2020-05-25   04:27:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Marie Lange  2005    469          33.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.88                 
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    373          35.63   
  Ringsted Svømme Klub  34.71                 
Julie Segato  2005    360          36.07   
  GTI  35.37                 
Emilia Gotfredsen  2005    255          40.43   
  GTI  40.06                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Augusta Englev  2006    438          33.80   
  GTI  34.46                 
Siv Reimer  2006    434          33.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.41                 
Jasmine Løkkegaard  2006    406          34.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.48                 
Rebecca Ella Madsen  2006    401          34.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.20                 
Alberte Crone Larsen  2006    393          35.02   
  GTI  35.28                 
Katja Poulsen  2006    373          35.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.06                 
Monika Dragieva  2006    341          36.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.12                 
Hanna Rørbech  2006    304          38.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  40.07                 
Marie Skole Sørensen  2006    299          38.36   
  GTI  40.09                 
10  Malene Dithmar  2006    278          39.31   
  GTI  40.85                 
11  Rosa Cornelia Barrisøe  2006    255          40.44   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.17                 
12  Emma Haagen  2006    253          40.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.88                 
13  Signe Schnabelrauch  2006    239          41.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  42.44                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    478          32.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.55                 
Sofie Ravn Herche  2007    436          33.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.35                 
Ida Villemoes Poulsen  2007    401          34.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.00                 
Sarah Gudme  2007    396          34.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.43                 
Silje Nygaard Engedal  2007    328          37.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.73                 
Lise H. V. Waarst  2007    313          37.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.19                 
Naja O. K. Neergaard  2007    306          38.07   
  GTI  40.25                 
Annika Frederiksen  2007    297          38.47   
  GTI  40.26                 
Anna Dicte Bøgeskov  2007    227          42.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.20                 
10  Liva Vang Palsbøll  2007    189          44.72   
  Holbæk Svømme Klub  48.60                 
11  Kaja Pedersen  2007    168          46.49   
  Holbæk Svømme Klub  51.61                 
12  Emilie Nørregaard  2007    163          46.99   
  Ringsted Svømme Klub  48.45                 
13  Maria Agnes Jakobsen  2007    150          48.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  55.79                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Petrea Asferg Larsson  2008    265          39.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.85                 
Zenia Englund  2008    257          40.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.66                 
Olivia Møllgaard  2008    256          40.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.01                 
Augusta Blom  2008    233          41.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  41.58                 
Victoria Brammer Kærgaard  2008    195          44.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.69                 
Katrine Schou Jagd  2008    187          44.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.98                 
Andrea Toubroe Jørgensen  2008    157          47.52   
  Holbæk Svømme Klub                   
Matilde Wendelboe Træde  2008    146          48.66   
  GTI                   
Ella Boisen Tvermoes  2008    120          51.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.84                 
10  Caroline Damhøj Andersen  2008    95          56.24   
  GTI  58.46                 
11  Katrine Hermansen  2008    92          56.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.64                 
Maja F. E. Kamper  2008              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Sofie Pedersen  2008              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Sarah Zargarov Hansen  2008              DSQ  SW 6.4 EFB 25m 
  Gladsaxe Svømmeklub  56.65                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jasmin A. Didriksen  2009    225          42.16   
  GTI  45.87                 
Aimée Overby Traberg  2009    210          43.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.31                 
Luna Madrid Poulsen  2009    206          43.46   
  GTI  46.91                 
Christiane Dreyer Riis  2009    165          46.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.15                 
Emma Mcpherran  2009    157          47.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  48.99                 
Asta Lukowski  2010    156          47.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.91                 
Luna Blanka A. Bløcher  2009    150          48.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.57                 
Josephine S. Christensen  2009    148          48.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.30                 
Marie Ditlev Bihlet  2010    145          48.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.08                 
10  Esther Lærke Lund Cliff  2009    141          49.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.63                 
11  Clara Josty  2009    141          49.29   
  Vallensbæk IF Af 1939  53.00                 
12  Andrea Lage  2009    139          49.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.57                 
13  Elisabeth Thastum  2010    138          49.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.73                 
14  Sofia Linnea B. Pedersen  2009    135          49.96   
  GTI  54.48                 
15  Mathilde Dithmar  2009    125          51.26   
  GTI  59.34                 
16  Anna Eirfeldt  2009    121          51.80   
  GTI  54.88                 
17  Anna Bæch  2009    110          53.43   
  Ringsted Svømme Klub  58.57                 
18  Aleksandra Dragieva  2010    103          54.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.21                 
19  Ida Hansen  2010    101          54.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.28                 
20  Ellen Juul-Andersen  2010    100          55.17   
  Ringsted Svømme Klub  55.24                 
21  Mie Neergaard  2010    96          55.96   
  GTI  56.21                 
22  Thea Joost  2010    91          57.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.26                 
23  Kira Weiss  2009    90          57.25   
  GTI  1:07.41                 
24  Emma Metasch Rueløkke  2009    85          58.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
25  Ronja B Hansen  2010    84          58.43   
  GTI                   
26  Frida Aagaard Christensen  2010    84          58.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.82                 
27  Katinka Als Makne  2009    80          59.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
28  Lucca Lundemoes  2009    59          1:05.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
29  Linea Skriver Fabricius  2009    58          1:06.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.21                 
30  Mathilde Skriver Andersen  2010    53          1:08.16   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
Lina Louardi  2009              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Caroline Asta Meierhans  2010              DSQ  SW 6.2 Ej rygl 25m 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.58                 
Mathilde Maria Grydholt  2009              DSQ  SW6.5 ej ryg afs. 
  Holbæk Svømme Klub                   
Sofie Pedersen  2009              DSQ  SW 6.5 afsl. mave 
  Holbæk Svømme Klub  1:04.28                 
Vigga Rasmussen  2010              DSQ  SW 6.2 Ej rygl 25m 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  14:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark