2020-05-25   04:59:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Oulun Uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 23, 2019 to Feb 24, 2019
Event 1, 200m Breaststroke Women 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lina Juutilainen 2007 Rovaniemen Uimaseura 3:24.18
50m: 46.13
100m: 1:38.19
(52.06)
150m: 2:32.32
(54.13)
200m: 3:24.18
(51.86)
2 Mea Prykäri 2007 Oulun Lohet 3:38.46 +14.28
50m: 51.28
100m: 1:46.01
(54.73)
150m: 2:43.19
(57.18)
200m: 3:38.46
(55.27)
3 Mira Marttila 2009 Kempeleen Pyrintö 3:57.34 +33.16
50m: 56.11
100m: 1:56.77
(1:00.66)
150m: 2:57.84
(1:01.07)
200m: 3:57.34
(59.50)
4 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 4:15.82 +51.64
50m: 58.03
100m: 2:03.26
(1:05.23)
150m: 3:10.06
(1:06.80)
200m: 4:15.82
(1:05.76)
5 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 4:19.25 +55.07
50m: 1:00.51
100m: 2:06.66
(1:06.15)
150m: 3:14.26
(1:07.60)
200m: 4:19.25
(1:04.99)
6 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 4:37.06 +1:12.88
50m: 2:12.93
100m: 4:37.06
(2:24.13)
Event official at: 23.2.2019 12:37:23
Event 1, 200m Breaststroke Women 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aamu Knuuttila 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 2:59.69
50m: 41.46
100m: 1:26.26
(44.80)
150m: 2:13.46
(47.20)
200m: 2:59.69
(46.23)
2 Aada Hirvasoja 2005 Haukiputaan Heitto 2:59.88 +0.19
50m: 42.24
100m: 1:27.42
(45.18)
150m: 2:14.15
(46.73)
200m: 2:59.88
(45.73)
3 Pihla Äkkinen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 3:01.58 +1.89
50m: 40.65
100m: 1:26.09
(45.44)
150m: 2:13.77
(47.68)
200m: 3:01.58
(47.81)
4 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 3:01.75 +2.06
50m: 42.46
100m: 1:28.45
(45.99)
150m: 2:17.05
(48.60)
200m: 3:01.75
(44.70)
5 Pirita Hautala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 3:03.80 +4.11
50m: 42.86
100m: 1:29.36
(46.50)
150m: 2:17.20
(47.84)
200m: 3:03.80
(46.60)
6 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 3:04.64 +4.95
50m: 39.15
100m: 1:25.76
(46.61)
150m: 2:14.74
(48.98)
200m: 3:04.64
(49.90)
7 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö 3:04.93 +5.24
50m: 40.83
100m: 1:27.46
(46.63)
150m: 2:15.46
(48.00)
200m: 3:04.93
(49.47)
8 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 3:05.05 +5.36
50m: 40.84
100m: 1:27.87
(47.03)
150m: 2:17.44
(49.57)
200m: 3:05.05
(47.61)
9 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 3:16.60 +16.91
50m: 42.65
100m: 1:32.68
(50.03)
150m: 2:25.67
(52.99)
200m: 3:16.60
(50.93)
10 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 3:21.29 +21.60
50m: 46.11
100m: 1:38.78
(52.67)
150m: 2:31.37
(52.59)
200m: 3:21.29
(49.92)
11 Vilma Utriainen 2005 Kempeleen Pyrintö 3:28.63 +28.94
50m: 47.50
100m: 1:39.72
(52.22)
150m: 2:34.18
(54.46)
200m: 3:28.63
(54.45)
12 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 3:33.32 +33.63
50m: 46.82
100m: 1:42.41
(55.59)
150m: 2:39.72
(57.31)
200m: 3:33.32
(53.60)
13 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 3:33.71 +34.02
50m: 49.68
100m: 1:45.93
(56.25)
150m: 2:43.08
(57.15)
200m: 3:33.71
(50.63)
14 Fanni Törmänen 2006 Kempeleen Pyrintö 3:34.08 +34.39
50m: 48.52
150m: 2:41.05
(2:41.05)
200m: 3:34.08
(53.03)
15 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 3:34.86 +35.17
50m: 47.08
100m: 1:43.28
(56.20)
150m: 2:40.20
(56.92)
200m: 3:34.86
(54.66)
16 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 3:38.73 +39.04
50m: 47.74
100m: 1:44.11
(56.37)
150m: 2:42.43
(58.32)
200m: 3:38.73
(56.30)
17 Anniina Törmi 2005 Oulun Uinti 1906 3:42.41 +42.72
50m: 1:46.25
100m: 3:42.41
(1:56.16)
18 Viivi Häikiö 2006 Oulun Uinti 1906 3:43.12 +43.43
50m: 48.61
100m: 1:47.53
(58.92)
150m: 2:45.44
(57.91)
200m: 3:43.12
(57.68)
19 Anni Backman 2006 Oulun Uinti 1906 3:43.34 +43.65
100m: 3:43.34
(3:43.34)
20 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 3:51.82 +52.13
50m: 50.94
100m: 1:51.74
(1:00.80)
150m: 2:52.74
(1:01.00)
200m: 3:51.82
(59.08)
21 Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 3:53.69 +54.00
50m: 52.99
100m: 1:54.15
(1:01.16)
150m: 2:54.08
(59.93)
200m: 3:53.69
(59.61)
- Anna Villför 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNF
Event official at: 23.2.2019 12:37:23
Event 1, 200m Breaststroke Women 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit 2:50.97
50m: 39.85
150m: 2:07.63
(2:07.63)
200m: 2:50.97
(43.34)
2 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 2:59.66 +8.69
50m: 41.17
100m: 1:26.75
(45.58)
150m: 2:13.33
(46.58)
200m: 2:59.66
(46.33)
3 Amalia Siekkinen 2002 Oulun Lohet 3:02.40 +11.43
50m: 40.81
100m: 1:26.36
(45.55)
150m: 2:13.80
(47.44)
200m: 3:02.40
(48.60)
4 Maisa Berg 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 3:06.06 +15.09
50m: 42.60
100m: 1:30.12
(47.52)
150m: 2:17.91
(47.79)
200m: 3:06.06
(48.15)
5 Aino Jerohin 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 3:09.67 +18.70
50m: 42.92
100m: 1:30.31
(47.39)
150m: 2:19.95
(49.64)
200m: 3:09.67
(49.72)
6 Clara-sophie Scheib 2003 Kempeleen Pyrintö 3:21.09 +30.12
50m: 44.99
100m: 1:35.49
(50.50)
150m: 2:27.73
(52.24)
200m: 3:21.09
(53.36)
Event official at: 23.2.2019 12:37:23
2019-02-23 12:37:31 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 23, 2019 to Feb 24, 2019
Event 2, 200m Breaststroke Men 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 3:42.51
50m: 51.87
100m: 1:50.90
(59.03)
150m: 2:47.96
(57.06)
200m: 3:42.51
(54.55)
2 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 3:56.46 +13.95
50m: 56.05
100m: 1:57.33
(1:01.28)
150m: 2:58.19
(1:00.86)
200m: 3:56.46
(58.27)
Event official at: 23.2.2019 12:51:20
Event 2, 200m Breaststroke Men 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 2:32.21
50m: 35.06
100m: 1:14.04
(38.98)
150m: 1:53.42
(39.38)
200m: 2:32.21
(38.79)
2 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 2:37.50 +5.29
50m: 36.01
100m: 1:17.06
(41.05)
150m: 1:57.39
(40.33)
200m: 2:37.50
(40.11)
3 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 2:46.22 +14.01
50m: 36.05
100m: 1:18.54
(42.49)
150m: 2:02.41
(43.87)
200m: 2:46.22
(43.81)
4 Jere Heikkilä 2004 Oulun Lohet 2:59.47 +27.26
50m: 41.31
100m: 1:28.41
(47.10)
150m: 2:13.82
(45.41)
200m: 2:59.47
(45.65)
5 Kasper Lytz 2003 Swimming Club Rovaniemi 3:10.78 +38.57
50m: 41.01
100m: 1:30.78
(49.77)
150m: 2:21.16
(50.38)
200m: 3:10.78
(49.62)
6 Aapo Karjalainen 2004 Kajaanin Uimaseura 3:13.11 +40.90
50m: 43.46
100m: 1:32.87
(49.41)
150m: 2:23.11
(50.24)
200m: 3:13.11
(50.00)
7 Elias Mikkonen 2005 Oulun Lohet 3:13.75 +41.54
50m: 45.61
100m: 1:34.86
(49.25)
150m: 2:25.50
(50.64)
200m: 3:13.75
(48.25)
8 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 3:18.69 +46.48
50m: 43.96
100m: 1:34.01
(50.05)
150m: 2:28.13
(54.12)
200m: 3:18.69
(50.56)
9 Roni Hägen 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 3:21.41 +49.20
50m: 44.96
100m: 1:35.87
(50.91)
150m: 2:29.85
(53.98)
200m: 3:21.41
(51.56)
10 Ilari Raesalmi 2005 Oulun Uinti 1906 3:37.68 +1:05.47
50m: 49.30
100m: 1:45.74
(56.44)
150m: 2:43.70
(57.96)
200m: 3:37.68
(53.98)
11 Elias Laukka 2005 Kempeleen Pyrintö 3:37.91 +1:05.70
50m: 48.04
100m: 1:44.44
(56.40)
150m: 2:41.96
(57.52)
200m: 3:37.91
(55.95)
12 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 3:39.66 +1:07.45
50m: 50.09
100m: 1:48.31
(58.22)
150m: 2:44.29
(55.98)
200m: 3:39.66
(55.37)
Event official at: 23.2.2019 12:51:20
Event 2, 200m Breaststroke Men 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tapio Junninen 1995 Alvesta Simsällskap 2:19.68
50m: 32.10
100m: 1:07.10
(35.00)
150m: 1:44.04
(36.94)
200m: 2:19.68
(35.64)
2 Juho Keränen 2002 Oulun Lohet 2:46.19 +26.51
50m: 36.64
100m: 1:19.38
(42.74)
150m: 2:03.83
(44.45)
200m: 2:46.19
(42.36)
3 Juuso Syrjälä 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 2:46.31 +26.63
50m: 35.60
100m: 1:16.75
(41.15)
150m: 2:00.69
(43.94)
200m: 2:46.31
(45.62)
4 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 3:09.57 +49.89
50m: 42.09
100m: 1:31.07
(48.98)
150m: 2:21.17
(50.10)
200m: 3:09.57
(48.40)
Event official at: 23.2.2019 12:51:20
2019-02-23 12:51:23 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 23, 2019 to Feb 24, 2019
Event 3, 100m Backstroke Women 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 1:23.56
50m: 40.78
100m: 1:23.56
(42.78)
2 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 1:24.73 +1.17
50m: 42.55
100m: 1:24.73
(42.18)
3 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:25.27 +1.71
50m: 42.66
100m: 1:25.27
(42.61)
4 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet 1:26.23 +2.67
50m: 41.56
100m: 1:26.23
(44.67)
5 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 1:26.29 +2.73
50m: 41.90
100m: 1:26.29
(44.39)
6 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 1:26.48 +2.92
50m: 43.17
100m: 1:26.48
(43.31)
7 Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 1:26.85 +3.29
50m: 42.60
100m: 1:26.85
(44.25)
8 Aava Näykki 2007 Kempeleen Pyrintö 1:27.72 +4.16
50m: 42.69
100m: 1:27.72
(45.03)
8 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 1:27.72 +4.16
50m: 44.26
100m: 1:27.72
(43.46)
10 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 1:31.17 +7.61
50m: 44.95
100m: 1:31.17
(46.22)
11 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto 1:32.31 +8.75
50m: 45.06
100m: 1:32.31
(47.25)
12 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:32.67 +9.11
50m: 45.71
100m: 1:32.67
(46.96)
13 Meeri Uusitalo 2007 Oulun Lohet 1:32.76 +9.20
50m: 46.69
100m: 1:32.76
(46.07)
14 Armi Aurora Tavi 2007 Kemin Uimaseura 1:32.91 +9.35
50m: 44.19
100m: 1:32.91
(48.72)
15 Emma Autio 2007 Oulun Lohet 1:33.28 +9.72
50m: 46.44
100m: 1:33.28
(46.84)
16 Milla Seppälä 2007 Kemin Uimaseura 1:33.97 +10.41
50m: 44.95
100m: 1:33.97
(49.02)
17 Maija Leinonen 2007 Haukiputaan Heitto 1:34.23 +10.67
50m: 45.84
100m: 1:34.23
(48.39)
18 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:34.39 +10.83
50m: 46.49
100m: 1:34.39
(47.90)
19 Silja Sipovaara 2007 Haukiputaan Heitto 1:34.98 +11.42
50m: 47.19
100m: 1:34.98
(47.79)
20 Siiri Rantala 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:36.89 +13.33
50m: 46.39
100m: 1:36.89
(50.50)
21 Tiia Reini 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:37.84 +14.28
50m: 47.77
100m: 1:37.84
(50.07)
22 Enni Lytz 2008 Swimming Club Rovaniemi 1:38.73 +15.17
50m: 47.07
100m: 1:38.73
(51.66)
23 Elsi Vedenjuoksu 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:39.06 +15.50
50m: 47.00
100m: 1:39.06
(52.06)
24 Saaga Beets 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:39.07 +15.51
50m: 47.60
100m: 1:39.07
(51.47)
25 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:40.33 +16.77
50m: 48.04
100m: 1:40.33
(52.29)
26 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto 1:40.57 +17.01
50m: 47.94
100m: 1:40.57
(52.63)
27 Alma Holmlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:40.79 +17.23
50m: 49.55
100m: 1:40.79
(51.24)
28 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 1:40.84 +17.28
50m: 48.79
100m: 1:40.84
(52.05)
29 Linn Löfqvist 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:41.17 +17.61
50m: 49.25
100m: 1:41.17
(51.92)
30 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit 1:41.51 +17.95
50m: 47.87
100m: 1:41.51
(53.64)
31 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 1:41.74 +18.18
50m: 49.40
100m: 1:41.74
(52.34)
32 Kristina Helsing 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:41.83 +18.27
50m: 50.97
100m: 1:41.83
(50.86)
33 Ida Koivulahti 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:41.98 +18.42
50m: 49.85
100m: 1:41.98
(52.13)
34 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 1:44.08 +20.52
50m: 48.98
100m: 1:44.08
(55.10)
35 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:46.50 +22.94
50m: 52.54
100m: 1:46.50
(53.96)
36 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 1:46.51 +22.95
50m: 51.06
100m: 1:46.51
(55.45)
37 Saana Kalasniemi 2009 Kemin Uimaseura 1:47.85 +24.29
50m: 50.88
100m: 1:47.85
(56.97)
38 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 1:48.06 +24.50
50m: 53.99
100m: 1:48.06
(54.07)
39 Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen 2007 Oulun Lohet 1:50.49 +26.93
50m: 53.40
100m: 1:50.49
(57.09)
40 Anni Rajala 2008 Kajaanin Uimaseura 1:50.52 +26.96
50m: 54.55
100m: 1:50.52
(55.97)
41 Ada-sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:52.78 +29.22
50m: 56.49
100m: 1:52.78
(56.29)
42 Ella Haapamäki 2008 Oulun Uinti 1906 1:52.95 +29.39
50m: 53.43
100m: 1:52.95
(59.52)
43 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 1:56.96 +33.40
50m: 55.56
100m: 1:56.96
(1:01.40)
44 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 1:57.70 +34.14
50m: 54.78
100m: 1:57.70
(1:02.92)
45 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 1:58.36 +34.80
50m: 59.55
100m: 1:58.36
(58.81)
46 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 2:00.44 +36.88
50m: 57.64
100m: 2:00.44
(1:02.80)
- Iita Kimpimäki 2007 Haukiputaan Heitto DSQ SW 6.3
- Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 6.3
Event official at: 23.2.2019 13:26:23
Event 3, 100m Backstroke Women 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 1:07.07
50m: 32.27
100m: 1:07.07
(34.80)
2 Helmi Jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö 1:08.01 +0.94
50m: 32.73
100m: 1:08.01
(35.28)
3 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 1:09.44 +2.37
50m: 34.00
100m: 1:09.44
(35.44)
4 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 1:10.26 +3.19
50m: 34.14
100m: 1:10.26
(36.12)
5 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 1:10.33 +3.26
50m: 34.83
100m: 1:10.33
(35.50)
6 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 1:10.96 +3.89
50m: 33.88
100m: 1:10.96
(37.08)
7 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:12.21 +5.14
50m: 35.10
100m: 1:12.21
(37.11)
8 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet 1:13.41 +6.34
50m: 35.82
100m: 1:13.41
(37.59)
9 Henna Känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura 1:13.82 +6.75
50m: 35.64
100m: 1:13.82
(38.18)
10 Eevi Peltonen 2004 Uimaseura Aquila 1:15.21 +8.14
50m: 36.09
100m: 1:15.21
(39.12)
11 Laura Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 1:15.68 +8.61
50m: 36.50
100m: 1:15.68
(39.18)
12 Henna Moilanen 2004 Oulun Lohet 1:17.54 +10.47
50m: 38.14
100m: 1:17.54
(39.40)
13 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 1:17.82 +10.75
50m: 36.54
100m: 1:17.82
(41.28)
14 Veera Varsanpää 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:18.02 +10.95
50m: 37.91
100m: 1:18.02
(40.11)
15 Tuulia Harju 2005 Kokkolan Uimaseura 1:18.37 +11.30
50m: 37.10
100m: 1:18.37
(41.27)
16 Inka Lytz 2004 Swimming Club Rovaniemi 1:18.61 +11.54
50m: 37.67
100m: 1:18.61
(40.94)
17 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura 1:18.62 +11.55
50m: 37.63
100m: 1:18.62
(40.99)
18 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 1:18.91 +11.84
50m: 36.63
100m: 1:18.91
(42.28)
19 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 1:19.15 +12.08
50m: 37.52
100m: 1:19.15
(41.63)
20 Jaana Nevala 2005 Vieskan Uimarit 1:19.19 +12.12
50m: 38.95
100m: 1:19.19
(40.24)
21 Gitta Nukala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:19.20 +12.13
50m: 38.78
100m: 1:19.20
(40.42)
22 Lidia Evans 2005 Swimming Club Vuokatti 1:20.29 +13.22
50m: 39.40
100m: 1:20.29
(40.89)
23 Siiri Tiilikka 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:20.33 +13.26
50m: 39.02
100m: 1:20.33
(41.31)
24 Riina Niemi 2005 Swimming Club Rovaniemi 1:21.20 +14.13
50m: 39.38
100m: 1:21.20
(41.82)
25 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura 1:21.22 +14.15
50m: 39.37
100m: 1:21.22
(41.85)
26 Essi Vilhelmiina Virta 2005 Kempeleen Pyrintö 1:21.47 +14.40
50m: 38.68
100m: 1:21.47
(42.79)
27 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:21.91 +14.84
50m: 38.81
100m: 1:21.91
(43.10)
28 Inger Isaksen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:22.49 +15.42
50m: 40.02
100m: 1:22.49
(42.47)
29 Janina Paakkolanvaara 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:22.81 +15.74
50m: 40.70
100m: 1:22.81
(42.11)
30 Anniina Haarala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:24.01 +16.94
50m: 41.33
100m: 1:24.01
(42.68)
31 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 1:24.15 +17.08
50m: 40.45
100m: 1:24.15
(43.70)
32 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 1:24.59 +17.52
50m: 41.48
100m: 1:24.59
(43.11)
33 Saana Uusitalo 2005 Oulun Lohet 1:26.45 +19.38
50m: 41.11
100m: 1:26.45
(45.34)
34 Emma Lång 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:26.97 +19.90
50m: 41.92
100m: 1:26.97
(45.05)
35 Maria Kaarlejärvi 2004 Swimming Club Rovaniemi 1:27.00 +19.93
50m: 41.93
100m: 1:27.00
(45.07)
36 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 1:28.42 +21.35
50m: 43.14
100m: 1:28.42
(45.28)
37 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 1:28.56 +21.49
50m: 43.97
100m: 1:28.56
(44.59)
38 Oona Lipponen 2006 Kemin Uimaseura 1:29.56 +22.49
50m: 43.76
100m: 1:29.56
(45.80)
39 Peppi Ojakippola 2006 Vieskan Uimarit 1:31.53 +24.46
50m: 44.06
100m: 1:31.53
(47.47)
40 Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura 1:33.09 +26.02
50m: 1:33.09
41 Aino Kauppinen 2006 Kemin Uimaseura 1:33.37 +26.30
50m: 45.46
100m: 1:33.37
(47.91)
42 Iida Ryhänen 2006 Oulun Uinti 1906 1:33.88 +26.81
50m: 45.28
100m: 1:33.88
(48.60)
43 Jenna Korpilahti 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:34.27 +27.20
50m: 45.85
100m: 1:34.27
(48.42)
44 Lilja Polojärvi 2006 Swimming Club Rovaniemi 1:38.62 +31.55
50m: 47.13
100m: 1:38.62
(51.49)
45 Inka Ylipahkala 2006 Oulun Lohet 1:38.91 +31.84
50m: 48.24
100m: 1:38.91
(50.67)
- Emilia Pelto 2005 Oulun Lohet DSQ SW 6.3
- Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit DNF
Event official at: 23.2.2019 13:26:23
Event 3, 100m Backstroke Women 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:07.43
50m: 32.64
100m: 1:07.43
(34.79)
2 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 1:09.97 +2.54
50m: 34.01
100m: 1:09.97
(35.96)
3 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 1:10.03 +2.60
50m: 33.75
100m: 1:10.03
(36.28)
4 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 1:10.19 +2.76
50m: 33.98
100m: 1:10.19
(36.21)
5 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet 1:10.78 +3.35
50m: 34.19
100m: 1:10.78
(36.59)
6 Milla Laiteenmäki 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:12.17 +4.74
50m: 34.69
100m: 1:12.17
(37.48)
7 Wilma Lakanen 2003 Kokkolan Uimaseura 1:12.64 +5.21
50m: 35.02
100m: 1:12.64
(37.62)
8 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 1:12.73 +5.30
50m: 34.38
100m: 1:12.73
(38.35)
9 Jenna Miettinen 1999 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:13.69 +6.26
50m: 35.43
100m: 1:13.69
(38.26)
10 Sonja Portin 1998 Oulun Lohet 1:13.85 +6.42
50m: 34.58
100m: 1:13.85
(39.27)
11 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 1:14.64 +7.21
50m: 35.64
100m: 1:14.64
(39.00)
12 Malla Juutinen 2003 Oulun Uinti 1906 1:15.02 +7.59
50m: 37.03
100m: 1:15.02
(37.99)
13 Jenny Grangärd 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:15.53 +8.10
50m: 36.70
100m: 1:15.53
(38.83)
14 Elisa Vakkuri 2002 Kemin Uimaseura 1:16.16 +8.73
50m: 37.26
100m: 1:16.16
(38.90)
15 Sara Ylimäki 2003 Kemin Työväen Uimarit 1:20.25 +12.82
50m: 39.35
100m: 1:20.25
(40.90)
16 Emma Jormanainen 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:20.77 +13.34
50m: 39.25
100m: 1:20.77
(41.52)
17 Jenni Tuuliainen 2003 Oulun Lohet 1:21.40 +13.97
50m: 38.77
100m: 1:21.40
(42.63)
18 Emmi Palo 2003 Kemin Uimaseura 1:23.71 +16.28
50m: 39.83
100m: 1:23.71
(43.88)
19 Jenny Aada-linnea Koskela 2003 Vieskan Uimarit 1:27.64 +20.21
50m: 41.83
100m: 1:27.64
(45.81)
20 Greta Suorsa 2003 Oulun Lohet 1:29.86 +22.43
50m: 42.97
100m: 1:29.86
(46.89)
21 Tiia Kujala 1968 Oulun Uinti 1906 1:30.08 +22.65
50m: 44.20
100m: 1:30.08
(45.88)
- Sofia Saukko 2001 Rovaniemen Uimaseura DSQ SW 6.4
Event official at: 23.2.2019 13:26:23
2019-02-23 13:27:24 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 23, 2019 to Feb 24, 2019
Event 4, 100m Backstroke Men 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet 1:13.51
50m: 35.49
100m: 1:13.51
(38.02)
2 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet 1:17.01 +3.50
50m: 37.30
100m: 1:17.01
(39.71)
3 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 1:18.69 +5.18
50m: 37.92
100m: 1:18.69
(40.77)
4 Eetu Autio 2007 Uimaseura Aquila 1:19.75 +6.24
50m: 38.28
100m: 1:19.75
(41.47)
5 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 1:24.85 +11.34
50m: 42.35
100m: 1:24.85
(42.50)
6 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:26.32 +12.81
50m: 40.92
100m: 1:26.32
(45.40)
7 Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto 1:27.53 +14.02
50m: 42.87
100m: 1:27.53
(44.66)
8 Weeti Niemi 2006 Swimming Club Rovaniemi 1:28.99 +15.48
50m: 42.78
100m: 1:28.99
(46.21)
9 Elmeri Kaihua 2006 Swimming Club Rovaniemi 1:29.37 +15.86
50m: 43.81
100m: 1:29.37
(45.56)
10 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 1:30.78 +17.27
50m: 43.43
100m: 1:30.78
(47.35)
11 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 1:32.34 +18.83
50m: 45.04
100m: 1:32.34
(47.30)
12 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 1:32.51 +19.00
50m: 46.93
100m: 1:32.51
(45.58)
13 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi 1:32.88 +19.37
50m: 45.73
100m: 1:32.88
(47.15)
14 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 1:32.96 +19.45
50m: 44.50
100m: 1:32.96
(48.46)
15 Arttu Ranta-Valkama 2006 Swimming Club Rovaniemi 1:35.52 +22.01
50m: 45.50
100m: 1:35.52
(50.02)
16 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 1:36.23 +22.72
50m: 45.17
100m: 1:36.23
(51.06)
17 Henri Heiskanen 2007 Kemin Uimaseura 1:37.31 +23.80
50m: 45.95
100m: 1:37.31
(51.36)
18 Iivari Kautiainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:37.93 +24.42
50m: 48.60
100m: 1:37.93
(49.33)
19 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 1:38.55 +25.04
50m: 47.86
100m: 1:38.55
(50.69)
20 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 1:38.67 +25.16
50m: 47.94
100m: 1:38.67
(50.73)
21 Julius Jakkula 2006 Oulun Uinti 1906 1:41.01 +27.50
50m: 49.01
100m: 1:41.01
(52.00)
22 Akseli Ollonen 2009 Oulun Uinti 1906 1:43.02 +29.51
50m: 49.74
100m: 1:43.02
(53.28)
23 Aaron Rantsi 2009 Kemin Uimaseura 1:46.46 +32.95
50m: 51.57
100m: 1:46.46
(54.89)
24 Aatu Jämsä 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:47.23 +33.72
50m: 50.85
100m: 1:47.23
(56.38)
25 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö 1:47.66 +34.15
50m: 52.49
100m: 1:47.66
(55.17)
26 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 1:49.08 +35.57
50m: 55.00
100m: 1:49.08
(54.08)
27 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 1:49.97 +36.46
50m: 55.60
100m: 1:49.97
(54.37)
28 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 1:52.72 +39.21
50m: 54.72
100m: 1:52.72
(58.00)
29 Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 1:54.72 +41.21
50m: 55.69
100m: 1:54.72
(59.03)
30 Oskari Salo 2009 Oulun Lohet 1:57.93 +44.42
50m: 58.16
100m: 1:57.93
(59.77)
31 Waltteri Väisänen 2008 Oulun Lohet 1:58.55 +45.04
50m: 57.30
100m: 1:58.55
(1:01.25)
32 Veikka Niku 2008 Kempeleen Pyrintö 2:01.43 +47.92
50m: 59.05
100m: 2:01.43
(1:02.38)
33 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 2:04.28 +50.77
50m: 1:00.36
100m: 2:04.28
(1:03.92)
34 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö 2:14.24 +1:00.73
50m: 1:04.07
100m: 2:14.24
(1:10.17)
- Juho Rytilahti 2006 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 10.4
Event official at: 23.2.2019 13:45:14
Event 4, 100m Backstroke Men 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:05.65
50m: 31.36
100m: 1:05.65
(34.29)
2 Arttu Haipus 2004 Oulun Lohet 1:07.12 +1.47
50m: 32.53
100m: 1:07.12
(34.59)
3 Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti 1:07.23 +1.58
50m: 32.56
100m: 1:07.23
(34.67)
4 Cedric Decena 2004 Oulun Lohet 1:09.75 +4.10
50m: 33.28
100m: 1:09.75
(36.47)
5 Vili Rantasuo 2004 Oulun Lohet 1:12.93 +7.28
50m: 35.50
100m: 1:12.93
(37.43)
6 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 1:14.20 +8.55
50m: 36.00
100m: 1:14.20
(38.20)
7 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 1:14.80 +9.15
50m: 35.71
100m: 1:14.80
(39.09)
8 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 1:16.70 +11.05
50m: 37.48
100m: 1:16.70
(39.22)
9 Nikolai Em 2004 Oulun Lohet 1:19.55 +13.90
50m: 38.03
100m: 1:19.55
(41.52)
10 Elmeri Kauppila 2004 Oulun Lohet 1:21.90 +16.25
50m: 39.95
100m: 1:21.90
(41.95)
11 Joel Jokiaho 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 1:24.51 +18.86
50m: 39.42
100m: 1:24.51
(45.09)
12 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 1:29.50 +23.85
50m: 40.94
100m: 1:29.50
(48.56)
- Felix Koho 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
Event official at: 23.2.2019 13:45:14
Event 4, 100m Backstroke Men 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 59.40
50m: 27.74
100m: 59.40
(31.66)
2 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 1:04.72 +5.32
50m: 31.47
100m: 1:04.72
(33.25)
3 Antti Latikka 1990 Swimming Club Rovaniemi 1:04.75 +5.35
50m: 31.02
100m: 1:04.75
(33.73)
4 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 1:08.62 +9.22
50m: 34.05
100m: 1:08.62
(34.57)
5 Eemeli Kauppila 2002 Oulun Lohet 1:10.27 +10.87
50m: 33.19
100m: 1:10.27
(37.08)
6 Niklas Raesalmi 2002 Oulun Uinti 1906 1:10.42 +11.02
50m: 34.29
100m: 1:10.42
(36.13)
7 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 1:12.58 +13.18
50m: 34.84
100m: 1:12.58
(37.74)
8 Juho Keränen 2002 Oulun Lohet 1:13.72 +14.32
50m: 36.04
100m: 1:13.72
(37.68)
9 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura 1:14.86 +15.46
50m: 35.68
100m: 1:14.86
(39.18)
10 Juuso Mikael Tiensuu 2001 Kemin Uimaseura 1:17.58 +18.18
50m: 36.30
100m: 1:17.58
(41.28)
11 Aleksanteri Angelva 2001 Swimming Club Rovaniemi 1:22.71 +23.31
50m: 40.55
100m: 1:22.71
(42.16)
12 Miikka Mattila 1977 Oulun Uinti 1906 1:28.77 +29.37
50m: 43.61
100m: 1:28.77
(45.16)
Event official at: 23.2.2019 13:45:14
2019-02-23 13:45:20 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 23, 2019 to Feb 24, 2019
Event 5, 50m Butterfly Women 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Siiri-unelma Hentilä 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:04.60
- Varpu Saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
- Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
Event official at: 23.2.2019 14:02:34
Event 5, 50m Butterfly Women 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 37.91
2 Ella Johanna Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 42.43 +4.52
3 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 43.10 +5.19
4 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit 43.61 +5.70
5 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 46.93 +9.02
6 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto 48.38 +10.47
7 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 48.60 +10.69
8 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 48.81 +10.90
9 Selja Tiensuu 2007 Oulun Lohet 49.81 +11.90
10 Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 51.10 +13.19
11 Vilma Moilanen 2008 Kajaanin Uimaseura 51.14 +13.23
12 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto 51.47 +13.56
13 Hilma Manninen 2007 Kajaanin Uimaseura 51.55 +13.64
14 Saaga Beets 2007 Swimming Club Rovaniemi 54.64 +16.73
15 Ella Haapamäki 2008 Oulun Uinti 1906 58.01 +20.10
16 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 58.51 +20.60
17 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 58.97 +21.06
18 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 1:00.20 +22.29
19 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 1:12.18 +34.27
- Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
- Laura Suutari 2008 Kajaanin Uimaseura DSQ SW 8.2
Event official at: 23.2.2019 14:02:34
Event 5, 50m Butterfly Women 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Lehtonen 2004 Järvenpään Uintiklubi 31.01
2 Riina Niemi 2005 Swimming Club Rovaniemi 31.26 +0.25
3 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 31.40 +0.39
4 Tilde Löfqvist 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 32.51 +1.50
4 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 32.51 +1.50
6 Miina Torvikoski 2006 Kemin Uimaseura 32.98 +1.97
7 Emilia Kivijärvi 2004 Rovaniemen Uimaseura 33.63 +2.62
8 Inka Karjalainen 2004 Oulun Uinti 1906 33.70 +2.69
9 Gitta Nukala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 35.66 +4.65
10 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura 36.14 +5.13
11 Vilma Niskanen 2004 Oulun Lohet 36.21 +5.20
12