2019-11-12   14:51:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Jönköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 kl 09:30

Document
Resultat
UGP 3 2019
Arrangör:
Plats: Rosenlundsbadet
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.63 1:24.96
50m: 39.28
100m: 1:24.96
(45.68)
2 Arsham Hassani 2007 Linköpings Allmänna SS 0.85 1:29.48 +4.52
50m: 39.39
100m: 1:29.48
(50.09)
3 Nils Bengtsson 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.61 1:38.21 +13.25
50m: 44.85
100m: 1:38.21
(53.36)
4 Cesar Svan 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.67 1:41.93 +16.97
50m: 45.50
100m: 1:41.93
(56.43)
5 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap 0.70 1:44.77 +19.81
50m: 45.55
100m: 1:44.77
(59.22)
6 Viktor Leo 2007 Jönköpings Simsällskap 0.86 1:50.05 +25.09
50m: 51.73
100m: 1:50.05
(58.32)
- Axel Sköld 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.87 DSQ
- Jakob Kramer 2007 Jönköpings Simsällskap DNS
- Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 10:44:24
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Bönnemark 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.53 1:15.09
50m: 34.82
100m: 1:15.09
(40.27)
2 Fredrik Höglund 2006 Linköpings Allmänna SS 0.71 1:17.08 +1.99
50m: 34.94
100m: 1:17.08
(42.14)
3 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap 0.63 1:17.22 +2.13
50m: 34.55
100m: 1:17.22
(42.67)
4 Karl Oredsson 2006 Simsällskapet Delfin 0.77 1:18.15 +3.06
50m: 33.67
100m: 1:18.15
(44.48)
5 Justin Rineholm 2006 Linköpings Allmänna SS 0.71 1:20.40 +5.31
50m: 35.64
100m: 1:20.40
(44.76)
6 Jacob Hellman 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.73 1:20.54 +5.45
50m: 36.12
100m: 1:20.54
(44.42)
7 Melker Åkesson 2006 Jönköpings Simsällskap 0.71 1:21.33 +6.24
50m: 37.57
100m: 1:21.33
(43.76)
8 Anton Persson 2006 Kappsimningsklubben Karpen 0.60 1:21.46 +6.37
50m: 35.11
100m: 1:21.46
(46.35)
9 William Norén 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.82 1:26.33 +11.24
50m: 39.43
100m: 1:26.33
(46.90)
10 Daniel Sainz 2006 Jönköpings Simsällskap 0.78 1:28.70 +13.61
50m: 38.58
100m: 1:28.70
(50.12)
11 Hannes Bergnell 2006 Simklubben Elfsborg 0.56 1:29.69 +14.60
50m: 38.11
100m: 1:29.69
(51.58)
12 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap 0.84 1:30.97 +15.88
50m: 40.10
100m: 1:30.97
(50.87)
13 Lowe Stenberg 2006 Simklubben Elfsborg 0.61 1:31.17 +16.08
50m: 40.87
100m: 1:31.17
(50.30)
14 Adrian Rudén 2006 Hultsfreds Simsällskap 0.86 1:32.75 +17.66
50m: 42.11
100m: 1:32.75
(50.64)
15 Vilgot Westman 2006 Jönköpings Simsällskap 0.65 1:40.23 +25.14
50m: 46.29
100m: 1:40.23
(53.94)
16 Robert Hanouch 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.64 1:46.54 +31.45
50m: 45.66
100m: 1:46.54
(1:00.88)
- Joel Johansson 2006 Jönköpings Simsällskap 0.80 DSQ
- Mattias Jönsson 2006 Växjö Simsällskap 0.89 DSQ
- Liam Nilsson 2006 Växjö Simsällskap 0.77 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 10:44:24
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Kraemer 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 0.67 1:05.42
50m: 31.05
100m: 1:05.42
(34.37)
2 Leopold Grinnemo 2005 Jönköpings Simsällskap 0.74 1:10.25 +4.83
50m: 32.28
100m: 1:10.25
(37.97)
3 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap 0.75 1:10.35 +4.93
50m: 31.31
100m: 1:10.35
(39.04)
4 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.67 1:12.34 +6.92
50m: 31.99
100m: 1:12.34
(40.35)
5 Erik Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.72 1:12.49 +7.07
50m: 33.26
100m: 1:12.49
(39.23)
6 Albin Tallbäck 2005 Anderstorps Simsällskap 0.66 1:14.65 +9.23
50m: 34.66
100m: 1:14.65
(39.99)
7 Hugo Fransson 2005 Kalmar Simsällskap 0.75 1:15.72 +10.30
50m: 33.79
100m: 1:15.72
(41.93)
8 Rasmus Faarinen 2005 Trollhättans Simsällskap 0.77 1:15.84 +10.42
50m: 33.76
100m: 1:15.84
(42.08)
9 Robin Daremo 2005 Linköpings Allmänna SS 0.59 1:16.35 +10.93
50m: 35.46
100m: 1:16.35
(40.89)
10 William Dahlqvist 2005 Simklubben Elfsborg 0.67 1:17.12 +11.70
50m: 35.26
100m: 1:17.12
(41.86)
11 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap 0.72 1:17.25 +11.83
50m: 35.60
100m: 1:17.25
(41.65)
12 Robin Lundqvist 2005 Linköpings Allmänna SS 0.65 1:21.97 +16.55
50m: 36.80
100m: 1:21.97
(45.17)
13 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap 0.92 1:32.48 +27.06
50m: 41.79
100m: 1:32.48
(50.69)
14 Jacob Lindström 2005 Jönköpings Simsällskap 0.70 1:36.19 +30.77
50m: 42.46
100m: 1:36.19
(53.73)
- Anders Runeqvist 2005 Värnamo Simsällskap 0.90 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 10:44:24
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Eriksson 2004 Jönköpings Simsällskap 0.75 1:04.52
50m: 29.98
100m: 1:04.52
(34.54)
2 Mircea Gabriel Hristodor 2004 Växjö Simsällskap 0.72 1:07.71 +3.19
50m: 30.77
100m: 1:07.71
(36.94)
3 Noah Malmgren 2004 S 71 0.66 1:08.96 +4.44
50m: 30.40
100m: 1:08.96
(38.56)
4 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.62 1:09.03 +4.51
50m: 31.47
100m: 1:09.03
(37.56)
5 Fabian Lagström 2004 Oskarshamns Simsällskap 0.80 1:09.74 +5.22
50m: 32.44
100m: 1:09.74
(37.30)
6 Markus  Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS 0.66 1:10.99 +6.47
50m: 32.13
100m: 1:10.99
(38.86)
7 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS 0.64 1:11.05 +6.53
50m: 32.95
100m: 1:11.05
(38.10)
8 David Liu 2004 Jönköpings Simsällskap 0.74 1:16.51 +11.99
50m: 34.25
100m: 1:16.51
(42.26)
9 Hannes Hallberg 2004 Västerviks Simsällskap 0.62 1:16.57 +12.05
50m: 34.25
100m: 1:16.57
(42.32)
10 Hugo Ringblom 2004 Värnamo Simsällskap 0.55 1:17.61 +13.09
50m: 35.10
100m: 1:17.61
(42.51)
11 Aldin Mandzo 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.69 1:17.99 +13.47
50m: 34.44
100m: 1:17.99
(43.55)
12 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap 0.79 1:19.26 +14.74
50m: 36.53
100m: 1:19.26
(42.73)
13 Max Lidbom 2004 Simklubben Elfsborg 0.78 1:19.95 +15.43
50m: 35.95
100m: 1:19.95
(44.00)
14 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap 0.70 1:20.14 +15.62
50m: 36.51
100m: 1:20.14
(43.63)
15 Emil Kilander 2004 Linköpings Allmänna SS 0.74 1:23.25 +18.73
50m: 37.78
100m: 1:23.25
(45.47)
16 Carl Thelin 2004 Värnamo Simsällskap 0.66 1:35.65 +31.13
50m: 42.73
100m: 1:35.65
(52.92)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:44:24
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Auer 2003 Karlskrona Simsällskap 0.58 1:00.12
50m: 28.04
100m: 1:00.12
(32.08)
2 Dennis Partanen 2003 Skövde Simsällskap 1:01.52 +1.40
50m: 28.22
100m: 1:01.52
(33.30)
3 Eric Lundström Silke 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 0.65 1:02.43 +2.31
50m: 29.90
100m: 1:02.43
(32.53)
4 Kian Hassani 2003 Linköpings Allmänna SS 0.71 1:02.79 +2.67
50m: 29.15
100m: 1:02.79
(33.64)
5 Philip Turkowitch 2003 Kalmar Simsällskap 0.71 1:03.44 +3.32
50m: 28.46
100m: 1:03.44
(34.98)
6 Viktor Henrysson 2003 Jönköpings Simsällskap 0.75 1:03.51 +3.39
50m: 29.55
100m: 1:03.51
(33.96)
7 Niels Kwant 2003 Kappsimningsklubben Karpen 0.62 1:04.72 +4.60
50m: 29.62
100m: 1:04.72
(35.10)
8 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap 0.76 1:07.03 +6.91
50m: 30.61
100m: 1:07.03
(36.42)
9 Stefanos Gavriliidis 2003 Västerviks Simsällskap 0.72 1:08.40 +8.28
50m: 30.04
100m: 1:08.40
(38.36)
10 Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap 0.82 1:12.72 +12.60
50m: 32.96
100m: 1:12.72
(39.76)
11 Jonathan Thelin 2003 Värnamo Simsällskap 0.73 1:14.21 +14.09
50m: 33.74
100m: 1:14.21
(40.47)
12 Mattias Nad 2003 Västerviks Simsällskap 0.69 1:15.02 +14.90
50m: 32.42
100m: 1:15.02
(42.60)
13 Elliot Asplund 2003 Kalmar Simsällskap 0.71 1:18.43 +18.31
50m: 32.95
100m: 1:18.43
(45.48)
14 Erik Hjelmberg 2003 Växjö Simsällskap 0.61 1:22.15 +22.03
50m: 35.89
100m: 1:22.15
(46.26)
15 Pavle Skoric 2003 Värnamo Simsällskap 0.81 1:26.70 +26.58
50m: 36.80
100m: 1:26.70
(49.90)
- Ludvig Asplund 2003 Kalmar Simsällskap 0.78 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 10:44:24
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Stensson 2002 Värnamo Simsällskap 0.70 58.76
50m: 27.89
100m: 58.76
(30.87)
2 Peter Jivanov 2002 Jönköpings Simsällskap 0.66 1:02.74 +3.98
50m: 28.48
100m: 1:02.74
(34.26)
3 Felix Öberg 2001 Västerviks Simsällskap 0.66 1:03.85 +5.09
50m: 28.79
100m: 1:03.85
(35.06)
4 Jakob Petersen 2001 Simsällskapet Delfin 0.69 1:04.48 +5.72
50m: 29.79
100m: 1:04.48
(34.69)
5 Emanuel Tidåsen 2002 Växjö Simsällskap 0.66 1:04.60 +5.84
50m: 29.36
100m: 1:04.60
(35.24)
6 Nicola Lundqvist 2002 Linköpings Allmänna SS 0.65 1:04.86 +6.10
50m: 29.75
100m: 1:04.86
(35.11)
7 Yousef Souhil 2002 Västerviks Simsällskap 0.62 1:05.72 +6.96
50m: 29.64
100m: 1:05.72
(36.08)
8 Henrik Pap 2001 Kalmar Simsällskap 0.59 1:07.23 +8.47
50m: 30.16
100m: 1:07.23
(37.07)
9 Alexander Loo 2001 Kalmar Simsällskap 0.77 1:11.03 +12.27
50m: 32.59
100m: 1:11.03
(38.44)
10 Tim Ericksson 2002 Kalmar Simsällskap 0.60 1:13.80 +15.04
50m: 33.35
100m: 1:13.80
(40.45)
11 Carl Lingström 2002 Kalmar Simsällskap 0.71 1:13.84 +15.08
50m: 30.91
100m: 1:13.84
(42.93)
12 Tobias  Karlsson 2002 Jönköpings Simsällskap 0.68 1:14.63 +15.87
50m: 34.36
100m: 1:14.63
(40.27)
13 Elias Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap 0.65 1:19.17 +20.41
50m: 33.21
100m: 1:19.17
(45.96)
14 Anton Hjelmberg 2001 Växjö Simsällskap 0.87 1:20.47 +21.71
50m: 35.78
100m: 1:20.47
(44.69)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:44:24
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Steindl 2000 Jönköpings Simsällskap 0.61 57.47
50m: 26.38
100m: 57.47
(31.09)
2 Markus Malm 1997 Jönköpings Simsällskap 0.70 57.76 +0.29
50m: 27.03
100m: 57.76
(30.73)
3 Mattias Grynning 1999 Linköpings Allmänna SS 0.67 57.87 +0.40
50m: 27.27
100m: 57.87
(30.60)
4 William Myrlander 1997 Nässjö SLS 0.65 58.65 +1.18
50m: 27.11
100m: 58.65
(31.54)
5 Daniel Olsson 1996 Linköpings Allmänna SS 0.61 1:01.67 +4.20
50m: 28.54
100m: 1:01.67
(33.13)
6 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS 0.68 1:02.10 +4.63
50m: 29.40
100m: 1:02.10
(32.70)
7 Gustav Henell 1999 Linköpings Allmänna SS 0.72 1:02.63 +5.16
50m: 28.71
100m: 1:02.63
(33.92)
8 Robin Pettersson 2000 Värnamo Simsällskap 0.66 1:02.78 +5.31
50m: 28.68
100m: 1:02.78
(34.10)
9 Alfred Åström 1997 Linköpings Allmänna SS 0.75 1:02.83 +5.36
50m: 28.89
100m: 1:02.83
(33.94)
10 Oskar Gannholm-Johansson 1996 Linköpings Allmänna SS 0.59 1:05.23 +7.76
50m: 29.03
100m: 1:05.23
(36.20)
11 Jakob Werner 2000 Karlskrona Simsällskap 0.67 1:05.60 +8.13
50m: 30.15
100m: 1:05.60
(35.45)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:44:24
2019-03-09 11:44:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner