2019-11-12   14:37:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Jönköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 kl 09:30

Document
Resultat
UGP 3 2019
Arrangör:
Plats: Rosenlundsbadet
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Malmgren 2007 S 71 0.67 1:34.52
50m: 43.86
100m: 1:34.52
(50.66)
2 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg 0.77 1:35.95 +1.43
50m: 45.94
100m: 1:35.95
(50.01)
3 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.78 1:37.16 +2.64
50m: 46.02
100m: 1:37.16
(51.14)
4 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap 0.91 1:37.53 +3.01
50m: 45.96
100m: 1:37.53
(51.57)
5 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.65 1:38.18 +3.66
50m: 46.28
100m: 1:38.18
(51.90)
5 Gresa Hasi 2008 Smålandsstenars Simsällskap 0.68 1:38.18 +3.66
50m: 47.87
100m: 1:38.18
(50.31)
7 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 0.76 1:39.32 +4.80
50m: 46.75
100m: 1:39.32
(52.57)
8 Naima Eriksson 2007 Oskarshamns Simsällskap 0.76 1:41.51 +6.99
50m: 48.26
100m: 1:41.51
(53.25)
9 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 0.80 1:41.66 +7.14
50m: 49.16
100m: 1:41.66
(52.50)
10 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap 0.75 1:43.02 +8.50
50m: 47.40
100m: 1:43.02
(55.62)
11 Isabella Chung 2007 Trollhättans Simsällskap 0.79 1:45.67 +11.15
50m: 49.38
100m: 1:45.67
(56.29)
12 Elsa Skarpnord 2007 Kalmar Simsällskap 0.77 1:48.21 +13.69
50m: 49.86
100m: 1:48.21
(58.35)
13 Isabella Westergren 2007 Hultsfreds Simsällskap 0.80 1:49.03 +14.51
50m: 51.10
100m: 1:49.03
(57.93)
14 Lotten Eriksson 2008 Smålandsstenars Simsällskap 1:52.06 +17.54
50m: 52.35
100m: 1:52.06
(59.71)
15 Maja Ericsson 2007 Trollhättans Simsällskap 0.74 1:55.64 +21.12
50m: 55.54
100m: 1:55.64
(1:00.10)
16 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap 0.75 1:56.06 +21.54
50m: 53.74
100m: 1:56.06
(1:02.32)
17 Clara Hansson 2009 Simklubben Elfsborg 0.56 1:57.09 +22.57
50m: 56.20
100m: 1:57.09
(1:00.89)
18 Alva Johansson 2008 Hultsfreds Simsällskap 0.85 1:58.28 +23.76
50m: 55.38
100m: 1:58.28
(1:02.90)
- Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 11:20:38
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg 0.65 1:22.74
50m: 38.87
100m: 1:22.74
(43.87)
2 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 0.77 1:25.51 +2.77
50m: 38.99
100m: 1:25.51
(46.52)
3 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap 0.69 1:28.45 +5.71
50m: 41.36
100m: 1:28.45
(47.09)
4 Veronika Ruzic 2006 S 71 0.73 1:29.12 +6.38
50m: 42.07
100m: 1:29.12
(47.05)
5 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 0.81 1:30.82 +8.08
50m: 42.26
100m: 1:30.82
(48.56)
6 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap 0.78 1:32.38 +9.64
50m: 44.18
100m: 1:32.38
(48.20)
7 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap 0.65 1:35.75 +13.01
50m: 46.32
100m: 1:35.75
(49.43)
8 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg 0.89 1:37.31 +14.57
50m: 45.59
100m: 1:37.31
(51.72)
9 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap 0.88 1:38.17 +15.43
50m: 46.65
100m: 1:38.17
(51.52)
10 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap 0.82 1:39.24 +16.50
50m: 46.55
100m: 1:39.24
(52.69)
11 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap 0.84 1:41.10 +18.36
50m: 46.69
100m: 1:41.10
(54.41)
12 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.76 1:41.18 +18.44
50m: 47.88
100m: 1:41.18
(53.30)
13 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg 0.66 1:42.05 +19.31
50m: 48.22
100m: 1:42.05
(53.83)
14 Elsa Karlsson 2006 Smålandsstenars Simsällskap 0.84 1:42.16 +19.42
50m: 49.44
100m: 1:42.16
(52.72)
15 Tyra Andersson 2006 Hultsfreds Simsällskap 0.71 1:43.38 +20.64
50m: 48.17
100m: 1:43.38
(55.21)
16 Alfrida Lagström 2006 Oskarshamns Simsällskap 0.94 1:44.63 +21.89
50m: 47.15
100m: 1:44.63
(57.48)
17 Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.77 1:44.71 +21.97
50m: 47.37
100m: 1:44.71
(57.34)
18 Alva Beard 2006 Jönköpings Simsällskap 0.73 1:45.49 +22.75
50m: 49.58
100m: 1:45.49
(55.91)
19 Tilde Florin 2006 Jönköpings Simsällskap 0.93 1:46.86 +24.12
50m: 49.11
100m: 1:46.86
(57.75)
20 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.84 1:46.88 +24.14
50m: 51.42
100m: 1:46.88
(55.46)
21 Jennifer Bogren 2006 Hultsfreds Simsällskap 0.82 1:48.03 +25.29
50m: 48.33
100m: 1:48.03
(59.70)
22 Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap 0.85 1:50.14 +27.40
50m: 49.71
100m: 1:50.14
(1:00.43)
23 Lina Liljekvist 2006 Jönköpings Simsällskap 0.93 1:54.68 +31.94
50m: 52.95
100m: 1:54.68
(1:01.73)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:20:38
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilma Ihreborn 2005 Värnamo Simsällskap 0.81 1:19.97
50m: 37.30
100m: 1:19.97
(42.67)
2 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 0.74 1:22.82 +2.85
50m: 39.00
100m: 1:22.82
(43.82)
3 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.82 1:23.44 +3.47
50m: 40.25
100m: 1:23.44
(43.19)
4 Ellen Havskog 2005 Hultsfreds Simsällskap 0.84 1:24.53 +4.56
50m: 39.66
100m: 1:24.53
(44.87)
5 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 0.73 1:26.30 +6.33
50m: 39.88
100m: 1:26.30
(46.42)
6 Clara Kuggvik 2005 Västerviks Simsällskap 0.71 1:26.42 +6.45
50m: 40.19
100m: 1:26.42
(46.23)
7 Sofia Wallin 2005 Linköpings Allmänna SS 0.77 1:29.20 +9.23
50m: 42.89
100m: 1:29.20
(46.31)
8 Tilda Sundell 2005 Västerviks Simsällskap 0.73 1:29.52 +9.55
50m: 42.57
100m: 1:29.52
(46.95)
9 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap 0.75 1:29.56 +9.59
50m: 42.51
100m: 1:29.56
(47.05)
10 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap 0.75 1:30.05 +10.08
50m: 41.65
100m: 1:30.05
(48.40)
11 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 0.62 1:31.61 +11.64
50m: 42.65
100m: 1:31.61
(48.96)
12 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 0.79 1:31.86 +11.89
50m: 42.65
100m: 1:31.86
(49.21)
13 Olivia Andersson Jansen 2005 Kalmar Simsällskap 0.57 1:32.38 +12.41
50m: 42.45
100m: 1:32.38
(49.93)
14 Frida Holmqvist 2005 Linköpings Allmänna SS 0.77 1:32.41 +12.44
50m: 44.07
100m: 1:32.41
(48.34)
15 Elin Gustafsson 2005 Linköpings Allmänna SS 0.80 1:32.55 +12.58
50m: 43.05
100m: 1:32.55
(49.50)
16 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap 0.75 1:34.92 +14.95
50m: 43.65
100m: 1:34.92
(51.27)
17 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap 0.72 1:37.49 +17.52
50m: 47.38
100m: 1:37.49
(50.11)
18 Noe Oguni 2005 Smålandsstenars Simsällskap 1:37.50 +17.53
50m: 46.22
100m: 1:37.50
(51.28)
19 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap 0.94 1:37.94 +17.97
50m: 46.11
100m: 1:37.94
(51.83)
20 Ida Ekström 2005 Oskarshamns Simsällskap 0.68 1:38.24 +18.27
50m: 46.63
100m: 1:38.24
(51.61)
21 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.69 1:38.54 +18.57
50m: 45.90
100m: 1:38.54
(52.64)
22 Nina Krim 2005 Kalmar Simsällskap 0.84 1:39.85 +19.88
50m: 46.49
100m: 1:39.85
(53.36)
23 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg 0.73 1:40.10 +20.13
50m: 46.69
100m: 1:40.10
(53.41)
24 Maja Strümpel 2005 Kalmar Simsällskap 0.83 1:41.81 +21.84
50m: 48.73
100m: 1:41.81
(53.08)
25 Sofia Yngvesson 2005 Kalmar Simsällskap 0.79 1:42.01 +22.04
50m: 47.65
100m: 1:42.01
(54.36)
26 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap 0.75 1:42.03 +22.06
50m: 47.25
100m: 1:42.03
(54.78)
27 Majken Eriksson 2005 Smålandsstenars Simsällskap 0.82 1:43.61 +23.64
50m: 48.64
100m: 1:43.61
(54.97)
28 Stella  Åqvist 2005 Linköpings Allmänna SS 0.83 1:44.06 +24.09
50m: 47.78
100m: 1:44.06
(56.28)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:20:38
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Persson 2004 Linköpings Allmänna SS 0.80 1:20.84
50m: 37.45
100m: 1:20.84
(43.39)
2 Elsa Berge Kleber 2004 Simklubben Elfsborg 0.68 1:22.00 +1.16
50m: 38.94
100m: 1:22.00
(43.06)
3 Nora Rogö 2004 Jönköpings Simsällskap 0.74 1:24.32 +3.48
50m: 39.43
100m: 1:24.32
(44.89)
4 Olivia Gustafsson 2004 Linköpings Allmänna SS 0.69 1:26.78 +5.94
50m: 40.46
100m: 1:26.78
(46.32)
5 Wilma Svensson 2004 Jönköpings Simsällskap 0.64 1:26.80 +5.96
50m: 40.87
100m: 1:26.80
(45.93)
6 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap 0.87 1:27.03 +6.19
50m: 41.24
100m: 1:27.03
(45.79)
7 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.73 1:27.37 +6.53
50m: 41.45
100m: 1:27.37
(45.92)
8 Agnes  Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap 0.65 1:27.92 +7.08
50m: 40.33
100m: 1:27.92
(47.59)
9 Kasandra Svan 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.78 1:28.87 +8.03
50m: 40.89
100m: 1:28.87
(47.98)
10 Ebba Skoog 2004 Simklubben Elfsborg 0.76 1:31.58 +10.74
50m: 41.41
100m: 1:31.58
(50.17)
11 Isabelle Frisk 2004 Linköpings Allmänna SS 0.70 1:32.09 +11.25
50m: 43.10
100m: 1:32.09
(48.99)
12 Thea Greco 2004 Karlskrona Simsällskap 0.71 1:34.41 +13.57
50m: 42.63
100m: 1:34.41
(51.78)
13 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap 0.69 1:34.48 +13.64
50m: 45.70
100m: 1:34.48
(48.78)
14 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap 0.82 1:34.82 +13.98
50m: 43.65
100m: 1:34.82
(51.17)
15 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 0.71 1:34.83 +13.99
50m: 44.77
100m: 1:34.83
(50.06)
16 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap 0.69 1:34.94 +14.10
50m: 43.15
100m: 1:34.94
(51.79)
17 Hedda Strandberg 2004 Kalmar Simsällskap 0.73 1:35.04 +14.20
50m: 43.93
100m: 1:35.04
(51.11)
18 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap 0.69 1:36.91 +16.07
50m: 45.92
100m: 1:36.91
(50.99)
19 Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg 0.80 1:39.99 +19.15
50m: 46.83
100m: 1:39.99
(53.16)
20 Alice Hässlebro 2004 Växjö Simsällskap 0.75 1:40.90 +20.06
50m: 46.27
100m: 1:40.90
(54.63)
21 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap 0.83 1:43.77 +22.93
50m: 49.36
100m: 1:43.77
(54.41)
22 Leonie Specht 2004 Eksjö Sim- o Livräddnings SS 0.77 1:52.98 +32.14
50m: 52.88
100m: 1:52.98
(1:00.10)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:20:38
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Holmertz 2003 Linköpings Allmänna SS 0.73 1:18.97
50m: 37.11
100m: 1:18.97
(41.86)
2 Daniella Alström 2003 Trollhättans Simsällskap 0.63 1:19.22 +0.25
50m: 36.72
100m: 1:19.22
(42.50)
3 Vera Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS 0.71 1:19.25 +0.28
50m: 37.13
100m: 1:19.25
(42.12)
4 Felicia Tubbin 2003 Jönköpings Simsällskap 1:22.87 +3.90
50m: 38.84
100m: 1:22.87
(44.03)
5 Tilda Arthursson 2003 Växjö Simsällskap 0.79 1:23.98 +5.01
50m: 38.70
100m: 1:23.98
(45.28)
6 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap 0.61 1:24.46 +5.49
50m: 39.77
100m: 1:24.46
(44.69)
7 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg 0.65 1:25.96 +6.99
50m: 40.11
100m: 1:25.96
(45.85)
8 Michaela Ruzic 2003 S 71 0.62 1:27.63 +8.66
50m: 41.49
100m: 1:27.63
(46.14)
9 Martina Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS 0.65 1:27.77 +8.80
50m: 41.31
100m: 1:27.77
(46.46)
10 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap 0.80 1:27.92 +8.95
50m: 41.72
100m: 1:27.92
(46.20)
11 Sarah Petersson 2003 Karlskrona Simsällskap 0.72 1:27.98 +9.01
50m: 40.54
100m: 1:27.98
(47.44)
12 Felicia  Svan 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.74 1:29.18 +10.21
50m: 42.55
100m: 1:29.18
(46.63)
13 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.77 1:32.67 +13.70
50m: 45.00
100m: 1:32.67
(47.67)
14 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.80 1:33.86 +14.89
50m: 44.27
100m: 1:33.86
(49.59)
14 Fia Wimmerström 2003 Västerviks Simsällskap 0.73 1:33.86 +14.89
50m: 42.72
100m: 1:33.86
(51.14)
16 Izabella Thompson 2003 Trollhättans Simsällskap 0.65 1:34.30 +15.33
50m: 44.18
100m: 1:34.30
(50.12)
17 Elsa Olsson 2003 Mariestads Simsällskap 0.80 1:34.92 +15.95
50m: 44.23
100m: 1:34.92
(50.69)
18 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap 0.72 1:35.25 +16.28
50m: 43.37
100m: 1:35.25
(51.88)
19 Klara  Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap 0.72 1:36.22 +17.25
50m: 45.63
100m: 1:36.22
(50.59)
20 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg 0.85 1:37.59 +18.62
50m: 45.29
100m: 1:37.59
(52.30)
21 Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 0.72 1:38.60 +19.63
50m: 46.49
100m: 1:38.60
(52.11)
22 Elin Jämtin 2003 Kalmar Simsällskap 0.72 1:41.73 +22.76
50m: 46.99
100m: 1:41.73
(54.74)
23 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 0.82 1:47.85 +28.88
50m: 49.40
100m: 1:47.85
(58.45)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:20:38
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Örnhem 2002 Växjö Simsällskap 0.73 1:16.03
50m: 35.82
100m: 1:16.03
(40.21)
2 Jazmina Hedqvist 2002 Jönköpings Simsällskap 0.61 1:18.69 +2.66
50m: 36.90
100m: 1:18.69
(41.79)
3 Alva Högberg 2002 Linköpings Allmänna SS 0.78 1:20.99 +4.96
50m: 38.00
100m: 1:20.99
(42.99)
4 Linnéa Persson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 0.70 1:21.70 +5.67
50m: 37.84
100m: 1:21.70
(43.86)
5 Vilma Rudolf 2002 Kappsimningsklubben Karpen 0.79 1:23.62 +7.59
50m: 38.46
100m: 1:23.62
(45.16)
6 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap 0.82 1:23.69 +7.66
50m: 39.35
100m: 1:23.69
(44.34)
7 Matilda Brink 2001 Jönköpings Simsällskap 0.68 1:26.68 +10.65
50m: 40.00
100m: 1:26.68
(46.68)
8 Emilia Olsson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 0.73 1:27.46 +11.43
50m: 41.37
100m: 1:27.46
(46.09)
9 Elin Trollsfjord 2001 Simklubben Elfsborg 0.65 1:30.12 +14.09
50m: 41.93
100m: 1:30.12
(48.19)
10 Victoria Danielsson 2002 Jönköpings Simsällskap 0.72 1:30.70 +14.67
50m: 41.66
100m: 1:30.70
(49.04)
11 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap 0.61 1:31.69 +15.66
50m: 41.97
100m: 1:31.69
(49.72)
12 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.79 1:34.95 +18.92
50m: 44.88
100m: 1:34.95
(50.07)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:20:38
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Wallberg 1999 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.78 1:14.57
50m: 35.32
100m: 1:14.57
(39.25)
2 Tea Gladher 2000 Karlskrona Simsällskap 0.32 1:16.35 +1.78
50m: 34.79
100m: 1:16.35
(41.56)
3 Ida Rosenius 2000 Karlskrona Simsällskap 0.79 1:18.71 +4.14
50m: 36.57
100m: 1:18.71
(42.14)
4 Elise Gidlöf 1999 Linköpings Allmänna SS 0.77 1:19.45 +4.88
50m: 37.37
100m: 1:19.45
(42.08)
5 Anna Hofer 2000 Kalmar Simsällskap 0.69 1:24.34 +9.77
50m: 38.85
100m: 1:24.34
(45.49)
6 Alice Bengtsson 2000 Kappsimningsklubben Karpen 0.68 1:27.29 +12.72
50m: 40.76
100m: 1:27.29
(46.53)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:20:38
2019-03-09 11:20:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner