2020-06-07   09:06:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Njurundasim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Njurundasim 2019
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap +0.79 2:19.19
50m: 31.34
100m: 1:06.83
(35.49)
150m: 1:43.17
(36.34)
200m: 2:19.19
(36.02)
2 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap 2:28.07 +8.88
50m: 34.58
100m: 1:12.59
(38.01)
150m: 1:51.39
(38.80)
200m: 2:28.07
(36.68)
3 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap 2:30.45 +11.26
50m: 34.83
100m: 1:12.19
(37.36)
150m: 1:53.10
(40.91)
200m: 2:30.45
(37.35)
4 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.74 2:30.77 +11.58
50m: 34.82
100m: 1:12.78
(37.96)
150m: 1:52.65
(39.87)
200m: 2:30.77
(38.12)
5 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.82 2:32.86 +13.67
50m: 34.49
100m: 1:12.98
(38.49)
150m: 1:53.98
(41.00)
200m: 2:32.86
(38.88)
6 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.69 2:33.59 +14.40
50m: 35.38
100m: 1:14.60
(39.22)
150m: 1:55.02
(40.42)
200m: 2:33.59
(38.57)
7 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap +0.81 2:36.46 +17.27
50m: 34.68
100m: 1:13.49
(38.81)
150m: 1:55.28
(41.79)
200m: 2:36.46
(41.18)
8 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap +0.78 2:40.21 +21.02
50m: 35.89
100m: 1:17.77
(41.88)
150m: 1:57.78
(40.01)
200m: 2:40.21
(42.43)
9 Evelina Hansson 2006 Njurunda Simsällskap +0.92 2:45.09 +25.90
50m: 35.82
100m: 1:17.43
(41.61)
150m: 2:01.81
(44.38)
200m: 2:45.09
(43.28)
10 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.81 2:47.56 +28.37
50m: 36.20
100m: 1:19.09
(42.89)
150m: 2:04.23
(45.14)
200m: 2:47.56
(43.33)
11 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir +0.75 2:51.30 +32.11
50m: 38.78
100m: 1:23.68
(44.90)
150m: 2:10.17
(46.49)
200m: 2:51.30
(41.13)
12 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap +0.67 2:52.59 +33.40
50m: 39.59
100m: 1:24.85
(45.26)
150m: 2:09.50
(44.65)
200m: 2:52.59
(43.09)
13 Theresia Haraldsson 2006 Simklubben Ägir +0.87 2:55.71 +36.52
50m: 38.69
100m: 1:23.81
(45.12)
150m: 2:11.04
(47.23)
200m: 2:55.71
(44.67)
14 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir 2:55.79 +36.60
50m: 39.55
100m: 1:23.40
(43.85)
150m: 2:09.73
(46.33)
200m: 2:55.79
(46.06)
15 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap +0.67 2:59.65 +40.46
50m: 41.06
100m: 1:28.06
(47.00)
150m: 2:16.12
(48.06)
200m: 2:59.65
(43.53)
16 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.88 3:00.97 +41.78
50m: 40.81
100m: 1:28.86
(48.05)
150m: 2:17.24
(48.38)
200m: 3:00.97
(43.73)
17 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap 3:02.66 +43.47
50m: 40.78
100m: 1:27.86
(47.08)
150m: 2:16.36
(48.50)
200m: 3:02.66
(46.30)
18 Emilia Olsen 2006 Njurunda Simsällskap +0.76 3:04.31 +45.12
50m: 38.95
100m: 1:25.25
(46.30)
150m: 2:14.98
(49.73)
200m: 3:04.31
(49.33)
19 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap 3:05.49 +46.30
50m: 40.78
100m: 1:27.72
(46.94)
150m: 2:14.37
(46.65)
200m: 3:05.49
(51.12)
20 Melissa Häreby 2006 Simklubben Ägir 3:08.86 +49.67
50m: 43.41
100m: 1:31.65
(48.24)
150m: 2:21.12
(49.47)
200m: 3:08.86
(47.74)
21 Linnea  Ljung 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.82 3:12.75 +53.56
50m: 41.38
100m: 1:30.66
(49.28)
150m: 2:23.11
(52.45)
200m: 3:12.75
(49.64)
22 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap +0.76 3:13.01 +53.82
50m: 44.02
100m: 1:34.76
(50.74)
150m: 2:26.03
(51.27)
200m: 3:13.01
(46.98)
23 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.77 3:18.17 +58.98
50m: 42.69
100m: 1:33.20
(50.51)
150m: 2:26.19
(52.99)
200m: 3:18.17
(51.98)
24 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap 3:19.78 +1:00.59
50m: 42.80
100m: 1:33.59
(50.79)
150m: 2:27.30
(53.71)
200m: 3:19.78
(52.48)
25 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 3:20.54 +1:01.35
50m: 43.76
100m: 1:34.30
(50.54)
150m: 2:28.28
(53.98)
200m: 3:20.54
(52.26)
- Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap +0.95 DNF
- Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb DNS
- Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-02-23 15:15:53
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap +0.68 2:05.11
50m: 29.54
100m: 1:01.54
(32.00)
150m: 1:33.57
(32.03)
200m: 2:05.11
(31.54)
2 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap +0.72 2:05.39 +0.28
50m: 29.53
100m: 1:01.29
(31.76)
150m: 1:33.70
(32.41)
200m: 2:05.39
(31.69)
3 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap +0.71 2:09.89 +4.78
50m: 30.23
100m: 1:02.78
(32.55)
150m: 1:36.31
(33.53)
200m: 2:09.89
(33.58)
4 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.87 2:13.40 +8.29
50m: 30.38
100m: 1:03.43
(33.05)
150m: 1:37.75
(34.32)
200m: 2:13.40
(35.65)
5 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.67 2:16.32 +11.21
50m: 30.48
100m: 1:04.13
(33.65)
150m: 1:40.07
(35.94)
200m: 2:16.32
(36.25)
6 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap +0.75 2:18.11 +13.00
50m: 31.49
100m: 1:06.40
(34.91)
150m: 1:42.53
(36.13)
200m: 2:18.11
(35.58)
7 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap +0.72 2:20.74 +15.63
50m: 32.42
100m: 1:07.74
(35.32)
150m: 1:44.45
(36.71)
200m: 2:20.74
(36.29)
8 Lena Svedberg 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.70 2:25.52 +20.41
50m: 33.23
100m: 1:10.07
(36.84)
150m: 1:48.20
(38.13)
200m: 2:25.52
(37.32)
9 Leia Beijron 2004 Sundsvalls Simsällskap 2:26.74 +21.63
50m: 32.95
100m: 1:10.96
(38.01)
150m: 1:50.05
(39.09)
200m: 2:26.74
(36.69)
10 Nadja Rautiainen 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.80 2:28.42 +23.31
50m: 34.80
100m: 1:13.40
(38.60)
150m: 1:52.25
(38.85)
200m: 2:28.42
(36.17)
11 Ebba Lindblom 2004 Njurunda Simsällskap +0.79 2:33.24 +28.13
50m: 34.74
100m: 1:14.56
(39.82)
150m: 1:55.17
(40.61)
200m: 2:33.24
(38.07)
12 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap 2:33.29 +28.18
50m: 35.43
100m: 1:14.91
(39.48)
150m: 1:54.99
(40.08)
200m: 2:33.29
(38.30)
13 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.65 2:34.05 +28.94
50m: 35.12
100m: 1:14.65
(39.53)
150m: 1:55.15
(40.50)
200m: 2:34.05
(38.90)
14 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.81 2:34.36 +29.25
50m: 34.89
100m: 1:15.09
(40.20)
150m: 1:55.32
(40.23)
200m: 2:34.36
(39.04)
15 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap +0.67 2:37.51 +32.40
50m: 34.86
100m: 1:14.58
(39.72)
150m: 1:56.02
(41.44)
200m: 2:37.51
(41.49)
16 Elin Lindkvist 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.76 3:05.38 +1:00.27
50m: 40.86
100m: 1:29.00
(48.14)
150m: 2:18.08
(49.08)
200m: 3:05.38
(47.30)
Grenen officiell:  2019-02-23 15:15:53
2019-02-23 15:29:54 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Njurunda Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner