2020-05-28   09:55:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

11/01-2020 afsnit 1

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    569          2:12.29   
  H2Odense  2:09.80                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    564          2:12.65   
  H2Odense  2:14.15                 
                     
Mads Stamholt  2003    541          2:14.54   
  Haderslev Svømme Klub  2:18.67                 
                     
August B Bjerregaard  2003    456          2:22.37   
  H2Odense  2:32.08                 
                     
David Kristensen  2003    350          2:35.53   
  VAT Copenhagen-MK31  2:42.56                 
                     
Lasse Skyt Frederiksen  2002    348          2:35.74   
  Kolding SK  2:30.08                 
                     
Mathias Jørgensen  2002    345          2:36.28   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:42.84                 
                     
Malthe Burgaard  2000              DNS   
  H2Odense  2:13.77                 
                     
Silas Hansen  2002              DSQ  ej samt berør v150 
  Kolding SK  2:57.59                 
                     
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Thulstrup  2004    410          2:27.51   
  Kolding SK  2:29.67                 
                     
Nichlas Nordlund Hansen  2004    365          2:33.40   
  Kolding SK  2:37.11                 
                     
Asger Als Olsen  2004    360          2:33.99   
  Kolding SK  2:38.75                 
                     
Louie Hermansen  2004    344          2:36.35   
  VAT Copenhagen-MK31  2:39.41                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    324          2:39.51   
  DeltaSwim  2:40.96                 
                     
Oliver Londero  2004    322          2:39.83   
  Frem Odense  2:40.60                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    320          2:40.28   
  DeltaSwim  2:36.36                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    318          2:40.51   
  Esbjerg Svømmeklub  2:38.08                 
                     
Rasmus Kabel  2004    284          2:46.77   
  Kolding SK  2:48.72                 
                     
10  Hjalte S Mathiasen  2005    264          2:50.78   
  Esbjerg Svømmeklub  3:00.65                 
                     
11  Alexander Drachmann  2005    259          2:51.80   
  Esbjerg Svømmeklub  2:52.95                 
                     
12  August Juel Bragge  2005    200          3:07.39   
  VAT Copenhagen-MK31  3:13.96                 
                     
13  Rasmus Warming Hansen  2005    185          3:12.17   
  Kolding SK  3:18.28                 
                     
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertil Tidemann  2006    237          2:56.95   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Toke Østergaard Pedersen  2007    205          3:05.71   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Asbjørn Brandt-Lassen  2006    191          3:10.13   
  VAT Copenhagen-MK31  3:12.82                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007    172          3:16.82   
  Vejle Svømmeklub  3:28.59                 
                     
Andreas Lang Lassen  2007    168          3:18.63   
  Vejle Svømmeklub  3:28.73                 
                     
Mads Møller Rieck  2006    162          3:20.82   
  DeltaSwim  3:19.36                 
                     
Tristan Bjerre  2007    157          3:22.85   
  Vejle Svømmeklub  3:34.48                 
                     
Sebastian Holt Poulsen  2007    151          3:25.75   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Simon Juel  2006    143          3:29.29   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
10  Magnus Stilling  2007    123          3:40.17   
  Kolding SK  3:35.11                 
                     
11  Bastian Ladekjær  2007    120          3:42.18   
  DeltaSwim  3:55.20                 
                     
12  Tobias Høirup  2007    97          3:58.34   
  DeltaSwim  3:53.13                 
                     
Kalle Hannibal Nielsen  2006              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  3:26.74                 
                     
Sebastian Christiansen  2006              DNS   
  DeltaSwim  3:54.32                 
                     
Jacob Timmermand  2006              DSQ  fl flyben uv v125 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Malte Riegels-Jakobsen  2006              DSQ  ej samt berør v150 
  Esbjerg Svømmeklub  3:28.15                 
                     
Storm Emil Weltström  2007              DSQ  afsl på mave v100 
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Billesø Beck  2008    235          2:57.64   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:01.96                 
                     
Frederik Jørgensen  2008    187          3:11.59   
  Vejle Svømmeklub  3:21.52                 
                     
Hektor Bjerre  2008    117          3:43.99   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Alexander Breinholt  2008              DNF   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Joakim Kristensen  2008              DSQ  afsl på mave v100 
  DeltaSwim  3:26.62                 
                     
Willum Kornum-Svensson  2008              DSQ  tyvstart 
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark