2020-05-28   10:23:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

11/01-2020 afsnit 1

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Christensen  2004    564          2:27.44   
  Kolding SK  2:26.22                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    534          2:30.19   
  H2Odense  2:29.82                 
                     
Johanne A Andersson  2003    504          2:33.11   
  H2Odense  2:40.28                 
                     
Pernille Thastrup Hansen  2003    501          2:33.33   
  Haderslev Svømme Klub  2:46.24                 
                     
Elma Gabela  2004    484          2:35.16   
  Kolding SK  2:30.40                 
                     
Fiona Hansen Hobolth  2003    414          2:43.40   
  Haderslev Svømme Klub  2:46.71                 
                     
Katrine Kristensen  2004    389          2:46.90   
  Haderslev Svømme Klub  3:00.02                 
                     
Anne Horn  2004    300          3:01.86   
  Haderslev Svømme Klub  3:07.72                 
                     
Naja Johnsen  2003              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  3:15.00                 
                     
Melanie Petersen  2004              DSQ  ej fort bevæg v75 
  Kolding SK  2:57.12                 
                     
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Heilmann  2005    423          2:42.26   
  Kolding SK  2:45.06                 
                     
Mille Veiler  2005    399          2:45.41   
  Kolding SK  2:55.58                 
                     
Ane Christensen  2006    394          2:46.12   
  Kolding SK  2:51.68                 
                     
Frederikke Riber  2005    388          2:47.02   
  DeltaSwim  2:53.10                 
                     
Maja Zastrojevic  2006    382          2:47.88   
  VAT Copenhagen-MK31  2:52.29                 
                     
Anne Stamholt  2006    380          2:48.16   
  Haderslev Svømme Klub  2:49.44                 
                     
Laura Frost Rainer  2005    366          2:50.27   
  Vejle Svømmeklub  2:55.50                 
                     
Astrid Gregersen  2005    346          2:53.47   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.38                 
                     
Sophie Kronborg  2005    341          2:54.33   
  Vejle Svømmeklub  2:55.96                 
                     
10  Anne Thastrup-Hansen  2006    332          2:55.88   
  Haderslev Svømme Klub  3:04.19                 
                     
11  Victoria Richards  2005    330          2:56.20   
  DeltaSwim  2:55.61                 
                     
12  Maria Crisan  2005    329          2:56.42  OD1 
  Svømmeklubben Opnør  3:01.30                 
                     
13  Mille Holmberg  2006    329          2:56.42  OD2 
  Vejle Svømmeklub  2:56.72                 
                     
14  Alberte Fauerby  2005    270          3:08.53   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:18.30                 
                     
15  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006    260          3:10.91   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
16  Line Horn  2006    254          3:12.38   
  Haderslev Svømme Klub  3:30.00                 
                     
17  Ea Gram Møller  2006    247          3:14.09   
  Vejle Svømmeklub  3:30.23                 
                     
18  Stine Engelbrecht Jensen  2006    228          3:19.19   
  DeltaSwim  3:17.09                 
                     
19  Emilie Boulund  2006    222          3:20.96   
  Kolding SK  3:43.82                 
                     
20  Sofie Junker  2005    219          3:22.03   
  DeltaSwim  3:17.99                 
                     
21  Katharina Primdal Dam  2006    210          3:24.78   
  Kolding SK  3:32.39                 
                     
22  Astrid Hansen  2006    193          3:30.61   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
23  Signe Magelund Møller  2006    184          3:34.03   
  Kolding SK  3:39.32                 
                     
24  Tilde Lindeblad  2006    177          3:36.93   
  DeltaSwim  3:35.26                 
                     
Mille Lindeblad  2005              DSQ  ej fort bevæg v75 
  DeltaSwim  3:07.13                 
                     
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nadia Walløe  2007    310          2:59.87   
  VAT Copenhagen-MK31  2:57.10                 
                     
Caroline Hansen  2007    302          3:01.46   
  VAT Copenhagen-MK31  3:03.65                 
                     
Nanna Højstrøm  2007    283          3:05.50   
  Kolding SK  3:05.23                 
                     
Sofie Karlov Nielsen  2007    267          3:09.19   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Julie Guldmann Møller  2007    259          3:10.98   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Anne Stæhr  2008    202          3:27.45   
  Vejle Svømmeklub  3:44.54                 
                     
Andrea Højbjerg  2007    192          3:31.14   
  Vejle Svømmeklub  3:23.87                 
                     
Karla Nøhr Rixen  2008    145          3:51.69   
  Vejle Svømmeklub  3:45.84                 
                     
Ines Novosel Madsen  2008    130          4:00.05   
  Vejle Svømmeklub  4:07.48                 
                     
Alberte Kirk Langschwager  2007              DSQ  tyvstart 
  Kolding SK  3:12.76                 
                     
Eline Sofie K. Rasmussen  2007              DSQ  sv på ryg v175 
  Vejle Svømmeklub  3:33.11                 
                     
Ida Kjær Nordstrøm  2008              DSQ  ej samt berør v125 
  Vejle Svømmeklub  4:03.79                 
                     
Johanne Riber  2008              DSQ  ej afsl på ryg v100 
  DeltaSwim  4:19.53                 
                     
Katrine Døssing  2007              DSQ  sv på mave v75 
  Svømmeklubben Opnør  3:41.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark