2020-05-25   04:50:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso

Document
Results
Oulun Uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 23, 2019 to Feb 24, 2019
Event 3, 100m Backstroke Women 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 1:23.56
50m: 40.78
100m: 1:23.56
(42.78)
2 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 1:24.73 +1.17
50m: 42.55
100m: 1:24.73
(42.18)
3 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:25.27 +1.71
50m: 42.66
100m: 1:25.27
(42.61)
4 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet 1:26.23 +2.67
50m: 41.56
100m: 1:26.23
(44.67)
5 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 1:26.29 +2.73
50m: 41.90
100m: 1:26.29
(44.39)
6 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 1:26.48 +2.92
50m: 43.17
100m: 1:26.48
(43.31)
7 Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 1:26.85 +3.29
50m: 42.60
100m: 1:26.85
(44.25)
8 Aava Näykki 2007 Kempeleen Pyrintö 1:27.72 +4.16
50m: 42.69
100m: 1:27.72
(45.03)
8 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 1:27.72 +4.16
50m: 44.26
100m: 1:27.72
(43.46)
10 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 1:31.17 +7.61
50m: 44.95
100m: 1:31.17
(46.22)
11 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto 1:32.31 +8.75
50m: 45.06
100m: 1:32.31
(47.25)
12 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:32.67 +9.11
50m: 45.71
100m: 1:32.67
(46.96)
13 Meeri Uusitalo 2007 Oulun Lohet 1:32.76 +9.20
50m: 46.69
100m: 1:32.76
(46.07)
14 Armi Aurora Tavi 2007 Kemin Uimaseura 1:32.91 +9.35
50m: 44.19
100m: 1:32.91
(48.72)
15 Emma Autio 2007 Oulun Lohet 1:33.28 +9.72
50m: 46.44
100m: 1:33.28
(46.84)
16 Milla Seppälä 2007 Kemin Uimaseura 1:33.97 +10.41
50m: 44.95
100m: 1:33.97
(49.02)
17 Maija Leinonen 2007 Haukiputaan Heitto 1:34.23 +10.67
50m: 45.84
100m: 1:34.23
(48.39)
18 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:34.39 +10.83
50m: 46.49
100m: 1:34.39
(47.90)
19 Silja Sipovaara 2007 Haukiputaan Heitto 1:34.98 +11.42
50m: 47.19
100m: 1:34.98
(47.79)
20 Siiri Rantala 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:36.89 +13.33
50m: 46.39
100m: 1:36.89
(50.50)
21 Tiia Reini 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:37.84 +14.28
50m: 47.77
100m: 1:37.84
(50.07)
22 Enni Lytz 2008 Swimming Club Rovaniemi 1:38.73 +15.17
50m: 47.07
100m: 1:38.73
(51.66)
23 Elsi Vedenjuoksu 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:39.06 +15.50
50m: 47.00
100m: 1:39.06
(52.06)
24 Saaga Beets 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:39.07 +15.51
50m: 47.60
100m: 1:39.07
(51.47)
25 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:40.33 +16.77
50m: 48.04
100m: 1:40.33
(52.29)
26 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto 1:40.57 +17.01
50m: 47.94
100m: 1:40.57
(52.63)
27 Alma Holmlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:40.79 +17.23
50m: 49.55
100m: 1:40.79
(51.24)
28 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 1:40.84 +17.28
50m: 48.79
100m: 1:40.84
(52.05)
29 Linn Löfqvist 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:41.17 +17.61
50m: 49.25
100m: 1:41.17
(51.92)
30 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit 1:41.51 +17.95
50m: 47.87
100m: 1:41.51
(53.64)
31 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 1:41.74 +18.18
50m: 49.40
100m: 1:41.74
(52.34)
32 Kristina Helsing 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:41.83 +18.27
50m: 50.97
100m: 1:41.83
(50.86)
33 Ida Koivulahti 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:41.98 +18.42
50m: 49.85
100m: 1:41.98
(52.13)
34 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 1:44.08 +20.52
50m: 48.98
100m: 1:44.08
(55.10)
35 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:46.50 +22.94
50m: 52.54
100m: 1:46.50
(53.96)
36 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 1:46.51 +22.95
50m: 51.06
100m: 1:46.51
(55.45)
37 Saana Kalasniemi 2009 Kemin Uimaseura 1:47.85 +24.29
50m: 50.88
100m: 1:47.85
(56.97)
38 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 1:48.06 +24.50
50m: 53.99
100m: 1:48.06
(54.07)
39 Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen 2007 Oulun Lohet 1:50.49 +26.93
50m: 53.40
100m: 1:50.49
(57.09)
40 Anni Rajala 2008 Kajaanin Uimaseura 1:50.52 +26.96
50m: 54.55
100m: 1:50.52
(55.97)
41 Ada-sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:52.78 +29.22
50m: 56.49
100m: 1:52.78
(56.29)
42 Ella Haapamäki 2008 Oulun Uinti 1906 1:52.95 +29.39
50m: 53.43
100m: 1:52.95
(59.52)
43 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 1:56.96 +33.40
50m: 55.56
100m: 1:56.96
(1:01.40)
44 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 1:57.70 +34.14
50m: 54.78
100m: 1:57.70
(1:02.92)
45 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 1:58.36 +34.80
50m: 59.55
100m: 1:58.36
(58.81)
46 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 2:00.44 +36.88
50m: 57.64
100m: 2:00.44
(1:02.80)
- Iita Kimpimäki 2007 Haukiputaan Heitto DSQ SW 6.3
- Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 6.3
Event official at: 23.2.2019 13:26:23
Event 3, 100m Backstroke Women 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 1:07.07
50m: 32.27
100m: 1:07.07
(34.80)
2 Helmi Jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö 1:08.01 +0.94
50m: 32.73
100m: 1:08.01
(35.28)
3 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 1:09.44 +2.37
50m: 34.00
100m: 1:09.44
(35.44)
4 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 1:10.26 +3.19
50m: 34.14
100m: 1:10.26
(36.12)
5 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 1:10.33 +3.26
50m: 34.83
100m: 1:10.33
(35.50)
6 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 1:10.96 +3.89
50m: 33.88
100m: 1:10.96
(37.08)
7 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:12.21 +5.14
50m: 35.10
100m: 1:12.21
(37.11)
8 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet 1:13.41 +6.34
50m: 35.82
100m: 1:13.41
(37.59)
9 Henna Känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura 1:13.82 +6.75
50m: 35.64
100m: 1:13.82
(38.18)
10 Eevi Peltonen 2004 Uimaseura Aquila 1:15.21 +8.14
50m: 36.09
100m: 1:15.21
(39.12)
11 Laura Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 1:15.68 +8.61
50m: 36.50
100m: 1:15.68
(39.18)
12 Henna Moilanen 2004 Oulun Lohet 1:17.54 +10.47
50m: 38.14
100m: 1:17.54
(39.40)
13 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 1:17.82 +10.75
50m: 36.54
100m: 1:17.82
(41.28)
14 Veera Varsanpää 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:18.02 +10.95
50m: 37.91
100m: 1:18.02
(40.11)
15 Tuulia Harju 2005 Kokkolan Uimaseura 1:18.37 +11.30
50m: 37.10
100m: 1:18.37
(41.27)
16 Inka Lytz 2004 Swimming Club Rovaniemi 1:18.61 +11.54
50m: 37.67
100m: 1:18.61
(40.94)
17 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura 1:18.62 +11.55
50m: 37.63
100m: 1:18.62
(40.99)
18 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 1:18.91 +11.84
50m: 36.63
100m: 1:18.91
(42.28)
19 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 1:19.15 +12.08
50m: 37.52
100m: 1:19.15
(41.63)
20 Jaana Nevala 2005 Vieskan Uimarit 1:19.19 +12.12
50m: 38.95
100m: 1:19.19
(40.24)
21 Gitta Nukala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:19.20 +12.13
50m: 38.78
100m: 1:19.20
(40.42)
22 Lidia Evans 2005 Swimming Club Vuokatti 1:20.29 +13.22
50m: 39.40
100m: 1:20.29
(40.89)
23 Siiri Tiilikka 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:20.33 +13.26
50m: 39.02
100m: 1:20.33
(41.31)
24 Riina Niemi 2005 Swimming Club Rovaniemi 1:21.20 +14.13
50m: 39.38
100m: 1:21.20
(41.82)
25 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura 1:21.22 +14.15
50m: 39.37
100m: 1:21.22
(41.85)
26 Essi Vilhelmiina Virta 2005 Kempeleen Pyrintö 1:21.47 +14.40
50m: 38.68
100m: 1:21.47
(42.79)
27 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:21.91 +14.84
50m: 38.81
100m: 1:21.91
(43.10)
28 Inger Isaksen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:22.49 +15.42
50m: 40.02
100m: 1:22.49
(42.47)
29 Janina Paakkolanvaara 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:22.81 +15.74
50m: 40.70
100m: 1:22.81
(42.11)
30 Anniina Haarala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:24.01 +16.94
50m: 41.33
100m: 1:24.01
(42.68)
31 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 1:24.15 +17.08
50m: 40.45
100m: 1:24.15
(43.70)
32 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 1:24.59 +17.52
50m: 41.48
100m: 1:24.59
(43.11)
33 Saana Uusitalo 2005 Oulun Lohet 1:26.45 +19.38
50m: 41.11
100m: 1:26.45
(45.34)
34 Emma Lång 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:26.97 +19.90
50m: 41.92
100m: 1:26.97
(45.05)
35 Maria Kaarlejärvi 2004 Swimming Club Rovaniemi 1:27.00 +19.93
50m: 41.93
100m: 1:27.00
(45.07)
36 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 1:28.42 +21.35
50m: 43.14
100m: 1:28.42
(45.28)
37 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 1:28.56 +21.49
50m: 43.97
100m: 1:28.56
(44.59)
38 Oona Lipponen 2006 Kemin Uimaseura 1:29.56 +22.49
50m: 43.76
100m: 1:29.56
(45.80)
39 Peppi Ojakippola 2006 Vieskan Uimarit 1:31.53 +24.46
50m: 44.06
100m: 1:31.53
(47.47)
40 Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura 1:33.09 +26.02
50m: 1:33.09
41 Aino Kauppinen 2006 Kemin Uimaseura 1:33.37 +26.30
50m: 45.46
100m: 1:33.37
(47.91)
42 Iida Ryhänen 2006 Oulun Uinti 1906 1:33.88 +26.81
50m: 45.28
100m: 1:33.88
(48.60)
43 Jenna Korpilahti 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:34.27 +27.20
50m: 45.85
100m: 1:34.27
(48.42)
44 Lilja Polojärvi 2006 Swimming Club Rovaniemi 1:38.62 +31.55
50m: 47.13
100m: 1:38.62
(51.49)
45 Inka Ylipahkala 2006 Oulun Lohet 1:38.91 +31.84
50m: 48.24
100m: 1:38.91
(50.67)
- Emilia Pelto 2005 Oulun Lohet DSQ SW 6.3
- Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit DNF
Event official at: 23.2.2019 13:26:23
Event 3, 100m Backstroke Women 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:07.43
50m: 32.64
100m: 1:07.43
(34.79)
2 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 1:09.97 +2.54
50m: 34.01
100m: 1:09.97
(35.96)
3 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 1:10.03 +2.60
50m: 33.75
100m: 1:10.03
(36.28)
4 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 1:10.19 +2.76
50m: 33.98
100m: 1:10.19
(36.21)
5 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet 1:10.78 +3.35
50m: 34.19
100m: 1:10.78
(36.59)
6 Milla Laiteenmäki 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:12.17 +4.74
50m: 34.69
100m: 1:12.17
(37.48)
7 Wilma Lakanen 2003 Kokkolan Uimaseura 1:12.64 +5.21
50m: 35.02
100m: 1:12.64
(37.62)
8 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 1:12.73 +5.30
50m: 34.38
100m: 1:12.73
(38.35)
9 Jenna Miettinen 1999 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:13.69 +6.26
50m: 35.43
100m: 1:13.69
(38.26)
10 Sonja Portin 1998 Oulun Lohet 1:13.85 +6.42
50m: 34.58
100m: 1:13.85
(39.27)
11 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 1:14.64 +7.21
50m: 35.64
100m: 1:14.64
(39.00)
12 Malla Juutinen 2003 Oulun Uinti 1906 1:15.02 +7.59
50m: 37.03
100m: 1:15.02
(37.99)
13 Jenny Grangärd 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:15.53 +8.10
50m: 36.70
100m: 1:15.53
(38.83)
14 Elisa Vakkuri 2002 Kemin Uimaseura 1:16.16 +8.73
50m: 37.26
100m: 1:16.16
(38.90)
15 Sara Ylimäki 2003 Kemin Työväen Uimarit 1:20.25 +12.82
50m: 39.35
100m: 1:20.25
(40.90)
16 Emma Jormanainen 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:20.77 +13.34
50m: 39.25
100m: 1:20.77
(41.52)
17 Jenni Tuuliainen 2003 Oulun Lohet 1:21.40 +13.97
50m: 38.77
100m: 1:21.40
(42.63)
18 Emmi Palo 2003 Kemin Uimaseura 1:23.71 +16.28
50m: 39.83
100m: 1:23.71
(43.88)
19 Jenny Aada-linnea Koskela 2003 Vieskan Uimarit 1:27.64 +20.21
50m: 41.83
100m: 1:27.64
(45.81)
20 Greta Suorsa 2003 Oulun Lohet 1:29.86 +22.43
50m: 42.97
100m: 1:29.86
(46.89)
21 Tiia Kujala 1968 Oulun Uinti 1906 1:30.08 +22.65
50m: 44.20
100m: 1:30.08
(45.88)
- Sofia Saukko 2001 Rovaniemen Uimaseura DSQ SW 6.4
Event official at: 23.2.2019 13:26:23
2019-02-23 13:27:24 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner