2020-06-07   11:31:04
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso

Document
Results
Oulun Uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 23, 2019 to Feb 24, 2019
Event 8, 400m Freestyle Men 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet 5:05.81
50m: 33.93
100m: 1:12.95
(39.02)
150m: 1:52.53
(39.58)
200m: 2:32.25
(39.72)
250m: 3:11.61
(39.36)
300m: 3:50.97
(39.36)
350m: 4:29.21
(38.24)
400m: 5:05.81
(36.60)
2 Eetu Autio 2007 Uimaseura Aquila 5:19.30 +13.49
50m: 35.77
100m: 1:16.21
(40.44)
150m: 1:57.19
(40.98)
200m: 2:38.66
(41.47)
250m: 3:19.19
(40.53)
300m: 4:00.73
(41.54)
350m: 4:41.30
(40.57)
400m: 5:19.30
(38.00)
3 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 5:21.90 +16.09
50m: 35.56
100m: 1:16.02
(40.46)
150m: 1:57.58
(41.56)
200m: 2:38.83
(41.25)
250m: 3:20.51
(41.68)
300m: 4:01.72
(41.21)
350m: 4:42.83
(41.11)
400m: 5:21.90
(39.07)
4 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 5:30.64 +24.83
50m: 37.86
100m: 1:20.63
(42.77)
150m: 2:02.76
(42.13)
200m: 2:46.06
(43.30)
250m: 3:28.24
(42.18)
300m: 4:10.96
(42.72)
350m: 4:51.94
(40.98)
400m: 5:30.64
(38.70)
5 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 5:40.36 +34.55
50m: 35.37
100m: 1:17.66
(42.29)
150m: 2:01.85
(44.19)
200m: 2:45.70
(43.85)
250m: 3:30.44
(44.74)
300m: 4:14.92
(44.48)
350m: 4:59.62
(44.70)
400m: 5:40.36
(40.74)
6 Weeti Niemi 2006 Swimming Club Rovaniemi 5:58.19 +52.38
50m: 40.24
100m: 1:23.80
(43.56)
150m: 2:08.39
(44.59)
200m: 2:54.22
(45.83)
250m: 3:40.94
(46.72)
300m: 4:27.22
(46.28)
350m: 5:13.51
(46.29)
400m: 5:58.19
(44.68)
7 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 5:58.51 +52.70
50m: 39.74
100m: 1:25.12
(45.38)
150m: 2:11.57
(46.45)
200m: 2:58.45
(46.88)
250m: 3:45.96
(47.51)
300m: 4:32.31
(46.35)
350m: 5:17.90
(45.59)
400m: 5:58.51
(40.61)
8 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 6:02.46 +56.65
50m: 38.64
100m: 1:24.64
(46.00)
150m: 2:11.45
(46.81)
200m: 2:58.92
(47.47)
250m: 3:47.27
(48.35)
300m: 4:34.91
(47.64)
350m: 5:19.27
(44.36)
400m: 6:02.46
(43.19)
9 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet 6:06.07 +1:00.26
50m: 41.91
100m: 1:29.34
(47.43)
150m: 2:17.12
(47.78)
200m: 3:05.20
(48.08)
250m: 3:52.44
(47.24)
300m: 4:38.03
(45.59)
350m: 5:23.83
(45.80)
400m: 6:06.07
(42.24)
10 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 6:08.44 +1:02.63
50m: 41.02
100m: 1:27.92
(46.90)
150m: 2:16.32
(48.40)
200m: 3:03.52
(47.20)
250m: 3:52.16
(48.64)
300m: 4:38.15
(45.99)
350m: 5:25.31
(47.16)
400m: 6:08.44
(43.13)
11 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 6:08.49 +1:02.68
50m: 40.96
100m: 1:27.59
(46.63)
150m: 2:15.32
(47.73)
200m: 3:02.47
(47.15)
250m: 3:49.87
(47.40)
300m: 4:37.88
(48.01)
350m: 5:25.31
(47.43)
400m: 6:08.49
(43.18)
12 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 6:18.59 +1:12.78
50m: 40.61
100m: 1:27.48
(46.87)
150m: 2:15.68
(48.20)
200m: 3:04.28
(48.60)
250m: 3:53.53
(49.25)
300m: 4:43.50
(49.97)
350m: 5:32.23
(48.73)
400m: 6:18.59
(46.36)
13 Iivari Kautiainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 6:18.62 +1:12.81
50m: 42.84
100m: 1:31.87
(49.03)
150m: 2:21.26
(49.39)
200m: 3:08.47
(47.21)
250m: 3:58.00
(49.53)
300m: 4:46.02
(48.02)
350m: 5:33.87
(47.85)
400m: 6:18.62
(44.75)
14 Antti Turunen 2007 Oulun Uinti 1906 6:23.01 +1:17.20
50m: 40.44
100m: 1:27.93
(47.49)
150m: 2:16.79
(48.86)
200m: 3:05.60
(48.81)
250m: 3:54.40
(48.80)
300m: 4:46.09
(51.69)
350m: 5:35.92
(49.83)
400m: 6:23.01
(47.09)
15 Julius Jakkula 2006 Oulun Uinti 1906 6:25.84 +1:20.03
50m: 42.56
100m: 1:31.25
(48.69)
150m: 2:20.96
(49.71)
200m: 3:10.36
(49.40)
250m: 4:00.07
(49.71)
300m: 4:49.65
(49.58)
350m: 5:38.43
(48.78)
400m: 6:25.84
(47.41)
16 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 6:34.00 +1:28.19
50m: 39.72
100m: 1:28.17
(48.45)
150m: 2:19.94
(51.77)
200m: 3:10.40
(50.46)
250m: 4:01.35
(50.95)
300m: 4:53.13
(51.78)
350m: 5:45.55
(52.42)
400m: 6:34.00
(48.45)
17 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 6:44.24 +1:38.43
50m: 44.30
100m: 1:35.77
(51.47)
150m: 2:28.27
(52.50)
200m: 3:21.29
(53.02)
250m: 4:14.06
(52.77)
300m: 5:06.09
(52.03)
350m: 5:57.77
(51.68)
400m: 6:44.24
(46.47)
18 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 6:51.21 +1:45.40
50m: 43.76
100m: 1:36.23
(52.47)
150m: 2:29.63
(53.40)
200m: 3:24.00
(54.37)
250m: 4:16.02
(52.02)
300m: 5:11.35
(55.33)
350m: 6:04.17
(52.82)
400m: 6:51.21
(47.04)
19 Sepehr Torabihaghighi 2006 Oulun Uinti 1906 7:05.58 +1:59.77
50m: 46.10
100m: 1:39.33
(53.23)
150m: 2:34.57
(55.24)
200m: 3:29.42
(54.85)
250m: 4:25.87
(56.45)
300m: 5:21.84
(55.97)
350m: 6:16.87
(55.03)
400m: 7:05.58
(48.71)
20 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 7:07.07 +2:01.26
50m: 44.96
100m: 1:39.92
(54.96)
150m: 2:34.49
(54.57)
200m: 3:31.20
(56.71)
250m: 4:25.64
(54.44)
300m: 5:21.60
(55.96)
350m: 6:15.86
(54.26)
400m: 7:07.07
(51.21)
21 Jaakko Peltonen 2008 Oulun Uinti 1906 7:14.65 +2:08.84
50m: 45.05
100m: 1:39.32
(54.27)
150m: 2:35.47
(56.15)
200m: 3:32.24
(56.77)
250m: 4:27.54
(55.30)
300m: 5:25.32
(57.78)
350m: 6:22.62
(57.30)
400m: 7:14.65
(52.03)
22 Arttu Ranta-Valkama 2006 Swimming Club Rovaniemi 7:27.88 +2:22.07
50m: 45.71
100m: 1:39.75
(54.04)
150m: 2:39.34
(59.59)
200m: 3:37.02
(57.68)
250m: 4:38.29
(1:01.27)
300m: 5:35.70
(57.41)
350m: 6:33.94
(58.24)
400m: 7:27.88
(53.94)
- Julius Katajaharju 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
Event official at: 23.2.2019 16:00:41
Event 8, 400m Freestyle Men 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 4:28.92
50m: 30.43
100m: 1:04.45
(34.02)
150m: 1:38.27
(33.82)
200m: 2:12.78
(34.51)
250m: 2:47.24
(34.46)
300m: 3:21.86
(34.62)
350m: 3:56.08
(34.22)
400m: 4:28.92
(32.84)
2 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 4:29.61 +0.69
50m: 28.94
100m: 1:00.97
(32.03)
150m: 1:34.19
(33.22)
200m: 2:08.31
(34.12)
250m: 2:43.08
(34.77)
300m: 3:18.57
(35.49)
350m: 3:54.25
(35.68)
400m: 4:29.61
(35.36)
3 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 4:36.44 +7.52
50m: 30.49
100m: 1:04.56
(34.07)
150m: 1:39.78
(35.22)
200m: 2:15.53
(35.75)
250m: 2:51.37
(35.84)
300m: 3:26.97
(35.60)
350m: 4:02.86
(35.89)
400m: 4:36.44
(33.58)
4 Jere Hannuksela 2004 Haukiputaan Heitto 4:45.93 +17.01
50m: 31.64
100m: 1:07.45
(35.81)
150m: 1:44.39
(36.94)
200m: 2:21.55
(37.16)
250m: 2:58.05
(36.50)
300m: 3:35.26
(37.21)
350m: 4:11.23
(35.97)
400m: 4:45.93
(34.70)
5 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 4:55.49 +26.57
50m: 31.98
100m: 1:08.95
(36.97)
150m: 1:47.15
(38.20)
200m: 2:25.16
(38.01)
250m: 3:03.06
(37.90)
300m: 3:41.17
(38.11)
350m: 4:19.11
(37.94)
400m: 4:55.49
(36.38)
6 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 4:59.05 +30.13
50m: 32.96
100m: 1:08.48
(35.52)
150m: 1:46.13
(37.65)
200m: 2:23.98
(37.85)
250m: 3:01.88
(37.90)
300m: 3:41.45
(39.57)
350m: 4:21.55
(40.10)
400m: 4:59.05
(37.50)
7 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 5:02.30 +33.38
50m: 35.02
100m: 1:12.94
(37.92)
150m: 1:51.33
(38.39)
200m: 2:29.68
(38.35)
250m: 3:08.33
(38.65)
300m: 3:46.52
(38.19)
350m: 4:26.45
(39.93)
400m: 5:02.30
(35.85)
8 Emil Saha 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 5:03.36 +34.44
50m: 34.03
100m: 1:11.60
(37.57)
150m: 1:50.11
(38.51)
200m: 2:29.06
(38.95)
250m: 3:08.33
(39.27)
300m: 3:47.90
(39.57)
350m: 4:27.21
(39.31)
400m: 5:03.36
(36.15)
9 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 5:08.14 +39.22
50m: 36.22
100m: 1:15.05
(38.83)
150m: 1:53.84
(38.79)
200m: 2:33.09
(39.25)
250m: 3:12.02
(38.93)
300m: 3:51.66
(39.64)
350m: 4:31.28
(39.62)
400m: 5:08.14
(36.86)
10 Elmeri Kauppila 2004 Oulun Lohet 5:23.60 +54.68
50m: 35.32
100m: 1:15.25
(39.93)
150m: 1:56.63
(41.38)
200m: 2:38.59
(41.96)
250m: 3:19.81
(41.22)
300m: 4:02.20
(42.39)
350m: 4:43.89
(41.69)
400m: 5:23.60
(39.71)
11 Joel Jokiaho 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 5:28.29 +59.37
50m: 34.99
100m: 1:15.17
(40.18)
150m: 1:56.61
(41.44)
200m: 2:39.07
(42.46)
250m: 3:21.73
(42.66)
300m: 4:04.34
(42.61)
350m: 4:47.12
(42.78)
400m: 5:28.29
(41.17)
12 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 5:33.53 +1:04.61
50m: 36.62
100m: 1:18.06
(41.44)
150m: 2:02.33
(44.27)
200m: 2:44.17
(41.84)
250m: 3:28.09
(43.92)
300m: 4:11.09
(43.00)
350m: 4:53.25
(42.16)
400m: 5:33.53
(40.28)
13 Ilari Raesalmi 2005 Oulun Uinti 1906 6:01.68 +1:32.76
50m: 39.63
100m: 1:23.76
(44.13)
150m: 2:09.85
(46.09)
200m: 2:56.35
(46.50)
250m: 3:43.46
(47.11)
300m: 4:30.83
(47.37)
350m: 5:17.73
(46.90)
400m: 6:01.68
(43.95)
14 Otso Kotila 2004 Oulun Lohet 6:29.45 +2:00.53
50m: 41.84
100m: 1:30.52
(48.68)
150m: 2:20.99
(50.47)
200m: 3:11.99
(51.00)
250m: 4:03.24
(51.25)
300m: 4:53.39
(50.15)
350m: 5:43.12
(49.73)
400m: 6:29.45
(46.33)
- Olli Alanko 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
Event official at: 23.2.2019 16:00:41
Event 8, 400m Freestyle Men 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 4:15.03
50m: 28.99
100m: 1:01.10
(32.11)
150m: 1:33.52
(32.42)
200m: 2:05.94
(32.42)
250m: 2:37.85
(31.91)
300m: 3:10.56
(32.71)
350m: 3:43.44
(32.88)
400m: 4:15.03
(31.59)
2 Tapio Junninen 1995 Alvesta Simsällskap 4:17.24 +2.21
50m: 28.42
100m: 59.28
(30.86)
150m: 1:31.32
(32.04)
200m: 2:04.04
(32.72)
250m: 2:37.18
(33.14)
300m: 3:11.63
(34.45)
350m: 3:44.96
(33.33)
400m: 4:17.24
(32.28)
3 Atte Moilanen 2001 Oulun Uinti 1906 4:20.77 +5.74
50m: 28.96
100m: 1:01.28
(32.32)
150m: 1:34.97
(33.69)
200m: 2:08.63
(33.66)
250m: 2:42.21
(33.58)
300m: 3:15.52
(33.31)
350m: 3:48.78
(33.26)
400m: 4:20.77
(31.99)
4 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 4:23.43 +8.40
50m: 28.89
100m: 1:01.10
(32.21)
150m: 1:34.50
(33.40)
200m: 2:08.23
(33.73)
250m: 2:42.57
(34.34)
300m: 3:16.52
(33.95)
350m: 3:50.86
(34.34)
400m: 4:23.43
(32.57)
5 Janne Tyni 2000 Oulun Uinti 1906 4:34.25 +19.22
50m: 29.81
100m: 1:03.18
(33.37)
150m: 1:37.78
(34.60)
200m: 2:12.53
(34.75)
250m: 2:48.06
(35.53)
300m: 3:24.13
(36.07)
350m: 3:59.18
(35.05)
400m: 4:34.25
(35.07)
6 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi 4:42.96 +27.93
50m: 30.26
100m: 1:04.07
(33.81)
150m: 1:39.64
(35.57)
200m: 2:16.55
(36.91)
250m: 2:53.66
(37.11)
300m: 3:30.56
(36.90)
350m: 4:08.01
(37.45)
400m: 4:42.96
(34.95)
7 Joonas Järvi 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 4:44.32 +29.29
50m: 30.62
100m: 1:05.37
(34.75)
150m: 1:40.69
(35.32)
200m: 2:16.78
(36.09)
250m: 2:53.19
(36.41)
300m: 3:29.96
(36.77)
350m: 4:07.63
(37.67)
400m: 4:44.32
(36.69)
8 Antti Latikka 1990 Swimming Club Rovaniemi 4:56.92 +41.89
50m: 32.27
100m: 1:08.46
(36.19)
150m: 1:45.95
(37.49)
200m: 2:24.94
(38.99)
250m: 3:02.60
(37.66)
300m: 3:40.91
(38.31)
350m: 4:19.44
(38.53)
400m: 4:56.92
(37.48)
9 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 5:16.23 +1:01.20
50m: 34.85
100m: 1:13.37
(38.52)
150m: 1:53.37
(40.00)
200m: 2:33.81
(40.44)
250m: 3:14.61
(40.80)
300m: 3:55.40
(40.79)
350m: 4:36.49
(41.09)
400m: 5:16.23
(39.74)
10 Leevi Kärnä 2001 Kajaanin Uimaseura 5:19.17 +1:04.14
50m: 32.82
100m: 1:12.77
(39.95)
150m: 1:52.69
(39.92)
200m: 2:34.23
(41.54)
250m: 3:15.46
(41.23)
300m: 3:57.57
(42.11)
350m: 4:39.36
(41.79)
400m: 5:19.17
(39.81)
11 Miikka Mattila 1977 Oulun Uinti 1906 6:01.45 +1:46.42
50m: 37.80
100m: 1:20.35
(42.55)
150m: 2:04.90
(44.55)
200m: 2:50.45
(45.55)
250m: 3:37.14
(46.69)
300m: 4:24.72
(47.58)
350m: 5:14.16
(49.44)
400m: 6:01.45
(47.29)
12 Heikki Koskela 1968 Oulun Uinti 1906 6:15.11 +2:00.08
50m: 39.71
100m: 1:25.53
(45.82)
150m: 2:13.31
(47.78)
200m: 3:02.44
(49.13)
250m: 3:51.45
(49.01)
300m: 4:40.69
(49.24)
350m: 5:29.11
(48.42)
400m: 6:15.11
(46.00)
- Oliver Kela 2002 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW 4.4
Event official at: 23.2.2019 16:00:41
2019-02-23 16:01:09 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner