2020-06-07   08:57:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:53   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 19, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Citymarket Turtola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Koskela  2007    258          32.83   
  Raision Urheilijat  33.35                 
Konsta Horppu  2008    189          36.38   
  Nokian Pyry  37.90                 
Tuure Pikkuhuhta  2009    167          37.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  37.15                 
Iiro Viskari  2007    161          38.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.74                 
Hugo Rossi  2008    139          40.28   
  Uinti Tampere  41.99                 
Frans Nieminen  2009    133          40.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  39.64                 
Max Tamminen  2009    97          45.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.82                 
Justus Tikkanen  2010    90          46.52   
  TaTu Tampere  46.17                 
Timi Niemi  2012    77          49.13   
  TaTu Tampere  53.04                 
10  Arttu Rantanen  2010    76          49.18   
  Raision Urheilijat                   
11  Eino Bucktman  2009    66          51.63   
  TaTu Tampere  53.29                 
12  Matias Haapala  2009    62          52.57   
  Uinti Tampere                   
13  Ivan Lukichev  2009            1:37.49   
  TaTu Tampere  1:07.72                 
Eemeli Pennanen  2009              DNS   
  TaTu Tampere  45.17                 
Touko Hokkanen  2008              DSQ   
  TaTu Tampere  47.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Citymarket Turtola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Schrader  2006    328          30.30   
  Uinti Tampere  31.49                 
Joni Routamo  2005    325          30.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.48                 
Markus Koskinen  2005    300          31.21   
  TaTu Tampere  31.66                 
Frans Riekki  2005    288          31.66   
  Joensuun Uimaseura  31.67                 
Matias Leiwo  2006    284          31.79   
  Uinti Tampere  33.00                 
Jesse Saarinen  2006    261          32.68   
  Joensuun Uimaseura  32.71                 
Severi Muje  2005    253          33.06   
  TaTu Tampere  34.90                 
Evert Heino  2005    242          33.52   
  Porin Uimaseura  34.76                 
Tuukka Kaartosalmi  2006    214          34.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.16                 
10  Ossi Vienamo  2006    201          35.65   
  Uinti Tampere  37.98                 
11  Juuso Saarikko  2006    195          36.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.61                 
12  Ilmari Partanen  2006    190          36.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.79                 
13  Benjamin Salo  2006    182          36.89   
  Porin Uimaseura  35.86                 
14  Aleksi Luopajärvi  2006    165          38.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.34                 
15  Aki Eveli  2006    149          39.37   
  Cetus Espoo  38.58                 
16  Timi Louhe  2005    146          39.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.14                 
Robert Cranston  2006              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  35.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Santeri Leinonen  2005              DSQ   
  Eura Swimming Team  37.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Sponsori: Citymarket Turtola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Mäkinen  2002    653          24.10   
  Vanders  24.39                 
Miro Vasko  1993    616          24.57   
  Oulun Uinti 1906  23.95                 
Leevi Lehti  2000    581          25.05   
  Helsingfors Simsällskap  24.26                 
Eemil Varho  1997    565          25.28   
  Uinti Tampere  24.35                 
Jyri Lähde  1996    547          25.56   
  TaTu Tampere  25.26                 
Jaakko Rautalin  1989    544          25.61   
  Uinti Tampere  23.50                 
Joel Knaapi  2001    538          25.70   
  Cetus Espoo  26.22                 
Daniel Rinne  2002    532          25.79   
  Cetus Espoo  25.69                 
Tatu Hapuoja  2003    518          26.03   
  Uinti Tampere  25.65                 
10  Jiri Järvinen  2001    513          26.12   
  Swimming Jyväskylä  26.58                 
11  Leo Mikkonen  2002    506          26.24   
  Cetus Espoo  25.62                 
12  Timi Torkkel  2001    505          26.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25.46                 
13  Aaro Tähtivuori  1998    504          26.27   
  Helsingfors Simsällskap  26.26                 
14  Luukas Vainio  2003    503          26.28   
  Cetus Espoo  26.53                 
15  Isak Gramén  2001    502          26.30   
  Cetus Espoo  25.95                 
16  Oscar Skjäl  2002    499          26.36   
  Cetus Espoo  25.39                 
17  Leevi Luhtanen  2000    497          26.39   
  Porin Uimaseura  25.85                 
18  Lassi Niemi  2004    489          26.54   
  TaTu Tampere  26.17                 
19  Anssi Hätälä  1994    485          26.61   
  Oulun Uinti 1906  25.82                 
20  Henri Naarajärvi  2002    453          27.21   
  Uinti Tampere  26.77                 
21  Matias Rasinmäki  2003    446          27.35   
  Cetus Espoo  26.78                 
22  Eetu Nyrhinen  2000    442          27.43   
  Uinti Tampere  26.71                 
23  Leo Lähteenmäki  1991    428          27.74   
  Swimming Jyväskylä  26.01                 
24  Kasperi Koskinen  2001    425          27.81   
  Swimming Jyväskylä  27.63                 
25  Otto Ahvonen  2003    413          28.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.38                 
26  Lauri Huhtasalo  2004    396          28.46   
  Porin Uimaseura  28.65                 
27  Tuomas Virtanen  1992    355          29.52   
  Swimming Jyväskylä  27.96                 
28  Jonni Timonen  2000    352          29.59   
  Joensuun Uimaseura  28.41                 
29  Jesse Anoschkin  2004    337          30.03   
  Porin Uimaseura  29.56                 
30  Luka Pykälistö  2004    308          30.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.08                 
31  Casper Leo  2004    226          34.29   
  Aurajoen Uinti  32.30                 
32  Aapo Ahlroos  2004    201          35.68   
  Vanders  36.16                 
33  Kristian Tankka  2004    196          35.96   
  Porin Uimaseura  35.64                 
Teemu Annala  2001              DNS   
  Cetus Espoo  26.96                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:53 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner