2019-10-24   04:11:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Langbane - Region Syd

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d.16/03-2019

Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:06   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 17, 4X50m HM Ben Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Delta Devils 1  DeltaSwim            3:08.55   
  Mikkel Holme Madsen  2005      36.31        36.31   
  Christian Damborg Thomsen  2005      55.94        1:32.25   
  Frederikke Riber  2005      54.71        2:26.96   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      41.59        3:08.55   
                     
Vejle 1  Vejle Svømmeklub            3:09.41   
  Sebastian K Eriksen  2005      44.52        44.52   
  Mads Iversen  2004      32.37        1:16.89   
  Emilie Moberg  2005      13.14        1:30.03   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      1:39.38        3:09.41   
                     
Ksk 1 Mix  Kolding SK            3:23.40   
  Vania Danilkin  2004      50.04        50.04   
  Johanne Heilmann  2005      55.23        1:45.27   
  Lasse Thulstrup  2004      33.87        2:19.14   
  Karla Kristensen  2005      1:04.26        3:23.40   
                     
Vejle 2  Vejle Svømmeklub            3:23.81   
  Thor Majgård  2005      47.53        47.53   
  Max Venborg Kromann  2005      50.71        1:38.24   
  Mette Barfoot  2005      53.34        2:31.58   
  Laura Frost Rainer  2005      52.23        3:23.81   
                     
Delta Devils 2  DeltaSwim            3:30.42   
  Victoria Richards  2005      54.48        54.48   
  Jonatan Lyck Falk  2006      53.24        1:47.72   
  Johan Erdmann Christensen  2005      57.78        2:45.50   
  Mille Lindeblad  2005      44.92        3:30.42   
                     
Nyborg Mix 1  Nyborg Svømmeklub            3:30.76   
  Mathilde Vestergaard  2006      1:03.10        1:03.10   
  Jonas Lykke Sandison  2004      54.03        1:57.13   
  Nina Seirup  2005      45.87        2:43.00   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      47.76        3:30.76   
                     
Vejle 3  Vejle Svømmeklub            3:31.96   
  Martin Christensen  2006      47.88        47.88   
  Tobias Holt Poulsen  2005      54.25        1:42.13   
  Mille Holmberg  2006      57.40        2:39.53   
  Sophie Kronborg  2005      52.43        3:31.96   
                     
Rsk Mix 2  Ringe Svømme Klub            3:32.96   
  Mathilde Hvidberg  2007      52.19        52.19   
  Christine Mols  2006      54.85        1:47.04   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      1:02.70        2:49.74   
  Tobias Damsgaard  2006      43.22        3:32.96   
                     
Rsk Mix 3  Ringe Svømme Klub            3:39.20   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      56.73        56.73   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      59.17        1:55.90   
  Emilie Hemmeløff  2008      56.37        2:52.27   
  Julius Schier  2006      46.93        3:39.20   
                     
10  Ksk2 Mix  Kolding SK            3:53.11   
  Victoria Fræhr Piihl  2005      1:00.16        1:00.16   
  Asger Als Olsen  2004      1:04.92        2:05.08   
  Ane Christensen  2006      56.76        3:01.84   
  Christopher V. Nielsen  2004      51.27        3:53.11   
                     
11  Ksk3 Mix  Kolding SK            3:59.35   
  Nanna Højstrøm  2007      59.90        59.90   
  Emilia Spangsberg  2007      1:10.54        2:10.44   
  Daniel Busk  2005      57.42        3:07.86   
  Rasmus Kabel  2004      51.49        3:59.35   
                     
12  Sønderborg Mix 1  2006  Svømmeklubben Sønderborg            4:03.00   
  Boris Gamishev  2007      49.23        49.23   
  Anders Munksgaard-Ottosen  2004      1:03.29        1:52.52   
  Sofie Damm Johansen  2006      48.52        2:41.04   
  Lotta Træger  2008      1:21.96        4:03.00   
                     
13  Svendborg  Svendborg Svømme Klub            4:08.90   
  William Romer Jørgensen  2005      28.00        28.00   
  Mathias Westergaard  2004      23.99        51.99   
  Lea Romer Jørgensen  2008      50.74        1:42.73   
  Lærke D Huusfeldt  2006      2:26.17        4:08.90   
                     
Hsk T2 Mix 1  Hovedstadens Svømmeklub            4:02.52  EXTRA 
  Vigga Jacoby  2007      52.62        52.62   
  Simon Voldmester  2007      59.55        1:52.17   
  Ib Fang Wang  2007      38.91        2:31.08   
  Thilde Gammelvind  2008      1:31.44        4:02.52   
                     
Hsk T2 Mix 2  Hovedstadens Svømmeklub            3:52.70  EXTRA 
  Konradas Juska  2007      56.00        56.00   
  Clara Vestergaard  2008      55.99        1:51.99   
  Betty Bibeyron-Wara  2008      27.82        2:19.81   
  Maria Kjer Rasmussen  2007      1:32.89        3:52.70   
                     
Hsk T2 Mix 3  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  crawlben v start 
                     
Nyborg Mix 2  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Forkert rækkefølge 
                     
Rsk Mix 1  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej flyben v1m 
                     
Rsk Mix 4  Ringe Svømme Klub            DSQ  crawlben v105m 
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      1:07.07        1:07.07   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      36.13        1:43.20   
                     
Sønderborg Mix 2  2006  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  crawlben v 0-10m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  15:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark