2019-10-24   03:59:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Resultat
UGP3 (Eriksdal)
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms Simförbund/SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Nykvist 2001 Järfälla Simsällskap +0.66 8:59.41
50m: 29.06
100m: 1:02.10
(33.04)
150m: 1:35.67
(33.57)
200m: 2:09.77
(34.10)
250m: 2:43.74
(33.97)
300m: 3:18.22
(34.48)
350m: 3:52.28
(34.06)
400m: 4:26.88
(34.60)
450m: 5:01.15
(34.27)
500m: 5:35.79
(34.64)
550m: 6:10.29
(34.50)
600m: 6:44.83
(34.54)
650m: 7:19.12
(34.29)
700m: 7:53.34
(34.22)
750m: 8:26.90
(33.56)
800m: 8:59.41
(32.51)
2 Linus Thörn 2002 Simklubben Neptun +0.74 9:28.75 +29.34
50m: 31.92
100m: 1:07.13
(35.21)
150m: 1:43.27
(36.14)
200m: 2:19.07
(35.80)
250m: 2:55.40
(36.33)
300m: 3:31.68
(36.28)
350m: 4:07.33
(35.65)
400m: 4:43.62
(36.29)
450m: 5:19.78
(36.16)
500m: 5:55.99
(36.21)
550m: 6:31.87
(35.88)
600m: 7:07.76
(35.89)
650m: 7:43.78
(36.02)
700m: 8:19.58
(35.80)
750m: 8:54.73
(35.15)
800m: 9:28.75
(34.02)
- Algot Lindwall 2002 Tyresö Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 12:13:24
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.70 9:42.54
50m: 30.41
100m: 1:05.80
(35.39)
150m: 1:41.30
(35.50)
200m: 2:17.54
(36.24)
250m: 2:53.59
(36.05)
300m: 3:30.25
(36.66)
350m: 4:06.58
(36.33)
400m: 4:43.08
(36.50)
450m: 5:20.69
(37.61)
500m: 5:58.62
(37.93)
550m: 6:35.72
(37.10)
600m: 7:13.54
(37.82)
650m: 7:51.23
(37.69)
700m: 8:28.62
(37.39)
750m: 9:05.85
(37.23)
800m: 9:42.54
(36.69)
2 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun +0.70 9:49.99 +7.45
50m: 33.48
100m: 1:11.36
(37.88)
150m: 1:48.84
(37.48)
200m: 2:27.49
(38.65)
250m: 3:04.99
(37.50)
300m: 3:43.40
(38.41)
350m: 4:21.30
(37.90)
400m: 4:59.00
(37.70)
450m: 5:36.60
(37.60)
500m: 6:14.04
(37.44)
550m: 6:50.50
(36.46)
600m: 7:27.30
(36.80)
650m: 8:03.17
(35.87)
700m: 8:39.59
(36.42)
750m: 9:15.22
(35.63)
800m: 9:49.99
(34.77)
3 Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun +0.41 9:53.94 +11.40
50m: 31.76
100m: 1:07.54
(35.78)
150m: 1:44.20
(36.66)
200m: 2:21.93
(37.73)
250m: 2:59.92
(37.99)
300m: 3:38.03
(38.11)
350m: 4:15.94
(37.91)
400m: 4:54.72
(38.78)
450m: 5:32.34
(37.62)
500m: 6:10.58
(38.24)
550m: 6:48.19
(37.61)
600m: 7:25.87
(37.68)
650m: 8:03.39
(37.52)
700m: 8:40.75
(37.36)
750m: 9:17.59
(36.84)
800m: 9:53.94
(36.35)
4 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap +0.66 9:57.72 +15.18
50m: 31.42
100m: 1:07.51
(36.09)
150m: 1:45.28
(37.77)
200m: 2:22.78
(37.50)
250m: 3:00.56
(37.78)
300m: 3:38.91
(38.35)
350m: 4:17.16
(38.25)
400m: 4:55.48
(38.32)
450m: 5:34.42
(38.94)
500m: 6:12.37
(37.95)
550m: 6:50.09
(37.72)
600m: 7:28.11
(38.02)
650m: 8:05.95
(37.84)
700m: 8:43.27
(37.32)
750m: 9:20.96
(37.69)
800m: 9:57.72
(36.76)
5 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.73 10:46.19 +1:03.65
50m: 32.92
100m: 1:10.98
(38.06)
150m: 1:50.01
(39.03)
200m: 2:30.57
(40.56)
250m: 3:11.12
(40.55)
300m: 3:52.34
(41.22)
350m: 4:32.86
(40.52)
400m: 5:15.19
(42.33)
450m: 5:57.50
(42.31)
500m: 6:38.79
(41.29)
550m: 7:20.07
(41.28)
600m: 8:02.53
(42.46)
650m: 8:45.23
(42.70)
700m: 9:27.10
(41.87)
750m: 10:09.32
(42.22)
800m: 10:46.19
(36.87)
Grenen officiell:  2019-03-09 12:13:24
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.76 9:30.04
50m: 30.51
100m: 1:04.91
(34.40)
150m: 1:39.94
(35.03)
200m: 2:15.52
(35.58)
250m: 2:51.43
(35.91)
300m: 3:27.42
(35.99)
350m: 4:03.65
(36.23)
400m: 4:39.99
(36.34)
450m: 5:15.95
(35.96)
500m: 5:52.52
(36.57)
550m: 6:28.92
(36.40)
600m: 7:05.44
(36.52)
650m: 7:42.06
(36.62)
700m: 8:18.38
(36.32)
750m: 8:54.96
(36.58)
800m: 9:30.04
(35.08)
2 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.81 10:06.19 +36.15
50m: 32.76
100m: 1:09.24
(36.48)
150m: 1:46.45
(37.21)
200m: 2:24.34
(37.89)
250m: 3:03.59
(39.25)
300m: 3:41.72
(38.13)
350m: 4:20.56
(38.84)
400m: 4:59.72
(39.16)
450m: 5:36.66
(36.94)
500m: 6:14.40
(37.74)
550m: 6:52.60
(38.20)
600m: 7:33.10
(40.50)
650m: 8:12.51
(39.41)
700m: 8:51.07
(38.56)
750m: 9:29.15
(38.08)
800m: 10:06.19
(37.04)
3 Morten Brattgård 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.74 10:14.47 +44.43
50m: 34.34
100m: 1:12.10
(37.76)
150m: 1:50.14
(38.04)
200m: 2:28.39
(38.25)
250m: 3:06.73
(38.34)
300m: 3:45.39
(38.66)
350m: 4:24.38
(38.99)
400m: 5:03.50
(39.12)
450m: 5:42.93
(39.43)
500m: 6:21.86
(38.93)
550m: 7:01.12
(39.26)
600m: 7:40.35
(39.23)
650m: 8:19.84
(39.49)
700m: 8:58.45
(38.61)
750m: 9:37.08
(38.63)
800m: 10:14.47
(37.39)
Grenen officiell:  2019-03-09 12:13:24
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap +0.70 10:17.39
50m: 32.66
100m: 1:09.57
(36.91)
150m: 1:47.72
(38.15)
200m: 2:26.33
(38.61)
250m: 3:05.67
(39.34)
300m: 3:45.56
(39.89)
350m: 4:25.16
(39.60)
400m: 5:05.15
(39.99)
450m: 5:44.63
(39.48)
500m: 6:23.66
(39.03)
550m: 7:03.00
(39.34)
600m: 7:42.28
(39.28)
650m: 8:21.93
(39.65)
700m: 9:01.17
(39.24)
750m: 9:39.60
(38.43)
800m: 10:17.39
(37.79)
Grenen officiell:  2019-03-09 12:13:24
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.79 9:55.44
50m: 33.11
100m: 1:10.27
(37.16)
150m: 1:47.76
(37.49)
200m: 2:26.07
(38.31)
250m: 3:04.26
(38.19)
300m: 3:42.50
(38.24)
350m: 4:20.85
(38.35)
400m: 4:59.15
(38.30)
450m: 5:37.08
(37.93)
500m: 6:14.61
(37.53)
550m: 6:52.53
(37.92)
600m: 7:30.61
(38.08)
650m: 8:08.25
(37.64)
700m: 8:45.99
(37.74)
750m: 9:20.69
(34.70)
800m: 9:55.44
(34.75)
Grenen officiell:  2019-03-09 12:13:24
2019-03-09 12:14:31 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner