2020-05-25   04:22:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annika Britt Larsen  2005    495  32.73  1:09.90  1:56.41    2:34.01   
  GTI  2:33.55                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    459  34.04  1:14.19  2:02.63    2:37.90   
  Ringsted Svømme Klub  2:39.53                 
                     
Lærke Marie Clausen  2005    347  38.22  1:25.86  2:12.48    2:53.27   
  GTI  3:03.46                 
                     
Julie Segato  2005    345  38.59  1:21.43  2:16.15    2:53.63   
  GTI  2:56.01                 
                     
Astrid Kruuse  2005    288  39.59  1:29.78  2:21.61    3:04.35   
  Ringsted Svømme Klub  3:02.52                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Augusta Englev  2006    460  33.23  1:13.45  2:02.11    2:37.79   
  GTI  2:38.52                 
                     
Alberte Pedersen  2006    438  34.31  1:15.77  2:04.39    2:40.34   
  Holbæk Svømme Klub  2:46.52                 
                     
Alberte Crone Larsen  2006    418  35.85  1:17.98  2:04.91    2:42.91   
  GTI  2:44.22                 
                     
Bianca Roos  2006    395  36.02  1:18.13  2:06.01    2:45.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:52.63                 
                     
Monika Dragieva  2006    388  34.26  1:18.59  2:07.69    2:46.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.74                 
                     
Henriette Roos  2006    379  38.69  1:21.92  2:10.26    2:48.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:48.34                 
                     
Katja Poulsen  2006    373  37.22  1:19.43  2:09.70    2:49.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:58.60                 
                     
Rebecca Ella Madsen  2006    363  37.14  1:19.22  2:12.86    2:50.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:56.32                 
                     
Mille Giolbas  2006    335  38.32  1:24.33  2:16.55    2:55.44   
  GTI  2:52.98                 
                     
10  Marie Skole Sørensen  2006    309  38.57  1:26.25  2:20.48    3:00.08   
  GTI  3:12.21                 
                     
11  Lara W. S. Olsen  2006    306  39.03  1:25.80  2:21.66    3:00.72   
  Ringsted Svømme Klub  3:04.14                 
                     
12  Sophie Amalie Rasmussen  2006    302  41.09  1:29.89  2:22.85    3:01.50   
  GTI  3:02.54                 
                     
13  Emma Haagen  2006    288  42.57  1:31.50  2:21.92    3:04.38   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:09.91                 
                     
14  Mathilde Grønnehøj  2006    288  42.16  1:29.13  2:26.77    3:04.44   
  Ringsted Svømme Klub  3:10.91                 
                     
15  Signe Schnabelrauch  2006    283  36.01  1:27.11  2:22.65    3:05.58   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:26.70                 
                     
16  Nana Andersen  2006    274  41.96  1:30.11  2:25.06    3:07.55   
  Holbæk Svømme Klub  3:00.95                 
                     
17  Rosa Cornelia Barrisøe  2006    272  38.94  1:28.03  2:23.52    3:08.04   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:10.23                 
                     
18  Hanna Rørbech  2006    265  43.90  1:27.22  2:29.60    3:09.71   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:18.57                 
                     
19  Maja Hansen  2006    260  46.00  1:34.61  2:31.45    3:10.90   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:21.51                 
                     
20  Mathilde Bremer Sørensen  2006    244  42.52  1:31.91  2:30.01    3:14.99   
  GTI  3:23.35                 
                     
21  Chili Fløe Jensen  2006    199  49.40  1:44.13  2:42.79    3:28.70   
  Ringsted Svømme Klub  3:34.38                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    466  32.34  1:11.39  2:01.20    2:37.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.47                 
                     
Emma Hansen  2007    391  37.55  1:23.36  2:10.61    2:46.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:48.94                 
                     
Frida Caroline Knudsen  2007    373  35.94  1:19.62  2:12.53    2:49.27   
  GTI  2:52.83                 
                     
Annika Frederiksen  2007    371  36.27  1:22.12  2:11.61    2:49.55   
  GTI  2:49.65                 
                     
Maja Andersen  2007    297  39.88  1:26.36  2:21.13    3:02.48   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:07.92                 
                     
Smilla Hauge  2007    291  40.51  1:29.45  2:23.13    3:03.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:24.50                 
                     
Signe C. H. Naaby  2007    285  38.93  1:24.96  2:22.73    3:05.15   
  GTI  3:15.81                 
                     
Naja O. K. Neergaard  2007    265  43.57  1:30.66  2:28.24    3:09.54   
  GTI  3:11.75                 
                     
Mollie Kaustrup Lindemose  2007    257  44.03  1:32.43  2:26.83    3:11.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:14.98                 
                     
10  Louise Popp-Madsen  2007    255  38.46  1:26.91  2:25.02    3:12.07   
  GTI  3:19.13                 
                     
11  Oline Ludvigsen  2007    239  39.93  1:28.30  2:32.57    3:16.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:25.06                 
                     
12  Amalie Møller  2007    237  45.50  1:36.50  2:32.13    3:16.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:22.49                 
                     
13  Leonora Wahl-Brink  2007    234  47.74  1:38.02  2:33.90    3:17.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:17.77                 
                     
14  Sascha Haste  2007    231  47.71  1:37.81  2:35.38    3:18.32   
  Ringsted Svømme Klub  3:28.32                 
                     
15  Freja Fyller Jacobsen  2007    230  43.86  1:36.47  2:32.51    3:18.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:28.96                 
                     
16  Sophie Harborg Fuchs  2007    215  43.15  1:36.38  2:34.69    3:23.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:26.55                 
                     
17  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007    198    1:38.97  2:40.05    3:28.87   
  GTI                   
                     
Laura Jørgensen  2007              DSQ  SW 9.4 ej rygl 100m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:09.37                 
                     
Liva Vang Palsbøll  2007              DSQ  SW 7.5 Ben ej udad 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Maja Burø Redke  2007              DSQ  SW 6.4 EFB 75m 
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Stensgaard  2008    313  40.29  1:26.81  2:18.46    2:59.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:07.54                 
                     
Alma Sofie A. Bløcher  2008    291  41.33  1:29.25  2:21.01    3:03.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:07.22                 
                     
Olivia Møllgaard  2008    270  39.78  1:27.29  2:25.56    3:08.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Laura Klug Christensen  2008    265  40.15  1:28.70  2:25.81    3:09.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:26.72                 
                     
Betty Bibeyron-Wara  2008    248  39.96  1:30.49  2:29.33    3:13.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:14.40                 
                     
Vigga Jørgensen  2008    243  44.53  1:34.41  2:33.23    3:15.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:17.33                 
                     
Amalie Lykke Madsen  2008    232  41.52  1:31.96  2:33.60    3:18.12   
  GTI  3:30.67                 
                     
Augusta Blom  2008    225  45.27  1:35.16  2:35.42    3:20.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:25.90                 
                     
Katrine Schou Jagd  2008    216  46.92  1:38.72  2:38.77    3:22.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:35.14                 
                     
10  Liva Ladefoged Jepsen  2008    188  48.98  1:43.28  2:45.36    3:32.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:43.04                 
                     
11  Sarah Zargarov Hansen  2008    182  47.69  1:45.48  2:45.37    3:34.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:44.12                 
                     
12  Vigga Skou  2008    174  49.87  1:42.58  2:47.25    3:37.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:30.57                 
                     
13  Thilde Gammelvind  2008    169  49.38  1:48.89  2:55.08    3:40.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:56.12                 
                     
14  Sarah Cecilie Rasmussen  2008    160  50.13  1:47.77  2:52.95    3:44.29   
  GTI  3:39.77                 
                     
15  Julie Bruun  2008    140  54.71  1:56.48  3:03.69    3:54.41   
  GTI  3:56.03                 
                     
16  Matilde Wendelboe Træde  2008    119  59.84  2:02.98  3:09.33    4:07.53   
  GTI                   
                     
Clara Vestergaard  2008              DSQ  SW 8.4 ESB 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:41.99                 
                     
Freya Valentin  2008              DSQ  SW 6.2 Mavelig 75m 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Katrine Hermansen  2008              DSQ  SW 8.2 Asynk arm 
  Gladsaxe Svømmeklub  4:35.93                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Eirfeldt  2009    151  48.50  1:44.53  2:53.17    3:48.46   
  GTI                   
                     
Kamille Løkkegaard Hansen  2009    135  53.14  1:57.26  3:02.72    3:57.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:17.65                 
                     
Mathilde Dithmar  2009    135  56.41  1:56.56  3:00.86    3:57.51   
  GTI                   
                     
Sofia Linnea B. Pedersen  2009    94  59.63  2:09.37  3:29.69    4:27.30   
  GTI                   
                     
Frida Rasmussen Høegh  2009              DSQ  SW 6.4 EFB 75m 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark