     
Per Nørgaard Nielsen  1968    318  33.40  1:10.06  1:47.97    2:25.45   
  Silkeborg Svømmeklub  2:32.15                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Gjerløv  1972    534  28.39  58.34  1:29.90    2:02.46   
  Sigma Swim Birkerød  2:00.28                 
                     
Morten Stokholm  1974    441  30.67  1:03.77  1:37.42    2:10.51   
  Silkeborg Svømmeklub  2:14.51                 
                     
Mads Madsen  1973    375  31.85  1:06.17  1:41.84    2:17.76   
  Sigma Swim Birkerød  2:20.00                 
                     
Tommy Nielsen  1973    340  33.80  1:09.77  1:46.78    2:22.24   
  Silkeborg Svømmeklub  2:20.03                 
                     
Rolf B. Jakobsen  1972    310  32.99  1:09.78  1:47.99    2:26.78   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.50                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Carstensen  1978    634  27.47  56.59  1:26.12    1:55.67   
  Esbjerg Svømmeklub  2:00.76                 
                     
Ole Garm Nissen  1978    391  31.56  1:06.05  1:41.20    2:15.80   
  Sigma Swim Birkerød  2:24.84                 
                     
Thomas Hansen  1975    331  32.42  1:08.51  1:45.83    2:23.63   
  H2Odense  2:15.62                 
                     
Carsten Pihl  1978              DNF   
  Aabybro Idrætsforening  3:58.67                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jan Boier Pedersen  1983    434  30.19  1:03.28  1:37.70    2:11.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.11                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Jørgensen  1989    480  28.64  1:00.30  1:33.40    2:06.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:07.65                 
                     
David Adelskov  1987    443  28.82  1:01.07  1:34.55    2:10.34   
  Silkeborg Svømmeklub  2:05.00                 
                     
Thomas Vestergaard  1989    419  31.64  1:04.85  1:38.63    2:12.75   
  KU Svømning og Vandpolo  2:10.00                 
                     
Michael Nielsen  1985    410  30.86  1:04.35  1:39.03    2:13.74   
  Sigma Swim Birkerød  2:10.73                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sørin Martin Johannessen  1991    505  27.43  58.03  1:30.95    2:04.73   
  Esbjerg Svømmeklub  2:03.45                 
                     
Lauge Bruun  1992    425  30.72  1:04.93  1:39.28    2:12.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  17 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Ketelsen  1943    197  41.94  1:29.93  2:19.87    3:09.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:07.97                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ulla Olin  1963    286  39.00  1:21.41  2:04.42    2:47.43   
  Sigma Swim Birkerød  2:46.20                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Susanne Metzsch  1968    534  32.31  1:06.53  1:41.21    2:16.06  DR 
  H2Odense  2:14.06                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Margit Sørensen  1972    395  34.88  1:13.38  1:52.19    2:30.44   
  Køge Svømmeklub  2:30.00                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lone Tolstrup Karlby  1976    372  36.06  1:14.65  1:54.16    2:33.41   
  Sigma Swim Birkerød  2:35.00                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Rudkjær Frandsen  1985    464  33.58  1:09.41  1:45.55    2:22.57   
  Sigma Swim Allerød  2:20.00                 
                     
Michelle Borgstrøm  1989              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:30.00                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna-Marie Christiansen  1990    448  33.39  1:09.89  1:47.00    2:24.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.39                 
                     
Nicole Møller  1993    422  33.00  1:09.09  1:47.73    2:27.20   
  Esbjerg Svømmeklub  2:20.01                 
                     
Ane Andersen  1990    419  34.33  1:11.21  1:49.36    2:27.53   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.06                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Megan Forslund Hansen  1997    564  30.70  1:03.97  1:38.77    2:13.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:03.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  17 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:59 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jens Kjærum  1957    175  39.52        1:25.91   
  Roskilde Svømning  1:28.00                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Lange  1967    266  34.86        1:14.74   
  Hvidovre Svømmeklub  1:16.70                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bjørn Andersen  1972    337  31.89        1:09.03   
  Vejle Svømmeklub  1:10.00                 
                     
Simon Hagbarth  1974    320  32.38        1:10.29   
  Roskilde Svømning  1:09.25                 
                     
Anders Dalsgaard  1970    271  34.26        1:14.26   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.30                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Claus Lerche Iversen  1977    574  27.21        57.85   
  Sigma Swim Birkerød  57.78                 
                     
Jesper Waterval  1975    411  29.64        1:04.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:02.56                 
                     
Morten Nørregaard  1977    411  30.35        1:04.63   
  DeltaSwim  1:02.14                 
                     
Peter Schmidt  1979    213  34.29        1:20.48   
  Glostrup Svømmeklub  1:19.99                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Bo Pedersen  1981    435  28.97        1:03.45   
  H2Odense  57.19                 
                     
Kasper Graversen  1981    325  32.04        1:09.90   
  Vejle Svømmeklub  1:05.85                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigurd Christiansen  1989    441  29.12        1:03.14   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.56                 
                     
Tim Olsen  1986    365  30.35        1:07.26   
  Vejle Svømmeklub  1:09.99                 
                     
Lasse K. Hansen  1989    319  33.08        1:10.36   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.00                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Terp Olesen  1994    517  27.94        59.89   
  Esbjerg Svømmeklub  58.50                 
                     
Kris Wesselink  1990              DSQ  SW 4.4 tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  59.17                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Hasemann  1996    499  28.28        1:00.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.19                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ulla Olin  1963    250  40.47        1:26.64   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.72                 
                     
Kate Sørensen  1961    238  40.18        1:28.06   
  Glostrup Svømmeklub  1:25.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lene Dreistrup Baunkjær  1967    245  41.53        1:27.23   
  Roskilde Svømning  1:29.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne-Sofie Pii  1970    270  39.68        1:24.48   
  H2Odense  1:22.82                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Betina Borg  1982    178  42.68        1:37.08   
  Esbjerg Svømmeklub  1:23.47                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carola Pedersen  1989    339  36.33        1:18.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.00                 
                     
Kirsten Detlef  1986              DSQ  Sw 4.4 tyvstart 
  DeltaSwim  1:18.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Holm Sørensen  1992    672  29.02        1:02.32   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.30                 
                     
Josefine Børthy Petersen  1993    517  31.43        1:08.00   
  KU Svømning og Vandpolo  1:08.90                 
                     
Katja Søndergaard  1992    438  31.70        1:11.88   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.50                 
                     
Signe Kjær Jacobsen  1994    260  39.60        1:25.49   
  Glostrup Svømmeklub  1:30.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicole Jensen  1996    401  33.10        1:14.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:03 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Kilen  1975  Gladsaxe Svømmeklub            24.62   
Anders Møller  1991  Esbjerg Svømmeklub            24.96   
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            25.26   
Andreas Sehested  1996  Vejle Svømmeklub            25.41   
Tommy Odgaard  1986  Hillerød Svømmeklub            25.61   
Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.71   
Rasmus Jørgensen  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.82   
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød            26.22   
Frederik F. Nielsen  1994  DeltaSwim            26.53   
10  Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød            26.69   
10  Lars Nielsen  1979  Næstved IF            26.69   
10  Nichlas Fonnesbech  1996  Esbjerg Svømmeklub            26.69   
13  Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Taastrup - VATCPH            26.94   
14  Bo Jacobsen  1967  Esbjerg Svømmeklub            27.12   
15  Lauge Bruun  1992  Hovedstadens Svømmeklub            27.29   
16  Lars Nikolajsen  1967  Esbjerg Svømmeklub            27.33   
17  Jens Erik Eriksen  1964  Agfs Svømmeafdeling            27.43   
18  Sigurd Kehlet  1993  Esbjerg Svømmeklub            27.53   
19  Torben Børsting  1968  Esbjerg Svømmeklub            27.56   
20  Jan Madsen  1975  Esbjerg Svømmeklub            27.82   
21  Andrea Bondi  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.95   
22  Jeppe Jensen  1992  KU Svømning og Vandpolo            27.96   
23  Jacob From  1975  Roskilde Svømning            28.20   
24  Jesper Præst Olesen  1979  Esbjerg Svømmeklub            28.42   
25  Thomas Hansen  1975  H2Odense            29.01   
26  John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            29.90   
27  Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            29.98   
28  Jordan Armstrong  1994  Esbjerg Svømmeklub            30.39   
29  Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub            35.50   
30  Finn Hyllested  1944  Hovedstadens Svømmeklub            37.42   
31  Morten Graversen  1948  Vejle Svømmeklub            37.83   
32  Per Olsen  1954  Hillerød Svømmeklub            45.74   
33  Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub            1:27.01   
Paul Wolf  1973  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  BL 8.22stk badetøj 
Søren Toft  1956  Glostrup Svømmeklub            DSQ  Sw 4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Inge-Lise Damberg  1957    293          34.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.88                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tine Carstensen  1962    375          31.77   
  Næstved IF  31.91                 
Pia Thulstrup  1961    358          32.28   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.37                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Susanne Metzsch  1968    478          29.32   
  H2Odense  28.79                 
Nahid Gaebler  1967    267          35.59   
  Svømmeklubben Opnør  33.32                 
Heidi Gryholt  1965    185          40.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.16                 
Helen Haas  1968    98          49.70   
  Horsens Svømmeklub  48.00                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirsten Jensen  1971    412          30.81   
  H2Odense  28.75                 
Tilde Juul  1974    400          31.10   
  Sigma Swim Birkerød  30.50                 
Marie-Louise R. Jørgensen  1972    277          35.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.20                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Charlotte Nikolajsen  1977    340          32.85   
  Esbjerg Svømmeklub  32.65                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise G. Degner  1981    424          30.51   
  Roskilde Svømning  29.80                 
Tanja Kongerslev Thorning  1982    398          31.17   
  Hillerød Svømmeklub  31.50                 
Anne Roslyng  1983    358          32.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.00                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Rudkjær Frandsen  1985    427          30.44   
  Sigma Swim Allerød  29.77                 
Carola Pedersen  1989    354          32.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.07                 
Tanja Møllebæk  1986    352          32.47   
  DeltaSwim  32.00                 
Kirsten Detlef  1986    346          32.65   
  DeltaSwim  31.00                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Philipsen  1992    493          29.02   
  Esbjerg Svømmeklub  29.50                 
Anna-Marie Christiansen  1990    483          29.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.82                 
Katja Søndergaard  1992    451          29.89   
  Esbjerg Svømmeklub  29.50                 
Ane Andersen  1990    419          30.63   
  Sigma Swim Birkerød  29.97                 
Rikke Grønlund Lauridsen  1990    412          30.80   
  Roskilde Svømning  30.00                 
Linea Hasager  1991    411          30.82   
  KU Svømning og Vandpolo  29.90                 
Maria Jensen  1992    396          31.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.00                 
Susanne Rübner-Petersen  1994              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  KU Svømning og Vandpolo  29.00                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Hamann Larsen  1999    524          28.43   
  Esbjerg Svømmeklub  28.95                 
Emma Festirstein Nyström  1996    502          28.85   
  KU Svømning og Vandpolo  28.90                 
Sofie Strandby  1999    450          29.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.88                 
Nicole Jensen  1996    400          31.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.34                 
Anna Correia  1999    375          31.77   
  KU Svømning og Vandpolo  30.79                 
Kirstine Theilgaard  1997    332          33.11   
  Esbjerg Svømmeklub  30.00                 
Megan Forslund Hansen  1997              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.98                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Flemming Nielsen  1954    185  45.57        1:37.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.00                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Preben Sørensen  1957    248  40.77        1:28.50   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.00                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Bo Larsen  1964    339  37.39        1:19.70   
  Køge Svømmeklub  1:22.00                 
                     
Peter Holmsteen  1963    319  38.51        1:21.32   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.24                 
                     
Bjørn Starcke  1963    293  38.32        1:23.72   
  Hillerød Svømmeklub  1:21.76                 
                     
Morten Pedersen  1964    258  41.76        1:27.25   
  H2Odense  1:25.23                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Henrik Schramm Rasmussen  1967    363  36.66        1:17.90   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Jens Mikkelsen  1968    278  40.66        1:25.15   
  Silkeborg Svømmeklub  1:21.01                 
                     
Morten Harning  1966    217  42.99        1:32.41   
  KU Svømning og Vandpolo  1:28.90                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tommy Nielsen  1973    326  38.90        1:20.74   
  Silkeborg Svømmeklub  1:24.21                 
                     
Mads Madsen  1973    319  38.03        1:21.32   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.41                 
                     
Jacob Olsen  1972    315  37.98        1:21.67   
  Køge Svømmeklub  1:19.00                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Carstensen  1978    564  32.01        1:07.30  DR 
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.26                 
                     
Michael Eriksen  1979    491  33.40        1:10.45   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.23                 
                     
Christian Graversen  1978    452  34.46        1:12.45   
  Vejle Svømmeklub  1:13.00                 
                     
Thomas Hansen  1975    307  38.59        1:22.41   
  H2Odense  1:18.86                 
                     
Carsten Pihl  1978    125  50.44        1:50.99   
  Aabybro Idrætsforening  2:01.27                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jon Kærsgaard  1984    499  31.61        1:10.08   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.00                 
                     
Christian A. Frederiksen  1981    480  33.64        1:10.98   
  Næstved IF  1:10.76                 
                     
Jan Boier Pedersen  1983    474  34.11        1:11.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.11                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Adelskov  1987    497  32.50        1:10.19   
  Silkeborg Svømmeklub  1:10.00                 
                     
Michael Nielsen  1985    375  36.12        1:17.11   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.01                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sørin Martin Johannessen  1991    555  31.76        1:07.63   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.48                 
                     
Christian Rasmussen  1993    481  33.62        1:10.96   
  Esbjerg Svømmeklub  1:08.47                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Bruun Sleiman  1998    517  33.08        1:09.26   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.45                 
                     
Asbjørn Laksafoss Sparre  1998    442  34.10        1:12.95   
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.00                 
                     
Kenneth Aaberg  1995    366  36.13        1:17.69   
  DeltaSwim  1:13.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:12 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Berit Marx Pedersen  1950              DNF   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:47.05                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hanne Møller  1958    159  53.46        1:54.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.50                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nahid Gaebler  1967    222  47.87        1:42.88   
  Svømmeklubben Opnør  1:41.70                 
                     
Sinne Lundgaard  1966    147  56.93        1:57.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:59.99                 
                     
Helen Haas  1968    97  1:04.37        2:15.53   
  Horsens Svømmeklub  2:05.00                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Rønn Shakoor  1974    451  39.58        1:21.30   
  Hillerød Svømmeklub  1:20.23                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Kristensen  1979    390  40.37        1:25.29   
  Silkeborg Svømmeklub  1:26.00                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Rødgaard  1982    304  44.65        1:32.67   
  Esbjerg Svømmeklub  1:25.09                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tina Flaskager Adelskov  1986    463  37.68        1:20.57   
  Silkeborg Svømmeklub  1:15.44                 
                     
Lærke Smidt Gasbjerg  1988    415  39.59        1:23.58   
  KU Svømning og Vandpolo  1:25.00                 
                     
Karen Mikkelsen  1986    354  42.05        1:28.10   
  H2Odense  1:25.39                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Ambjørn  1992    444  38.38        1:21.71   
  KU Svømning og Vandpolo  1:23.00                 
                     
Rikke Grønlund Lauridsen  1990    392  41.14        1:25.15   
  Roskilde Svømning  1:27.00                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Festirstein Nyström  1996    536  36.35        1:16.73   
  KU Svømning og Vandpolo  1:19.50                 
                     
Simone H. Lauridsen  1999    494  37.33        1:18.84   
  Esbjerg Svømmeklub  1:15.00                 
                     
Sofie Strandby  1999    473  37.89        1:20.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:17.96                 
                     
Stephanie Rosenthal  1998    306  44.07        1:32.46   
  KU Svømning og Vandpolo  1:19.00                 
                     
Anna C. Lange  1998              DSQ  SW7.1 2flyben e. 75m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:17.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg Pre  96              4:35.51   
  Esbjerg Svømmeklub  4:35.00                 
  Alexander Wildenschild  1997      30.08  1:02.39      1:02.39   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      32.01  1:09.24      2:11.63   
  Freja Hamann Larsen  1999      33.40  1:16.90      3:28.53   
  Anna C. Lange  1998      31.38  1:06.98      4:35.51   
                     
 
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg A  119              4:16.69   
  Esbjerg Svømmeklub  4:16.00                 
  Martin Terp Olesen  1994      29.78  1:02.30      1:02.30   
  Sørin Martin Johannessen  1991      31.11  1:06.95      2:09.25   
  Katrine Holm Sørensen  1992      28.57  1:01.33      3:10.58   
  Nicole Møller  1993      30.99  1:06.11      4:16.69   
                     
Ku Svøm, Mix  119              4:33.25   
  KU Svømning og Vandpolo  1:59.00                 
  Josefine Børthy Petersen  1993      33.97  1:09.45      1:09.45   
  Christian Christensen  1991      30.16  1:06.99      2:16.44   
  Jeppe Jensen  1992      30.41  1:08.19      3:24.63   
  Linea Hasager  1991      32.41  1:08.62      4:33.25   
                     
 
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg B  159              4:38.57   
  Esbjerg Svømmeklub  4:25.00                 
  Anders Møller  1991      30.79  1:02.23      1:02.23   
  Christian Rasmussen  1993      32.74  1:09.77      2:12.00   
  Nanna M. Christiansen  1993      30.76  1:06.94      3:18.94   
  Susanne Kielsholm  1979      36.99  1:19.63      4:38.57   
                     
Delta B 11  159              4:56.77   
  DeltaSwim  4:52.64                 
  Morten Nørregaard  1977      32.60  1:07.22      1:07.22   
  Tanja Møllebæk  1986      41.38  1:30.15      2:37.37   
  Kirsten Detlef  1986      37.07  1:19.65      3:57.02   
  Frederik F. Nielsen  1994      27.86  59.75      4:56.77   
                     
 
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg C  199              5:03.06   
  Esbjerg Svømmeklub  4:35.01                 
  Jacob Carstensen  1978      31.42  1:04.77      1:04.77   
  Charlotte Nikolajsen  1977      43.45  1:32.28      2:37.05   
  Jan Madsen  1975      32.51  1:10.63      3:47.68   
  Line Rødgaard  1982      36.85  1:15.38      5:03.06   
                     
H2 Odense Mix C 11  175              5:13.03   
  H2Odense  5:05.27                 
  Anne-Sofie Pii  1970      42.83  1:27.06      1:27.06   
  Morten Pedersen  1964      41.46  1:27.66      2:54.72   
  Anders Bo Pedersen  1981      29.84  1:05.63      4:00.35   
  Karen Mikkelsen  1986      34.48  1:12.68      5:13.03   
                     
 
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma D  201              4:51.38  NR 
  Sigma Swim  4:50.36                 
  Cecilia Maunsbach  1964      40.07  1:25.66      1:25.66   
  Henrik Pedersen  1965      34.90  1:15.74      2:41.40   
  Mads Gjerløv  1972      29.41  1:02.64      3:44.04   
  Tilde Juul  1974      32.05  1:07.34      4:51.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:15 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Kjær  1935    19  1:25.07  3:04.43  4:51.38    6:35.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:54.88                 
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ebbe Rasmussen  1949    178  43.74  1:31.18  2:19.86    3:07.45   
  KU Svømning og Vandpolo  3:10.10                 
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Meinert Pedersen  1961              DSQ  SW6.4 efb100m 
  DeltaSwim  3:03.60                 
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Henry Stokholm  1969    371  34.81  1:11.18  1:48.80    2:26.92   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.00                 
                     
Jess Brink  1966    178  42.57  1:28.49  2:16.36    3:07.56   
  Glostrup Svømmeklub  3:00.00                 
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mark Vogel  1970    421  33.48  1:09.39  1:44.30    2:20.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.80                 
                     
Christian Echardt  1974    325  36.34  1:15.73  1:54.76    2:33.57   
  Roskilde Svømning  2:39.00                 
                     
Kaj Hansen  1974    231  40.28  1:23.01  2:07.55    2:52.01   
  Glostrup Svømmeklub  2:58.00                 
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Claus Lerche Iversen  1977    548  32.15  1:05.04  1:37.47    2:09.02   
  Sigma Swim Birkerød  2:10.00                 
                     
Jesper Waterval  1975    417  33.83  1:09.55  1:45.52    2:21.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:26.29                 
                     
Ole Garm Nissen  1978    287  38.07  1:17.66  1:58.68    2:40.07   
  Sigma Swim Birkerød  2:52.72                 
                     
Peter Schmidt  1979    244  37.88  1:19.26  2:03.76    2:48.92   
  Glostrup Svømmeklub  2:55.50                 
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Bo Pedersen  1981    326  34.61  1:12.65  1:52.68    2:33.40   
  H2Odense  2:15.41                 
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thomas Vestergaard  1989    362  35.09  1:12.20  1:50.31    2:28.16   
  KU Svømning og Vandpolo  2:35.00                 
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Lund Hansen  1992    414  32.60  1:08.04  1:44.95    2:21.71   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.00                 
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Wildenschild  1997    463  32.47  1:06.52  1:41.43    2:16.49   
  Esbjerg Svømmeklub  2:06.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Ketelsen  1943    191  49.09  1:41.13  2:35.17    3:26.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.26                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vibeke Larsen  1961    267  44.03  1:31.16  2:18.99    3:05.03  DR 
  Næstved IF  3:07.86                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nahid Gaebler  1967    203  46.16  1:36.66  2:29.92    3:22.77   
  Svømmeklubben Opnør  2:50.00                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Margit Sørensen  1972    354  39.42  1:21.22  2:04.58    2:48.49   
  Køge Svømmeklub  2:54.50                 
                     
Kirsten Jensen  1971    348  38.76  1:21.48  2:06.25    2:49.43   
  H2Odense  2:41.36                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Kristensen  1979    294  42.37  1:27.16  2:12.83    2:59.19   
  Silkeborg Svømmeklub  3:05.00                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Roslyng  1983    345  39.15  1:22.23  2:06.50    2:49.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.00                 
                     
Louise G. Degner  1981    333  39.42  1:22.52  2:06.97    2:51.88   
  Roskilde Svømning  2:47.00                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tina Flaskager Adelskov  1986    429  36.94  1:16.62  1:57.61    2:38.01   
  Silkeborg Svømmeklub  2:20.02                 
                     
Carola Pedersen  1989    250  44.67  1:33.04  2:21.35    3:09.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.00                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Smidt Hansen  1992    479  35.73  1:14.14  1:53.36    2:32.33   
  KU Svømning og Vandpolo  2:34.00                 
                     
Anna-Marie Christiansen  1990    428  36.08  1:15.73  1:57.62    2:38.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg A..vvv  119    323          9:56.14   
  Esbjerg Svømmeklub  8:45.00                 
  Jordan Armstrong  1994      1:15.17  2:45.47      2:45.47   
  Jacob Lindeman Holm  1994      1:08.04  2:30.42      5:15.89   
  Sørin Martin Johannessen  1991      1:05.73  2:21.87      7:37.76   
  Sigurd Christiansen  1989      1:06.39  2:18.38      9:56.14   
                     
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esv Masters Vejle B  159    421          9:05.75   
  Vejle Svømmeklub  8:45.00                 
  Bjørn Andersen  1972      1:04.52  2:11.30      2:11.30   
  Kasper Graversen  1981      1:08.55  2:24.61      4:35.91   
  Tim Olsen  1986      1:04.02  2:14.46      6:50.37   
  Christian Graversen  1978      1:05.12  2:15.38      9:05.75   
                     
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ssk Herrer C Silkeborg  199    403          9:13.57   
  Silkeborg Svømmeklub  9:30.02                 
  David Adelskov  1987      1:04.40  2:13.56      2:13.56   
  Morten Stokholm  1974      1:04.23  2:12.74      4:26.30   
  Tommy Nielsen  1973      1:08.26  2:22.02      6:48.32   
  Jens Mikkelsen  1968      1:09.08  2:25.25      9:13.57   
                     
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma D  203    461          8:49.36  NR 
  Sigma Swim  8:32.20                 
  Peter Holmsteen  1963      1:06.10  2:20.69      2:20.69   
  Henrik Pedersen  1965      1:06.83  2:15.01      4:35.70   
  Christian Drachmann  1968      1:04.75  2:17.27      6:52.97   
  Claus Lerche Iversen  1977      56.92  1:56.39      8:49.36   
                     
Køge Herrer D 14  203    316          10:00.47   
  Køge Svømmeklub  9:40.00                 
  Martin Backs  1972      1:15.22  2:38.51      2:38.51   
  Mads Bo Larsen  1964      1:06.80  2:18.87      4:57.38   
  Jacob Olsen  1972      1:10.85  2:27.77      7:25.15   
  Peter Christensen  1965      1:13.93  2:35.32      10:00.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 15, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma B  151    441          9:54.83  NR 
  Sigma Swim  10:03.15                 
  Lone Tolstrup Karlby  1976      1:13.43  2:31.77      2:31.77   
  Tilde Juul  1974      1:13.96  2:30.97      5:02.74   
  Nina Rudkjær Frandsen  1985      1:09.27  2:23.11      7:25.85   
  Ane Andersen  1990      1:11.45  2:28.98      9:54.83   
                     
 
Løb 15, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hermes Old Ladies D  200    216          12:34.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  12:05.00                 
  Anne Roslyng  1983      1:14.04  2:35.08      2:35.08   
  Hanne Møller  1958      1:51.62  3:59.44      6:34.52   
  Elisabeth Ketelsen  1943      1:34.32  3:15.75      9:50.27   
  Carola Pedersen  1989      1:18.62  2:44.39      12:34.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg Pre  96              2:02.82   
  Esbjerg Svømmeklub  2:02.00                 
  Alexander Wildenschild  1997      29.61        29.61   
  Simone H. Lauridsen  1999      35.67        1:05.28   
  Freja Hamann Larsen  1999      31.51        1:36.79   
  Nichlas Fonnesbech  1996      26.03        2:02.82   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg A  119              2:00.82   
  Esbjerg Svømmeklub  2:00.01                 
  Martin Terp Olesen  1994      28.62        28.62   
  Marie Philipsen  1992      35.82        1:04.44   
  Nanna M. Christiansen  1993      29.52        1:33.96   
  Sigurd Kehlet  1993      26.86        2:00.82   
                     
Ku Svøm, Mix  119              2:09.11   
  KU Svømning og Vandpolo  2:02.00                 
  Lærke Smidt Gasbjerg  1988      37.45        37.45   
  Sara Ambjørn  1992      36.57        1:14.02   
  Thomas Vestergaard  1989      28.76        1:42.78   
  Christian Christensen  1991      26.33        2:09.11   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg B  159              2:02.88   
  Esbjerg Svømmeklub  2:02.01                 
  Sigurd Christiansen  1989      31.90        31.90   
  Sørin Martin Johannessen  1991      29.46        1:01.36   
  Katrine Holm Sørensen  1992      28.28        1:29.64   
  Line Rødgaard  1982      33.24        2:02.88   
                     
Hermes Young Mix B  120              2:07.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.00                 
  Anna-Marie Christiansen  1990      32.03        32.03   
  Jan Boier Pedersen  1983      33.82        1:05.85   
  Carola Pedersen  1989      34.59        1:40.44   
  Lauge Bruun  1992      26.72        2:07.16   
                     
Delta B 16  159              2:10.46   
  DeltaSwim  2:13.57                 
  Morten Nørregaard  1977      31.37        31.37   
  Tanja Møllebæk  1986      40.61        1:11.98   
  Kirsten Detlef  1986      33.38        1:45.36   
  Frederik F. Nielsen  1994      25.10        2:10.46   
                     
Tritin Sprint Mix B 16  159              2:15.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:10.00                 
  Rasmus Jørgensen  1989      31.68        31.68   
  Maria Jensen  1992      43.51        1:15.19   
  Jesper Waterval  1975      28.83        1:44.02   
  Michelle Borgstrøm  1989      31.62        2:15.64   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hils Masters C  171              2:09.74   
  Hillerød Svømmeklub  2:12.10                 
  Tanja Kongerslev Thorning  1982      35.57        35.57   
  Line Rønn Shakoor  1974      36.58        1:12.15   
  Bjørn Starcke  1963      32.21        1:44.36   
  Tommy Odgaard  1986      25.38        2:09.74   
                     
H2Odense Mix C 16  179              2:12.61   
  H2Odense  2:18.75                 
  Kirsten Jensen  1971      34.96        34.96   
  Thomas Hansen  1975      38.34        1:13.30   
  Anders Bo Pedersen  1981      27.89        1:41.19   
  Anne-Sofie Pii  1970      31.42        2:12.61   
                     
Glostrup C 16  199              2:17.60   
  Glostrup Svømmeklub  2:20.00                 
  Peter Schmidt  1979      34.85        34.85   
  Kate Sørensen  1961      39.77        1:14.62   
  Signe Kjær Jacobsen  1994      35.62        1:50.24   
  Kaj Hansen  1974      27.36        2:17.60   
                     
Roskilde C 16  196              2:17.67   
  Roskilde Svømning                   
  Lene Dreistrup Baunkjær  1967      41.76        41.76   
  Rikke Grønlund Lauridsen  1990      38.30        1:20.06   
  Simon Hagbarth  1974      30.36        1:50.42   
  Jacob From  1975      27.25        2:17.67   
                     
Esbjerg C  199              2:18.70   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.00                 
  Merete Jacobsen  1976      40.51        40.51   
  Charlotte Nikolajsen  1977      41.67        1:22.18   
  Jan Madsen  1975      29.13        1:51.31   
  Jesper Præst Olesen  1979      27.39        2:18.70   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma D  201              2:19.99   
  Sigma Swim  2:17.13                 
  Peter Holmsteen  1963      34.24        34.24   
  Mads Madsen  1973      37.33        1:11.57   
  Lone Tolstrup Karlby  1976      34.59        1:46.16   
  Ulla Olin  1963      33.83        2:19.99   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stt Mix E 16  279              2:32.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:25.00                 
  Henrik Schramm Rasmussen  1967      33.05        33.05   
  Berit Marx Pedersen  1950      51.33        1:24.38   
  Dan Ole Johansen  1960      32.25        1:56.63   
  Inge-Lise Damberg  1957      35.53        2:32.16   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 280-319 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hermes Old Mix F  280              3:20.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.00                 
  Kirsten Johansen  1944      1:00.69        1:00.69   
  Winnie Grønbech  1953      59.31        2:00.00   
  Finn Hyllested  1944      45.78        2:45.78   
  Bo Hyllested  1949      34.77        3:20.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:30 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Ketelsen  1943    188  47.27        1:35.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.04                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Majken Johansen  1958    97  57.20        1:59.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:59.00                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vibeke Larsen  1961    282  40.43        1:23.86  DR 
  Næstved IF  1:25.04                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Susanne Metzsch  1968    410  35.79        1:14.05   
  H2Odense  1:13.65                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirsten Jensen  1971    372  37.33        1:16.46   
  H2Odense  1:12.43                 
                     
Margit Sørensen  1972    361  37.80        1:17.24   
  Køge Svømmeklub  1:15.00                 
                     
Tilde Juul  1974    270  42.60        1:25.13   
  Sigma Swim Birkerød  1:21.05                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tanja Kongerslev Thorning  1982    378  36.67        1:16.06   
  Hillerød Svømmeklub  1:17.88                 
                     
Anne Roslyng  1983    347  37.94        1:18.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.00                 
                     
Louise G. Degner  1981    340  38.35        1:18.82   
  Roskilde Svømning  1:17.80                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Rudkjær Frandsen  1985    362  38.49        1:17.20   
  Sigma Swim Allerød  1:15.82                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Smidt Hansen  1992    473  34.45        1:10.58   
  KU Svømning og Vandpolo  1:10.00                 
                     
Anna-Marie Christiansen  1990    460  34.59        1:11.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.76                 
                     
Ane Andersen  1990    321  39.48        1:20.34   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.41                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Theilgaard  1997    321  38.64        1:20.33   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Kjær  1935    16  1:30.56        3:11.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.82                 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ebbe Rasmussen  1949    188  41.15        1:25.25  DR 
  KU Svømning og Vandpolo  1:28.50                 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Preben Sørensen  1957    197  39.94        1:24.04   
  Glostrup Svømmeklub  1:25.00                 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Henry Stokholm  1969    357  33.63        1:08.91   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.99                 
                     
Torben Børsting  1968    269  36.04        1:15.69   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.63                 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mark Vogel  1970    442  30.90        1:04.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.00                 
                     
Mads Gjerløv  1972    362  33.62        1:08.60   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.39                 
                     
Christian Echardt  1974    358  33.34        1:08.84   
  Roskilde Svømning  1:12.00                 
                     
Martin Backs  1972    251  37.79        1:17.52   
  Køge Svømmeklub  1:16.45                 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Waterval  1975    409  32.49        1:05.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:03.22                 
                     
Morten Nørregaard  1977    312  34.37        1:12.08   
  DeltaSwim  1:04.64                 
                     
Ole Garm Nissen  1978    283  35.54        1:14.41   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.45                 
                     
Peter Schmidt  1979    268  36.61        1:15.81   
  Glostrup Svømmeklub  1:17.99                 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse K. Hansen  1989    345  33.63        1:09.67   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.00                 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Terp Olesen  1994    493  29.58        1:01.87   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.01                 
                     
Peter Lund Hansen  1992    447  30.63        1:03.94   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.04                 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Sehested  1996    432  30.76        1:04.66   
  Vejle Svømmeklub  1:05.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:17 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hanne Møller  1958    199          49.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.00                 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pia Thulstrup  1961    440          37.63   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.59                 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Heidi Gryholt  1965    192          49.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  48.83                 
Sinne Lundgaard  1966    142          54.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  54.25                 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Rønn Shakoor  1974              DSQ  SW4.4 tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  37.16                 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Kristensen  1979    390          39.18   
  Silkeborg Svømmeklub  38.50                 
Charlotte Nikolajsen  1977    321          41.79   
  Esbjerg Svømmeklub  41.81                 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Rødgaard  1982    299          42.81   
  Esbjerg Svømmeklub  40.81                 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Smidt Gasbjerg  1988    405          38.70   
  KU Svømning og Vandpolo  39.00                 
Karen Mikkelsen  1986    362          40.16   
  H2Odense  38.89                 
Kirsten Detlef  1986    339          41.05   
  DeltaSwim  40.00                 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Seheim  1991    504          35.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.50                 
Marie Philipsen  1992    480          36.56   
  Esbjerg Svømmeklub  36.99                 
Sara Ambjørn  1992    439          37.67   
  KU Svømning og Vandpolo  37.00                 
Rikke Grønlund Lauridsen  1990    402          38.78   
  Roskilde Svømning  37.00                 
Linea Hasager  1991    393          39.08   
  KU Svømning og Vandpolo  38.70                 
Mie Lønne  1992    370          39.88   
  KU Svømning og Vandpolo  40.00                 
Susanne Rübner-Petersen  1994    312          42.21   
  KU Svømning og Vandpolo  40.00                 
Ane Andersen  1990    279          43.78   
  Sigma Swim Birkerød  42.00                 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simone H. Lauridsen  1999    506          35.94   
  Esbjerg Svømmeklub  34.80                 
Megan Forslund Hansen  1997    500          36.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.31                 
Sofie Strandby  1999    490          36.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.28                 
Anna C. Lange  1998    440          37.65   
  Esbjerg Svømmeklub  35.50                 
Stephanie Rosenthal  1998    304          42.55   
  KU Svømning og Vandpolo  36.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:40 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Søren Toft  1956    267          39.20   
  Glostrup Svømmeklub  38.50                 
Jens Kjærum  1957    199          43.22   
  Roskilde Svømning  43.41                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Bo Larsen  1964    376          34.98   
  Køge Svømmeklub  34.58                 
Dan Ole Johansen  1960    311          37.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.93                 
Bjørn Starcke  1963              DSQ  Sw 4.4 tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  35.91                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Henrik Schramm Rasmussen  1967    349          35.83   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.14                 
John Bøgehus Pedersen  1968    265          39.31   
  Sigma Swim Birkerød  38.80                 
Morten Harning  1966    218          41.92   
  KU Svømning og Vandpolo  40.42                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Olsen  1972    330          36.52   
  Køge Svømmeklub  34.99                 
Mads Madsen  1973    301          37.67   
  Sigma Swim Birkerød  39.19                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michael Eriksen  1979    516          31.47   
  Agfs Svømmeafdeling  32.24                 
Christian Graversen  1978    453          32.87   
  Vejle Svømmeklub  33.50                 
Anders Kilen  1975    409          33.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.50                 
Thomas Hansen  1975    287          38.26   
  H2Odense  36.37                 
Carsten Pihl  1978    133          49.37   
  Aabybro Idrætsforening  50.00                 
Jesper Præst Olesen  1979              DSQ  SW 4.4 tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  37.50                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jon Kærsgaard  1984    529          31.22   
  Agfs Svømmeafdeling  30.50                 
Christian A. Frederiksen  1981    472          32.42   
  Næstved IF  30.92                 
Kasper Graversen  1981    319          36.94   
  Vejle Svømmeklub  35.79                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Adelskov  1987    476          32.32   
  Silkeborg Svømmeklub  31.00                 
Tim Olsen  1986    402          34.20   
  Vejle Svømmeklub  35.99                 
Michael Nielsen  1985    393          34.45   
  Sigma Swim Birkerød  33.89                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sørin Martin Johannessen  1991    556          30.69   
  Esbjerg Svømmeklub  30.04                 
Christian Christensen  1991    536          31.08   
  KU Svømning og Vandpolo  31.00                 
Frederik F. Nielsen  1994    364          35.36   
  DeltaSwim  33.28                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Bruun Sleiman  1998    500          31.80   
  Esbjerg Svømmeklub  29.47                 
Rasmus Hasemann  1996    475          32.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.38                 
Rasmus Grøn  1999    207          42.68   
  Aabybro Idrætsforening  41.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:40 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Berit Marx Pedersen  1950    152  51.33  1:51.45  2:54.02    3:47.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:41.57                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Inge-Lise Damberg  1957    170  48.62  1:43.40  2:50.69    3:39.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:57.79                 
                     
Else Møller  1958    104  1:04.14  2:11.90  3:22.03    4:18.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:59.00                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kate Sørensen  1961    292  40.44  1:29.84  2:21.59    3:03.56  DR 
  Glostrup Svømmeklub  3:05.00                 
                     
Ulla Olin  1963    261  40.36  1:31.73  2:27.80    3:10.48  DR 
  Sigma Swim Birkerød  3:11.53                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lene Dreistrup Baunkjær  1967    274  39.16  1:28.80  2:23.54    3:07.52   
  Roskilde Svømning  3:12.50                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne-Sofie Pii  1970    301  39.85  1:29.50  2:20.73    3:01.68   
  H2Odense  2:50.66                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lone Tolstrup Karlby  1976    364  37.08  1:21.42  2:11.79    2:50.66   
  Sigma Swim Birkerød  2:53.61                 
                     
Mie Kristensen  1979    363  37.06  1:21.29  2:07.99    2:50.82   
  Silkeborg Svømmeklub  3:00.00                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michelle Borgstrøm  1989    350  35.92  1:21.14  2:12.91    2:52.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:00.00                 
                     
Karen Mikkelsen  1986    289  44.77  1:34.61  2:23.15    3:04.17   
  H2Odense  2:57.33                 
                     
Tina Flaskager Adelskov  1986              DSQ  SW7.6 ESB v150m 
  Silkeborg Svømmeklub  2:22.17                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Holm Sørensen  1992    634  29.73  1:07.18  1:47.96    2:21.81   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.00                 
                     
Josefine Børthy Petersen  1993    499  32.04  1:11.69  1:59.61    2:33.56   
  KU Svømning og Vandpolo  2:40.00                 
                     
Laura Smidt Hansen  1992    423  35.98  1:16.18  2:04.55    2:42.32   
  KU Svømning og Vandpolo  2:42.00                 
                     
Signe Kjær Jacobsen  1994    285  38.54  1:26.26  2:23.06    3:05.09   
  Glostrup Svømmeklub  3:18.99                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Festirstein Nyström  1996    579  31.59  1:09.04  1:50.60    2:26.13   
  KU Svømning og Vandpolo  2:32.50                 
                     
Nicole Jensen  1996    371  33.44  1:16.15  2:10.48    2:49.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:56 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jan Johansen  1940              DSQ  SW9.4afsl på mave 
  Hovedstadens Svømmeklub  4:04.00                 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bo Hyllested  1949    195  40.01  1:28.46  2:26.62    3:08.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:10.00                 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Flemming Nielsen  1954    151  44.48  1:40.69  2:38.99    3:25.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.00                 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Holmsteen  1963    322  33.04  1:14.26  2:02.48    2:39.81   
  Sigma Swim Birkerød  2:42.36                 
                     
Morten Pedersen  1964    230  38.17  1:25.34  2:18.18    2:58.71   
  H2Odense  3:00.01                 
                     
Jørn Dahl Rasmussen  1964    207  38.41  1:29.13  2:23.24    3:05.11   
  Silkeborg Svømmeklub  3:03.56