2020-01-29   22:51:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Skomakardoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2, lördag 2/3 kl 15:00 (insim 14.00)

Document
Resultat
Skomakardoppet 2019
Arrangör:
Plats: Allébadet Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 14, 100m Bröstsim po. C-D 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 182 1:37.95
50m: 44.00
100m: 1:37.95
(53.95)
2 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 159 1:42.51 +4.56
50m: 48.95
100m: 1:42.51
(53.56)
3 Kasper Glawing 2008 Finspångs Simklubb 145 1:45.67 +7.72
50m: 50.39
100m: 1:45.67
(55.28)
4 Milton Linander-Karlsson 2008 Karlskoga Simförening 72 2:13.12 +35.17
50m: 1:02.81
100m: 2:13.12
(1:10.31)
5 Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians 69 2:15.37 +37.42
50m: 1:02.42
100m: 2:15.37
(1:12.95)
6 Måns Eriksson 2009 Örebro Simallians 60 2:21.35 +43.40
50m: 1:06.40
100m: 2:21.35
(1:14.95)
- Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 15:23:08
Gren 14, 100m Bröstsim po. C-D 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 271 1:25.83
50m: 41.85
100m: 1:25.83
(43.98)
2 Max Månsson 2006 Örebro Simallians 241 1:29.29 +3.46
50m: 41.98
100m: 1:29.29
(47.31)
3 Troy Eriksson 2006 Motala Simsällskap 198 1:35.26 +9.43
50m: 44.96
100m: 1:35.26
(50.30)
4 Erik Blomqvist 2006 Katrineholms Simsällskap 193 1:36.07 +10.24
50m: 45.65
100m: 1:36.07
(50.42)
5 Alvar Aktner 2006 Finspångs Simklubb 179 1:38.53 +12.70
50m: 47.71
100m: 1:38.53
(50.82)
6 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening 174 1:39.51 +13.68
50m: 47.41
100m: 1:39.51
(52.10)
7 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening 150 1:44.53 +18.70
50m: 50.97
100m: 1:44.53
(53.56)
8 Lucas Ramberg 2006 Motala Simsällskap 147 1:45.27 +19.44
50m: 49.39
100m: 1:45.27
(55.88)
9 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap 145 1:45.66 +19.83
50m: 49.96
100m: 1:45.66
(55.70)
10 Folke Eriksson 2006 Örebro Simallians 136 1:47.97 +22.14
50m: 52.21
100m: 1:47.97
(55.76)
11 Samuel Basson 2006 Karlskoga Simförening 126 1:50.71 +24.88
50m: 52.98
100m: 1:50.71
(57.73)
12 Joel Andersson 2007 Grums Simsällskap 115 1:54.24 +28.41
50m: 53.05
100m: 1:54.24
(1:01.19)
13 Adrian Lambertsson 2007 Karlskoga Simförening 111 1:55.50 +29.67
50m: 55.21
100m: 1:55.50
(1:00.29)
14 Edwin Svedell 2006 Örebro Simallians 62 2:20.46 +54.63
50m: 1:07.27
100m: 2:20.46
(1:13.19)
- Eldin Sakambet 2007 Hallsberg Kumla Simklubb DSQ
- Viktor Hedeback 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Oliver Sjöberg 2007 Finspångs Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 15:23:08
2019-03-02 15:24:16 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner