2019-10-22   05:25:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bäckers Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 24/2 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.45)

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Bäckers Cup 2019    Utskriftsdatum  24 februari 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 februari 2019         
 
 
Gren 10, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            40.85   
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            41.28   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            47.12   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            48.90   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            51.69   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            53.35   
Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            56.50   
Filippa Larsson  2011  Simklubben Solsta            1:01.75   
Linnea Heggen  2010  Deje Simsällskap            1:05.65   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            31.13   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            32.76   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            34.53   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            35.17   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            35.81   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            36.63   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsällskap            37.03   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            37.14   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            37.28   
10  Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap            38.18   
11  Hilda Karlsson  2007  Åmåls Simsällskap            39.26   
12  Isabella Lidman  2007  Deje Simsällskap            41.83   
13  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            43.46   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            27.68   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            33.40   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            33.57   
Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap            34.70   
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap            35.12   
Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            35.13   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            35.77   
Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap            44.30   
Harmony Tabara  2006  Deje Simsällskap            53.50   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Flickor, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            31.58   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            31.76   
Moa Umeland  2004  Grums Simsällskap            32.65   
Aurora Tabara  2004  Deje Simsällskap            50.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  24 februari 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner