2020-05-25   05:05:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso

Document
Results
Oulun Uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 23, 2019 to Feb 24, 2019
Event 10, 200m Medley Men 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet 2:44.69
50m: 36.35
100m: 1:19.23
(42.88)
150m: 2:07.37
(48.14)
200m: 2:44.69
(37.32)
2 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 2:48.21 +3.52
50m: 36.39
100m: 1:18.38
(41.99)
150m: 2:11.73
(53.35)
200m: 2:48.21
(36.48)
3 Eetu Autio 2007 Uimaseura Aquila 2:53.35 +8.66
50m: 38.37
100m: 1:22.76
(44.39)
150m: 2:15.86
(53.10)
200m: 2:53.35
(37.49)
4 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 2:56.34 +11.65
50m: 40.91
100m: 1:27.25
(46.34)
150m: 2:18.39
(51.14)
200m: 2:56.34
(37.95)
5 Julius Schroderus 2006 Oulun Lohet 2:56.78 +12.09
50m: 38.93
100m: 1:23.25
(44.32)
150m: 2:18.44
(55.19)
200m: 2:56.78
(38.34)
6 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 2:58.37 +13.68
50m: 41.16
100m: 1:27.77
(46.61)
150m: 2:18.21
(50.44)
200m: 2:58.37
(40.16)
7 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 3:02.67 +17.98
50m: 39.94
100m: 1:29.79
(49.85)
150m: 2:23.58
(53.79)
200m: 3:02.67
(39.09)
8 Weeti Niemi 2006 Swimming Club Rovaniemi 3:05.08 +20.39
50m: 40.24
100m: 1:30.96
(50.72)
150m: 2:22.82
(51.86)
200m: 3:05.08
(42.26)
9 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 3:06.14 +21.45
50m: 42.58
100m: 1:29.81
(47.23)
150m: 2:26.63
(56.82)
200m: 3:06.14
(39.51)
10 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 3:08.86 +24.17
50m: 42.66
100m: 1:33.20
(50.54)
150m: 2:28.84
(55.64)
200m: 3:08.86
(40.02)
11 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 3:16.52 +31.83
50m: 42.96
100m: 1:32.12
(49.16)
150m: 2:36.05
(1:03.93)
200m: 3:16.52
(40.47)
12 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 3:17.19 +32.50
50m: 42.87
100m: 1:34.26
(51.39)
150m: 2:36.86
(1:02.60)
200m: 3:17.19
(40.33)
13 Iivari Kautiainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 3:24.76 +40.07
50m: 47.76
100m: 1:41.23
(53.47)
150m: 2:39.78
(58.55)
200m: 3:24.76
(44.98)
14 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 3:32.03 +47.34
50m: 51.86
100m: 1:48.77
(56.91)
150m: 2:47.85
(59.08)
200m: 3:32.03
(44.18)
15 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 3:33.36 +48.67
50m: 54.38
100m: 1:45.66
(51.28)
150m: 2:50.63
(1:04.97)
200m: 3:33.36
(42.73)
16 Sandy Yin 2007 Oulun Lohet 3:34.60 +49.91
50m: 51.62
100m: 1:46.49
(54.87)
150m: 2:46.29
(59.80)
200m: 3:34.60
(48.31)
17 Julius Jakkula 2006 Oulun Uinti 1906 3:39.28 +54.59
50m: 53.66
100m: 1:49.15
(55.49)
150m: 2:52.79
(1:03.64)
200m: 3:39.28
(46.49)
18 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 3:42.66 +57.97
50m: 54.40
100m: 1:54.01
(59.61)
150m: 2:53.92
(59.91)
200m: 3:42.66
(48.74)
19 Aatu Jämsä 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 3:44.02 +59.33
50m: 52.03
100m: 1:50.73
(58.70)
150m: 2:59.66
(1:08.93)
200m: 3:44.02
(44.36)
20 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 3:46.29 +1:01.60
50m: 56.65
100m: 1:57.83
(1:01.18)
150m: 3:01.52
(1:03.69)
200m: 3:46.29
(44.77)
21 Arttu Ranta-Valkama 2006 Swimming Club Rovaniemi 3:47.34 +1:02.65
50m: 53.20
100m: 1:50.82
(57.62)
150m: 2:52.57
(1:01.75)
200m: 3:47.34
(54.77)
22 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 4:04.81 +1:20.12
50m: 1:00.97
100m: 2:03.73
(1:02.76)
150m: 3:10.82
(1:07.09)
200m: 4:04.81
(53.99)
23 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 4:04.97 +1:20.28
50m: 1:00.62
100m: 2:03.33
(1:02.71)
150m: 3:10.06
(1:06.73)
200m: 4:04.97
(54.91)
- Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit DSQ SW 8.2
- Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto DSQ SW 9.3
Event official at: 23.2.2019 17:29:58
Event 10, 200m Medley Men 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 2:23.38
50m: 29.44
100m: 1:05.91
(36.47)
150m: 1:50.20
(44.29)
200m: 2:23.38
(33.18)
2 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 2:24.15 +0.77
50m: 31.35
100m: 1:10.32
(38.97)
150m: 1:50.77
(40.45)
200m: 2:24.15
(33.38)
3 Elias Kalliokoski 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 2:25.17 +1.79
50m: 30.85
100m: 1:09.67
(38.82)
150m: 1:50.37
(40.70)
200m: 2:25.17
(34.80)
4 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 2:25.81 +2.43
50m: 29.80
100m: 1:08.26
(38.46)
150m: 1:52.75
(44.49)
200m: 2:25.81
(33.06)
5 Eetu Haipus 2004 Oulun Lohet 2:27.87 +4.49
50m: 32.92
100m: 1:09.50
(36.58)
150m: 1:55.69
(46.19)
200m: 2:27.87
(32.18)
6 Arttu Haipus 2004 Oulun Lohet 2:27.92 +4.54
50m: 32.62
100m: 1:08.93
(36.31)
150m: 1:56.47
(47.54)
200m: 2:27.92
(31.45)
7 Filip Jåfs 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 2:28.28 +4.90
50m: 30.57
100m: 1:09.64
(39.07)
150m: 1:56.43
(46.79)
200m: 2:28.28
(31.85)
8 Cedric Decena 2004 Oulun Lohet 2:33.74 +10.36
50m: 30.98
100m: 1:09.94
(38.96)
150m: 1:56.55
(46.61)
200m: 2:33.74
(37.19)
9 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 2:37.55 +14.17
50m: 32.99
100m: 1:12.96
(39.97)
150m: 2:02.34
(49.38)
200m: 2:37.55
(35.21)
10 Vili Rantasuo 2004 Oulun Lohet 2:40.21 +16.83
50m: 36.67
100m: 1:16.84
(40.17)
150m: 2:03.43
(46.59)
200m: 2:40.21
(36.78)
11 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 2:42.99 +19.61
50m: 33.87
100m: 1:15.80
(41.93)
150m: 2:07.69
(51.89)
200m: 2:42.99
(35.30)
12 Jere Heikkilä 2004 Oulun Lohet 2:43.88 +20.50
50m: 37.80
100m: 1:20.53
(42.73)
150m: 2:07.74
(47.21)
200m: 2:43.88
(36.14)
13 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 2:49.92 +26.54
50m: 35.15
100m: 1:23.06
(47.91)
150m: 2:13.11
(50.05)
200m: 2:49.92
(36.81)
14 Elias Mikkonen 2005 Oulun Lohet 2:53.86 +30.48
50m: 41.35
100m: 1:26.42
(45.07)
150m: 2:16.68
(50.26)
200m: 2:53.86
(37.18)
15 Aapo Karjalainen 2004 Kajaanin Uimaseura 2:56.56 +33.18
50m: 39.22
100m: 1:23.05
(43.83)
150m: 2:15.75
(52.70)
200m: 2:56.56
(40.81)
16 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 3:19.29 +55.91
50m: 44.44
100m: 1:35.42
(50.98)
150m: 2:35.65
(1:00.23)
200m: 3:19.29
(43.64)
- Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti DSQ SW 9.3
- Felix Koho 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
Event official at: 23.2.2019 17:29:58
Event 10, 200m Medley Men 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tapio Junninen 1995 Alvesta Simsällskap 2:11.43
50m: 29.30
100m: 1:03.94
(34.64)
150m: 1:40.17
(36.23)
200m: 2:11.43
(31.26)
2 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 2:21.42 +9.99
50m: 29.71
100m: 1:07.24
(37.53)
150m: 1:49.07
(41.83)
200m: 2:21.42
(32.35)
3 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 2:22.03 +10.60
50m: 30.79
100m: 1:07.69
(36.90)
150m: 1:50.72
(43.03)
200m: 2:22.03
(31.31)
4 Topi Lukkarinen 2000 Swimming Club Rovaniemi 2:26.73 +15.30
50m: 28.46
100m: 1:06.61
(38.15)
150m: 1:52.40
(45.79)
200m: 2:26.73
(34.33)
5 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 2:27.68 +16.25
50m: 32.98
100m: 1:10.48
(37.50)
150m: 1:52.11
(41.63)
200m: 2:27.68
(35.57)
6 Janne Tyni 2000 Oulun Uinti 1906 2:29.54 +18.11
50m: 32.48
100m: 1:13.72
(41.24)
150m: 1:53.50
(39.78)
200m: 2:29.54
(36.04)
7 Joonas Järvi 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 2:30.50 +19.07
50m: 30.01
100m: 1:10.42
(40.41)
150m: 1:58.14
(47.72)
200m: 2:30.50
(32.36)
8 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 2:53.48 +42.05
50m: 37.16
100m: 1:23.44
(46.28)
150m: 2:15.84
(52.40)
200m: 2:53.48
(37.64)
Event official at: 23.2.2019 17:29:58
2019-02-23 17:30:12 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner