2020-05-29   19:27:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freya Ellehus  2000      31.53  1:13.07  1:58.06    2:34.75   
  H2Odense  2:33.17                 
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000      33.40  1:13.13  2:00.77    2:40.01   
  Farum Svømmeklub  2:42.15                 
                     
Amalie Schou  2003      34.67  1:17.55  2:03.34    2:41.26   
  Gentofte Svømme Klub  2:39.56                 
                     
Maya Nykjær  2001      34.60  1:16.07  2:05.76    2:41.93   
  Vordingborg Svømme Klub  2:45.42                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004      33.90  1:18.58  2:06.76    2:42.26   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:37.31                 
                     
Isabella Victoria Nimb  2004      34.00  1:18.80  2:08.35    2:44.70   
  Sigma Swim Birkerød  2:42.90                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004      35.40  1:20.50  2:07.48    2:45.01   
  Hvidovre Svømme Klub  2:42.47                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004      38.46  1:24.87  2:13.30    2:50.04   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:51.58                 
                     
Astrid Permin  2003      35.64  1:18.75  2:09.92    2:50.43   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.61                 
                     
10  Thea Torndal Jensen  2004      37.56  1:19.85  2:11.14    2:50.76   
  Næstved IF  2:51.14                 
                     
11  Laura Thomadsen  2004      35.58  1:20.92  2:10.38    2:50.82   
  Albertslund IF  2:48.97                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005      32.49  1:12.84  2:02.04    2:38.94   
  Herlev Svømning  2:32.10                 
                     
Julie Liv Madsen  2006      31.59  1:11.89  2:02.28    2:39.33   
  Greve Svømmeklub  2:42.15                 
                     
Agnete Boelt  2006      33.74  1:13.98  2:03.62    2:39.59   
  Sigma Swim Allerød  2:36.65                 
                     
Liva la Cour  2006      34.91  1:16.72  2:05.38    2:41.55   
  Gentofte Svømme Klub  2:41.17                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005      37.26  1:21.58  2:05.80    2:42.92   
  Sigma Swim Allerød  2:43.39                 
                     
Alba Mantoni  2006      35.61  1:16.30  2:05.61    2:43.73   
  Gentofte Svømme Klub  2:39.65                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005      35.64  1:16.67  2:04.88    2:43.74   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.41                 
                     
Agnes Barner Hansen  2005      36.10  1:18.10  2:08.41    2:44.09   
  Næstved IF  2:50.41                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005      34.60  1:17.52  2:05.93    2:44.11   
  VAT Copenhagen-MK31  2:39.35                 
                     
10  Freja Juul  2006      36.57  1:20.05  2:07.94    2:45.89   
  Næstved IF  2:48.90                 
                     
11  Caroline Koch  2005      35.41  1:18.91  2:07.22    2:45.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:42.60                 
                     
12  Catrine Porsdal  2005      35.00  1:16.47  2:06.45    2:46.14   
  Sigma Swim Birkerød  2:41.49                 
                     
13  Annika Køhn  2005      36.48  1:21.96  2:11.17    2:46.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:47.29                 
                     
14  Isabella Ludvigsen  2005      36.53  1:20.85  2:08.44    2:46.87   
  Sigma Swim Allerød  2:47.35                 
                     
15  Sarah Ankjær Pedersen  2006      34.46  1:18.22  2:04.43    2:47.00   
  Greve Svømmeklub  2:50.17                 
                     
16  Elisabeth Augusta Englev  2006      34.56  1:18.18  2:07.91    2:47.08   
  Greve Svømmeklub  2:40.69                 
                     
17  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      33.73  1:17.63  2:10.93    2:47.09   
  Greve Svømmeklub  2:45.40                 
                     
18  Nikoline R. Amstrup  2005      38.10  1:25.05  2:08.34    2:47.65   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.46                 
                     
19  Camilla Porsdal  2005      36.55  1:18.93  2:07.54    2:47.73   
  Sigma Swim Birkerød  2:53.92                 
                     
20  Kamma Rasmussen  2006      35.22  1:20.60  2:10.41    2:48.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.11                 
                     
21  Maya Krogh Brønnicke  2005      32.67  1:16.09  2:08.83    2:48.62   
  VAT Copenhagen  2:43.89                 
                     
22  Esther Haudrum Larsen  2005      36.37  1:18.88  2:10.20    2:49.42   
  Værløse Svømmeklub  2:49.19                 
                     
23  Jasmine Løkkegaard  2006      35.98  1:20.25  2:11.26    2:49.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:50.58                 
                     
24  Henriette Roos  2006      39.34  1:24.70  2:11.79    2:50.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:51.15                 
                     
25  Amalie Backhausen  2006      36.53  1:21.77  2:11.49    2:52.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:47.16                 
                     
26  Lara Smerdal  2006      37.60  1:22.82  2:14.48    2:53.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:53.33                 
                     
27  Christine Stubbe Lundsby  2006      37.71  1:22.74  2:14.46    2:53.42   
  Gentofte Svømme Klub  2:56.86                 
                     
28  Iben Ebdrup Norling  2005      35.50  1:21.17  2:14.73    2:53.78   
  Værløse Svømmeklub  2:50.17                 
                     
29  Sofija Rønne  2006      38.34  1:24.04  2:14.79    2:54.64   
  Herlev Svømning  2:58.47                 
                     
30  Anna E.e. Balle  2006      36.75  1:22.82  2:15.07    2:54.81   
  Gentofte Svømme Klub  2:55.66                 
                     
31  Julie Heurlin Lunding  2006      36.49  1:23.00  2:17.98    2:56.17   
  Gentofte Svømme Klub  2:54.79                 
                     
31  Mille Maxwell Berthou  2005      37.04  1:22.79  2:14.92    2:56.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:45.96                 
                     
33  Katja Poulsen  2006      39.35  1:24.23  2:15.65    2:56.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:52.15                 
                     
34  Maja Damkjær Bartels  2006      39.76  1:27.33  2:16.29    2:56.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:55.07                 
                     
35  Siv Reimer  2006      38.34  1:23.54  2:16.69    2:56.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:53.81                 
                     
36  Frida Høj Andersen  2005      40.23  1:25.58  2:17.38    2:56.70   
  Ishøj Svømme Klub  2:52.31                 
                     
37  Julie Merl Larsen  2005      40.11  1:26.34  2:17.98    2:57.16   
  JGI Svømning  2:52.15                 
                     
38  Fiona Jensen  2006      39.47  1:24.75  2:19.13    2:57.91   
  Værløse Svømmeklub  2:59.99                 
                     
39  Iben Lund Nielsen  2006      38.73  1:23.00  2:18.94    2:57.97   
  Næstved IF  3:01.43                 
                     
40  Amanda F. Christiansen  2005      37.03  1:24.72  2:18.16    2:58.23   
  Vordingborg Svømme Klub  3:01.73                 
                     
41  Maria Claudia S. Hansen  2006      40.15  1:26.27  2:18.85    2:59.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:03.56                 
                     
42  Filippa Walløe  2005      40.17  1:26.69  2:19.23    3:01.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:01.06                 
                     
43  Dicte Maar  2006      40.90  1:29.36  2:22.70    3:04.11   
  Næstved IF  3:07.63                 
                     
44  Anna Merl Larsen  2006      39.73  1:29.03  2:23.18    3:05.33   
  JGI Svømning  3:05.27                 
                     
45  Anna Hinsch Lauritzen  2006      41.05  1:26.90  2:27.43    3:09.15   
  Gentofte Svømme Klub  3:10.12                 
                     
46  Jasmin Kjærsgaard  2006      40.76  1:30.52  2:26.49    3:09.58   
  Slangerup Svømmeklub  3:09.45                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005              DSQ  SW94 Afsl. mave 100m 
  Herlev Svømning  2:29.03                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2007      37.03  1:23.05  2:13.15    2:52.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:49.41                 
                     
Kristine Dupont  2007      39.47  1:27.57  2:21.17    3:00.30   
  Herlev Svømning  3:04.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:54   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noah Bred  2003      28.79  1:06.59  1:49.73    2:22.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.68                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001      31.67  1:09.24  1:51.56    2:27.08   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.49                 
                     
Daniel Didriksen  2002      31.45  1:10.60  1:57.17    2:30.05   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:30.31                 
                     
Victor Toftehøj  2003      31.67  1:10.53  1:56.04    2:32.36   
  JGI Svømning  2:33.64                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003      32.24  1:11.47  2:01.01    2:36.08   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.90                 
                     
David Kristensen  2003      34.84  1:20.58  2:05.26    2:43.05   
  VAT Copenhagen-MK31  2:38.83                 
                     
Rasmus Lorentzen  2001      35.16  1:19.48  2:05.55    2:43.38   
  Næstved IF  2:42.64                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Christensen  2004      28.76  1:06.22  1:46.57    2:20.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.00                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004      29.01  1:05.93  1:50.74    2:22.81   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.81                 
                     
Tobias Rosengaard  2005      31.15  1:09.91  1:51.07    2:25.23   
  Sigma Swim Birkerød  2:21.87                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005      29.38  1:08.73  1:52.67    2:25.54   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:28.31                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004      30.37  1:08.14  1:53.40    2:25.63   
  Herlev Svømning  2:23.14                 
                     
Oscar Kroos  2004      32.07  1:12.20  1:52.90    2:28.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.37                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004      30.66  1:09.11  1:55.77    2:29.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:23.43                 
                     
Oscar Isberg  2004      30.83  1:10.15  1:58.05    2:29.76   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:28.17                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      29.39  1:10.59  1:54.54    2:29.96   
  Greve Svømmeklub  2:26.37                 
                     
10  Alexander Griffin  2004      34.71  1:16.21  1:57.55    2:32.94   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.29                 
                     
11  Daniel Bastholm  2005      32.05  1:12.01  1:59.54    2:33.58   
  Greve Svømmeklub  2:35.82                 
                     
12  William Ølshøj  2004      30.90  1:13.53  1:56.63    2:33.75   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.87                 
                     
13  Villads Arfelt  2004      32.60  1:15.61  1:59.00    2:33.86   
  Sigma Swim Birkerød  2:35.04                 
                     
14  Lucas Svej  2005      31.98  1:14.41  1:58.42    2:34.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:43.62                 
                     
15  Nicholas H. Hansen  2005      33.79  1:15.16  1:58.39    2:35.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.88                 
                     
16  Sebastian Rendlev  2005      31.08  1:12.95  1:59.57    2:36.61   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:37.55                 
                     
17  Sune Vergmann  2005      32.62  1:13.65  2:00.97    2:36.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:44.26                 
                     
18  Anders K. Kortegaard  2004      33.23  1:13.91  1:58.94    2:36.86   
  JGI Svømning  2:27.92                 
                     
19  Søren Wandall Ohlsen  2004      35.54  1:17.36  2:00.48    2:36.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:36.59                 
                     
20  Noah Tranum  2004      32.82  1:13.71  2:00.58    2:37.61   
  JGI Svømning  2:37.16                 
                     
21  Frederik Lund Hirsbak  2004      31.61  1:12.44  1:59.92    2:37.70   
  JGI Svømning  2:32.38                 
                     
22  Mads Naver  2004      35.31  1:16.63  2:00.42    2:37.74   
  Sigma Swim Allerød  2:37.30                 
                     
23  Emil Stenholt Røpke  2004      32.46  1:15.94  2:04.12    2:39.46   
  JGI Svømning  2:39.98                 
                     
24  Anders Junker  2005      33.24  1:13.65  2:04.15    2:40.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:37.96                 
                     
25  William Leth  2004      32.90  1:14.49  2:05.96    2:40.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:39.21                 
                     
26  Erik Schmidt  2005      32.98  1:14.78  2:01.59    2:41.28   
  Gentofte Svømme Klub  2:43.39                 
                     
27  Joakim Hjulmand-Lassen  2005      31.42  1:12.15  2:03.59    2:41.88   
  Gentofte Svømme Klub  2:47.63                 
                     
28  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      33.46  1:17.03  2:06.86    2:42.30   
  Sigma Swim Allerød  2:40.69                 
                     
29  Malthe Funk Larsen  2005      37.27  1:21.32  2:07.30    2:42.36   
  Sigma Swim Allerød  2:42.74                 
                     
30  Mads Holger From  2004      32.84  1:14.24  2:06.22    2:42.65   
  JGI Svømning  2:44.94                 
                     
31  Marco Stub Olsen  2004      32.70  1:14.61  2:06.00    2:43.90   
  Svømmeklubben Laksen  2:43.44                 
                     
32  Mads Munksgaard  2004      35.08  1:21.83  2:09.77    2:44.93   
  Næstved IF  2:48.65                 
                     
33  Magnus Tullberg  2005      39.22  1:24.62  2:10.64    2:45.78   
  Sigma Swim Birkerød  2:49.44                 
                     
34  Sofus Norby Larsson  2004      34.60  1:18.03  2:08.13    2:45.83   
  Herlev Svømning  2:49.52                 
                     
35  William Leander Agerskov  2004      38.69  1:18.90  2:09.70    2:46.76   
  Sigma Swim Allerød  2:43.99                 
                     
36  Mattias Sand Nielsen  2005      37.10  1:20.09  2:10.86    2:47.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:44.99                 
                     
37  Fabian Holst Krabbe  2005      37.77  1:21.36  2:09.78    2:48.39   
  Værløse Svømmeklub  2:47.85                 
                     
38  Villads Brasch Jensen  2004      34.50  1:18.54  2:09.28    2:48.53   
  Greve Svømmeklub  2:48.01                 
                     
39  Mads Sørensen  2005      39.06  1:20.98  2:11.62    2:49.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:44.87                 
                     
40  Martin Munch Svendson  2005      34.28  1:17.58  2:10.06    2:49.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:56.02                 
                     
41  Tobias Chr. Stæcker  2005      35.24  1:20.39  2:13.45    2:52.48   
  Næstved IF  2:49.54                 
                     
42  Mathias Toft Cortsen  2005      35.58  1:19.93  2:14.28    2:53.81   
  Herlev Svømning  2:52.29                 
                     
43  Frederik Rasmussen  2005      37.77  1:25.03  2:16.70    2:54.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:51.65                 
                     
44  Andreas Kelstrup Schou  2005      37.64  1:24.34  2:22.53    3:03.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:10.44                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005              DSQ  SW83 asym ben 50m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:48.95                 
                     
Oscar Boyer  2004              DSQ  SW94 afls mave 100m 
  Sigma Swim Birkerød  2:43.16                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Petar Trkulja  2006      31.42  1:11.49  1:57.52    2:32.82   
  Næstved IF  2:31.96                 
                     
William Larsen  2006      38.22  1:29.31  2:16.06    2:54.76   
  Vordingborg Svømme Klub  3:07.98                 
                     
Carl Johan Møllenbach  2006      37.55  1:23.44  2:14.82    2:55.00   
  Gentofte Svømme Klub  2:57.40                 
                     
Maximillian Udar  2006      33.85  1:20.13  2:15.69    2:56.40   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.14                 
                     
Noah Lester  2006      36.78  1:23.05  2:23.03    3:03.84   
  Værløse Svømmeklub  3:09.50                 
                     
August Due  2007              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  3:05.38                 
                     
Peter Bjerre Olsen  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  2:48.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:54 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:08   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Korbo Petersson  2001              33.23   
  JGI Svømning  31.50                 
Caroline Hørlykke  2000              33.35   
  Gentofte Svømme Klub  32.53                 
Freja Petersen  2000              33.75   
  Vordingborg Svømme Klub  33.74                 
Emma Hebsgaard Nielsen  2003              34.03   
  Ishøj Svømme Klub  34.11                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001              34.36   
  Farum Svømmeklub  34.55                 
Isabella Rosenberg  2003              34.81   
  VAT Copenhagen-MK31  33.79                 
Ida Holm Hansen  2002              34.86   
  Værløse Svømmeklub  33.76                 
Silja Mortensen  2003              35.39   
  Albertslund IF  35.14                 
Nomi I. K. Schau  2004              35.52   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  37.04                 
10  Katrine Duus  2003              35.60   
  Næstved IF  34.45                 
11  Josefine Risum Jørgensen  2004              35.64   
  H2Odense  34.38                 
12  Nanna Udby Laugesen  2004              35.87   
  Hvidovre Svømme Klub  34.94                 
13  Luna Trojlsgaard  2004              36.48   
  Frederiksværk Svømmeklub  36.11                 
14  Ida Hebeltoft  2003              36.59   
  Herlev Svømning  35.24                 
15  Thea Torndal Jensen  2004              36.69   
  Næstved IF  35.99                 
16  Anne Sofie Devantier  2004              36.97   
  Hvidovre Svømme Klub  36.38                 
17  Clara Schmedes  2004              37.16   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  36.33                 
18  Laura Kristensen  2004              37.76   
  VAT Copenhagen-MK31  37.19                 
19  Nora Kejser  2004              38.38   
  VAT Copenhagen-MK31  37.54                 
20  Astrid Høffer  2004              38.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.43                 
21  Katrine Mørkeberg  2004              39.27   
  Næstved IF  38.65                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnes Barner Hansen  2005              32.88   
  Næstved IF  32.60                 
Josefine Nielsen  2005              32.98   
  Frederiksværk Svømmeklub  31.94                 
Annika Britt Larsen  2005              33.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  33.03                 
Agnete Boelt  2006              34.09   
  Sigma Swim Allerød  32.56                 
Liva Lund Hansen  2005              34.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.11                 
Catrine Porsdal  2005              34.24   
  Sigma Swim Birkerød  33.60                 
Kajsa Salomonsen  2005              34.28   
  VAT Copenhagen-MK31  33.62                 
Alma Olivarius  2005              34.40   
  Lyngby Svømmeklub  33.62                 
Juliane Bo Andersen  2005              34.68   
  JGI Svømning  33.90                 
10  Caroline Sofie Aagaard  2005              34.79   
  Sigma Swim Birkerød  33.82                 
11  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005              35.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.50                 
12  Siv Reimer  2006              35.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.59                 
13  Signe Holm Hansen  2005              35.74   
  Værløse Svømmeklub  35.56                 
14  Liva Mayland  2006              35.82   
  Næstved IF  35.35                 
15  Josefine Staudt  2005              35.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.81                 
16  Mathilde Rømer  2006              36.01   
  Farum Svømmeklub  37.47                 
17  Lise Refsgaard  2005              36.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.99                 
18  Alberte Kreiser-Petersen  2005              36.25   
  Gentofte Svømme Klub  36.62                 
19  Anna R. Strøbek  2005              36.50   
  Gentofte Svømme Klub  36.19                 
20  Nicole Damhøj Andersen  2006              36.68   
  Greve Svømmeklub  36.43                 
21  Mille Maxwell Berthou  2005              36.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.40                 
22  Alberte Crone Larsen  2006              36.79   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  35.72                 
23  Cille Kirketerp  2005              36.81   
  VAT Copenhagen-MK31  37.05                 
24  Julie Eriksen Tankmar  2006              36.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.73                 
25  Julia Tholstrup  2005              37.07   
  Gentofte Svømme Klub  37.13                 
26  Molly Namensen  2006              37.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.66                 
27  Katja Poulsen  2006              37.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.35                 
28  Nanja Frahm-Falkenberg  2006              37.40   
  Gentofte Svømme Klub  37.85                 
29  Luna Larsson  2006              37.45   
  Herlev Svømning  37.70                 
30  Dicte Laurberg Vedel  2006              37.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.59                 
31  Camilla Porsdal  2005              37.68   
  Sigma Swim Birkerød  36.03                 
32  Anna E.e. Balle  2006              37.90   
  Gentofte Svømme Klub  38.49                 
33  Bianca Roos  2006              38.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.15                 
33  Leonora Franck  2006              38.23   
  Næstved IF  38.02                 
35  Emma Karoline Guldberg  2005              38.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.47                 
36  Amalie Helfelt  2006              38.27   
  Værløse Svømmeklub  36.59                 
37  Andrea Lindberg Vedøe  2006              38.31   
  Sigma Swim Allerød  37.37                 
38  Liv Waag Kallesøe  2006              38.47   
  Herlev Svømning  38.62                 
39  Karoline Dahl Lewinsky  2006              38.56   
  Herlev Svømning  38.60                 
40  Martha Bødker Thomsen  2005              38.58   
  Værløse Svømmeklub  38.31                 
41  Alma Møller-Ern  2006              38.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.31                 
41  Ella Bødker Thomsen  2005              38.83   
  Værløse Svømmeklub  38.44                 
43  Marie Skole Sørensen  2006              39.15   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.06                 
44  Laura Lind-Christensen  2006              39.54   
  Sigma Swim Allerød  40.38                 
45  Helena Fogh Kronborg  2005              39.66   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.81                 
46  Dicte Maar  2006              39.74   
  Næstved IF  40.26                 
47  Sophie Hartwig-Porsdal  2006              40.08   
  Herlev Svømning  39.69                 
48  Liva Wissing  2006              40.19   
  Sigma Swim Allerød  45.95                 
49  Mille Hansen  2005              40.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.27                 
50  Malene Dithmar  2006              40.75   
  Greve Svømmeklub  40.01                 
51  Lærke Marie Clausen  2005              41.03   
  Greve Svømmeklub  39.40                 
52  Frederikke Fisker Jensen  2006              41.34   
  Herlev Svømning  41.81                 
53  Cecilie Rud  2006              41.54   
  Sigma Swim Allerød  39.19                 
54  Masha Jul Pedersen  2006              41.76   
  Næstved IF  43.00                 
Filippa Eiler  2005              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  37.07                 
Victoria W. Stahl  2005              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.17                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007              33.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.05                 
Lucca Frydendahl  2008              39.87   
  Slangerup Svømmeklub  40.44                 
Katrine Dresler Aleksic  2007              40.89   
  Herlev Svømning  40.63                 
Silje Egeberg Nordhald  2007              41.71   
  Vordingborg Svømme Klub  41.38                 
Selma Frederiksen  2008              41.78   
  Næstved IF  41.95                 
Camille Hedvig Miolane  2007              41.85   
  JGI Svømning  42.96                 
Asta Lund Nielsen  2008              42.68   
  Næstved IF  43.95                 
Ana Bogdanovic  2008              43.46   
  Herlev Svømning  45.23                 
Katharina Zobel  2007              43.63   
  Herlev Svømning  45.73                 
10  Nikoline Joy Gringer  2009              47.26   
  Herlev Svømning  46.38                 
11  Lisa Lundgaard Andersen  2007              48.52   
  Herlev Svømning  49.30                 
12  Asta Rosenkilde-Hansen  2007              49.19   
  Herlev Svømning  54.15                 
13  Amalie Witt  2010              59.45   
  Herlev Svømning  1:02.46                 
14  Freya Rasmussen  2010              1:01.58   
  Herlev Svømning  1:05.14                 
15  Anna Grenaa Nielsen  2009              1:03.87   
  Herlev Svømning  1:06.72                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:08 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:25   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003              30.16   
  Gentofte Svømme Klub  30.34                 
Bjørn Sanbeck  1999              31.22   
  Gentofte Svømme Klub  31.61                 
Mathias Riff Alexandersen  2001              31.63   
  Sigma Swim Birkerød  30.31                 
Zilas Aarestrup  2003              32.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.35                 
Leonard Steen Jensen  2003              32.81   
  Gentofte Svømme Klub  33.02                 
Mathias Parkhøi  2003              32.93   
  Hvidovre Svømme Klub  35.42                 
Frederik Bach Mindested  2003              33.93   
  Sigma Swim Allerød  33.56                 
Malte Hjalholt  2003              35.60   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.98                 
Rasmus Lorentzen  2001              37.45   
  Næstved IF  38.51                 
Mads Frederik Eilersen  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  39.18                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005              28.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.66                 
Viggo Prehn  2004              30.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.20                 
Robert E Falborg Pedersen  2005              31.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.47                 
Jeppe Kjær  2004              31.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.98                 
Jonathan Beck  2004              31.85   
  Sigma Swim Birkerød  31.61                 
William Hoffmann Hyldig  2004              31.99   
  Gentofte Svømme Klub  33.31                 
Emil Søby  2004              32.41   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  31.27                 
Nicolai D. B. Hansen  2004              32.52   
  Greve Svømmeklub  30.78                 
Matias Munkholm  2004              32.70   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.05                 
10  Emil Witzner Hansen  2004              32.72   
  Svømmeklubben Laksen  32.31                 
11  Louie Hansen  2005              33.15   
  Gentofte Svømme Klub  32.49                 
12  Cornelius Olsen  2005              33.16   
  Farum Svømmeklub  35.46                 
13  Nicholas Simson  2005              33.24   
  VAT Copenhagen-MK31  33.08                 
14  Jeppe Bayer Christensen  2005              33.41   
  Herlev Svømning  33.04                 
15  Vincent Matras  2005              33.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.71                 
16  Kasper Thorn  2004              34.38   
  Lyngby Svømmeklub  33.80                 
17  Andreas Eriksen Tankmar  2004              34.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.96                 
18  Alexander Hillhouse  2004              34.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.16                 
19  Oscar Rybak-Andersen  2005              34.84   
  Gentofte Svømme Klub  35.05                 
20  Rasmus Capion  2005              35.12   
  Vordingborg Svømme Klub  34.22                 
21  Phillip Niemann Madsen  2004              35.36   
  Lyngby Svømmeklub  34.29                 
22  Magnus Kiemer  2005              35.37   
  Værløse Svømmeklub  34.63                 
23  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005              35.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.27                 
24  William Leander Agerskov  2004              35.94   
  Sigma Swim Allerød  35.81                 
25  Frederik Grove Ankerdal  2005              36.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.70                 
26  Malthe Funk Larsen  2005              36.26   
  Sigma Swim Allerød  36.08                 
27  Mathias Olsen  2005              36.39   
  Greve Svømmeklub  37.58                 
28  Theodor Wernberg Løvgreen  2005              36.46   
  Sigma Swim Allerød  33.95                 
29  Oscar Boyer  2004              36.62   
  Sigma Swim Birkerød  35.45                 
30  Alex Baes Maidens  2004              36.64   
  VAT Copenhagen-MK31  35.31                 
31  Mathias W. Rasmussen  2005              36.78   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  36.91                 
32  Cilas Madsen  2005              37.11   
  Greve Svømmeklub  38.29                 
33  Frederik Knakkergaard  2005              37.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.64                 
34  Tobias Chr. Stæcker  2005              38.13   
  Næstved IF  38.04                 
35  Alexander Asmussen  2004              38.52   
  Frederiksværk Svømmeklub  40.16                 
William Bendix Schmidt  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.47                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Aarup-Andersen  2006              34.05   
  Gentofte Svømme Klub  34.90                 
Elias Elmedyb  2006              35.64   
  Herlev Svømning  34.45                 
Maximillian Udar  2006              37.26   
  Gentofte Svømme Klub  37.55                 
August Taul  2006              38.23   
  Gentofte Svømme Klub  38.34                 
Jacob Koch Larsen  2006              39.16   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.70                 
Hannibal Wamberg  2006              40.18   
  Gentofte Svømme Klub  40.45                 
Christian Nimb  2006              41.45   
  Gentofte Svømme Klub  38.68                 
Viktor Nymark Føge  2008              41.92   
  Herlev Svømning  47.36                 
Kaare Asskildt  2006              42.83   
  Værløse Svømmeklub  45.41                 
10  Jonas Pelle Christensen  2009              44.43   
  Herlev Svømning  45.10                 
11  Magne Waag Kallesøe  2008              46.35   
  Herlev Svømning  47.09                 
12  Mehmet Fener  2009              51.24   
  Herlev Svømning  52.38                 
13  Zakarias Zobel  2009              56.38   
  Herlev Svømning  57.86                 
Petar Trkulja  2006              DSQ  SW63 mere end 15es 
  Næstved IF  32.29                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:25 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Hørlykke  2000              38.27   
  Gentofte Svømme Klub  36.71                 
Mathilde Svendsen  2004              38.27   
  Greve Svømmeklub  38.53                 
Barbara Ammentorp  2003              38.86   
  Nyborg Svømmeklub  37.47                 
Ida Oest  2003              39.77   
  Herlev Svømning  38.15                 
Julie Wolter  2003              39.90   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.09                 
Asta H Jensen  2000              40.70   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.04                 
Emma Hebsgaard Nielsen  2003              40.92   
  Ishøj Svømme Klub  41.37                 
Maja Hallberg Langkilde  2004              41.03   
  Frederiksværk Svømmeklub  40.90                 
Léa Zoé Bingler  2000              41.90   
  Vordingborg Svømme Klub  40.07                 
10  Laura Kristensen  2004              42.28   
  VAT Copenhagen-MK31  41.80                 
11  Nora Kejser  2004              44.24   
  VAT Copenhagen-MK31  43.10                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline R. Amstrup  2005              36.17   
  Sigma Swim Birkerød  36.33                 
Caroline Bach Mindested  2005              36.36   
  Sigma Swim Allerød  35.22                 
Emilie Hartvig-Olsen  2006              37.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.11                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005              37.40   
  Herlev Svømning  36.52                 
Ida-Marie Nørgaard  2005              37.63   
  Frederiksværk Svømmeklub  37.00                 
Elisabeth Augusta Englev  2006              38.64   
  Greve Svømmeklub  39.82                 
Hannah B. Pedersen  2005              38.64   
  VAT Copenhagen-MK31  37.54                 
Nikoline Marie Lange  2005              38.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.91                 
Henriette Roos  2006              39.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.43                 
10  Sarah Ankjær Pedersen  2006              39.42   
  Greve Svømmeklub  39.99                 
10  Sofie Larsen  2006              39.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.96                 
12  Freja Juul  2006              39.77   
  Næstved IF  39.01                 
13  Alma Møller-Ern  2006              39.95   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.54                 
14  Isabella Ludvigsen  2005              40.17   
  Sigma Swim Allerød  39.36                 
15  Malene Dithmar  2006              40.24   
  Greve Svømmeklub  41.51                 
16  Molly Szczepanski  2006              40.31   
  Gentofte Svømme Klub  39.77                 
17  Luna Luminari  2005              40.35   
  VAT Copenhagen-MK31  39.32                 
18  Monika Dragieva  2006              40.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.39                 
19  Mathilde Willumsen  2006              41.22   
  Greve Svømmeklub  40.09                 
20  Annika Britt Larsen  2005              41.28   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.86                 
21  Mathilde Rømer  2006              41.41   
  Farum Svømmeklub  40.17                 
22  Stella Demuth Andersen  2006              41.91   
  Gentofte Svømme Klub  40.42                 
23  Mille Hansen  2005              42.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.55                 
24  Frederikke Fisker Jensen  2006              42.93   
  Herlev Svømning  43.35                 
24  Lærke Marie Clausen  2005              42.93   
  Greve Svømmeklub  41.39                 
26  Filippa Walløe  2005              42.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.80                 
27  Jasmine Løkkegaard  2006              43.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  46.04                 
28  Dicte Laurberg Vedel  2006              43.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.41                 
29  Frida Høj Andersen  2005              43.68   
  Ishøj Svømme Klub  42.31                 
30  Mille Giolbas  2006              43.82   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  44.18                 
31  Amanda F. Christiansen  2005              44.09   
  Vordingborg Svømme Klub  45.15                 
32  Fiona Jensen  2006              44.51   
  Værløse Svømmeklub  43.59                 
33  Liv Waag Kallesøe  2006              45.30   
  Herlev Svømning  47.25                 
34  Sofija Rønne  2006              45.64   
  Herlev Svømning  43.51                 
35  Masha Jul Pedersen  2006              46.16   
  Næstved IF  47.40                 
36  Julie Segato  2005              47.91   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  46.21                 
37  Ada Hasløv Brunsgaard  2006              48.27   
  Gentofte Svømme Klub  47.28                 
38  Iben Lund Nielsen  2006              48.40   
  Næstved IF  49.55                 
39  Lærke Aistrup Andersen  2005              53.82   
  Herlev Svømning  53.08                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2007              41.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.27                 
Maja Vejborg  2007              44.86   
  Gentofte Svømme Klub  45.06                 
Anna Powers  2007              45.99   
  Herlev Svømning  46.55                 
Helena Honore  2007              46.03   
  Herlev Svømning  46.47                 
Edith Louise Vedel  2007              46.35   
  Gentofte Svømme Klub  46.18                 
Caroline Victoria Reedtz  2007              51.03   
  Gentofte Svømme Klub  52.44                 
Asta Rosenkilde-Hansen  2007              52.14   
  Herlev Svømning  57.61                 
Asta Lund Nielsen  2008              52.36   
  Næstved IF  52.29                 
Katrine Dresler Aleksic  2007              52.98   
  Herlev Svømning  49.83                 
10  Silje Egeberg Nordhald  2007              55.91   
  Vordingborg Svømme Klub  53.08                 
11  Amalie Witt  2010              1:03.27   
  Herlev Svømning  1:09.02                 
Anna Grenaa Nielsen  2009              DSQ  sw 72 c ben v st 
  Herlev Svømning                   
Freya Rasmussen  2010              DSQ  sw71 3 B ben st 
  Herlev Svømning  1:12.24                 
Iben Karlsmark  2007              DSQ  sw 44 tyvst 
  Herlev Svømning  50.51                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:38 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Ingeman Hansen  1997              30.06   
  Næstved IF  30.38                 
Mads Ørsted Nielsen  1999              32.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.61                 
Mathias Hatting Petersen  2000              33.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.97                 
Peter Vinge-Maigaard  2003              34.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.15                 
David Kristensen  2003              35.27   
  VAT Copenhagen-MK31  35.56                 
Mathias Parkhøi  2003              35.84   
  Hvidovre Svømme Klub  36.95                 
Daniel Didriksen  2002              36.89   
  Frederiksværk Svømmeklub  37.85                 
Christoffer Skinhøj  2003              37.01   
  Gentofte Svømme Klub  38.17                 
Matti Andersen  2001              37.13   
  Næstved IF  35.91                 
10  Jakob Legaard  2003              37.36   
  Sigma Swim Allerød  36.38                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Liechti  2004              33.69   
  Sigma Swim Birkerød  34.34                 
Alexander Marcus Englev  2004              33.76   
  Greve Svømmeklub  33.12                 
Tobias Rosengaard  2005              33.90   
  Sigma Swim Birkerød  34.21                 
Matias Munkholm  2004              33.91   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.13                 
Laurits Boserup  2005              34.15   
  Gentofte Svømme Klub  34.39                 
Villads Arfelt  2004              34.71   
  Sigma Swim Birkerød  34.81                 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004              34.91   
  Greve Svømmeklub  34.07                 
Mathias Christensen  2004              35.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.05                 
Søren Wandall Ohlsen  2004              35.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.57                 
10  Alexander Griffin  2004              35.48   
  Gentofte Svømme Klub  35.54                 
11  Nicholas H. Hansen  2005              35.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.93                 
12  Oscar Kroos  2004              35.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.47                 
13  Kalle Gerner Knudsen  2004              35.90   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.31                 
14  Andreas Stampe Dalgaard  2004              36.30   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.61                 
15  Lucas Svej  2005              36.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.21                 
16  Carl Krabbe Heldgaard  2004              36.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.11                 
17  Valdemar Birn-Bringgaard  2004              37.07   
  Gentofte Svømme Klub  36.96                 
18  William Bogø Andersen  2005              37.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.85                 
19  Phillip Niemann Madsen  2004              37.65   
  Lyngby Svømmeklub  36.76                 
20  Louie Hermansen  2004              37.71   
  VAT Copenhagen-MK31  37.37                 
21  Carl Emil Lundgaard  2005              38.10   
  Gentofte Svømme Klub  38.40                 
22  Marius Mains  2005              38.29   
  Ishøj Svømme Klub  37.82                 
23  Fabian Holst Krabbe  2005              39.84   
  Værløse Svømmeklub  41.59                 
24  Andreas Velschow Malmolin  2005              39.87   
  Farum Svømmeklub  41.49                 
25  Mattias Sand Nielsen  2005              39.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.79                 
26  Villads Brasch Jensen  2004              40.38   
  Greve Svømmeklub  40.64                 
27  Mads Munksgaard  2004              41.24   
  Næstved IF  40.58                 
28  Joakim Hjulmand-Lassen  2005              41.26   
  Gentofte Svømme Klub  41.41                 
Frederik Grove Ankerdal  2005              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.20                 
Frederik Lund Hirsbak  2004              DNS   
  JGI Svømning  36.71                 
William Bendix Schmidt  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.20                 
Mads Naver  2004              DSQ  sw44 tyvstart 
  Sigma Swim Allerød  37.45                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Larsen  2006              37.15   
  Vordingborg Svømme Klub  40.68                 
Oswald Lindquist  2006              42.48   
  Gentofte Svømme Klub  44.12                 
Carl Johan Møllenbach  2006              44.80   
  Gentofte Svømme Klub  44.43                 
Storm Bargmann  2007              45.43   
  Herlev Svømning  45.86                 
Victor Rønne  2007              46.57   
  Herlev Svømning  50.82                 
Nicolaj Cortsen  2007              53.42   
  Herlev Svømning                   
Kaare Asskildt  2006              54.36   
  Værløse Svømmeklub  53.82                 
Thomas Rønne  2009              54.61   
  Herlev Svømning  1:00.73                 
Aksel Kirkelund  2007              1:03.76   
  Herlev Svømning  1:05.04                 
10  Zakarias Zobel  2009              1:09.85   
  Herlev Svømning  1:07.57                 
August Due  2007              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  46.28                 
Mathias Eie  2009              DSQ  sw71 fk fly u vand 
  Herlev Svømning  1:08.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:37   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Korbo Petersson  2001      29.46        1:01.87   
  JGI Svømning  1:00.05                 
                     
Maria Bredal Larsen  2002      30.42        1:03.52   
  Nyborg Svømmeklub  1:01.34                 
                     
Ida Holm Hansen  2002      30.62        1:03.62   
  Værløse Svømmeklub  1:02.25                 
                     
Freja Petersen  2000      30.18        1:03.77   
  Vordingborg Svømme Klub  1:02.08                 
                     
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      30.14        1:03.90   
  H2Odense  1:04.37                 
                     
Simone Jørgensen  1999      30.31        1:04.22   
  Farum Svømmeklub  1:03.90                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004      32.11        1:05.16   
  H2Odense  1:04.65                 
                     
Katrine Duus  2003      31.05        1:05.24   
  Næstved IF  1:03.82                 
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004      31.64        1:05.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.35                 
                     
10  Anne Sofie Devantier  2004      31.39        1:05.35   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.13                 
                     
11  Emma Hebsgaard Nielsen  2003      31.56        1:05.51   
  Ishøj Svømme Klub  1:04.70                 
                     
12  Ida Hebeltoft  2003      31.79        1:05.53   
  Herlev Svømning  1:05.55                 
                     
13  Clara Hartvig-Olsen  2004      32.15        1:06.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.01                 
                     
14  Isabella Rosenberg  2003      31.92        1:06.11   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.90                 
                     
15  Frederikke Elster  2004      31.74        1:06.18   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.72                 
                     
16  Ida Juul Grønning  2004      31.83        1:06.25   
  H2Odense  1:05.46                 
                     
17  Isabella Victoria Nimb  2004      32.28        1:06.32   
  Sigma Swim Birkerød  1:06.47                 
                     
18  Mathilde Svendsen  2004      31.59        1:06.60   
  Greve Svømmeklub  1:08.18                 
                     
19  Sarah Holm Clausen  2004      32.07        1:07.22   
  Farum Svømmeklub  1:06.86                 
                     
20  Amalie Schou  2003      31.70        1:07.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.01                 
                     
21  Nomi I. K. Schau  2004      32.43        1:07.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:08.51                 
                     
22  Silja Mortensen  2003      32.86        1:08.28   
  Albertslund IF  1:08.76                 
                     
23  Astrid Permin  2003      32.50        1:08.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.42                 
                     
24  Laura Thomadsen  2004      33.66        1:09.41   
  Albertslund IF  1:11.16                 
                     
25  Freja S. Falkenstrøm  2004      33.34        1:09.59   
  Nyborg Svømmeklub  1:10.87                 
                     
26  Thea Torndal Jensen  2004      34.07        1:09.65   
  Næstved IF  1:08.98                 
                     
27  Clara Schmedes  2004      33.23        1:09.68   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:10.28                 
                     
28  Laura Kristensen  2004      33.04        1:10.35   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.68                 
                     
29  Léa Zoé Bingler  2000      33.34        1:11.10   
  Vordingborg Svømme Klub  1:08.25                 
                     
30  Julie Wolter  2003      34.38        1:11.36   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:08.15                 
                     
31  Astrid Høffer  2004      34.67        1:12.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.42                 
                     
32  Asta H Jensen  2000      34.94        1:12.38   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:11.79                 
                     
33  Emma Kjer Rasmussen  2004      34.97        1:12.54   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.66                 
                     
34  Katrine Mørkeberg  2004      34.62        1:12.57   
  Næstved IF  1:13.10                 
                     
35  Nora Kejser  2004      35.41        1:14.24   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.49                 
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:03.90                 
                     
Maya Nykjær  2001              DSQ  sw 44 tyvstart 
  Vordingborg Svømme Klub  1:05.87                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Liv Madsen  2006      29.83        1:01.97   
  Greve Svømmeklub  1:02.44                 
                     
Cille Kirketerp  2005      30.17        1:02.99   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.98                 
                     
Maya Krogh Brønnicke  2005      30.31        1:03.63   
  VAT Copenhagen  1:02.69                 
                     
Josephine Thomsen  2005      30.61        1:03.73   
  Herlev Svømning  1:02.63                 
                     
Liva Lund Hansen  2005      30.85        1:03.81   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:04.44                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      31.95        1:04.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.41                 
                     
Liva la Cour  2006      31.89        1:04.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.86                 
                     
Caroline Sofie Aagaard  2005      31.03        1:04.97   
  Sigma Swim Birkerød  1:03.35                 
                     
Andrea Lindberg Vedøe  2006      31.69        1:05.25   
  Sigma Swim Allerød  1:03.71                 
                     
10  Caroline Koch  2005      31.32        1:05.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.73                 
                     
11  Filippa Eiler  2005      30.79        1:05.55   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.95                 
                     
12  Alberte Kreiser-Petersen  2005      32.00        1:06.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.12                 
                     
13  Annika Køhn  2005      33.26        1:06.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.52                 
                     
14  Anna R. Strøbek  2005      32.36        1:06.45   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.91                 
                     
15  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      32.57        1:06.69   
  Greve Svømmeklub  1:06.75                 
                     
16  Kajsa Salomonsen  2005      32.10        1:06.73   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.41                 
                     
17  Esther Haudrum Larsen  2005      32.66        1:07.21   
  Værløse Svømmeklub  1:07.71                 
                     
18  Stella Demuth Andersen  2006      32.35        1:07.28   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.94                 
                     
19  Juliane Bo Andersen  2005      31.76        1:07.31   
  JGI Svømning  1:04.47                 
                     
20  Agnes Barner Hansen  2005      32.20        1:07.42   
  Næstved IF  1:08.46                 
                     
21  Mille Korndal-Henriksen  2005      32.44        1:07.48   
  Farum Svømmeklub  1:09.35                 
                     
22  Lara Smerdal  2006      32.65        1:07.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.73                 
                     
22  Mathilde Thor Møller  2005      32.09        1:07.94   
  Farum Svømmeklub  1:08.71                 
                     
24  Julie Eriksen Tankmar  2006      32.71        1:08.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.78                 
                     
25  Alba Mantoni  2006      32.68        1:08.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.17                 
                     
26  Emma Karoline Guldberg  2005      31.73        1:08.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.16                 
                     
27  Helena Fogh Kronborg  2005      33.25        1:08.43   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.81                 
                     
28  Iben Ebdrup Norling  2005      32.89        1:08.58   
  Værløse Svømmeklub  1:08.84                 
                     
29  Victoria W. Stahl  2005      32.25        1:08.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.91                 
                     
30  Julie Heurlin Lunding  2006      33.22        1:08.79   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.37                 
                     
31  Lise Refsgaard  2005      32.59        1:08.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.59                 
                     
32  Molly Szczepanski  2006      33.03        1:08.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.51                 
                     
33  Josefine Staudt  2005      33.24        1:08.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.71                 
                     
34  Signe Holm Hansen  2005      33.34        1:08.97   
  Værløse Svømmeklub  1:07.35                 
                     
35  Molly Namensen  2006      32.10        1:09.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.00                 
                     
36  Cecilie G. Mortensen  2005      33.93        1:09.27   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.50                 
                     
37  Kamma Rasmussen  2006      32.74        1:09.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.19                 
                     
38  Marie Skole Sørensen  2006      33.30        1:09.33   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:13.10                 
                     
39  Josefine Nielsen  2005      33.37        1:09.64   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:07.95                 
                     
40  Alberte Crone Larsen  2006      33.48        1:09.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:11.64                 
                     
41  Nicole Damhøj Andersen  2006      34.18        1:09.98   
  Greve Svømmeklub  1:10.35                 
                     
42  Amalie Backhausen  2006      32.85        1:09.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.20                 
                     
43  Christine Stubbe Lundsby  2006      33.97        1:10.32   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.50                 
                     
44  Iben Lund Nielsen  2006      34.12        1:10.46   
  Næstved IF  1:10.01                 
                     
45  Siv Reimer  2006      33.88        1:10.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.02                 
                     
46  Cecilie Rud  2006      34.35        1:10.93   
  Sigma Swim Allerød  1:10.87                 
                     
47  Mille Giolbas  2006      34.02        1:11.09   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:12.69                 
                     
48  Julie Segato  2005      34.45        1:11.33   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:11.62                 
                     
49  Luna Larsson  2006      34.74        1:11.47   
  Herlev Svømning  1:15.11                 
                     
50  Liva Wissing  2006      34.03        1:11.55   
  Sigma Swim Allerød  1:12.78                 
                     
51  Luna Luminari  2005      34.28        1:11.79   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.98                 
                     
52  Julie Merl Larsen  2005      34.84        1:11.83   
  JGI Svømning  1:12.65                 
                     
53  Mathilde Willumsen  2006      34.67        1:11.97   
  Greve Svømmeklub  1:15.18                 
                     
54  Emilie Hartvig-Olsen  2006      34.21        1:11.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.75                 
                     
55  Jasmin Kjærsgaard  2006      34.65        1:12.47   
  Slangerup Svømmeklub  1:11.22                 
                     
56  Liva Mayland  2006      34.96        1:12.55   
  Næstved IF  1:11.95                 
                     
57  Anna E.e. Balle  2006      35.60        1:12.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.00                 
                     
57  Ella Bødker Thomsen  2005      34.69        1:12.65   
  Værløse Svømmeklub  1:14.09                 
                     
59  Ada Hasløv Brunsgaard  2006      34.58        1:12.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.60                 
                     
60  Sofie Larsen  2006      35.09        1:14.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.06                 
                     
61  Bianca Roos  2006      34.97        1:14.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.25                 
                     
62  Martha Bødker Thomsen  2005      35.78        1:14.31   
  Værløse Svømmeklub  1:13.35                 
                     
63  Amalie Helfelt  2006      35.44        1:14.63   
  Værløse Svømmeklub  1:14.76                 
                     
64  Mille Hansen  2005      36.52        1:14.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.42                 
                     
65  Leonora Franck  2006      35.93        1:14.91   
  Næstved IF  1:15.01                 
                     
66  Maria Claudia S. Hansen  2006      35.03        1:14.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.91                 
                     
67  Maja Damkjær Bartels  2006      35.63        1:14.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.22                 
                     
68  Anna Merl Larsen  2006      36.06        1:15.04   
  JGI Svømning  1:16.21                 
                     
69  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      35.65        1:15.52   
  Herlev Svømning  1:16.83                 
                     
70  Julia Tholstrup  2005      36.70        1:15.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.07                 
                     
71  Dicte Maar  2006      36.61        1:15.62   
  Næstved IF  1:15.44                 
                     
72  Karoline Dahl Lewinsky  2006      35.69        1:15.70   
  Herlev Svømning  1:15.35                 
                     
73  Anna Hinsch Lauritzen  2006      37.06        1:17.26   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.55                 
                     
74  Masha Jul Pedersen  2006      37.36        1:18.84   
  Næstved IF  1:19.05                 
                     
75  Laura Lind-Christensen  2006      38.20        1:20.05   
  Sigma Swim Allerød  1:22.71                 
                     
76  Viola Søbye  2006      40.37        1:25.07   
  Værløse Svømmeklub  1:25.18                 
                     
77  Lærke Aistrup Andersen  2005      47.60        1:41.55   
  Herlev Svømning  1:43.74                 
                     
Nanja Frahm-Falkenberg  2006              DSQ  sw 44 tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  1:14.74                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007      32.13        1:05.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.90                 
                     
Lucca Frydendahl  2008      34.85        1:12.25   
  Slangerup Svømmeklub  1:12.43                 
                     
Tess van der Laan  2008      33.76        1:12.47   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.37                 
                     
Maja Vejborg  2007      35.84        1:14.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.79                 
                     
Kristine Dupont  2007      35.07        1:15.14   
  Herlev Svømning  1:16.83                 
                     
Caroline Victoria Reedtz  2007      36.63        1:16.98   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.70                 
                     
Silje Egeberg Nordhald  2007      37.02        1:18.34   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.19                 
                     
Nina Griffin  2007      35.03        1:18.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.98                 
                     
Helena Honore  2007      39.16        1:22.12   
  Herlev Svømning  1:20.56                 
                     
10  Katharina Zobel  2007      39.19        1:22.96   
  Herlev Svømning  1:26.27                 
                     
11  Camille Hedvig Miolane  2007      39.19        1:23.29   
  JGI Svømning  1:23.57                 
                     
12  Asta Lund Nielsen  2008      39.78        1:23.37   
  Næstved IF  1:24.97                 
                     
13  Katrine Dresler Aleksic  2007      39.03        1:23.61   
  Herlev Svømning  1:17.40                 
                     
14  Anna Powers  2007      39.99        1:24.99   
  Herlev Svømning  1:25.40                 
                     
15  Selma Frederiksen  2008      40.81        1:26.73   
  Næstved IF  1:23.17                 
                     
16  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      41.05        1:29.48   
  Herlev Svømning  1:34.43                 
                     
17  Iben Karlsmark  2007      41.80        1:31.15   
  Herlev Svømning  1:28.69                 
                     
18  Nikoline Joy Gringer  2009      43.97        1:34.33   
  Herlev Svømning  1:33.03                 
                     
19  Lisa Lundgaard Andersen  2007      47.64        1:40.54   
  Herlev Svømning  1:36.46                 
                     
Ana Bogdanovic  2008              DSQ  sw 44 tyvstart 
  Herlev Svømning  1:38.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:37 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:56   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Ingeman Hansen  1997      27.09        57.15   
  Næstved IF  56.89                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      27.31        57.26   
  JGI Svømning  57.42                 
                     
Victor Bendix Beiter  2001      26.87        57.40   
  Herlev Svømning  56.36                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000      27.53        58.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  58.28                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      28.35        58.11   
  Gentofte Svømme Klub  59.39                 
                     
Bjørn Sanbeck  1999      28.05        58.13   
  Gentofte Svømme Klub  59.89                 
                     
Noah Bred  2003      27.89        58.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.74                 
                     
Matti Andersen  2001      28.99        1:00.73   
  Næstved IF  59.65                 
                     
Frederik Holm Wester  2000      29.91        1:00.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.10                 
                     
10  Zilas Aarestrup  2003      29.55        1:01.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.20                 
                     
11  Frederik Bach Mindested  2003      30.25        1:03.34   
  Sigma Swim Allerød  1:01.65                 
                     
12  Leonard Steen Jensen  2003      30.23        1:04.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.38                 
                     
13  Malte Hjalholt  2003      31.12        1:04.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:04.37                 
                     
14  Rasmus Lorentzen  2001      31.85        1:06.98   
  Næstved IF  1:06.77                 
                     
15  David Kristensen  2003      32.27        1:07.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.09                 
                     
Mads Frederik Eilersen  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.07                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004      27.27        56.95   
  Gentofte Svømme Klub  56.77                 
                     
Oscar Isberg  2004      28.21        57.83   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  58.13                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004      28.14        58.36   
  Herlev Svømning  59.90                 
                     
Casper Puggaard  2005      28.65        58.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.13                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004      28.66        58.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  59.73                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004      28.39        59.06   
  Greve Svømmeklub  58.78                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005      28.34        59.53   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:00.01                 
                     
Daniel Bastholm  2005      28.56        59.87   
  Greve Svømmeklub  1:04.36                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004      28.95        1:00.47   
  Gentofte Svømme Klub  59.45                 
                     
10  Jeppe Bayer Christensen  2005      29.89        1:01.32   
  Herlev Svømning  1:01.63                 
                     
10  William Leth  2004      29.30        1:01.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.17                 
                     
12  Andreas Eriksen Tankmar  2004      29.76        1:01.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.49                 
                     
13  Emil Søby  2004      29.74        1:01.47   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:01.65                 
                     
14  Robert E Falborg Pedersen  2005      30.04        1:01.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.12                 
                     
15  Kalle Gerner Knudsen  2004      29.94        1:01.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:03.24                 
                     
16  Michael Halck  2004      30.53        1:01.73   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.46                 
                     
17  Jeppe Kjær  2004      29.88        1:01.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.26                 
                     
18  Viggo Prehn  2004      29.95        1:02.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.05                 
                     
19  Nicholas Simson  2005      30.36        1:02.13   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.50                 
                     
20  Anders K. Kortegaard  2004      29.99        1:02.46   
  JGI Svømning  1:02.63                 
                     
21  August Arup Neergaard  2005      29.97        1:02.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.78                 
                     
22  William Bogø Andersen  2005      30.18        1:02.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.50                 
                     
23  Louie Hermansen  2004      29.66        1:02.78   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.74                 
                     
24  Cilas Madsen  2005      30.21        1:02.96   
  Greve Svømmeklub  1:03.76                 
                     
25  Sune Vergmann  2005      30.30        1:03.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:07.65                 
                     
26  William Ølshøj  2004      29.39        1:03.38   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.20                 
                     
27  Alex Baes Maidens  2004      29.92        1:03.48   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.87                 
                     
28  Rasmus Capion  2005      30.48        1:03.54   
  Vordingborg Svømme Klub  1:03.98                 
                     
29  Tobias Chr. Stæcker  2005      31.63        1:03.64   
  Næstved IF  1:05.65                 
                     
30  Sebastian Rendlev  2005      30.55        1:03.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:03.42                 
                     
31  Laurits Boserup  2005      31.32        1:04.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.36                 
                     
32  Alexander Marcus Englev  2004      30.41        1:04.19   
  Greve Svømmeklub  1:01.60                 
                     
33  Tao Tang  2005      31.50        1:04.66   
  Næstved IF  1:07.11                 
                     
34  Lucas Svej  2005      31.62        1:05.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.63                 
                     
35  Emil Stenholt Røpke  2004      32.70        1:05.35   
  JGI Svømning  1:04.43                 
                     
36  Alexander Asmussen  2004      31.60        1:05.67   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:06.40                 
                     
37  Mads Sørensen  2005      31.99        1:05.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.59                 
                     
38  Mads Holger From  2004      32.24        1:05.78   
  JGI Svømning  1:04.92                 
                     
39  Marco Stub Olsen  2004      31.63        1:05.87   
  Svømmeklubben Laksen  1:05.35                 
                     
40  Cornelius Olsen  2005      31.95        1:06.14   
  Farum Svømmeklub  1:06.82                 
                     
41  Anders Junker  2005      31.51        1:06.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.46                 
                     
42  Alexander Hillhouse  2004      31.86        1:06.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.51                 
                     
43  Victor Bornemann  2004      32.53        1:06.93   
  Sigma Swim Allerød  1:07.17                 
                     
44  Erik Schmidt  2005      32.31        1:07.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.36                 
                     
45  William Hoffmann Hyldig  2004      31.84        1:07.06   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.66                 
                     
46  Oscar Rybak-Andersen  2005      32.48        1:07.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.62                 
                     
47  Louie Hansen  2005      32.00        1:07.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.48                 
                     
48  Mads Munksgaard  2004      32.14        1:07.45   
  Næstved IF  1:16.42                 
                     
49  Frederik Grove Ankerdal  2005      32.30        1:07.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.31                 
                     
50  Magnus Kiemer  2005      33.33        1:08.93   
  Værløse Svømmeklub  1:08.40                 
                     
51  Frederik Knakkergaard  2005      33.16        1:09.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.47                 
                     
52  Mathias Olsen  2005      33.88        1:09.87   
  Greve Svømmeklub  1:12.15                 
                     
53  Marius Mains  2005      33.87        1:10.35   
  Ishøj Svømme Klub  1:11.42                 
                     
54  Carl Emil Lundgaard  2005      33.78        1:10.45   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.32                 
                     
55  Andreas Kelstrup Schou  2005      33.17        1:10.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.12                 
                     
56  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005      33.95        1:10.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.04                 
                     
57  Martin Munch Svendson  2005      34.01        1:10.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.17                 
                     
58  Mathias Toft Cortsen  2005      33.84        1:11.96   
  Herlev Svømning  1:12.83                 
                     
59  Mathias W. Rasmussen  2005      33.77        1:12.52   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:12.36                 
                     
60  Frederik Rasmussen  2005      35.15        1:13.24   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.58                 
                     
Frederik Lund Hirsbak  2004              DNS   
  JGI Svømning  1:03.22                 
                     
Magnus Tullberg  2005              DSQ  sw 44 tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød  1:04.95                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Petar Trkulja  2006      30.17        1:03.45   
  Næstved IF  1:03.96                 
                     
Frederik Aarup-Andersen  2006      30.30        1:04.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.41                 
                     
Elias Elmedyb  2006      31.07        1:04.89   
  Herlev Svømning  1:04.54                 
                     
Jacob Koch Larsen  2006      33.07        1:08.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:09.81                 
                     
August Taul  2006      32.77        1:08.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.65                 
                     
Oswald Lindquist  2006      33.16        1:10.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.13                 
                     
Christian Nimb  2006      35.37        1:15.48   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.94                 
                     
Noah Lester  2006      36.25        1:16.44   
  Værløse Svømmeklub  1:18.42                 
                     
Hannibal Wamberg  2006      36.26        1:17.92   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.85                 
                     
10  Storm Bargmann  2007      38.15        1:18.24   
  Herlev Svømning  1:21.32                 
                     
11  Andreas Ellegaard Svedal  2006      37.34        1:18.82   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.54                 
                     
12  Victor Rønne  2007      37.84        1:19.20   
  Herlev Svømning  1:23.10                 
                     
13  Kaare Asskildt  2006      38.42        1:20.08   
  Værløse Svømmeklub  1:23.54                 
                     
14  Nicolaj Cortsen  2007      38.91        1:22.75   
  Herlev Svømning  1:28.24                 
                     
15  Aksel Kirkelund  2007      39.97        1:23.89   
  Herlev Svømning  1:26.37                 
                     
16  Viktor Nymark Føge  2008      42.52        1:30.14   
  Herlev Svømning  1:32.19                 
                     
17  Magne Waag Kallesøe  2008      45.88        1:35.75   
  Herlev Svømning  1:40.88                 
                     
18  Jonas Pelle Christensen  2009      44.05        1:35.89   
  Herlev Svømning  1:29.03                 
                     
19  Mehmet Fener  2009      46.40        1:36.06   
  Herlev Svømning  1:47.22                 
                     
20  Thomas Rønne  2009      45.59        1:36.14   
  Herlev Svømning  1:40.25                 
                     
21  Mathias Eie  2009      46.69        1:46.78   
  Herlev Svømning  1:51.02                 
                     
Peter Bjerre Olsen  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:56 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  06 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:30   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Schou  2003      1:19.80  2:51.30  4:27.82    5:49.45   
  Gentofte Svømme Klub  5:40.20                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004      1:22.74  2:50.96  4:39.68    6:08.47   
  Hvidovre Svømme Klub  5:54.26                 
                     
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005      1:10.22  2:35.09  4:06.06    5:23.08   
  Herlev Svømning  5:15.64                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005      1:13.43  2:42.85  4:20.24    5:42.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:34.14                 
                     
Elisabeth Augusta Englev  2006      1:21.69  2:52.18  4:34.35    5:54.10   
  Greve Svømmeklub  5:38.55                 
                     
Agnes Barner Hansen  2005      1:29.33  2:53.11  4:35.93    5:57.54   
  Næstved IF  6:08.56                 
                     
Ida-Marie Nørgaard  2005      1:27.39  2:58.66  4:37.11    6:01.29   
  Frederiksværk Svømmeklub  5:58.72                 
                     
Freja Juul  2006      1:25.63  2:56.70  4:40.91    6:09.21   
  Næstved IF  6:03.29                 
                     
Bianca Roos  2006      1:27.39  3:03.86  4:46.19    6:10.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  6:28.53                 
                     
Julie Merl Larsen  2005      1:33.91  3:12.95  5:00.75    6:21.39   
  JGI Svømning  6:11.66                 
                     
Amanda F. Christiansen  2005      1:21.66  3:06.20  4:55.91    6:22.25   
  Vordingborg Svømme Klub  6:23.38                 
                     
10  Sophie Amalie Rasmussen  2006      1:32.83  3:11.57  5:03.55    6:33.07   
  Greve Svømmeklub  6:26.52                 
                     
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Dupont  2007      1:31.52  3:16.02  5:08.18    6:32.59   
  Herlev Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:30 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  06 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:44   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Toftehøj  2003      1:12.63  2:35.88  4:08.50    5:24.12   
  JGI Svømning  5:22.03                 
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Christensen  2004      1:06.06  2:28.54  3:52.75    5:04.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:50.67                 
                     
Tobias Rosengaard  2005      1:10.56  2:33.43  3:59.37    5:10.16   
  Sigma Swim Birkerød  5:05.50                 
                     
Oscar Kroos  2004      1:13.16  2:35.18  3:59.45    5:10.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:05.05                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005      1:08.71  2:33.97  4:06.05    5:14.77   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  5:15.21                 
                     
Laurits Boserup  2005      1:14.64  2:42.49  4:11.56    5:29.88   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Anders Junker  2005      1:16.57  2:41.70  4:21.69    5:38.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  6:11.15                 
                     
Sune Vergmann  2005      1:15.52  2:44.55  4:25.50    5:43.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  7:17.13                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005      1:21.70  2:49.70  4:26.73    5:44.19   
  Sigma Swim Allerød  5:40.98                 
                     
Villads Brasch Jensen  2004      1:17.53  2:49.85  4:29.96    5:49.55   
  Greve Svømmeklub                   
                     
10  Magnus Kiemer  2005      1:22.07  2:47.54  4:35.17    5:51.85   
  Værløse Svømmeklub  5:54.72                 
                     
11  Marius Mains  2005      1:22.86  2:56.26  4:35.84    6:03.00   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Mads Naver  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerød  5:26.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:44 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  06 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Korbo Petersson  2001              30.85   
  JGI Svømning  30.65                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997              30.90   
  H2Odense  30.27                 
Freya Ellehus  2000              31.00   
  H2Odense  31.28                 
Simone Jørgensen  1999              31.29   
  Farum Svømmeklub  31.36                 
Ida Juul Grønning  2004              31.43   
  H2Odense  31.62                 
Nicoline Huusfelt  2000              32.09   
  Frederiksværk Svømmeklub  33.24                 
Amalie Brammer Kærgaard  2004              32.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.04                 
Sarah Holm Clausen  2004              32.43   
  Farum Svømmeklub  31.81                 
Frederikke Elster  2004              32.96   
  Lyngby Svømmeklub  32.13                 
10  Anne Sofie Devantier  2004              33.11   
  Hvidovre Svømme Klub  32.63                 
11  Caroline Vang-Jensen  2003              33.25   
  Gentofte Svømme Klub  33.58                 
12  Laura Thomadsen  2004              33.99   
  Albertslund IF  34.53                 
13  Josefine Risum Jørgensen  2004              34.45   
  H2Odense  33.04                 
14  Emma Kjer Rasmussen  2004              34.49   
  Hvidovre Svømme Klub  34.04                 
15  Emma Hebsgaard Nielsen  2003              34.84   
  Ishøj Svømme Klub  35.08                 
16  Astrid Permin  2003              35.20   
  Gentofte Svømme Klub  35.94                 
17  Sophia Bøttger  2004              35.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.95                 
18  Freja S. Falkenstrøm  2004              35.79   
  Nyborg Svømmeklub  38.23