2020-05-29   23:03:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Njurundasim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Njurundasim 2019
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.61 1:13.39
50m: 35.85
100m: 1:13.39
(37.54)
2 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.75 1:23.48 +10.09
50m: 40.41
100m: 1:23.48
(43.07)
3 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.80 1:25.69 +12.30
50m: 42.22
100m: 1:25.69
(43.47)
4 Evelina Hansson 2006 Njurunda Simsällskap +0.62 1:28.22 +14.83
50m: 42.44
100m: 1:28.22
(45.78)
5 Alva Sjödin 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.49 1:29.59 +16.20
50m: 42.75
100m: 1:29.59
(46.84)
6 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir +0.60 1:36.07 +22.68
50m: 46.56
100m: 1:36.07
(49.51)
7 Theresia Haraldsson 2006 Simklubben Ägir +0.91 1:38.39 +25.00
50m: 47.32
100m: 1:38.39
(51.07)
8 Emilia Olsen 2006 Njurunda Simsällskap +0.84 1:40.17 +26.78
50m: 47.00
100m: 1:40.17
(53.17)
9 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap 1:42.28 +28.89
50m: 50.45
100m: 1:42.28
(51.83)
10 Noomi Sadaf Nilsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.72 1:43.93 +30.54
50m: 48.49
100m: 1:43.93
(55.44)
- Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-02-23 15:59:58
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap +0.63 1:22.04
50m: 39.76
100m: 1:22.04
(42.28)
2 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap +0.65 1:23.56 +1.52
50m: 40.54
100m: 1:23.56
(43.02)
3 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap +0.77 1:28.17 +6.13
50m: 42.71
100m: 1:28.17
(45.46)
4 Linnea  Ljung 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 1:47.90 +25.86
50m: 52.12
100m: 1:47.90
(55.78)
Grenen officiell:  2019-02-23 15:59:58
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap +0.71 1:04.59
50m: 31.48
100m: 1:04.59
(33.11)
2 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.84 1:08.69 +4.10
50m: 33.26
100m: 1:08.69
(35.43)
3 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap +0.72 1:09.88 +5.29
50m: 33.05
100m: 1:09.88
(36.83)
4 Nadja Rautiainen 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.73 1:13.01 +8.42
50m: 36.12
100m: 1:13.01
(36.89)
5 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap +0.94 1:15.43 +10.84
50m: 37.06
100m: 1:15.43
(38.37)
6 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.81 1:15.59 +11.00
50m: 36.94
100m: 1:15.59
(38.65)
7 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap +0.75 1:16.81 +12.22
50m: 37.07
100m: 1:16.81
(39.74)
8 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap +0.73 1:18.66 +14.07
50m: 38.28
100m: 1:18.66
(40.38)
9 Tindra Olavi 2003 Timrå Simklubb +0.77 1:19.22 +14.63
50m: 38.33
100m: 1:19.22
(40.89)
10 Lena Svedberg 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.74 1:21.00 +16.41
50m: 38.91
100m: 1:21.00
(42.09)
11 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap +0.81 1:22.87 +18.28
50m: 39.58
100m: 1:22.87
(43.29)
12 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.78 1:25.49 +20.90
50m: 40.89
100m: 1:25.49
(44.60)
13 Tuva Wallskog 2004 Simklubben Ägir +0.79 1:31.16 +26.57
50m: 43.02
100m: 1:31.16
(48.14)
Grenen officiell:  2019-02-23 15:59:58
2019-02-23 16:00:03 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Njurunda Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner