2020-05-25   03:23:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso

Document
Results
Oulun Uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 23, 2019 to Feb 24, 2019
Event 6, 50m Butterfly Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 46.10
2 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi 47.26 +1.16
3 Miro Knuutila 2008 Vieskan Uimarit 50.46 +4.36
4 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 51.22 +5.12
5 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 51.27 +5.17
6 Oliver Norrena 2008 Oulun Uinti 1906 52.29 +6.19
7 Tuomas Pääaho 2008 Oulun Lohet 52.59 +6.49
8 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 57.95 +11.85
- Eero Ranta-Valkama 2009 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW 8.2
Event official at: 23.2.2019 14:07:40
Event 6, 50m Butterfly Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 37.05
2 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 37.43 +0.38
3 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 38.06 +1.01
4 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 39.25 +2.20
5 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 46.47 +9.42
6 Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit 46.61 +9.56
7 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 47.04 +9.99
8 Sandy Yin 2007 Oulun Lohet 48.88 +11.83
9 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 49.35 +12.30
10 Elmeri Kaihua 2006 Swimming Club Rovaniemi 50.68 +13.63
11 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 53.36 +16.31
12 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 54.69 +17.64
13 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 55.09 +18.04
14 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 58.86 +21.81
15 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 1:02.93 +25.88
16 Juho Rytilahti 2006 Oulun Uinti 1906 1:03.87 +26.82
- Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 8.3
- Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
Event official at: 23.2.2019 14:07:40
Event 6, 50m Butterfly Men 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 26.95
2 Elias Kalliokoski 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 28.59 +1.64
3 Toni Lipponen 2003 Kemin Uimaseura 28.82 +1.87
4 Filip Jåfs 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 29.75 +2.80
5 Kasper Lytz 2003 Swimming Club Rovaniemi 29.79 +2.84
6 Roope Mutanen 2003 Haukiputaan Heitto 30.79 +3.84
7 Tudor Ratiu 2003 Swimming Club Rovaniemi 30.87 +3.92
8 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 31.22 +4.27
9 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 32.09 +5.14
10 Sohneel Mandpe 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 32.74 +5.79
11 Niko Savilakso 2003 Oulun Lohet 37.11 +10.16
12 Roni Hägen 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 38.52 +11.57
13 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 43.97 +17.02
- Sampo Jylhä 2005 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
Event official at: 23.2.2019 14:07:40
Event 6, 50m Butterfly Men 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Kallinen 1999 Oulun Lohet 26.92
2 Janne Lantto 1994 Oulun Lohet 27.13 +0.21
3 Topi Lukkarinen 2000 Swimming Club Rovaniemi 27.50 +0.58
4 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 27.98 +1.06
5 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 28.31 +1.39
6 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 28.35 +1.43
7 Mostafa Ismail 1989 Oulun Lohet 28.54 +1.62
8 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 28.60 +1.68
9 Juho Anttila 2000 Oulun Uinti 1906 28.83 +1.91
10 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 29.13 +2.21
10 Oliver Kela 2002 Swimming Club Rovaniemi 29.13 +2.21
12 Leevi Kärnä 2001 Kajaanin Uimaseura 29.31 +2.39
13 Tuomas Järvelä 1994 Oulun Lohet 29.33 +2.41
14 Valtteri Viitanen 1993 Haparanda Sportklubb Taktik 29.48 +2.56
15 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 29.58 +2.66
16 Aleksanteri Angelva 2001 Swimming Club Rovaniemi 32.69 +5.77
17 Kalle Huttunen 2002 Oulun Lohet 35.98 +9.06
Event official at: 23.2.2019 14:07:40
2019-02-23 14:07:52 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner