2020-05-25   05:03:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:53   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai D. B. Hansen  2004    488  27.65        57.08   
  GTI  58.32                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    460  27.82        58.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  57.30                 
                     
Tobias Mølbak  2004    395  29.04        1:01.22   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.77                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004    368  29.70        1:02.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.52                 
                     
Mikkel Nielsen  2004    353  30.73        1:03.56   
  Holbæk Svømme Klub  1:10.55                 
                     
Alexander Hillhouse  2004    333  31.21        1:04.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.66                 
                     
Mikkel Holm Pedersen  2004    255  34.59        1:10.84   
  Ringsted Svømme Klub  1:09.01                 
                     
Marius Andersen  2004              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Ulrik Larsen  2005    457  28.19        58.31   
  GTI  1:02.64                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    432  28.65        59.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.89                 
                     
Vincent Matras  2005    403  29.09        1:00.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.69                 
                     
Cilas Madsen  2005    379  29.89        1:02.06   
  GTI  1:04.48                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    349  30.45        1:03.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.49                 
                     
Gustav Mørk Rasmussen  2005    329  31.16        1:05.07   
  Holbæk Svømme Klub  1:05.72                 
                     
Adam Bugge Frandsen  2005    328  31.81        1:05.16   
  Ringsted Svømme Klub  1:07.37                 
                     
Lucas Svej  2005    316  31.46        1:05.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.32                 
                     
Jakob Stærmose  2005    310  32.18        1:06.40   
  Ringsted Svømme Klub  1:08.22                 
                     
10  Mads Sørensen  2005    309  31.61        1:06.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.56                 
                     
11  Martin Svendson  2005    282  32.28        1:08.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.56                 
                     
12  Frederik Knakkergaard  2005    279  32.65        1:08.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.82                 
                     
13  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    272  33.22        1:09.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.51                 
                     
14  Andreas Kelstrup Schou  2005    271  32.98        1:09.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.91                 
                     
15  Mathias W. Rasmussen  2005    255  33.06        1:10.86   
  GTI  1:10.66                 
                     
16  Simon Kristoffersen  2005    231  35.32        1:13.16   
  Ringsted Svømme Klub  1:16.54                 
                     
17  Karl Svane Kristensen  2005    229  34.61        1:13.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.28                 
                     
18  Alexander Brink  2005    205  35.62        1:16.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.66                 
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    485  27.77        57.17   
  Vallensbæk IF Af 1939  57.09                 
                     
Anders Gaard  2006    377  30.36        1:02.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:03.75                 
                     
Jens Krogh Hermansen  2006    302  32.35        1:06.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.94                 
                     
Frederik Vestergaard  2006    273  32.58        1:09.20   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.00                 
                     
Sebastian Højer Øster  2006    266  33.28        1:09.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.60                 
                     
Viktor Sønder Koch  2006    254  34.44        1:10.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.60                 
                     
Marcus Skov Zacho  2006    254  33.57        1:10.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.14                 
                     
Oliver Holst Bøgeskov  2006    248  34.85        1:11.52   
  GTI  1:15.26                 
                     
Emil Olsen  2006    246  33.43        1:11.66   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.25                 
                     
10  Jonathan Rasmussen  2006    224  36.15        1:13.90   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.08                 
                     
11  Sven Ole H. Frederiksen  2006    222  36.25        1:14.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.44                 
                     
12  Carl S. Sørensen  2006    192  36.64        1:17.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.25                 
                     
13  Frederik Luca Lamprecht  2006    182  37.19        1:19.24   
  GTI  1:18.14                 
                     
14  Karl-Emil Porup Sterll  2006    163  39.70        1:22.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.38                 
                     
15  Simon Dines Hansen  2006    154  40.04        1:23.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.24                 
                     
16  Asmus Knudsen  2006    69  49.84        1:49.40   
  Ringsted Svømme Klub  1:44.10                 
                     
Vincent Borup Schärer  2006              DNS   
  GTI  1:10.62                 
                     
Tobias Melhede  2006              DSQ  SW 4.4 tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.98                 
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Otto Cairo  2007    327  30.83        1:05.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.42                 
                     
Nicolas Christiansen  2007    271  32.74        1:09.37   
  Holbæk Svømme Klub  1:09.67                 
                     
Lukas Peacock  2007    224  35.76        1:13.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.11                 
                     
Konradas Juska  2007    223  35.54        1:14.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.67                 
                     
Nikolai Stender-Petersen  2007    220  34.93        1:14.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.06                 
                     
Frederik William Holm  2007    217  35.58        1:14.69   
  GTI  1:21.00                 
                     
William Bendixen  2007    214  36.31        1:15.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.07                 
                     
Nikolaj Nielsen  2007    213  36.57        1:15.24   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.01                 
                     
Marinus Leisvig  2007    213  36.29        1:15.25   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:16.04                 
                     
10  Herman Plehn Prehn  2007    208  35.67        1:15.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.55                 
                     
11  Jonas Lykke Hergaard  2007    208  36.00        1:15.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.72                 
                     
12  William Hvid  2007    203  36.27        1:16.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.69                 
                     
13  Nicolai Østergaard Hansen  2007    200  37.30        1:16.72   
  GTI  1:17.83                 
                     
14  Mathias Johansen  2007    199  37.50        1:16.90   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:16.86                 
                     
15  Linus Klarskov Vidovic  2007    196  36.55        1:17.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.01                 
                     
16  Frej Matias Krog  2007    174  38.16        1:20.42   
  Holbæk Svømme Klub  1:19.72                 
                     
17  August Juul-Andersen  2007    168  38.40        1:21.34   
  Ringsted Svømme Klub  1:21.39                 
                     
18  Jonathan Petersen  2007    148  41.37        1:24.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.63                 
                     
19  Benjamin Kofoed Thestrup  2007    133  38.81        1:27.89   
  GTI                   
                     
20  Storm Useinovski Krat  2007    128  43.01        1:28.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.09                 
                     
21  Alexander Agerbæk Nielsen  2007    126  41.66        1:29.50   
  Holbæk Svømme Klub  1:35.59                 
                     
22  Hector Vildrik Thougaard  2007    119  41.84        1:31.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.07                 
                     
23  Toke Hjalholdt  2007    104  44.13        1:35.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:38.41                 
                     
24  Samuel Lourenco  2007    83  49.82        1:42.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:55.02                 
                     
25  Karl-Emil Klinggård Niels  2007    82  49.55        1:43.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
26  Lukas Hitlev  2007    68  48.50        1:50.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:45.81                 
                     
Rasmus Edske  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.91                 
                     
Noah Heuser  2007              DSQ  SW10.6 træk tov 40m 
  Holbæk Svømme Klub  1:27.74                 
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Bergmann  2008    262  34.09        1:10.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.87                 
                     
Damjan Kruc  2008    235  34.44        1:12.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.23                 
                     
Valdemar Møller-Ern  2008    230  35.35        1:13.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:16.07                 
                     
Tristan Houman  2008    183  37.55        1:19.14   
  Ringsted Svømme Klub  1:23.12                 
                     
Emil Mandsberg  2008    178  37.67        1:19.79   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.10                 
                     
Andreas Bartholin Bruhn  2008    177  36.98        1:19.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.15                 
                     
Andreas Molin  2008    164  39.52        1:22.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.78                 
                     
Arthur Nøddekær  2009    162  39.83        1:22.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.42                 
                     
Nicklas Hiort  2008    158  39.23        1:23.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.93                 
                     
10  Nikolaj Oliver  2008    153  40.63        1:23.99   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.91                 
                     
11  Nikolaj Skak Pedersen  2008    149  41.01        1:24.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.53                 
                     
12  Carl Hertel  2009    148  40.93        1:24.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.65                 
                     
13  William Zuk Rasmussen  2008    144  40.54        1:25.60   
  GTI  1:26.57                 
                     
14  Laust Madsen  2008    140  41.10        1:26.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.07                 
                     
15  Anton Wiuf  2008    140  40.44        1:26.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.22                 
                     
16  Simon Nyhus  2009    139  42.74        1:26.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.50                 
                     
17  Marcus Bilberg Lund  2008    120  42.25        1:30.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.93                 
                     
18  Leif E. Haunstrup Larsen  2010    112  44.45        1:33.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:42.09                 
                     
19  Buster Watkin  2008    110  43.82        1:33.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.71                 
                     
20  Oliver Ogstrup  2009    105  46.02        1:35.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.33                 
                     
21  Mads Ulrik Larsen  2009    103  45.82        1:35.87   
  GTI  1:39.06                 
                     
22  Malte Bøgelund Høpfner  2008    101  45.98        1:36.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Hektor Wind Appel  2008    101  47.25        1:36.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:46.53                 
                     
24  Frederik Kindberg  2008    100  45.71        1:36.80   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:34.60                 
                     
25  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008    93  48.27        1:38.92   
  GTI  1:47.06                 
                     
26  Albert Singer  2008    93  46.49        1:39.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.45                 
                     
27  Carl Rygaard Truelsen  2008    91  45.45        1:39.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:34.25                 
                     
28  Kasper Egerod  2008    87  51.23        1:41.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
29  Johan Fjord Kristensen  2008    86  45.98        1:41.69   
  Holbæk Svømme Klub  1:56.55                 
                     
30  Julius Karl Johannsson  2009    85  49.07        1:42.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.46                 
                     
31  Jakob Hansen  2009    84  43.88        1:42.24   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
32  August Spellerberg  2009    84  46.89        1:42.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:47.40                 
                     
33  Lucas Lund Warner  2008    83  49.90        1:42.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
34  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    82  45.48        1:43.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.98                 
                     
35  Asger Gregersen  2008    82  48.36        1:43.27   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
36  Rasmus Helmark  2008    80  49.45        1:44.11   
  GTI  1:43.40                 
                     
37  Mathias Ankjær Pedersen  2009    77  48.93        1:45.37   
  GTI  1:41.43                 
                     
38  Albert Benian  2009    76  48.24        1:45.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.21                 
                     
39  Manlio Pesci  2009    75  52.27        1:46.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.16                 
                     
40  Dominic Torkamani  2009    75  50.71        1:46.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:49.22                 
                     
41  Alfred N. G. Lindberg  2009    72  52.03        1:47.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:53.75                 
                     
42  Johan Damkjær Bartels  2009    68  52.48        1:49.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:49.13                 
                     
43  Mathias Hørsving  2008    68          1:49.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
44  Adam Hardt Andersen  2008    66  50.91        1:50.97   
  Ringsted Svømme Klub  1:52.70                 
                     
45  William R. Blaasvær  2008    65  51.11        1:51.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
46  Oscar Eriksen  2009    61  54.18        1:54.01   
  Holbæk Svømme Klub  2:03.51                 
                     
47  William Bank Jørgensen  2008    57  55.96        1:56.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:27.96                 
                     
48  Otto Galberg-Lund  2010    56  55.28        1:56.86   
  Holbæk Svømme Klub  1:54.52                 
                     
49  Kian Jungersen  2009    54  55.09        1:58.37   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
50  Clint Schrøder  2008    53  53.92        1:59.35   
  GTI                   
                     
51  Samuel Bred  2009    52  54.55        2:00.01   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
52  Nicolas F. Høgild  2009    47  57.77        2:04.12   
  Ringsted Svømme Klub  2:05.33                 
                     
53  Christian Jensen  2009    28  1:03.73        2:27.08   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Felix Cordova Schultz  2010              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.74                 
                     
Frederik Kjærulff  2009              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.76                 
                     
Magnus Neiiendam  2009              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:06.17                 
                     
Rasmus Sundstrup  2008              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:38.49                 
                     
Semih Güven Karaibrahim  2009              DNS   
  GTI                   
                     
Frederik Billing  2008              DSQ  Sw 5.2 Ej berør 75m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:44.29                 
                     
Jonathan Engell  2008              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Micas Victor Løth Brandt  2008              DSQ  SW 5.2 Ej berør 75m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:00.35                 
                     
Sebastian Brice Meierhans  2008              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:45.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  15:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark