2019-08-23   17:46:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Umestänket 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

PASS 1

Document
Resultat
Umestänket 2019
Arrangör:
Plats: Navet Umeå SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 9, 25m Butterfly 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap +0.86 18.86
2 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim +0.98 20.13 +1.27
3 Vera Pettersson 2009 Dorotea IF +0.72 20.93 +2.07
4 Elma Hollström 2009 Umeå Simsällskap 23.18 +4.32
5 Emmy Sondell 2010 Björna Idrottsförening +0.84 26.06 +7.20
6 Elin Ekström 2010 IKSU Simning +0.91 27.05 +8.19
- Matilda Sjödin 2009 IKSU Simning +0.68 DSQ Felaktigt SS
- Hedvig Sollén 2009 IKSU Simning +0.50 DSQ Felaktigt SS
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:10
Gren 9, 25m Butterfly 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Svan 2007 Bureå Simsällskap +0.73 17.14
2 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.78 19.01 +1.87
3 Linnea Olsén 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.78 19.13 +1.99
4 Molly Hahlin 2008 Dorotea IF +0.84 19.18 +2.04
5 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap +0.75 19.24 +2.10
6 Bella Prytz 2008 IKSU Simning +0.80 19.72 +2.58
7 Minttu Mäkihannu 2008 TaTu Tampere +0.86 20.49 +3.35
8 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap +0.75 20.50 +3.36
9 Elma Moberg 2007 Höga Kustens Simsällskap +0.87 20.73 +3.59
10 Nova-Lisa Halin Bergström 2008 IKSU Simning +0.88 21.62 +4.48
11 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim +0.82 22.25 +5.11
12 Elin Bäcklund 2008 Piteå Sim +0.88 22.84 +5.70
13 Majken  Gidlund 2008 Höga Kustens Simsällskap +0.75 24.21 +7.07
14 Emelie Wiberg 2008 Umeå Simsällskap +0.93 24.92 +7.78
15 Ellen Persson 2008 Umeå Simsällskap +0.85 25.55 +8.41
16 Klara Westman 2007 Umeå Simsällskap +0.67 26.55 +9.41
- Signe Hellgren 2007 IKSU Simning +0.65 DSQ Felaktigt SS
- Iris Löfgren 2008 Umeå Simsällskap DSQ Felaktigt SS
- Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap +0.92 DSQ Felaktigt SS
- Mira Stegmayr 2008 Umeå Simsällskap +0.98 DSQ Felaktig SS
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:10
Gren 9, 25m Butterfly 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Engblom 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.70 14.79
2 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap +0.69 15.42 +0.63
3 Kerstin Johansson 2006 Piteå Sim +0.71 15.53 +0.74
4 Alma Marklund 2006 Piteå Sim +0.83 15.95 +1.16
5 Tuva Lindvall 2006 Umeå Simsällskap +0.87 16.11 +1.32
6 Ida  Martinell 2005 Björna Idrottsförening +0.81 16.14 +1.35
7 Emilia Sponseller 2005 Umeå Simsällskap +0.76 16.18 +1.39
8 Lovisa Brygt 2006 Höga Kustens Simsällskap +0.71 17.94 +3.15
9 Emma Schelin 2005 Höga Kustens Simsällskap +0.75 18.40 +3.61
10 Olivia Lindmark 2006 Bureå Simsällskap +0.70 18.48 +3.69
11 Vilja Norberg 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.96 18.95 +4.16
12 Ella Marklund 2006 Piteå Sim +0.84 19.42 +4.63
13 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap +0.74 19.97 +5.18
14 Myrna Gidlund 2006 Höga Kustens Simsällskap +0.83 20.69 +5.90
15 Nova Markstedt 2006 Piteå Sim +0.86 20.95 +6.16
16 Milla Vestberg 2006 Höga Kustens Simsällskap +0.99 21.43 +6.64
17 Nora Marklund 2006 Bureå Simsällskap +0.91 22.27 +7.48
18 Klara Dahlgren 2006 Umeå Simsällskap +0.89 22.76 +7.97
19 Emmy Åström 2005 Bureå Simsällskap +0.87 23.71 +8.92
20 Sara Rosdahl 2006 Örnsköldsviks Allmänna SS 25.83 +11.04
21 Hilma Bergman 2006 Skellefteå Simklubb +0.83 26.11 +11.32
- Thyra Vestin 2006 Bureå Simsällskap DSQ Felaktigt SS
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:10
Gren 9, 25m Butterfly 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Byström 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.67 13.68
2 Kajsa Söderlind 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.71 14.34 +0.66
3 Lea Edvardsson 2003 Umeå Simsällskap +0.76 15.29 +1.61
4 Agnes Landfors 2004 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.67 15.39 +1.71
5 Astrid Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap +0.75 15.66 +1.98
6 Moa Hallberg 2004 Bureå Simsällskap +0.74 15.73 +2.05
7 Vendela Eriksson 2004 Umeå Simsällskap +0.99 15.86 +2.18
8 Elina Fors 2003 Umeå Simsällskap +0.60 15.93 +2.25
9 Elina  Martinell 2003 Björna Idrottsförening +0.77 16.20 +2.52
10 Linnea Sandström 2004 Höga Kustens Simsällskap +0.72 16.50 +2.82
11 Ester Söderlind 2004 Björna Idrottsförening +0.77 17.51 +3.83
12 Alva Semb 2003 Umeå Simsällskap +0.84 18.68 +5.00
13 Irma Enwald Persson 2004 IKSU Simning +0.86 19.18 +5.50
14 Ana Karimi 2003 Umeå Simsällskap +0.85 19.49 +5.81
- Saga Hållander 2004 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.86 DSQ Felaktig MÅ
- Jonna Hellgren 2004 IKSU Simning DNS
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:10
Gren 9, 25m Butterfly 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Sharp 1992 Umeå Simsällskap +0.77 13.22
2 Wilma Wenden 2002 Bureå Simsällskap +0.69 14.00 +0.78
3 Elida Hansson 2002 Umeå Simsällskap +0.66 14.19 +0.97
4 Hilda Larsson 2002 IKSU Simning +0.67 14.70 +1.48
5 Isabel Åhrström 2002 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.69 14.82 +1.60
6 Sanna Tykesson 1996 IKSU Simning +0.71 15.51 +2.29
7 Petra Andersson 2001 Bureå Simsällskap +0.74 15.66 +2.44
8 Nellie Karppinen 2002 IKSU Simning +0.85 16.04 +2.82
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:10
2019-02-23 11:59:08 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner