2019-08-25   15:52:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Langbane - Region Syd

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d.16/03-2019

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lotta Træger  2008    136  52.01        1:57.99   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:56.21                 
                     
Ella Stensgaard  2008      43.73        1:36.63  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.39                 
                     
Vigga Jørgensen  2008      45.60        1:35.08  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.05                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    385  37.62        1:23.45   
  Ringe Svømme Klub  1:24.49                 
                     
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    243  45.29        1:37.26   
  Ringe Svømme Klub  1:35.08                 
                     
Sofie Holst Jeberg  2007    193  50.54        1:44.92   
  DeltaSwim  1:55.79                 
                     
Astrid Høyer  2007      41.79        1:29.87  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.83                 
                     
Matilde Maagøe  2007      35.85        1:17.15  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.44                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      40.19        1:26.15  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.53                 
                     
Asta Hindborg  2007              DSQ  crawlarm v10m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.75                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Færgemann  2006    592  34.90        1:12.30   
  H2Odense  1:10.34                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    459  36.80        1:18.71   
  Vejle Svømmeklub  1:18.38                 
                     
Ane Christensen  2006    425  36.60        1:20.75   
  Kolding SK  1:22.09                 
                     
Olivia Hemmeløff  2006    400  36.99        1:22.38   
  Ringe Svømme Klub  1:29.51                 
                     
Karoline Hellesøe  2006    374  37.74        1:24.21   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:29.95                 
                     
Christine Mols  2006    309  39.91        1:29.80   
  Ringe Svømme Klub  1:32.32                 
                     
Mille Holmberg  2006    272  42.66        1:33.69   
  Vejle Svømmeklub  1:37.05                 
                     
Falka Tind  2006      37.55        1:18.89  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.90                 
                     
Malu Melody Christensen  2006      35.07        1:13.75  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.92                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006      38.30        1:22.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.01                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      37.49        1:21.37  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.84                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      36.90        1:18.11  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.59                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rønn  2005    636  32.12        1:10.59   
  Ringe Svømme Klub  1:12.73                 
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    482  35.62        1:17.43   
  H2Odense  1:13.40                 
                     
Karla Kristensen  2005    478  36.24        1:17.65   
  Kolding SK  1:16.93                 
                     
Agnete Habermann  2005    433  37.95        1:20.26   
  H2Odense  1:16.30                 
                     
Victoria Richards  2005    403  37.11        1:22.20   
  DeltaSwim  1:23.12                 
                     
Nina Seirup  2005    363  37.67        1:25.05   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.99                 
                     
Laura Frost Rainer  2005    354  37.80        1:25.81   
  Vejle Svømmeklub  1:32.25                 
                     
Emma Nygaard  2005    350  39.77        1:26.08   
  Frem Odense                   
                     
Mathilde Linnet Nørgaard  2005    337  40.17        1:27.21   
  DeltaSwim  1:19.07                 
                     
10  Victoria Fræhr Piihl  2005    329  38.84        1:27.93   
  Kolding SK  1:20.96                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      36.37        1:22.02  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.89                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005      35.11        1:15.88  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark