2020-01-23   07:23:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mikropolix-Uinnit 23.3.2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  13:22   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    32.87  1:11.92  1:58.63    2:33.38   
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    34.65  1:20.66  2:09.85    2:46.68   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    36.69  1:21.23  2:11.57    2:48.73   
Johannes Kauppinen  2005  Haminan Uimaseura    39.63  1:23.87  2:13.56    2:50.56   
Toni Muurman  2005  Haminan Uimaseura    36.85  1:22.48  2:13.92    2:50.71   
Pravin Perasath  2008  Simmis Wanda    37.49  1:22.94  2:15.82    2:54.38   
Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    35.56  1:20.88  2:15.08    2:56.55   
Juho Mantila  2005  Riihimäen Uimaseura    38.28  1:23.92  2:21.35    3:02.47   
Rasmus Lempinen  2005  Riihimäen Uimaseura    37.60  1:25.75  2:23.45    3:03.58   
10  Juho Hoikkala  2005  Haminan Uimaseura    44.83  1:32.93  2:27.59    3:03.83   
11  Anton Helén  2006  Riihimäen Uimaseura    44.17  1:32.38  2:24.59    3:06.38   
12  Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    44.18  1:35.38  2:27.61    3:10.75   
13  Roope Liimatainen  2007  Cetus Espoo    43.96  1:32.62  2:33.15    3:15.77   
14  Adam Kisiel  2005  HTU Stadi    42.95  1:34.71  2:32.86    3:17.03   
15  Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura    47.37  1:38.99  2:37.67    3:21.38   
16  Joni Lähdemäki  2006  HTU Stadi    44.39  1:38.65  2:39.01    3:24.10   
17  Leo Mannonen  2007  Cetus Espoo    49.99  1:44.37  2:40.12    3:24.80   
18  Elias Tuukkanen  2006  Riihimäen Uimaseura    48.39  1:39.67  2:38.60    3:24.81   
19  Lenni Nevalainen  2007  Cetus Espoo    44.56  1:38.01  2:45.31    3:26.32   
20  Aukusti Malinen  2007  Riihimäen Uimaseura    43.75  1:41.65  2:44.61    3:28.37   
21  Tomas Leinonen  2008  Cetus Espoo    53.45  1:47.48  2:43.69    3:30.29   
22  Leo Tuomainen  2008  Cetus Espoo    57.69  1:54.84  2:53.74    3:39.81   
23  Akseli Savolainen  2007  Cetus Espoo    54.42  1:49.04  2:58.01    3:40.94   
24  Väinö Rosendahl  2007  Riihimäen Uimaseura    53.26  1:47.07  2:51.22    3:43.09   
25  Mario Valero de la Iglesia  2008  Cetus Espoo    52.32  1:52.32  2:55.08    3:44.64   
Atte Malinen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Onni Kohvakka  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura    27.30  1:01.44  1:41.59    2:13.96   
Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura    30.14  1:04.79  1:46.41    2:18.77   
Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    30.29  1:06.14  1:47.20    2:21.53   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    31.58  1:10.25  1:52.35    2:27.24   
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura    32.58  1:11.08  1:58.34    2:33.74   
Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    34.13  1:20.96  2:04.89    2:43.26   
Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura    39.08  1:25.93  2:18.48    2:56.08   
Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    41.72  1:31.28  2:21.95    3:00.75   
Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo    37.15  1:24.29  2:25.11    3:03.31   
10  Aki Eetu Petteri Raitala  2004  Riihimäen Uimaseura    40.12  1:30.82  2:24.49    3:05.37   
11  Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura    40.09  1:28.23  2:25.00    3:06.58   
Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner