2020-05-29   22:07:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Knatte Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:07   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS    1:37.66        1:37.66   
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS    1:38.72        1:38.72   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS    1:39.04        1:39.04   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:40.70        1:40.70   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS    1:45.18        1:45.18   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap    1:48.24        1:48.24   
Gabriella Tongur  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:53.04        1:53.04   
Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    1:53.12        1:53.12   
Filippa Lind  2009  Finspångs Simklubb    2:01.03        2:01.03   
10  Linnea Sixtensson  2009  Linköpings Allmänna SS    2:05.21        2:05.21   
Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            DNF   
Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            DSQ   
Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:07 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    1:40.19        1:40.19   
Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS    1:55.41        1:55.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:10 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:14   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    1:19.63        1:19.63   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.79        1:21.79   
Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS    1:37.22        1:37.22   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:41.14   
Filip Landberg  2008  Motala Simsällskap            DSQ   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:14 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:20   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    1:24.33        1:24.33   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.68        1:27.68   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.92        1:29.92   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS    1:29.98        1:29.98   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS    1:32.07        1:32.07   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS    1:32.09        1:32.09   
Saga Quarles van Ufford  2008  Linköpings Allmänna SS    1:41.70        1:41.70   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:43.85        1:43.85   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:51.01        1:51.01   
10  Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:54.19        1:54.19   
11  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    2:06.57        2:06.57   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:20 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:26   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Alacam  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.16   
Theo Jönsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Gustav Rosén  2010  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:26 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:37   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.34   
Majken Nygren  2010  Linköpings Allmänna SS            22.90   
Vendela Fäldt  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.11   
Ester Ericsson  2010  Finspångs Simklubb            24.40   
Iris Sjögren  2011  Motala Simsällskap            34.58   
Theoline Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:37 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:30   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            18.59   
Vincent Eriksson  2009  Motala Simsällskap            27.04   
Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS            29.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:30 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:35   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS            19.26   
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS            20.22   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            20.46   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            21.31   
Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            21.99   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            22.46   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.07   
Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.07   
Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            24.40   
10  Gabriella Tongur  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.67   
11  Filippa Lind  2009  Finspångs Simklubb            25.44   
12  Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            26.86   
13  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            29.96   
Ida Falebrandt  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Linnea Sixtensson  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:35 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:42   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            35.10   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.55   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            44.00   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.75   
Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS            49.73   
Hugo Villebeck  2008  Linköpings Allmänna SS            55.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:42 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:45   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            38.49   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            40.15   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            41.83   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            42.71   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            42.79   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.07   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.46   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:45 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:52   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilgot Eriksson  2010  Finspångs Simklubb            23.92   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.43   
Victor Alacam  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.48   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.90   
Lucas Åberg  2010  Finspångs Simklubb            26.14   
Jonathan Ibrahim  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.33   
Theo Jönsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.17   
Gustav Rosén  2010  Linköpings Allmänna SS            28.68   
Wilhelm Lind  2010  Finspångs Simklubb            29.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:52 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  14:59   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.74   
Julia Starck  2010  Linköpings Allmänna SS            23.16   
Vendela Fäldt  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.50   
Vilma Björnholm  2010  Linköpings Allmänna SS            24.78   
Matilda Hovberg  2010  Finspångs Simklubb            25.04   
Theoline Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.94   
Ester Ericsson  2010  Finspångs Simklubb            26.07   
Sara Karlsson  2010  Linköpings Allmänna SS            26.32   
Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.60   
10  Iris Sjögren  2011  Motala Simsällskap            28.07   
11  Elfi Walter  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.54   
12  Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.19   
13  Ebba Dunhagen  2010  Finspångs Simklubb            32.69   
Majken Nygren  2010  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Isabella Rosenquist  2010  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Julia Axelsson  2010  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:59 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  15:01   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 13, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            21.22   
Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS            22.83   
Vincent Eriksson  2009  Motala Simsällskap            23.16   
Theodor Brostedt  2009  Linköpings Allmänna SS            23.96   
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.57   
Alvar Gustafsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.18   
Alexander Canbäck  2009  Linköpings Allmänna SS            29.07   
Samuel Thunberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:01 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 14, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS            20.66   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            20.88   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.08   
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS            21.73   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            22.10   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            22.86   
Eden Stockberg  2009  Finspångs Simklubb            24.38   
Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.43   
Gabriella Tongur  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.88   
10  Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            25.09   
11  Filippa Lind  2009  Finspångs Simklubb            25.13   
12  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            25.29   
13  Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            25.49   
14  Linnea Sixtensson  2009  Linköpings Allmänna SS            25.73   
15  Iris Moberg  2009  Motala Simsällskap            25.98   
16  Melina Zeitooni Dicker  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.04   
17  Agnes Karlberg  2009  Linköpings Allmänna SS            27.69   
18  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.89   
19  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            31.32   
Constancia Lagnestam  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Ida Schönberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:05 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            37.81   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.03   
Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS            43.87   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            46.87   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.03   
Oskar Eskilsson  2008  Linköpings Allmänna SS            53.36   
Theo Holm  2008  Linköpings Allmänna SS            54.87   
Ludvig Moberg  2008  Linköpings Allmänna SS            55.72   
Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.61   
Filip Landberg  2008  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  15:22   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            39.80   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.96   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.76   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            42.69   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            44.32   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            44.57   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.62   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            47.60   
Malin Almqvist  2008  Nyköpings Simsällskap            48.81   
10  Vera Helstad  2008  Linköpings Allmänna SS            50.26   
11  Saga Quarles van Ufford  2008  Linköpings Allmänna SS            50.79   
12  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.54   
13  Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.06   
14  Alva Billeqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            54.44   
15  Alice Garpström  2008  Linköpings Allmänna SS            55.07   
16  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.41   
17  Alice Wernqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            58.80   
Maja Blomqvist  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Majken Nygren  2010  Linköpings Allmänna SS            23.85   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.90   
Sara Karlsson  2010  Linköpings Allmänna SS            27.05   
Julia Starck  2010  Linköpings Allmänna SS            27.53   
Vendela Fäldt  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.20   
Ebba Dunhagen  2010  Finspångs Simklubb            29.38   
Julia Axelsson  2010  Linköpings Allmänna SS            29.79   
Ester Ericsson  2010  Finspångs Simklubb            30.52   
Matilda Hovberg  2010  Finspångs Simklubb            30.58   
10  Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.42   
11  Vilma Björnholm  2010  Linköpings Allmänna SS            32.54   
12  Lina Andersson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.57   
13  Isabella Rosenquist  2010  Linköpings Allmänna SS            32.89   
14  Theoline Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.81   
15  Iris Sjögren  2011  Motala Simsällskap            49.82   
Elfi Walter  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Alacam  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.75   
Wilhelm Lind  2010  Finspångs Simklubb            28.00   
Vilgot Eriksson  2010  Finspångs Simklubb            28.06   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.56   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.66   
Gustav Rosén  2010  Linköpings Allmänna SS            32.71   
Lucas Åberg  2010  Finspångs Simklubb            41.28   
Theo Jönsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:35 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  15:42   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS            21.99   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.49   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            23.25   
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS            24.54   
Siri Carlberg  2009  Finspångs Simklubb            25.92   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            26.19   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            26.19   
Filippa Lind  2009  Finspångs Simklubb            26.31   
Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            26.47   
10  Eden Stockberg  2009  Finspångs Simklubb            26.83   
11  Linnea Sixtensson  2009  Linköpings Allmänna SS            26.96   
12  Gabriella Tongur  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.16   
13  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            27.67   
14  Melina Zeitooni Dicker  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.92   
15  Agnes Karlberg  2009  Linköpings Allmänna SS            28.36   
16  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.90   
17  Ida Schönberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.98   
18  Mathilda Forssén  2009  Finspångs Simklubb            31.54   
Constancia Lagnestam  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            DSQ   
Iris Moberg  2009  Motala Simsällskap            DSQ   
Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:42 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Eriksson  2009  Motala Simsällskap            24.57   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            25.01   
Theodor Brostedt  2009  Linköpings Allmänna SS            27.48   
Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS            27.49   
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Samuel Thunberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Alvar Gustafsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            43.63   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            45.35   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.36   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            48.47   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.84   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            48.96   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.77   
Saga Quarles van Ufford  2008  Linköpings Allmänna SS            51.19   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.22   
10  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.64   
11  Filippa Funke  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.30   
12  Alice Garpström  2008  Linköpings Allmänna SS            1:00.86   
13  Alva Billeqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            1:01.36   
14  Vera Helstad  2008  Linköpings Allmänna SS            1:01.94   
15  Line Broberg  2008  Nyköpings Simsällskap            1:03.68   
16  Alice Wernqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            1:05.12   
17  Maja Blomqvist  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:10.58   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:00   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            41.24   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.50   
Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS            48.94   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            52.86   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.64   
Theo Holm  2008  Linköpings Allmänna SS            56.19   
Gustav Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            57.45   
Hugo Villebeck  2008  Linköpings Allmänna SS            57.63   
Ludvig Moberg  2008  Linköpings Allmänna SS            59.11   
10  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.12   
11  Oskar Eskilsson  2008  Linköpings Allmänna SS            1:04.16   
12  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:08.93   
Filip Landberg  2008  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:00 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:07   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 23, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.62   
Majken Nygren  2010  Linköpings Allmänna SS            20.32   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.35   
Ester Ericsson  2010  Finspångs Simklubb            22.03   
Sara Karlsson  2010  Linköpings Allmänna SS            22.23   
Vendela Fäldt  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.44   
Julia Starck  2010  Linköpings Allmänna SS            22.71   
Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.22   
Matilda Hovberg  2010  Finspångs Simklubb            23.37   
10  Vilma Björnholm  2010  Linköpings Allmänna SS            23.75   
11  Lina Andersson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.93   
12  Julia Axelsson  2010  Linköpings Allmänna SS            24.18   
13  Theoline Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.91   
14  Isabella Rosenquist  2010  Linköpings Allmänna SS            28.07   
15  Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.02   
16  Iris Sjögren  2011  Motala Simsällskap            30.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:07 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 24, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.15   
Gustav Rosén  2010  Linköpings Allmänna SS            20.67   
Victor Alacam  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.19   
Vilgot Eriksson  2010  Finspångs Simklubb            22.40   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.54   
Jonathan Ibrahim  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.78   
Lucas Åberg  2010  Finspångs Simklubb            29.07   
Wilhelm Lind  2010  Finspångs Simklubb            29.38   
Theo Jönsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 25, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            17.11   
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS            17.15   
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS            17.43   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.86   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            18.95   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            19.10   
Siri Carlberg  2009  Finspångs Simklubb            19.12   
Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            19.67   
Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            20.11   
10  Gabriella Tongur  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.19   
11  Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            20.45   
12  Ida Falebrandt  2009  Linköpings Allmänna SS            21.41   
13  Filippa Lind  2009  Finspångs Simklubb            21.54   
14  Linnea Sixtensson  2009  Linköpings Allmänna SS            21.66   
15  Eden Stockberg  2009  Finspångs Simklubb            22.24   
15  Iris Moberg  2009  Motala Simsällskap            22.24   
17  Melina Zeitooni Dicker  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.60   
18  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            22.63   
19  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.39   
20  Ida Schönberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.33   
21  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.77   
22  Agnes Karlberg  2009  Linköpings Allmänna SS            26.34   
23  Mathilda Forssén  2009  Finspångs Simklubb            31.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:17   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 26, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            17.59   
Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS            19.25   
Theodor Brostedt  2009  Linköpings Allmänna SS            19.72   
Vincent Eriksson  2009  Motala Simsällskap            19.83   
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.91   
Alexander Canbäck  2009  Linköpings Allmänna SS            23.36   
Alvar Gustafsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:17 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            33.82   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.54   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            36.23   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.33   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            37.09   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            37.32   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            37.37   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.01   
Saga Quarles van Ufford  2008  Linköpings Allmänna SS            44.10   
10  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.52   
11  Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.40   
12  Vera Helstad  2008  Linköpings Allmänna SS            49.82   
13  Malin Almqvist  2008  Nyköpings Simsällskap            50.30   
14  Alva Billeqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            52.06   
15  Alice Garpström  2008  Linköpings Allmänna SS            55.78   
16  Filippa Funke  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.27   
17  Line Broberg  2008  Nyköpings Simsällskap            58.30   
18  Alice Wernqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            1:00.63   
19  Maja Blomqvist  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:15.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:27   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2019         
 
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            31.73   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.68   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            35.94   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.71   
Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS            37.43   
Gustav Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            44.83   
Oskar Eskilsson  2008  Linköpings Allmänna SS            45.11   
Ludvig Moberg  2008  Linköpings Allmänna SS            46.64   
Theo Holm  2008  Linköpings Allmänna SS            48.09   
10  Hugo Villebeck  2008  Linköpings Allmänna SS            49.99   
11  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.58   
12  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.83   
13  Filip Landberg  2008  Motala Simsällskap            1:06.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner